Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
26. Apríl , 2024, 19:56:29
Strán: [1] 2 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: digi-RP80  (Prečítané 8687 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Punisher
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 645



« kedy: 12. December , 2005, 22:13:59 »

rozmyslam ze si ho vezmem na vianoce. hral som na jeho lacnejsom bratovy RP50,myslim ze je tam dost metalovych zvukov,ne?

vyjadrite sa k nemu,ak je nieco zavazne na nom,povedzte...varujte:)

kujem
Zaznamenané

As A.S. LaVey said: \"The hunter must hunt. The moment he stops, he becomes the hunted\".
jack_6.3
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 232



« Odpoveď #1 kedy: 12. December , 2005, 23:01:20 »

no ja som na rp50 hral a za asi pol hodinu som z toho nedostal ani jeden mojmu uchu mily zvuk...modulacne efekty na cistom kanaly by som este vedel stravit,ale skreslene zvuky su hrozne...jediny plus bola asi ladicka...

rp80 bude to iste + expresion pedal a adapter...

teda asi nic,ale za tu cenu :side:
Zaznamenané
jack_6.3
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 232



« Odpoveď #2 kedy: 12. December , 2005, 23:04:00 »

a nerozmyslal si nad dakymi krabickami...za cca 3500 uz z bazaru zozenies dake 2 krabicky a to nehovorim o tom,ze ti mozno este ostane na nove struny  Žmurk
Zaznamenané
Punisher
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 645



« Odpoveď #3 kedy: 13. December , 2005, 12:55:38 »

no neviem...vazne je skreslenie take hrozne?....sak lebo ja som na tom hral (asi pol hodinu:) ) a tie zvuky sa mi dost pacili...za tu cenu...je tam celkom dost metalovych zvukov...plus ladicka....

ale ked viete o necom lepsom v rovnakej cene,tak povedzte....
este rozmyslam ze si kupim mega distorsioopn......

prosim..povedzte....sak vianoce sa blyzia:))
Zaznamenané

As A.S. LaVey said: \"The hunter must hunt. The moment he stops, he becomes the hunted\".
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #4 kedy: 13. December , 2005, 13:10:08 »

Zoom a Digitech sú, čo sa týka mulťákov, dobrá lacná vožba pre gitaristov tvojho typu, že si chcú nastaviť nejaký normálny zvuk doma a z času na čas si zabrnkať. Pozri sa na stagemastrove ukážky, používa tam zoom a zvuk mu z toho na domáce pomery lezie celkom fajn. Keď sa nehrnieš zatiaž do profesionálneho hrania a štúdiového nahrávania a nemieniš investovať veža peňazí, len si rekreačne zabrnkať, tak je to fajn.

Naposledy upravil Pitu, : 13.12.2005 o 13:11
Zaznamenané

misofg
stály hosť
*****
Príspevkov: 931

ABCDEFUCK


« Odpoveď #5 kedy: 13. December , 2005, 15:14:33 »

Ja by som bol tiež skvôr za tie krabičky. V multiefetkte máš milion efektov  a použiješ zopár a aj tie su na p.... Dve poriadne krabice a máš taki zvučik, že s tých efektov to v živote nedostaneš.Žmurk
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #6 kedy: 13. December , 2005, 15:46:21 »

Ku dobrej krabičke ale je potrebný aj dobrý aparát, inak hrať dobre nebude. Ani do PC, ani na lacné tranzistorové kombo.
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #7 kedy: 13. December , 2005, 16:37:02 »

Ked mas krabicku, tak je nemozes prekne nahrat do PC, ale ked mas ten Zoom, tak ten ma aspon nejaky jednoduchy speaker sim, nie?
Zaznamenané

brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« Odpoveď #8 kedy: 13. December , 2005, 17:54:42 »

punisher poslal som ti  spravu  sukromnu ...
Zaznamenané

Punisher
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 645



« Odpoveď #9 kedy: 13. December , 2005, 20:43:41 »

piitu- ako ja mam kapelu (ale sak viete co je to za kapelu,ked vsetci mame 16 rokov)Žmurk  rozhodne este neplanujem ist do studia.

no u mna ale zatial krabicky este nehrozia- potrebujem neco co mi pomoze aj DOMA aj v kapele....predsa len-ladicka,bubenik (nezeby bol taky potrebny,ale..)

no a co sa pametam,tak tych zvukov bolo dost.....(neboli len jeden,ci dva;-))...dobre,dakujem teda páni.
Zaznamenané

As A.S. LaVey said: \"The hunter must hunt. The moment he stops, he becomes the hunted\".
Hosť
« Odpoveď #10 kedy: 14. December , 2005, 01:05:00 »

skus ZOOM 707, ten je na doma fakt super, a myslim ze sa da zohnat ze rozumnu cenu, ja som ho predal asi za 4000,-. je tu na neho aj recenzia od Guitmana, myslim ze celkom objetivna :)
Zaznamenané
midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« Odpoveď #11 kedy: 14. December , 2005, 07:57:30 »

Takze uz sme to tu niekedy rozoberali. Ja mam Rp-50 je to asi tak, ze ciste zvuky su vcelku v pohode, ale jedine skreslene, ktore sa daju pouzit su myslim Marshall a Mesa. Na doprovody sa da, ale akonahle chcem hodit nejake solo tak z toho nedostanem ani ho... Chyba je v tom, ze to nema ziadnu dynamiku.

