Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Marec , 2024, 12:13:18
Strán: [1] 2 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Zima - jej vplyv na brkovu elektroniku v garazi  (Prečítané 6584 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« kedy: 15. December , 2005, 21:05:44 »

no tak sa kcem opitat ze zima ako moze uskodit mojmu kombu lebo kua v skusobni je zima a kombo zacalo vrcat jak jebnute ...
vrci a vrci a nevjem ci to je zimov ze ci mi tam daco neodpalilo no alebo co a este ze ak zakurim teda dam ho znova do tepla ci bude fungovat znovu ci uz navzdy ho ta zima pokazila ...

Naposledy upravil martinlm, : 15.12.2005 o 21:28
Zaznamenané

Gazda
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #1 kedy: 15. December , 2005, 21:11:50 »

Hmm...a jedna sa o lampac alebo tranzistor?:huh:
Zaznamenané

...If the amp wasn't made to be played cranked to the max, then it wasn't made like a Marshall.
brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« Odpoveď #2 kedy: 15. December , 2005, 21:13:54 »

hybrid jedna lampa v predzosiku
Zaznamenané

Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #3 kedy: 15. December , 2005, 21:21:23 »

Dobra otazka.Lampy su velmi citlive na teplotne zmeny.Vies,ked mas kosu a potom zapnes lampu v ktorej je obrovska teplota,tak jasne,ze to dava lampe zabrat.

A fyzika nepusti.Ak striedas teploty prudko tak samozrejme,ze sa ti vyzraza para...hoci v malych mnozstvach,ako ked nasadnes do nevykureneho auta,tak vidis co sa deje na oknach...a vlhkost je velky nepriatel aparatov...
Zaznamenané

Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #4 kedy: 15. December , 2005, 21:21:32 »

Pochybujem, ze by ti zima nieco odpalila v kombe, ale myslim si, ze elektronike vseobecne skodia extremne podmienky, teda nielen zima, ale aj extremne teplo, vlhkost a tak. Nezabudaj, ze vo vnutri je vacsina sucastok z kovu, ktory lahko podlieha teplotnej dilatacii. A v kombinacii so zimnou vlhkostou, ktora zase prispieva ku korozii....
Zaznamenané

brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« Odpoveď #5 kedy: 15. December , 2005, 21:23:30 »

no len aby to fungovalo ... cize moze to byt z toho ... ze mi vrci ... a ked tam zakurim a bude tak by mohlo fungovat ...
Zaznamenané

Punisher
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 645



« Odpoveď #6 kedy: 15. December , 2005, 21:24:39 »

..veru...kombo je z kovu....a pri nizsych teplotach sa kovy skracuju...alebo aj ako jimmy povedal.
kamaratovy sa stalo to iste..ale potom to rozchodil.....(ale nemuselo to byt zimou..)
Zaznamenané

As A.S. LaVey said: \"The hunter must hunt. The moment he stops, he becomes the hunted\".
brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« Odpoveď #7 kedy: 15. December , 2005, 21:27:50 »

ja len dufam ze je to tou zimov
Zaznamenané

Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #8 kedy: 15. December , 2005, 21:32:03 »

Brko...ja Ta tusim nominujem na cenu Zlaty makcen za najhorsiu gramatiku na fore. Nauc sa pisat, kua...nic v zlom, nepoznam Ta, ale takto predsa muzikant nemoze pisat....ziadne ciarky, \"nevjem\", \"je to tou zimov\"...B)
Zaznamenané

Mr.Lado
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 452



WWW
« Odpoveď #9 kedy: 15. December , 2005, 21:33:24 »

vadi aj 10 minutove prevezenie do skusobne v aute?  inak davajte pozor aj ked kombo veziete vo voziku za uatom Isli sme hrat do Ba rozhlasu a mal som kombo vo voziku a dosiel zapol anic  A velky pruuuser tak tak
Zaznamenané

Sex, Gitary a Nu-Metal
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #10 kedy: 15. December , 2005, 21:34:46 »

No jasne...zabudol som spomenut fyzicke otrasy...ak to v tom voziku triaslo, tak...:unsure:
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #11 kedy: 15. December , 2005, 21:38:28 »

Podobna tema tu uz je a trpia kondenzatory.
Zaznamenané

brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« Odpoveď #12 kedy: 15. December , 2005, 21:46:58 »

aj taka cena je daco sa budem tesit jak svina a mozno teda isto ak vyhram sa opijem jak rura

a podakujem vsetkym kti za mna hlasovali:woohoo:

Naposledy upravil brko, : 15.12.2005 o 21:53
Zaznamenané

Gazda
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #13 kedy: 15. December , 2005, 22:10:15 »

To ze to nieje dobre mi je jasne a vobec zosilovac nenechavam v garazi, lebo hlavne koncove lampy by mohli teoreticky prasknut.Ale myslim, ze ak po nejakom kratsom transporte chvilu pockam a tie suciastky sa zohreju, uz by to nemalo vadit, nie?Lampy sa sice daju zhavit, ale teplotny nabeh to musi byt beztak vysoky a ine suciastky by mohla ovplyvnit hadam len ta vlhkodt...a mozno ze aj otrasy.
Zaznamenané

...If the amp wasn't made to be played cranked to the max, then it wasn't made like a Marshall.
Gazda
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #14 kedy: 15. December , 2005, 22:12:19 »

martinlm napísal:
Citácia
Podobna tema tu uz je a trpia kondenzatory.


Hej, hej to som zabudol...vraj dokonca mozu vybuchnut tie kondenzatory v lampovych zosilovacoch:blink:
Zaznamenané

...If the amp wasn't made to be played cranked to the max, then it wasn't made like a Marshall.
Strán: [1] 2 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.064 sekund, 22 otázok.