Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Apríl , 2024, 23:07:58
Strán: 1 [2] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: pevna kobyla, alebo obojzvratne tremolo?  (Prečítané 7262 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #15 kedy: 14. December , 2005, 21:50:01 »

martinnlm: ja mam tiez struny prechadzajuce telom a mam tam tune-o-matic bridge, takisto flying V povodne malo rovnako riesene struny. kobylka, ktoru uviedol brko, sa hodi na straty a vdaka systemu uchytenia kamenov ju podozrievam do istej miery z nizsieho sustainu. na druhej strane sa tam tie struny daju vazne fajnovucko zostelovat a jednoduchsie sa vymeriava a montuje.

Naposledy upravil Iggy, : 14.12.2005 o 21:50
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« Odpoveď #16 kedy: 14. December , 2005, 22:03:43 »

takze iggi co navrhujes  
ta gitara co to tam pojde bude taky dajaky hybrid taky moj vytvor teda nie moj ale telo tam bude od kellera ten mustangi ci supersonic ci co to je no a  take daco bude mat jeden snimac a este co by som povedal no ze nevjem co tam mam dat tu stratcasterovsku ci tune s dierami cez telo alebo klasika tune o matic cele aj s uchytom ...
Zaznamenané

Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #17 kedy: 14. December , 2005, 22:38:23 »

no ja sice nie som gitarar, ale predpokladam, ze na tune-o-matic kobylku potrebujes aby bol krk privedeny na gitaru pod uhlom, kdezto pri strate ide rovno. takze to v zasade vyplyva z konstrukcie gitary. dufam, ze ma niekto opravi, ak sa mylim. inak ak tune-o-matic, tak ja osobne som za strings-through, i ked som pocul, ze hlavny vplyv na to ma prave kobylka a na uchyte strun uz tak nezalezi. (les paul tiez nie je strings-through a nevadi mu to)
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
Mr.Lado
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 452



WWW
« Odpoveď #18 kedy: 15. December , 2005, 00:09:33 »

Altostratus napísal:
Citácia
Mr.Lado napísal:
Citácia
to praskanie strun nech ta neodradza  vazne to roztrhnes ked brutalne pakujes do hora alebo mas vazne stare struny.. Inak kup gitaru s Obojstrannym floydom a ked ta to prejde das si ho zafixovat   a mas vymalovane Ja to tiez riesim dvomi gitarami.


Nesuhlasim. Mozno ide aj o to, ake silne struny pouzivas, ale mne sa par krat stalo, ze praskla struna pri beznom hrani, dokonca aj pri beglajtoch. Teda ziadne pakovanie. Okrem toho, struny praskaju aj na akustikach a aj na basach, takze v pohode moze prasknut aj fungl nova struna na pevnej kobylke. Vyhoda pevnej kobylky je v tom, ze zostavajucich 5 strun sa ti nerozladi, zatialco floyd sa rozladi dost vazne.


Vsetko toto zavysi od kvality strun a ako sa o ne aj staras a hlavne ako su dlho na gitare. Dalsia vec je aky mas floyd..  nektore floydy maju ostre hrany a tym je mozne ze praskaju struny.Nove floydy maju pri dotyku so strunov valcek ktrory nijako nederie struny.Ja pouzivam Ernie Ball  009 a Rotosoun su vraj dobre.    a nemam problem. D´addario uz nedam na gitaru za nic na svete .. tie som trehal to ano Je pravda ze menim struny kazde 2-3 mesiace podla intezity hrania.. Nehovorim ze nikdy nepraskne struna to nie ale mna to osbone vobec neodraza.Je pohodlnejsie samozrejme mart pevnu ked praskne ficis daslej kdez to na obojstrannom musis menit gitaru.
Zaznamenané

Sex, Gitary a Nu-Metal
Darthez
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2196



« Odpoveď #19 kedy: 15. December , 2005, 00:19:05 »

brko: ja som si dnes uspesne dostaval svoju gitaru, co som pokupil komponenty
a dal som tam presne hentu kobylu. vybrone sa nastavuj, struny idu cez telo ak bolo spomenute vyssie.
jednoznacne odparucam henten typ. tam nie je co posrat.
dobre sa nastavuju oktavy aj vyska dohmatu.
:hairy
Zaznamenané

BOOGIESOUND

za rock  Bacha na vec kamo! a za gemer  Na zdravie!
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #20 kedy: 15. December , 2005, 00:37:12 »

Podla mna je dost chatrna. Co brani tym \"kamenom\", ci co to je, aby sa posuvali? Lebo v jednej osi sa pohybuju pri nastavovani oktav skrutkami, v druhej osi ich tlacia k bloku kobylky struny, ale v tretej osi je co?
Zaznamenané

Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #21 kedy: 15. December , 2005, 01:04:24 »

teoreticky nic, ale pnutie strun ich na mieste udrzi. su tam dva malicke imbusy na doladovanie vysky kamena a kedze tlak je prenasany na zakladnu tej kobylky iba prostrednictvom tychto dvoch bodov, je dost vysoky, na to, aby boli fixovane. plus ten srob na nastavenie oktav je pomerne hruby, takze to nema az taku volu. aj tak si myslim, ze zo sustainu to kus vezme. ostatne +/- uz som spominal vyssie...
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
Darthez
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2196



