Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Marec , 2024, 14:39:52
Strán: [1] 2 3 ... 51 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Igor Keller guitars  (Prečítané 214441 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« kedy: 02. Marec , 2004, 09:04:24 »

Igor Keller: nechcel by som Igora uraziť ale nazval by som ho najoddanejší gitarár. Na rozdiel od Sollera dokáže urobiť kvalitný kus gitary aj napriek tomu že nie je tak dobre vybavený, ale napriek tomu je to vežký umelec a chcel by som vlastniť gitarku vyrobenú jeho šikovnými rukami.Jeho filozofia je urobiť aj gitaru konkurenčne porovnatežnú kórejským sériovkam.A aj za konkurenčnú cenu.Aj keď v tomto prípade je to oveža náročnejšie vyrobiť el.gitaru do 15 000SK ručne ako keď ju vyrobia na linke v Kórei.Po prvé sú neporovnatežné náklady pri výrobe jedného a 100kusov a po druhé nákupné ceny kórejského výrobcu a slovenského kde výrobná cena kórejcu sa pohybuje v prepočte cca 2 000-4 000SK a predajná na slovensku 7-15 000SK, čo nepomer oproti lacnému slovenskému výrobku ktorého výrobná cena sa pohybuje na hranici ceny hardware a dreva cca 4-7 000SK a to nie je v tom zarátaná ručná práca, a predajná cena je 6,5-15 000SK.

Je to pochvaly hodná snaha.A dalo by sa škontatovať, že ručne vyrábať gitary do hranice 15 000SK sa na slovensku neoplatí.No z vlastnej skúsenosti viem že je to práca ktorá človeka napĺňa a je to ničo úžasné zahrať si na vlastnoručne vyrobenom, alebo aspoň ručne vyrobenom kuse ktorý možno aj napriek chybičkám krásy je vždy jedinečný kus ktorý má svoje čaro, ktorému som podžahol a nikdy už nedám zarobiť kórejskému výrobcovi gitár, aj keď je rozporuplné, že slovenský gitarár je odkázaný na kórejský hardware ktorý nakupuje za s výrobnými neporovnatežné ceny.Ale to je všetko výhoda lacnej pracovnej pracovnej sily a toho že Korea to výrába komplet aj pre svetových výrobcov, ktorý takýto hardware používajú na lic. gitarách do 20 000SK. Takže ja osobne Igora vežmi obdivujem za jeho vpodstate obetavú a slovenskými gitaristami málo ohodnotenú prácu.

Dúfam že čoskoro si u Igora objednám gitaru a potom prinesiem aj rozsiahlu recenziu. http://lacnegitary.webpark.sk

Naposledy upravil martinlm, : 18.10.2006 o 20:03
Zaznamenané

tatko fóra
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #1 kedy: 26. Marec , 2004, 16:33:48 »

mas pochopitelne pravdu.. niekedy sa sam divim, ze Igor vobec prezije z tak maleho zarobku na jednotlivych gitarach. Ale kedze dava do toho vsetko, nastroje sa mu daria, tak sa aj zakaznici vracaju.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
kubriel
stály hosť
*****
Príspevkov: 1071


uiiiii


WWW
« Odpoveď #2 kedy: 04. Apríl , 2004, 08:57:08 »

náhodou sa mi jeden handmade keller dostal do ruky(lebo som si ho kupil).. je to musicman.. klasika, 2xHB sbs, gottoh a tak... no a na lepsej gitarke som este nehral... sice som ich vela neskusal, ale toto je sila.. sak bude recenzia.. dneska uz mam mat fotak :)
Zaznamenané

www.klacno.sk/ipp - INTERACTIVE PIXEL PAINTING
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #3 kedy: 05. Apríl , 2004, 11:40:19 »

posli fotku, chcem vidiet co to bolo za gitaru. Skoro na vsetkych co robil som hral alebo nieco skusal..
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #4 kedy: 10. Apríl , 2004, 00:53:46 »

