Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
20. Apríl , 2024, 10:06:34
Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 51 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Igor Keller guitars  (Prečítané 214799 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #30 kedy: 21. Apríl , 2004, 15:09:00 »

"http://www.frets.com/FRETSPages/Luthier/Technique/Guitar/Frets/D35Refret/D35refret1.html" toto je link pre kazdeho. www.frets.com je to nevycerpatelna studna nielen gitaroveho poznania.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #31 kedy: 21. Apríl , 2004, 20:56:25 »

Stur - ak si trosku manualne zrucny, v pohode sa do toho pusti sam. Nie je to take tazke, ako by sa mohlo zdat, je to len vec cviku - po tretom, stvrtom krku to uz moze vyzerat ako z fabriky :) Ten link Ti moze pomoct. Ty asi budes prazcovat krk s mensim radiusom (vacsim zagulatenim), ako na tom obrazku. Dobra finta je predohnut si prazec viac, ako je potrebne na hmatnik a potom ho klepanim na stred nechat dosadnut. Vyhnes sa tomu, ze budes ho doklepavat na jedom konci a na druhom Ti zase vyleze a pod...
Zaznamenané
Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #32 kedy: 21. Apríl , 2004, 21:40:56 »

k tomu prerobeniu tele na strat, to ako tu jolanu uvazujes prerobit na strat? to nema podla mna vyznam. zvuk asi velmi iny ani keby z toho vyrezal egyptsku sosku. skor snimace by mohli pripadne daco urobit. aotakze je ci by sa neoplatilo kupit nejaku lacnu novsiu gitku. na inzerat alebo aj nova... skor na inzerat ak to ma byt za malo penazi. a jolanu si daj na stenu ako ja. inak, ja na moju straru jolanu a irisku nadam dopustit. nekdy by som na nich nic nemenil, nerusil, su krasne take ake su. ale odkedy na nich nehram, zivot je taky nejaky jednoduchsi:)
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #33 kedy: 21. Apríl , 2004, 23:11:02 »

Vdaka za rady, som necakal ze tu prispieva take mnozstvo ludi :). Ta linka vyzera byt dost vycerpavajuca. Urcite si to odskusam sam. Este jedna vec, videl som predavat prazcovy drot v troch hrubkach. Je jasne ze si odmeriam stare prazce a podla toho kupim, ale aj tak, kde sa ktore pouzivaju ? a dnes som si aj nafotil tu svoju gitaru a hadzem sem link. ked mam pravdu povedat, neviem z ktoreho typu bola prerabana... ma dokonca aj svoju historiu. som ju kupil na inzerat od jedneho chalana (pracuje ako automechanik) z prievidze co hral v nejakej (asi punkovej) kapele a jeho otcovi sa to uz prestalo pacit (byva v panelaku), tak sa ju rozhodol vymenit za akusticku. a tu gitaru mu vyrobil(poskladal) nejaky kamos co vyraba gitary na objednavku a dal mu ju za opravu auta. :) pekne, ze... ?!? a tu je ta linka: http://moon.kasr.elf.stuba.sk/~andrej/gallery/view_album.php?set_albumName=Gitara&page=1
Zaznamenané
guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #34 kedy: 22. Apríl , 2004, 05:22:22 »

No neviem kladivkom nabijat prazce to chce cvik menil som prazce na dvoch jolanackych krkoch je tam eben nie je to tak jednoduché hlavne ho nevytrhať pri vyberaní a potom naspäť našťastie som si urobil lis a ide to skvele.Čo sa týka toho pražcového drôtu záleží čo ti vyhovuje ale každopádne by som dal tvrdší a širší.Tu sú ceny a typy: SBB217 Pražcový drôt – prút v dĺžke 610 mm, šírka 2mm 61 Sk SBB211 Pražcový drôt – prút v dĺžke 610 mm, šírka 2,3mm 64 Sk SBB215 Pražcový drôt – prút v dĺžke 610 mm, šírka 2,9mm 92 Sk SBB202 Pražcový drôt (18%Ni) 2,65mm 1m 124 Sk Je to na Tebe,skúsenosť robí majstra ale mať ploché pražce nie je nič moc.Totiž keď ich neosadíš poriadne musíš brusiť a potom sa vytvorí na oblom pražci plôška a ta by tam byť nemala, existujú na to potom také pílničky ale sada napr.Ibanez stojí okolo 4000Sk,ale vyskúšaj môžeš to len pokaziť :guit a inak fórum je tu na to aby Ti niekto poradil
Zaznamenané

tatko fóra
Hosť
« Odpoveď #35 kedy: 23. Apríl , 2004, 00:02:21 »

guitman: ako som dnes zistil, v bratislave nemaju nikde prazcovy drot Smútim. tak si ho budem musiet kupit tu v online shope. potreboval by som este kupit nieco co sa podoba na toto: neviem ako sa to vola, ja by som to nazval podopierka strun :). totiz tie sroby su uz hrdzave a tie valceky tiez uz nie su v poriadku a navyse je to vypodlozene podlozkami a dost sa to kyva (su tam dost opotrebovane diery v tele). chcel by som nieco stabilnejsie, mozno prichytene styrmi srobmi, jednoducho nieco stabilnejsie. mozno by bolo riesenim, len neviem ci sa to pouziva, napevno vlozit do tela nejake kovove vlozky so zavitmi pre klasicke sroby. a este keby sa tam dala nastavovat aj vyska strun a aby to nebolo velmi drahe :). vdaka
Zaznamenané
guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #36 kedy: 23. Apríl , 2004, 05:18:44 »