« Odpoveď #22 kedy: 15. December , 2005, 01:37:58 »

no pani v tomto mate nejake mezdery Žmurk
nie je pravda ze v tretej si nic tie kamene nedrzi.
kamon na basove e aj na melodicke e ma po kazdym svojim imbusom \"kolajnicku\" ktora brani jeho posunutie aj ked tam struny natiahnute nie su. ked su struny natiahnute je nemozne ten kamen ponut smerom hore / nadol
takze tuto by som prblem tej kobyly rozhodne nehladal.
:hairy
Zaznamenané

BOOGIESOUND

za rock  Bacha na vec kamo! a za gemer  Na zdravie!
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #23 kedy: 15. December , 2005, 14:51:47 »

Otazka typu kobylky nie je ani tak casto vec vkusu, ako konstrukcie gitary. Treba ratat hlavne s tym, ako moze byt ktora kobylka minimalne a maximalne vysoka. Od toho sa potom odvija, aky sa da pouzit na ktoru gitaru typ.

A hlavne - na gitary typu LP, kam patri aj v tomto smere aj Diamantka sa neda pouzit ten stratovsky typ, co nechal Brko na obrazku, pretoze tieto gitary maju vypukle telo a kobylka lezi na rovnej podstave...
Zaznamenané
Marshall
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 182



« Odpoveď #24 kedy: 15. December , 2005, 15:10:38 »

jo rastis pravdu mas. aj ked som uz videl aj LP s tremolom ci floydom ci jak sa tomu nadava :D, myslim ze hammett ma take nieco. ale asi to nema vypukle telo lebo fakt si neviem predstavit ako by to tam narvali. inac aj tych \"LPeckovskych\" kobyliek je myslim viacero druhov. ja som za pevnu kobylku. aj ked dakedy by som sa s pakou vedel tiez pohrat to nehovorim ze nie :)

tu je to hammettove LP http://www.espguitars.com/guitars_kirk.htm fakt to nema vypukle telo (5. gitara zhora).

Naposledy upravil Marshall, : 15.12.2005 o 15:13
Zaznamenané
brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« Odpoveď #25 kedy: 15. December , 2005, 15:51:34 »

no jo tak si tam dam to co je na obrazku je to srobovany krk a predpokladam ze to tam bude sediet viac ...

no ale ktosi mi povedal ze by sa aj to dalo upravit dajaky stratocaster na tune o matic sice by to vyzeralo asi divne ale to uz je ina vec
Zaznamenané

midlo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 548



« Odpoveď #26 kedy: 09. Február , 2006, 23:03:17 »

Tak ten obrazok od brka - to vobec nie je pevna kobylka. Rovnaka sa pozuiva na stratoch a nastavjue sa tak, aby sa dala o chlp vytiahnut hore - tusim polton a spustit trochu aj dole. Floyd je vlastne len dovedednie tohoto systemu do krajnosti, pricom boli nutne uz aj zamky, kedze pri takych brutalitach jak sa robia s floydom uz gitara nie je schopna udrzat ladenie.. Pevna kobylka je ta, ktora je  je pripevnena na korpus tela - nie ta, ktora cez telo prechadza..trosku neskoro pisem asi.. :blink:

Naposledy upravil midlo, : 09.02.2006 o 23:04
Zaznamenané
AcHeRoN
nováčik
*
Príspevkov: 21



« Odpoveď #27 kedy: 09. Február , 2006, 23:39:40 »

najlepsie to vyriesil kamarat, a to tak, ze dal na B.C.RICH gitaru(s EMG snimacmi), ktora mala povodne pevnu kobylku, zamky a floyd rose \"NAPEVNO\". :) Takze sa mu gitara nerozladuje, a to ani ked mu praskne struna, a velmi pochvaloval sustain. Dokonca to cital v nejakom clanku, v ktorom ten sustain chvalil, a teraz neviem, ci Satriani alebo Vai. Na koncertoch sice pouzival iba svoju oblubenu 7 strunovu Ibanezu s Floydom, ale hovoril ze ta BC RICH, ktora je o polovicu lacnejsia, ma rovnako dobry zvuk, a lepsi sustain.
Zaznamenané

::
Techno TORTURE
Disco SUFFERING
metalhead
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 459



« Odpoveď #28 kedy: 09. Február , 2006, 23:42:52 »

midlo pozri si ten obrazok lepsie lebo to nieje vintage tremolo!ma tam 4 sruby,ale to je jedno.floyd je dobry ked ho vyuzijes.ak nie tak ti je len na obtiaz.opres ruku nahnes gitaru... a uz to neladi.treba sa naucit hrat na flozde a naco sa nieco ucit ked to nevyuzijes?Žmurk
Zaznamenané

I hate commercion
midlo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 548



« Odpoveď #29 kedy: 10. Február , 2006, 00:32:18 »

metalhead sorry, to som si nevsimol. Btw, existuje aj taka vec, kt. sa vola trem setter - vytvara protitlak miesto strun a ked ti praskne struna, tak to aj s floydom pekne dohras dalej. Pozuva to satriani aj vai a nieco obdobne je aj na ibanez S series, tzv ZR tremolo tusim sa to vola..
Zaznamenané
Strán: 1 [2] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.037 sekund, 22 otázok.