Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
26. Apríl , 2024, 15:28:12
Strán: 1 ... 4 5 [6] 7 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: jason becker  (Prečítané 36984 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
sandmann
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 180


When it's too loud, you are too old


« Odpoveď #75 kedy: 17. Marec , 2009, 14:21:42 »

ako pri vsetkej ucte k tomu uzasnemu skladatelovi (na gitare hrat vedel velmi velmi dobre, jasna vec)... hentake klasicisticke a barokoidne a neviemake, ale hlavne lubive a prvoplanove melodicke postupy vydavat za vrchol umenia a originality ? Vai bol vzdy naozaj niekde uplne inde, este aj ten Satriani bol a aj je originalny melodik... Becker je presne z takeho toho sudku vody varenej uz par storocii... poznam album Perpetual Burn velmi dobre mozno aj vyse 15 rokov. su tam zaujimave a netradicne momenty, ale cela ta jeho zakladna melodika je klise. moj foter to vtedy ohodnotil, ze komponuje tak, aby mu tam dobre vychadzali efektne rozklady a mohol nimi ohurovat. cim ma vtedy ako mladika, co dovtedy hovno pocul dost urazil. ale mal pravdu.

ja nekomponujem, lebo to neviem a ani hrat bohvieako neviem, ale Jason Becker je sice smutny osud, ale bezvyznamna gitarova epizodka - takych bolo, je aj aj bude.

ak som to tu uz pisal a opakujem sa, tak sorry - okrem toho, ze som blb, tak si aj hovno pamatam.



Jasne mas pravdu, ze Vai alebo aj Satch su co sa tyka kreativity uplne niekde inde, lenze narozdiel od nich nemal cas rozvinut svoj potencial Smútim
Ja si myslim, ze vzhladom k veku skladal neuveritelne veci (bodaj by aj tu u  nas na Slovensku bolo takychto "malo kreativnych" gitaristov ako tu niekto  zapotil a mal by sa poutierat lebo poti kktiny cim dalej castejsie) ci uz solovo alebo ako clen Cacophony. Mozno keby bol zdravy a nestalo sa mu to co sa stalo je kludne mozne, ze by bol cisto skladatelom a gitare by sa venoval minimalne. Ja mam pred tymto clovekom respekt a prajem mu iba to najlepsie! 
« Posledná zmena: 17. Marec , 2009, 14:22:51 od sandmann » Zaznamenané

Ibanez co ine? haha
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #76 kedy: 17. Marec , 2009, 14:38:07 »

ja nemam nejaky zvlastny vztah k Jasonovej hre, ale myslim si, ze hral slusne. Kto pozna jeho veci, napr. solovku D.L.Rotha, tak vie, ze rovnako zrucne sa pohyboval aj v bluesovych a od nich odvodenych toninach, v pentatonike, atd. Co sa tyka neoklasiky, myslim, ze vytvaral celkom dobre veci, jasne, ze lubive melodie, ale tie su predsa charakteristicke pre tieto harmonie. Ved by bola uplna chujovina drbat do toho nieco neharmonicke, ked su tie postupnosti o niecom inom...
Vaiovi a Satrianimu sa neda upriet ista pestrost-ale ta je niekde inde ako v toninach, ktore pouzivaju. Ta pestrost je skor v aranzmanoch, kvoli nim to znie trochu hravejsie a farbistejsie. Harmonie maju obohrate a hraju sa navyse relativne lahko (cim nemyslim to, ze konkretne sola sa hraju lahko) - cize pohyb v tych skalach je jednoduchy.
Napriek uvedenemu si myslim, ze Jason, ak ho berieme v kontexte sucasnych hracov, je dost bezne vyskytujuci sa jav. Pred 20 rokmi to ale bola spicka.
« Posledná zmena: 17. Marec , 2009, 14:38:50 od yngwinier » Zaznamenané
Rišo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 538


Human


« Odpoveď #77 kedy: 17. Marec , 2009, 17:22:19 »

Toto je pekna šupa. Fuuha zíram Som metlak ?§!.
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #78 kedy: 17. Marec , 2009, 17:28:40 »

jj krasne cvicenie.. :)
Zaznamenané

musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #79 kedy: 17. Marec , 2009, 17:48:19 »



Jasne mas pravdu, ze Vai alebo aj Satch su co sa tyka kreativity uplne niekde inde



zeby vai a satriani boli uplne inde oproti tomuto ? 
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
sandmann
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 180


When it's too loud, you are too old


« Odpoveď #80 kedy: 17. Marec , 2009, 18:12:16 »

Jasne viem, ze Jason vedel hrat toho ovela viac ako len to co si tu predstavuju niektori co asi videli video ako hra serranu alebo paganiniho. Asi som to mal napisat inak aby bolo jasne, ze ho nijako neznizujem co sa tyka kreativity oproti Vaiovi alebo Satchovi, chcel som len povedat, ze tito dvaja okrem standard albumov mali aj dost casu vytvorit cds kde si pekne zaexperimentovali a ukazali cely svoj potencial/kreativitu. Jason je vnimany tu na fore iba ako neoklasicky shredder ktori ako milion dalsich bezhlavo lietal hore dole po hmatniku...on to stastie plne rozvinut cely svoj potencial nemal  Smútim Urcite by sme inak mali moznost vypocut si kopec skvelej muziky od tohto genia
Zaznamenané

