Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
19. Máj , 2024, 01:14:56
Strán: 1 [2] 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Zima - jej vplyv na brkovu elektroniku v garazi  (Prečítané 6617 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #15 kedy: 15. December , 2005, 22:12:34 »

Prisposobenie sa teplote...to sa tyka skor dilatacie a jej prudkosti, ale kondenzacii vlhkosti tym asi nezabranis
Zaznamenané

Hosť
« Odpoveď #16 kedy: 16. December , 2005, 00:09:46 »

No ja mam v skusobni Digitech Rp200 cez zimu... dufam ze to prezije, mix zatial v poho ale zosik nejak divne vrcal Smútim
Zaznamenané
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #17 kedy: 16. December , 2005, 01:04:37 »

Minulu zimu mi robili v studiu novy rozvod na elektriku,takze jednu noc to ostalo bez prudu-cize bez kurenia.Ked sa potom elektrina spustila tak tam bolo nejakych 15 stupnov.Zapnem PC.....a nenacitalo mi system.Opakovane.Ked sa potom teplota zvysila na 17-18 stupnov,tak uz to islo.Nieco na tej citlivosti na teplotu bude.
Zaznamenané

brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« Odpoveď #18 kedy: 17. December , 2005, 10:38:21 »

IDEEEEE ... jo jo .. prisli sme do skusobne rozkurili jak hovada pockali zo 2 hodinky a zapnem marshalla zrazu heureka ono to funguje ... jo sa tesim akoby bolo nove ...
parada
Zaznamenané

Hosť
« Odpoveď #19 kedy: 17. December , 2005, 11:12:48 »

Jimi Cimbala napísal:
Citácia
Minulu zimu mi robili v studiu novy rozvod na elektriku,takze jednu noc to ostalo bez prudu-cize bez kurenia.Ked sa potom elektrina spustila tak tam bolo nejakych 15 stupnov.Zapnem PC.....a nenacitalo mi system.Opakovane.Ked sa potom teplota zvysila na 17-18 stupnov,tak uz to islo.Nieco na tej citlivosti na teplotu bude.


No jo >> posunute pracovne body
Zaznamenané
brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« Odpoveď #20 kedy: 04. Január , 2006, 14:30:04 »

kua ... no zase ho odjebalo a robilo presne take iste zvuky ako predtym ked bolo vzime .predtym som ho dal do tepla islo a teraz som ho aj mal v teple a nic nejde ...
zvuk je taky ze najprv vrci a potom sa to zrazu zosilny a potom to zase vrci tak silno ako na zaciatku No hanbím sa..
Zaznamenané

guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #21 kedy: 04. Január , 2006, 14:36:27 »

Hej bacha na slovník lebo zapnm cenzúru predsa len, držme úroveň

Každopádne elktronika v prechode zo zimy na teplo reaguje značne citlivo a nie keď je to ešte niekde v garáži kde je zima a potom sa to zapne musí to robiť peknú galibu. veď to môže aj vyhorieť kondenzačný jav t.j. zrážanie vody ničí iné veci a nie lampový amp.
alebo aj tranzistor korózia je sviňa.Žmurk
Zaznamenané

tatko fóra
brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« Odpoveď #22 kedy: 04. Január , 2006, 14:41:51 »

a este ze ako dlho sa moze odparovat ta voda z komba lebo moze to byt aj tym nie ze tam je este ta voda  nakondenzovana ?ci jako

teda ze mam ho co ja viem 2 tyzdne v zime takej a potom ho dam do tepla 20 stupnoveho a za jeden den sa to asi neodpari ze...?