Dalsia vec, neviem,, ci to robi len mne,ale skus si dat tichsie potenciometer na gitare a zistis, ze vynechava tony.

Na druhej strane je fakt, vyhoda, ze tam je ten bubenik a metronom.
A este jedna dobra vlastnost, ze ked sa zacnes ihruskat s tymi efektami tak z toho zacnu liezt take psychedelicke zvuky, ze sa moja mamina pritom normalne boji.

A  Rp-80 nema expression, ale myslim medzi nim Rp-50 rozdiel velky nebude. Akurat myslim, ze je vnom viac efektov.
Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
Marshall
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 182



« Odpoveď #12 kedy: 14. December , 2005, 09:36:57 »

neviem ale ja by som do zoomu nesiel a asi ani do digitechu. ked som zacinal hrat rozhodoval som sa medzi zoom 707(jednicka) a digitech RP100. oba boli za priblizne rovnaku cenu (cca 8000), zoom mal navyse expression pedal. zobral som zooma. jasne, ze po vybaleni a chvilkovom hrani, ja ako zaciatocnik som bol uchvateny, pacilo sa mi, ze mozem nastavovat vsetko mozne aj nemozne.. dokazem vytvorit milion vesmirnych sci-fi efektov, alebo ked chcete ako pisal midnighstranger psychedelicke :) dnes som dajaky konzervativnejsi alebo co... a staci mi zopar krabiciek, nepotrebujem multak a som spokojny. jo a drzim sa hesla:\" cim menej cudlikov na tocenie, tym menej moznosti ako skurvit zvuk\" :) myslim, ze B.B.King to povedal :), no ale je tu aj druha moznost... mozno starnem :) ono by to na doma fakt aj stacilo ale je tam podla mojho nazoru velmi malo pouzitelnych skreslenych zvukov a v tom zvuku je pocut dost vela chemie... take hally, delaye, ciste zvuky sa daju celkom v poho ale skreslenie je na hovno. to je bzzzzzzzuciak.. na domace hranie dajme tomu, na hranie s kapelou tazko pouzitelne. digitech bude nieco podobne. sice som na tu RP80 nehral ale asi to bude nieco odvodene od RP100 a to nebola ziadna vyhra teda. no ale aby som na to len nekydal, zoom s bubenikom je nahodou sikovna a celkom uzitocna vec, ladicka je tiez pouzitelna a na zaciatok ked clovek nevie co chce da sa to pouzit ale uz teraz by som to doho nesiel ani zadarmo.. som rad ze som zooma predal :). heh a dovolim si este jeden nazor na multiefekty \"vsetky tie multiefekty a podobne hovadiny su mi akurat tak na hovno a su dobre len pre vyvojarov z NASA\" - Zakk Wylde :D:D:D iste, verim tomu ze nemyslel zoom ale daco poriadne.

Naposledy upravil Marshall, : 14.12.2005 o 09:38
Zaznamenané
midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« Odpoveď #13 kedy: 14. December , 2005, 12:03:34 »

Plne s tebou suhlasim, ja som si ten Digitech tiez kupil
ad 1: preto, ze je tam bubenik, metronom a ladicka
ad 2: Je tam vela efektov a clovek postupom casu zisti, ktore potrebuje, a ktore su mu na prd. (ja som zistil, ze mi staci wah, dobre lampove kombo s kvalitnym skreslenim, kde si nastavim nejaky reverb, mozno na cisty zvuk nejaky delay a tym to hasne)
Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
Marshall
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 182



« Odpoveď #14 kedy: 14. December , 2005, 12:28:43 »

jo aj ja si myslim to iste,,, clovek kupi na zaciatok lacny multak. zisti co potrebuje resp. nepotrebuje a prejde na 3-4 krabicky, ktore mu budu stacit - moj pripad - staci mi wah, nejaky chorus, delay a samozrejme zaklad - kvalitne skreslenie. potom je druha skupina, ktory zistia, ze vyuziju vacsinu efektov z multaku a kupia vymakanejsiu masinu z ktorou su spokojny. na multakoch je dobre, ze clovek zisti co ktory efekt robi ako to pracuje atd. ma vsetko pokope aj ked nie vzdy v najlepsej kvalite. ako som uz pisal ja som zastanca krabiciek, multak nevyuzijem. aj ked niekedy by som si rad potocil cudlikmi na rozne smery :D
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.076 sekund, 22 otázok.