Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Apríl , 2024, 06:30:24
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 ... 51 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Igor Keller guitars  (Prečítané 215074 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #45 kedy: 30. Apríl , 2004, 22:11:08 »

je to presne tak ako pise rastis. mam diamantku a iris basu. ta ma zrejme fakt ebenovy hmatnik, dlho mi vrtalo hlavou ci je to fakt mozne ale ked uz aj rastis nezaviasle odo mna pise ze je to mozne, tak som si isty, eben je lahko rozpoznatelny. diamntka je dost dobra gitka ale na moj squier sa vobec nechta. 1000 a jedno., a ta iriska ma prazce asi pol milimetra nad hmatnikom co je asi jedina vec co mi na nej vadi, inac ma tak dokonale spraveny krk, ze to som este nevidel.
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #46 kedy: 01. Máj , 2004, 11:58:21 »

rastis: ja viem ze si mi vravel ze mam irisku, ale bolo este viac inych ludi, ktori mi tvrdili ze to je nieco ine... tak som si uz nebol isty ziadnym nazorom... hej hej. ja mam teda tu spominanu irisku, a ten krk.... nemal som moznost porovnavat,ale uplne nadherne je zaobleny, akurat do ruky. ostatni skusenejsi co skusali tiez pochvalili krk. a tie prazce su naozaj proklete nizko. a co ma na iriske este stve, je ze ked zahram nejaky akord, tak ten sustain.... ako keby ten zvuk preskakoval plus/minus jeden polton. je to uplne zvlastne, normalne v tom pocujem sinusovy signal...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #47 kedy: 01. Máj , 2004, 20:51:40 »

S tou sinusovkou neviem, co mas na mysli... Ale je pravda, ze tie snimace, co tam davali, mali na skreslenie taky podivny zvuk, akoby si zuval strk :)...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #48 kedy: 01. Máj , 2004, 20:56:19 »

locksmith - a co bolo este s vacsim podivom, oni do Irisiek (aj basovych) spociatku davali original Alnico magnety, ake sa dnes vyskytuju len vo fakt kvalitnych snimacoch. To boli tie, co mali pod strunami ""gulicky"" - na kazdu strunu jeden magnet. Casom im asi dosli a zacali pouzivat obycajne ferritove magnety (take, co dnes nie su ani v najshitovejsich snimacoch) - to boli tie snimace, co mali tenky kovovy pasik a magnet nalepeny pod snimacom, tak ako to ma aj Stur. Ale pravdou je aj to, ze pokial si pamatam, Alnico-nealnico, vsetky hrali vzdy nahovno :)
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #49 kedy: 01. Máj , 2004, 22:47:56 »

takze ak som to spravne pochopil... tak ked si kupim nejake najlacnejsie shitove snimace, tak budem uneseny tym, co ta gitara dokaze a aspon 3dni ju nepustim z ruk ? :) vyzera to tak, ze si budem musiet v najblizsej dobe opat privyrobit a investovat trochu viac do mojej irisky... verim ze sa oplati. inak, pred 3 tyzdnami som zacal chodit na individualne hodiny gitary (po 7rocnom amaterceni s prestavkami) a zda sa mi to byt trochu pridrahe (nechal som sa trochu obabrat)... neviete ake su ceny v BA ? individualne hodiny, cena Sk/60min. (resp. Sk/45min.)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #50 kedy: 02. Máj , 2004, 01:18:17 »

Zacal by som kobylkou. Takyto typ som pouzil uz viacej krat, vzdy s velkym uspechom. Da sa kupit za par stoviek, raz som taku kupil v BA za 200 Sk, raz v Prahe za tiez 200 Kc :) ...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #51 kedy: 02. Máj , 2004, 01:27:21 »

Guitman - ako je to s tymi obrazkami - co robim zle ?
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #52 kedy: 02. Máj , 2004, 11:19:04 »

nooo o tych hardverovych zalezitostiach (prazce, kobylka) je uz rozhodnute. to chcem kupit od guitmana. co sa tyka snimacov, tie som chcel nechat este chvilu na pokoji,... ale ked mi tu vravite ze tie originalne su uuplne na hovno... a o tom uceni hry na gitaru... viete ake su ceny (v BA)?
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #53 kedy: 02. Máj , 2004, 13:54:47 »

Stur - na ucenie sa spytaj Pitu-a, on je tu pedagog....
Zaznamenané
Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #54 kedy: 02. Máj , 2004, 18:44:39 »

v ba je dost draho. teda co pokladas za draho... uzivatel karol soli tusim 200 za 60min, ale ma odbornika, ziaden kokso ako to moze tiez byt. ja ked som to este potreboval(velmi zly vtip:):))) som dal 120sk najviac. potom som nasiel chalana za 100sk ale nemalo to vyznam. hocikto ucit nemoze. aj teraz by som niekoho potreboval. zadarmo. ale zadarmo ani kura nehrabe. toto sme chceli?
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #55 kedy: 02. Máj , 2004, 20:06:07 »

ja to v prahe robim zadarmo.. teda robil som (za pivo). nakoniec som jednemu z nich strelil gitaru ktoru som uz nechcel a obaja sme spokojni.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Hosť
« Odpoveď #56 kedy: 02. Máj , 2004, 23:03:08 »

ja momentalne platim 200Sk/45min. co je podla mna dooost. pred platenim mi to bolo vysvetlovane tak, ze platim 800Sk/mesiac = 8hodim. avsak po zaplateni mi bolo vysvetlene, ze to je nejake nedorozumenie a ze to su 4x45min a nie 8x45min co ma dost rozladilo. ale na druhej strane za 45minut tyzdenne je mi ukazane dost veci ktore neviem a ktore si dokazem prave za ten tyzden precvicit. a teraz som sa dost namotal na tu gitaru a cvicim asi 2hod denne. ale myslim ze ja nepotrebujem nejakeho velkeho odbornika ktory pyta 200Sk/hod pretoze ja sa potrebujem zatial ucit iba zaklady. a myslim ze musi existovat aj niekto lacnejsi, co ma nauci tie zaklady. ak by ste vedeli o niekom nie drahom v BA, tak mi dajte prosim vediet.
Zaznamenané
guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #57 kedy: 03. Máj , 2004, 14:22:00 »

Neviem rastis hmm je povolené a nejde to ani v BB code skús ho skonvertovať na *.jpg nechápem je to: E16CR Pevný mostík vintage,chróm stojí v GPC Shope 312SK (je to práve gotoh vidno diery pod kamenmi) len na rozdiel od Gotohu mu idú struny zozadu v ohybe na originál GOTOH(1550Sk) sú diery pod kamenmi na prechod strún telom ale dá sa to vyvŕtať ale pri prerábaní stačí našróbovať a je po probléme.Je celkom dobrý aj keď mňa osobne omína tie imbusové šróbiky na zdvih struny preto som si radšej dal mostík LP aj keď su struny vyžšie od tela.
Zaznamenané

tatko fóra
Hosť
« Odpoveď #58 kedy: 03. Máj , 2004, 14:49:46 »

je pocut nejaky rozdiel vo zvuku, ked su struny uchytene na vrchu na kobylke(mostiku) a ked prechadzaju cez telo ? preco sa vobec zacali upevnovat zozadu ? kvoli tremolo pake ?
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #59 kedy: 03. Máj , 2004, 17:34:29 »

hosi, nechcem do vas rypat. ale na tieto diskusie su utvorene ine oddiely. tak sa v diskusii presunte.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 ... 51 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.036 sekund, 22 otázok.