Ňo mám doma dve rozobraté galaxisy s ktorých som použil krky na gitary tie dve ""kopie"" B.C.Rich a ostali i aj kobylky to je kobylka to čo by si potreboval alebo kobylku z LP tá má uchyty alebo púzdra ktoré sú v tele a to toho sa osádza ale vymenil by som už aj ten záves na struny ale potom neviem či nebude vyžšia ako máš ty to skór pevný mostík vintage
Zaznamenané

tatko fóra
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #37 kedy: 23. Apríl , 2004, 07:34:40 »

vsak mostik mozes aj zapustit do dreva, nie?
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #38 kedy: 23. Apríl , 2004, 22:56:19 »

Daval som uz na takuto Irisku kobylku z Les Paulu a pokial si pamatam, nebol tam s vysku nejaky zasadny problem... A ze s takou kobylkou to MUSI HRAT JAK SVINA ! Nie henten ohnuty pliesok, co tam davali :) Inak daval som uz na nejake Irisky aj taku kobylku, co sa dava na bezpakovy strat, struny idu cez telo, podobne ako na telecastry. Je to trosku piplacka, prides o paku ( tej co tam je-ziadna skoda :) ), bude treba zapchat dieru po tom tremole a tak, ale oplati sa to. Ta gitara s akoukolvek inou serioznejsou kobylkou, ako tam je teraz IBA ZISKA A OZIJE. Plus ine snimace by som este doporucil... Znovu-akekolvek ine su lepsie, ako tie, co tam su original !
Zaznamenané
METALHAMMER
stály hosť
*****
Príspevkov: 935



« Odpoveď #39 kedy: 27. Apríl , 2004, 00:24:03 »

mno neviem ja mam superstarku a to je trochu lepsie ale podla mna mu neradte nech sa do toho puste sam ked nevie co je kobylka radsej si to daj spravit lebo z toho ze to chces opravit vidim ze nemas moc prachov (ako ja a kazdy v tejto republike) a ked to doseres tak na novu asik mat nebudes a potom si nezahras
Zaznamenané
Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #40 kedy: 27. Apríl , 2004, 19:56:05 »

ja by som s nou nic nerobil. nema to cenu podla mna. na inzerat sa dnes da kupit vselico. napis si inzerat do inzeratov, a mozno tu niekto pusti svoju starsiu gitku za lacny peniaz. napr taka diamantka by sa mala dat kupit do 3000. ale su aj ine moznosti. hlavne mimo ba.
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #41 kedy: 27. Apríl , 2004, 21:50:18 »

noo, najskor vymenim kobylku. potom sa ukaze, ci je to s tymi prazcami take vazne. a potom sa pokusim vymenit snimace. apropo, ja som ju kupil pred 2 rokmi za 900,-SK vratane boostra :) :guit :)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #42 kedy: 27. Apríl , 2004, 22:51:52 »

Ak sa niekto trochu citi a pyta sa, ze ci teda ano alebo radsej nie, preco mu neporadit, nech sa do toho pusti ? Ak nie je uplne dreveny, tak fakt nema co pokazit a hlavne nie takym sposobom, aby sa to nedalo znovu spravit ? Vsak ma Irisku za 900 Sk, ktoru moze fakt iba vylepsit ! Je samozrejme otazne, ci investovat namahu, ked fakt dnes kupi nastroj naozaj v akejkolvek cenovej relacii... Ale ja som sa vzdy rad pohral a snazil sa vytazit maximum z kazdeho nastroja, co som kedy drzal v rukach :)
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #43 kedy: 30. Apríl , 2004, 10:51:25 »

neviem ci to poznate, ale dnes som sa konecne uistil, ze mam naozaj iris-ku. po dlllhom hladani som nasiel gitarove muzeum a su tam fotky 25 modelov jolany aj s popismi. dost tam vychvaluju diamantku. http://www.meatexz.com/cheesyguitars/guitars.html
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #44 kedy: 30. Apríl , 2004, 12:28:23 »

Sak som pisal, ze je to Iriska... Ta Diamantka byva casto chvalena, ale aj tak je to pruser, aj pri tych starych verziach, ktore byvaju podla mna nepravom chvalene najviac. Je pravda, ze pred tymi 20 rokmi trosku trcala nad ostatnymi Jolanami... Mal som doma dost vela Diamantiek, dost vela som ici upravoval, ale nepomozem si, gitary typu Iris, Proxima po vymene kobylky hrali nejako lepsie, ako Diamantky po podobnej uprave. Mali vzdy evidentne kvalitnejsie krky (tie Irisky a spol.), nezriedka dokonca ebenove hmatniky. Vsak sa robili aj v inej fabrike - v Krnove, Diamantky sa vyrabali v Horoviciach... Skratka tvrdim, ze akakolvek azijska gitara za 6-7 tisic (s vynimkou preglejkovych) bude podstatne kvalitnejsia ako nejaka Diamantka, sice za 2-3 tisic, ale minimalne 15 rocna, s nefungujucim prepinacom, potenciometrami a pod...
Zaznamenané
Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 51 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.033 sekund, 22 otázok.