Meno Igor Keller poznam par mesiacov, ale mal som od neho doma dve gitary a velmi prijemne na mna zaposobili. Jedna bola SG-cka. Telo a krk boli z nejakej redsej a lahsej odrody mahagonu, hmatnik eben. Krk samozrejme lepeny. Povrch prirodny, nelesteny. Hardware ako original Gibson, snimace plechove Gibsnony Alnico - 496T a 498R ci ako sa volaju. Zvukovo fantasticke uz nasucho, dlhy sustain. Do ruky velmi prijemne. Jedinu muchu to malo, ze krk bol vsadeny trochu hlbsie ako original, takze snimace boli trochu inde. Hlavne kobylovy bol od kobylky prilis daleko, takze nemal taku ostrost. Hralo to skratka viac bluesovo, ako AC/DC :) Ale zase svojsky :) Druha gitara bola Les Paul, telo hondurasky mahagon/zihany javor hore, krk nejaky redsi mahagon/eben, samozrejme k telu lepene. Hardware jak Gibson, snimace Ceramic magnet Gibson 500T, cierne bez krytov. Lak vysoky lesk, vrch namoreny na cerveno, zvysok prirodny. Toto bola takmer 100% kopia, vsetko to bolo tak, ako ma byt na pravom Les Paule a aj to tak hralo. Uplne som z toho nastroja sr.l :) Neviem, kolko tie gitary u Igora Kellera stali, lacne urcite neboli uz len z ohladom na pouzite materialy a hardware, ale pred pracou hllllboka ucta Si píš!!!
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #5 kedy: 10. Apríl , 2004, 00:54:09 »

Fotky nastrojov samozrejme mam :)
Zaznamenané
guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #6 kedy: 11. Apríl , 2004, 13:20:32 »

Tak nevahaj a buď pošli alebo pridaj zistíš ako ak nie je povolené povolím.Igor je umelec veď to vravím a pomaly už na to prichádzajú aj ďalší... Inak mimochodom ak Ti neviem prečo pridá príspevok 2-3x krát klikni na nad príspevkom a zaškrtni vymazať uložíš a duplikátna správa zmizne ;o)
Zaznamenané

tatko fóra
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #7 kedy: 13. Apríl , 2004, 21:55:12 »

Tak som teda pripravil zopar obrazkov (dokopy asi 300 kilo), ale veruze som neprisiel na to, co s nimi... :)
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #8 kedy: 13. Apríl , 2004, 23:07:38 »

niesi nahodou kamarat s ujom Szalayom?
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #9 kedy: 14. Apríl , 2004, 00:22:17 »

Roberto - to akoze jaaa :)
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #10 kedy: 14. Apríl , 2004, 08:36:34 »

jasne ze ty. Tie gitary boli pre pana Szalaya (netusim ako sa to pise), u toho Les Paula som este ladil oktavy, pretoze Igorovi sa posahala ladicka. To SG som nevidel, ale keby som velmi chcel tak nieje problem.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Lubo
stály hosť
*****
Príspevkov: 908


-- JAZZ --


« Odpoveď #11 kedy: 14. Apríl , 2004, 16:40:41 »

Roberto : Ty si taky znalec.Ma Keller nejaky nastroj na skusanie alebo tak?Vies ze keby som prisiel,ci by som si mohol skusit daky nastroj,myslim,ze ci by som sa s nim mohol vyhrat,celkom ho prestavit,skusit struny ako sa dju nizko dat,vyspanovat krk,oktavy ladit a tak.A neviem ci by mi bol ochotny spravit len krk?Vies neviem ci je uplne v poriadky,je tam taka prihlbina medzi 12-20 vies nieje ten krk uplne rovny.Potom struny drncia ovela vyssie.Myslis ze by sa nan mohol pozret?Ak by povedal ze sa to spravit lepsie a ze by som mal lepsi krk tak by som si ho nechal spravit.Len neviem co by to stalo.Stale nemam taku pohodu pri hrani a uz ma to stve.Myslis ze by to slo?
Zaznamenané

Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #12 kedy: 14. Apríl , 2004, 16:52:36 »

Vies co, Igor ma nejake gitary aj krky doma ale vacsinou je vsetko rozobrate alebo nieje hardware. Krk ti spravi akylen budes chciet za cca 4000sk, alebo tak nejak. Pozriet sa ti nan moze.. Skus mu zavolat na mobil a pripadne ho posli postou. Nastavenie krku a prebrusenie bude chvilkova zalitost, za minimalnu cenu. Ked k nemu prides s celou gitarou tak za jedno poobedie to mas hotove aj s par pivami. :)
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #13 kedy: 14. Apríl , 2004, 20:56:55 »

Roberto - hej, obe su Jula Szalaya, mal som ich doma par dni na nieco medzi dostelovanie, pochvalenie sa a potesenie :)
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #14 kedy: 14. Apríl , 2004, 22:50:09 »

dufam ze si sa chvalil dostatocne, inak bude zle nedobre! a világoš!
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Strán: [1] 2 3 ... 51 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.035 sekund, 23 otázok.