Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Apríl , 2024, 05:20:23
Strán: [1] 2 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: pevna kobyla, alebo obojzvratne tremolo?  (Prečítané 7264 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
hlavo
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 103



« kedy: 07. December , 2005, 10:31:54 »

mohol by mi niekto prosim vas napisat viac pravdy o tom, čo ovplyvnuje zvuk gitary viac?som tak trosku zainteresovany do vyroby gitarky a pocul som take nazory ze obojstranným tremolom gitarka straca zvuk...Fuuha zíram
Zaznamenané
sanraal
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 78


« Odpoveď #1 kedy: 07. December , 2005, 10:38:18 »

ja ti to napisem strucne a jednoducho :-)

obojstranne tremolo nieje pevna kobylka, to znamena ze to nieje priame pevne uchytenie strun na telo gitary. tym padom sa spolu so strunami netrasie len telo, ale aj kopec suciastok na tremole :D cim viac veci sa trasie, tym tazsie sa to cele trasie. cim tazsie sa to trasie, tym kratsie sa to trasie ;-)
Zaznamenané

Keep on rockin in the free world! :-D
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #2 kedy: 07. December , 2005, 11:05:16 »

Skratka sanraal ludovo povedal asi tolko, su vacsinou mavaju gitary s pevnou kobylkou lepsi sustain, ako s dvojzvratnym tremolom.

Ovsem ja by som volil osadenie kobylkou podla toho, ci chcem alebo nechcem pouzivat dvojzvratne tremolo - to je snad dolezitejsie, ako to, ci sa to nejako podpisuje na sustaine. Ten sustain totizto zalezi aj od X dalsich faktorov, kdezto to, ci mozem alebo nemozem pakovat zavisi jedine od toho, ci tam mam paku :).
Zaznamenané
guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #3 kedy: 07. December , 2005, 11:32:18 »

GItarka stráca zvuk aj keď je tam mažovaný motív aj keď má menšiu hrúbku aj keď má nie práve ten konkrétny materiál...
Ako sa to vezme všetko je relatívne.A záleží s čím je porovnávaná.
Ale netreba z toho robiť vedu záleží akú kobylku chceš potrebuješ a nie či Gitara s floydom nestráca zvuk alebo má slabý sustain.

Aj elektróny t.j. širšie gumy na aute ničia ložiská a zvyšujú spotrebu a je to dôvod nedať ich. Beeee
Zaznamenané

tatko fóra
hlavo
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 103



« Odpoveď #4 kedy: 07. December , 2005, 17:33:41 »

dik, ja mam obojstranne, z dovodu toho, ze sa chcem naučit na nom hrat;) aten sustain....bude raz aj les paul´63 a to bude sustain:laugh:
Zaznamenané
Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #5 kedy: 07. December , 2005, 17:56:23 »

ma mensi sustain, ale vaiovi to nevadi,  milionu dalsich skvelych gitaristov to nevadi. myslim ze floyd je skor vyhoda ako nevyhoda, hoci ja som za pevnu kobylku. je to jednoduchcsie, lahhsie sa na tom hra, je to lacnejsie:woohoo: len take frajeriny moct robit co vie floyd, to stoji za uvahu.
Zaznamenané
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #6 kedy: 07. December , 2005, 18:07:29 »

Aj ja mam floyda a som jeho fanusikom, ale musim pripustit, ze ma jednu velku nevyhodu. Ak vam na koncerte prdne struna, tak na gitare so standardnym tremolom v pohode dohrate skladbu na piatich strunach, ak to ta skladba umoznuje. Ak vam prdne struna na gitare s floydom, cela gitara je v momente rozladena a nehratelna...zazil som to a to som bol jeden gitarista v kapele a nikomu to neprajem
Zaznamenané

Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #7 kedy: 07. December , 2005, 18:16:22 »

ja vzdy vravim, ze gitara s floydom bude az moja druha-tretia v poradi... a neskor som to dokonca povysil na predsavzatie mat najprv osobneho technika a az potom floyd. zostelovat a naladit gitaru s floydom je o dost komplikovanejsie, nez tu s pevnou kobylkou a o tom prusere, ktory moze vyrobit na koncerte uz napisal dano... dalsia vec: uz som teda videl na slovensku strasne vela zacinajucich a mierne pokrocilych kapiel. mnohi z ich gitaristov mali floyd rose. nikto z nich ho vsak nikdy pred mojimi ocami nepouzil. moj nazor strucne a jasne : jednoznacne pevna kobylka.
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
Mr.Lado
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 452



WWW
« Odpoveď #8 kedy: 07. December , 2005, 18:28:29 »

