Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Apríl , 2024, 23:50:58
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Full-Action na Floyd-Rose bridge  (Prečítané 2987 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
jolan
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 556



« kedy: 07. December , 2005, 17:32:53 »

Da sa nahodit Floyd-Rose mechanika na gitarku, ktora je povodne vybavena Full Action alebo klasickym vintage tremolom?...
Full action ma aj moja corta x-2, aj ibanez GRX... je to obojzvratne tremolo bez zamkov... cize nic moc :pinch:
Zaznamenané

Hudobné fórum > http://zvmusic.xf.cz
Hosť
« Odpoveď #1 kedy: 07. December , 2005, 18:52:46 »

myslim ze by sa to malo dat spravit,len treba dat nejake zamky na gitaru.ale predpokladam ze by asi trebalo zvacsit otvor tremola. myslim ze som uz aj videl par gitar prerobenych z pevnej/vintage tremola na floyd
Zaznamenané
Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #2 kedy: 07. December , 2005, 19:03:08 »

ak je nieco vintage, tak to je pevna kobylka nie? cize to nieje tremolo. ci?:sick:

myslim ze ide spravit hocico. gitarar to zmakne lavou zadnou.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #3 kedy: 07. December , 2005, 19:03:27 »

Da sa to spravit. Mozno to pojde uplne jednoducho bez zafrezovania do tela a mozno nie a bude treba do tela frezovat. Zalezi od viacerych veci a nadialku tazko povedat.
Zaznamenané
jolan
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 556



« Odpoveď #4 kedy: 07. December , 2005, 20:03:34 »

locksmith napísal:
Citácia
ak je nieco vintage, tak to je pevna kobylka nie? cize to nieje tremolo. ci?

kdeze, pevna kobylka sa nazyva Tune-O-Matic ... maju ju napr. Gibson Les Paul, Vintage tremolo najdes na squier strat a tucet dalsich lacnych gitar a v poslednom case sa uz objavuju tremola s nazvom Full-Action ktore su ulozene na kamenoch - nemaju pevny doraz a su obojzvratne, nemaju vsak zamky a ladia sa klasicky na hlave gitary...

Naposledy upravil locksmith, : 07.12.2005 o 20:15
Zaznamenané

Hudobné fórum > http://zvmusic.xf.cz
Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #5 kedy: 07. December , 2005, 20:19:15 »

jolan napísal:
Citácia
locksmith napísal:
Citácia
ak je nieco vintage, tak to je pevna kobylka nie? cize to nieje tremolo. ci?

kdeze, pevna kobylka sa nazyva Tune-O-Matic ... maju ju napr. Gibson Les Paul, Vintage tremolo najdes na squier strat a tucet dalsich lacnych gitar a v poslednom case sa uz objavuju tremola s nazvom Full-Action ktore su ulozene na kamenoch - nemaju pevny doraz a su obojzvratne, nemaju vsak zamky a ladia sa klasicky na hlave gitary...

Naposledy upravil locksmith, : 07.12.2005 o 20:15


nech je ako chce, sivcak predava ako pevny mostik na strat pod nazvom vintage.
tremolo je daco co s cim sa da pakovat. tak to vidim ja a tak kaze logika:woohoo: a to uz ani nevravim ze cely nazov tremolo je nespravny.
Zaznamenané
jack_6.3
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 232



« Odpoveď #6 kedy: 07. December , 2005, 20:19:58 »

pozor to ze je kobyla pevna este neznamena ze je tune-o-matic...tie maju gibsony (LP,SG...)

telecaster ma napr. tiez pevnu kobylku no tune-o-matic to nieje (alebo sa mylim ?)

a k tomu tremolu myslim ze by stacilo dat zamky a pozorovat co to spravi...asi je problem z rozladovanim,nie?
Zaznamenané
Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #7 kedy: 07. December , 2005, 20:22:36 »

keby dal zamky k tomu full action, tak to nema ako naladit. teda jemne doladit...
Zaznamenané
jolan
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 556



« Odpoveď #8 kedy: 07. December , 2005, 20:31:59 »

jack_6.3 napísal:
Citácia
pozor to ze je kobyla pevna este neznamena ze je tune-o-matic...tie maju gibsony (LP,SG...)

telecaster ma napr. tiez pevnu kobylku no tune-o-matic to nieje (alebo sa mylim ?)

a k tomu tremolu myslim ze by stacilo dat zamky a pozorovat co to spravi...asi je problem z rozladovanim,nie?

mas pravdu... T-O-M je iba druh pevnej kobylky... hmmm tak ako vravi locksmith, nedalo by sa to poriadne naladit, ale spravit by sa to asi malo dat, ja len tak spekulujem, casom mozno aj zrealizujem alebo si to zafixujem a budem mat ako pevnu, bochvie akym smerom sa poberem....Beeee
Zaznamenané

Hudobné fórum > http://zvmusic.xf.cz
guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #9 kedy: 07. December , 2005, 20:38:37 »

Takže robíte z toho nejakú vedu Ja sosobne nepoužívam to tune..... ale kobyla LP a je to jasné málokto si pod tým predstaví floyda
aj keď aj to som už videl. A tie ostatné buď je pevná alebo tremolo či obojzvratné alebo len povolžovanie nervov prdon. strún.
Žmurk
Zaznamenané

tatko fóra
ondro
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 253



« Odpoveď #10 kedy: 08. December , 2005, 10:47:32 »

tak pozeram ze tato tema prebehla z oblasti rad to oblasti objasnenia si pojmov :D mozno by sa mohla zalozit taka tema..daky slovnicek \"odbornych\" pojmov
Zaznamenané
jolan
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 556



« Odpoveď #11 kedy: 08. December , 2005, 17:08:25 »

ja si myslim ze aj ta kebyze sa zalozi, by sa zvrhla o 180° opacne na nieco uplne off-topic
Zaznamenané

Hudobné fórum > http://zvmusic.xf.cz
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.03 sekund, 22 otázok.