Ibanez co ine? haha
kuker
stály hosť
*****
Príspevkov: 885



« Odpoveď #81 kedy: 19. Marec , 2009, 08:29:08 »

ja nemam nejaky zvlastny vztah k Jasonovej hre, ale myslim si, ze hral slusne. Kto pozna jeho veci, napr. solovku D.L.Rotha, tak vie, ze rovnako zrucne sa pohyboval aj v bluesovych a od nich odvodenych toninach, v pentatonike, atd. Co sa tyka neoklasiky, myslim, ze vytvaral celkom dobre veci, jasne, ze lubive melodie, ale tie su predsa charakteristicke pre tieto harmonie. Ved by bola uplna chujovina drbat do toho nieco neharmonicke, ked su tie postupnosti o niecom inom...
Vaiovi a Satrianimu sa neda upriet ista pestrost-ale ta je niekde inde ako v toninach, ktore pouzivaju. Ta pestrost je skor v aranzmanoch, kvoli nim to znie trochu hravejsie a farbistejsie. Harmonie maju obohrate a hraju sa navyse relativne lahko (cim nemyslim to, ze konkretne sola sa hraju lahko) - cize pohyb v tych skalach je jednoduchy.
Napriek uvedenemu si myslim, ze Jason, ak ho berieme v kontexte sucasnych hracov, je dost bezne vyskytujuci sa jav. Pred 20 rokmi to ale bola spicka.

suhlas... len tak posledna veta... nesuhlasim...
Zaznamenané
kuker
stály hosť
*****
Príspevkov: 885



« Odpoveď #82 kedy: 19. Marec , 2009, 12:10:03 »

presne.. ked je zdravie tak je vsetko na poradku  Na zdravie!
Zaznamenané
sv.Patrik
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 234



« Odpoveď #83 kedy: 01. December , 2009, 22:07:20 »

Klobuk odle Jason Zdravíčko
Zaznamenané
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #84 kedy: 08. December , 2009, 13:55:36 »

... mna najviac zaujal na Lee Rothovom albume. Dave ho trochu skrotil a usmernil a vysledok bola skutocne skvela gitarka ,huste a napadite kompozicie. Podla mna jeho najlepsia praca. Skoda ho. Pri takom talente skoncit v dobe ked jeho kariera takto naberala je ozaj tragedia ...
Zaznamenané
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #85 kedy: 08. December , 2009, 14:38:43 »

... mna najviac zaujal na Lee Rothovom albume. Dave ho trochu skrotil a usmernil a vysledok bola skutocne skvela gitarka ,huste a napadite kompozicie. Podla mna jeho najlepsia praca. Skoda ho. Pri takom talente skoncit v dobe ked jeho kariera takto naberala je ozaj tragedia ...

Ano, ten album Lee Rotha je vyborny a aj vdaka jeho gitare. Drop In The Bucket a taka rychla vypalovacka tiez v zavere albumu boli riadne supy a tak isto aj prvy song Li´l Ain´t Enough mal vyborne solo. Klobuk dole
Zaznamenané
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #86 kedy: 08. December , 2009, 15:14:24 »

mne sa od neho najviac paci najnovsi album Collection... tam su aj krasne melodicke a precitene veci, moja najoblubenejsia je vec Higher co je cisto taka vokalna vec... inac neviem ci som to tu uz nepisal... ale prave na tomto albume vidno ako vyzrel ako skladatel  Na zdravie!
Zaznamenané
reeller_sk
stály hosť
*****
Príspevkov: 1432


My best friends are Jim, Jack and Johny


« Odpoveď #87 kedy: 08. December , 2009, 15:51:20 »

Toto je pekna šupa. Fuuha zíram Som metlak ?§!.
Toto chce byť ako skladba  Bavím sa skvele
Zaznamenané

I love my VHT!
"proste, vzdy ked si ten final pustim, tak si spomeniem na ten regresivny bordel (kazdy hral iny rytmus, ale nie ako dream, ale ako metallica)"
:D:D...
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #88 kedy: 08. December , 2009, 20:23:45 »

Ano, ten album Lee Rotha je vyborny a aj vdaka jeho gitare. Drop In The Bucket a taka rychla vypalovacka tiez v zavere albumu boli riadne supy a tak isto aj prvy song Li´l Ain´t Enough mal vyborne solo. Klobuk dole

... tak tak. Alebo Last Call. Netradicne ale zaujimave solko. Presne tie veci co si vymenoval su skvele. Mna dost berie aj Showtime. A mam taky pocit ze ked Kotzen pred nejakym rokom uz nevedel kam z konopi, trochu sa nou inspiroval na nevydarenom Mother Face part2. v skladbe Can't You Feel It ...
Zaznamenané
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #89 kedy: 09. December , 2009, 07:27:01 »

... tak tak. Alebo Last Call. Netradicne ale zaujimave solko. Presne tie veci co si vymenoval su skvele. Mna dost berie aj Showtime. A mam taky pocit ze ked Kotzen pred nejakym rokom uz nevedel kam z konopi, trochu sa nou inspiroval na nevydarenom Mother Face part2. v skladbe Can't You Feel It ...
Ano, Showtime je uzasna skladbicka:) Typicky Roth. Cely album je suprovy. Tu vec od Kotzena nepoznam...
Zaznamenané
Strán: 1 ... 4 5 [6] 7 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.057 sekund, 22 otázok.