Naposledy upravil brko, : 04.01.2006 o 14:46
Zaznamenané

guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #23 kedy: 04. Január , 2006, 15:03:36 »

zober si ho že chladne v zime o kondenzovaní sa hovorí keď je teplota dnu vačšia ako von či opačne?
Každopádne skladovať ho v studenej garáži a nechať ho tam chladnúť je podža mňa kravina pôsobí to na pätice na spoje aj plošák vplyvom vhlkosti koroduje a proste ničí sa to.Telku tiež nepoužívaš v garáži a všeobecne pc monitor keď prenášaš zo zimy do tepla odporúča sa min 2h nechať zohriať bez zapnutia.Proste nerobí to dobre.
Zaznamenané

tatko fóra
brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« Odpoveď #24 kedy: 04. Január , 2006, 15:29:02 »

ale ze takto otazke ze moze to vrcat tym ze je tam este voda neodparena v tom kombe  .? ze za jeden den sa to asi neodpari ...
Zaznamenané

Satch
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 241



« Odpoveď #25 kedy: 04. Január , 2006, 16:19:38 »

sorry chlapi(hlavne brko) ze tu risim svoje problemy v brkovej teme ale hodi sa to sem... mam pololampu Vox a chcem vediet aky vplyv ma zima a vlhkost na toto kombicko ktore ma len 1 lampu v predzosiku... myslite ze staci nechavat to kombo v deke zabalene v garazi??...dik moc
Zaznamenané

Follow the details...
Gazda
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #26 kedy: 04. Január , 2006, 16:49:29 »

Ta deka asi vlhkosti nezabrani ani klesaniu teplot.Ja som nazoru nenechavat lampy vobec  v garazi, mam to radsej v izbe na stoliku, ale aspon mozem hrat kedy chcem;) Ale ak by sa jednalo o tranzistor, mam skusenosti ze tomu to vobec nevadi, proste ide stale.
Zaznamenané

...If the amp wasn't made to be played cranked to the max, then it wasn't made like a Marshall.
brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« Odpoveď #27 kedy: 04. Január , 2006, 17:22:53 »

satch napísal:
Citácia
sorry chlapi(hlavne brko) ze tu risim svoje problemy v brkovej teme ale hodi sa to sem... mam pololampu Vox a chcem vediet aky vplyv ma zima a vlhkost na toto kombicko ktore ma len 1 lampu v predzosiku... myslite ze staci nechavat to kombo v deke zabalene v garazi??...dik moc


inac ja mam tiez hybrid jedna lampa v predzosiku ...
Zaznamenané

Satch
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 241



« Odpoveď #28 kedy: 04. Január , 2006, 18:48:23 »

no vies GAZDA...my mame skusobnu v BA a byvam v jednej dedine mimo a auto nemam. trepat sa mi to vzdy na skusku a zo skusky MHD a SAD vobec nechce. Okrem toho doma mam na com hrat-Behringer GM108, co je na doma perfektne kombicko, len skoda ze nema delay, ktory pravidelne vyuzivam na VOXiku-koli predlzeni sustainu.. Ale fakt by som privytal radu ako to kombo v tej skusobni udrzat v co najlepsich podmienkach...
Zaznamenané

Follow the details...
Gazda
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #29 kedy: 04. Január , 2006, 22:20:16 »

satch napísal:
Citácia
no vies GAZDA...my mame skusobnu v BA a byvam v jednej dedine mimo a auto nemam. trepat sa mi to vzdy na skusku a zo skusky MHD a SAD vobec nechce. Okrem toho doma mam na com hrat-Behringer GM108, co je na doma perfektne kombicko, len skoda ze nema delay, ktory pravidelne vyuzivam na VOXiku-koli predlzeni sustainu.. Ale fakt by som privytal radu ako to kombo v tej skusobni udrzat v co najlepsich podmienkach...



Ok, rozumiem, mne by sa tiez nechcelo, keby som nemal skusobnu 2 metre od izby.
My balime taketo veci do igelitoveho vreca,  ale viac menej koli prachu.
Zaznamenané

...If the amp wasn't made to be played cranked to the max, then it wasn't made like a Marshall.
Strán: 1 [2] 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.071 sekund, 23 otázok.