Tiez by som sa rozhodoval ci chces vyuzivat obojstranny floyd alebo nie..  Ak ano priprav sa na kopec problemov s ladenim ked mas nekvalitne tremolo a ked prdne struna musis mat zaloznu gitaru...  Ja osobne nedam ale dopustit na gitaru s obojstrannym tremolom...  Je to proste otazka stylu a vyuzitia. Ked mas lacne obojstranne tremolo mas aj viac problemov Ale ked kupis kvalitu  tak raz naladis kupis perfekt struny a na koncertoch uz len minimlne doladujes..no problem  Ma v sebe caro aj pevna mechanika  ale no nieje to moja kava..  Takze je fajn mat obydve..  Hras si s obojstrannym a ked prdne struna co by nemala ked ju udrzujes v dopbrom stave a ozaj kvalitne struny  odporucam Rotosound alebo Ernie Ball   a ked ti nahodou povoli vezmes druhu s pevnou mechanikou a ficis dalej Beeee  

admin To prirovnanie s nizkoprofilovkami a sirkou je skvele  B)   mam v trubke spotrebu ked image je cool xixi

Naposledy upravil Mr.Lado, : 07.12.2005 o 18:34
Zaznamenané

Sex, Gitary a Nu-Metal
ondro
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 253



« Odpoveď #9 kedy: 08. December , 2005, 10:42:30 »

nuz ja to mam poriesene,jednu s floydrose a jednu s pevnou kobylou..
musim potvrdit \"teoriu\" o sustaine :) ale jednoznacne,floydrose ma cosi do seba..podla mna,ak to len trochu cloveku financna situacia dovoluje,treba podla mna vyskusat aspon na urcite obdobie zivota aj taky kusok s floydrosom Žmurk a tie veci o tom ked sa trhne struna a tak..no nieco za nieco,ako to uz v zivote chodi Smútim
Zaznamenané
Mr.Lado
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 452



WWW
« Odpoveď #10 kedy: 09. December , 2005, 19:37:47 »

to praskanie strun nech ta neodradza  vazne to roztrhnes ked brutalne pakujes do hora alebo mas vazne stare struny.. Inak kup gitaru s Obojstrannym floydom a ked ta to prejde das si ho zafixovat   a mas vymalovane Ja to tiez riesim dvomi gitarami.
Zaznamenané

Sex, Gitary a Nu-Metal
brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« Odpoveď #11 kedy: 14. December , 2005, 20:52:19 »

inac teraz ja nacriem trochu z ineho no takze kcem pevne tremolo  a nevjem ktore si tam mam plasnut
 ???teda na gitaru ... ma srobovany hmatnik
toto


alebo tune o matic ci jak sa to vola ...
co je lepsie teda vzhladom naco je lepsie jeno ako druhe a porovnanie ... hmm Huh!
« Posledná zmena: 04. Január , 2007, 08:30:09 od guitman » Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #12 kedy: 14. December , 2005, 21:08:51 »

Takato kobilka uz nie je tremolo, lebo tremolo sa nazyvala ci nazvy prave kobylka s pakou.

Na aku gitaru to chces? Lebo ta na obrazku sa montuje na gitary, kde mas struny pretiahnute cez telo (strings through body). Ten druhy typ toto nevyzaduje. Este su aj ine systemy....
Zaznamenané

Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #13 kedy: 14. December , 2005, 21:09:03 »

Mr.Lado napísal:
Citácia
to praskanie strun nech ta neodradza  vazne to roztrhnes ked brutalne pakujes do hora alebo mas vazne stare struny.. Inak kup gitaru s Obojstrannym floydom a ked ta to prejde das si ho zafixovat   a mas vymalovane Ja to tiez riesim dvomi gitarami.


Nesuhlasim. Mozno ide aj o to, ake silne struny pouzivas, ale mne sa par krat stalo, ze praskla struna pri beznom hrani, dokonca aj pri beglajtoch. Teda ziadne pakovanie. Okrem toho, struny praskaju aj na akustikach a aj na basach, takze v pohode moze prasknut aj fungl nova struna na pevnej kobylke. Vyhoda pevnej kobylky je v tom, ze zostavajucich 5 strun sa ti nerozladi, zatialco floyd sa rozladi dost vazne.
Zaznamenané

brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« Odpoveď #14 kedy: 14. December , 2005, 21:22:02 »

tak teda sa opravujem  tedda mosstik no tak co si mam dat a este ake systemy existuju teda pevne ??

serem nato dam si tu fintu na obrazku

a este guitman ze co je to za znacka lebo v tom tvojom gpc shope je za 500 dajako a za 1400 ci tak dajako

Naposledy upravil brko, : 14.12.2005 o 21:48
Zaznamenané

Strán: [1] 2 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.102 sekund, 22 otázok.