Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Apríl , 2024, 12:02:28
Strán: 1 [2] 3 4 ... 12 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Priznajte kolko casu stravite pri gitare  (Prečítané 28853 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Melvin
nováčik
*
Príspevkov: 60



« Odpoveď #15 kedy: 16. December , 2005, 21:00:12 »

rastis: co som pocul ukazky ze fakt ze huste...
Zaznamenané

DArk SiDE of my guitar Si píš!!!
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #16 kedy: 16. December , 2005, 21:26:24 »

Ja to taham na dobreho krcmoveho gitaristu :)
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #17 kedy: 16. December , 2005, 22:04:38 »

Melvin napísal:
Citácia
rastis: co som pocul ukazky ze fakt ze huste...


Ocuj ty lichotnik, s niekym si ma urcite pleties Žmurk.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #18 kedy: 16. December , 2005, 22:10:19 »

Takze som sa odhodlal, resp. tema ma dokopala, ze idem cvicit. Podla pocitov v lavom zapesti po chvilke hrania uz bolo na case :). A nedrbla mi struna ? Smútim Deeeecka, vsak kto ma nahradnu Deeeecku, ja teda nie, Deeecky predsa nepraskaju. Este ze na Floydovej gitare, ale normalne ma presla chut, krista Smútim.
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #19 kedy: 16. December , 2005, 22:12:46 »

Rastik, ja som uz kdesi spominal ze menim struny ked mi za den prdnu 3. Standartne je to tenke ecko, hrube Acko a decko/gcko. Uz musim ist kupit novu sadu. Skusim 0.10-0.52
A hoci to teraz trosku flakam, snazim sa tak cca 2-3 hodky denne cosi pohrat.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Hosť
« Odpoveď #20 kedy: 16. December , 2005, 22:58:52 »

No ja som este shit takze sa snazim 5 az 10 hodin denne...
A ked mam toho vela v skole a tak tak aspon 2 hodinky
Zaznamenané
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #21 kedy: 16. December , 2005, 23:06:38 »

no neviem ci som spravne pochopil, ale 5-10 hodin denne je viac nez chvalihodne :)
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #22 kedy: 16. December , 2005, 23:18:54 »

Ano, 5 hodin je dobry slovensky gitarista, 10 hodin je svetova trieda :)

Naposledy upravil martinlm, : 16.12.2005 o 23:19
Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #23 kedy: 17. December , 2005, 01:06:43 »

Je to fajn, astaroth777, len cvič ďalej, hádam to tak nebude len týždeň a dosť. Lebo aj tých 10 hodín musí byť pár rokov, aby z niekoho bola extratrieda.

Ja keď vstanem okolo 12 na obed, tak zavesím na krk gitaru a napr. dnes som ju mal zavesenú do cca 17:30, z toho som cvičil tak 4 hodiny. Potom som si odohral 3 a pol hodinový kšeft a teraz si ešte trochu pocvičím.
Bohužiaž dosť z toho času venujem cvičeniu už niekedy dávno nacvičených vecí, prstokladov a postupov, pretože si musím stále zvykať na moje nové hranie a do prstov ten zvyk lezie naozaj pomaly. Zaberie to spústu času a stále je to hranie neisté. Vidím to ešte tak na polrok, kým si naozaj začne pravá ruka pri hre trsátkom zvykať a dobehne v technike žavú. Ale bude to stáť za to. B)
Už teraz ale začínam mať pocit, aj keď v elektrickom trsátkovom hraní ešte so sebou nie som spokojný, že v prstovom hraní (fingerstyle) som už prekonal svoje dávnejšie obdobie, ktoré som venoval klasike a stále sa to zlepšuje.

Naposledy upravil Pitu, : 17.12.2005 o 01:07
Zaznamenané

iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #24 kedy: 17. December , 2005, 01:56:07 »

ja jak som dnes cumel na superstar, zobral som si k telke gitaru a hral som si tam behy, improvizacky do tych skladieb co im tam hral hrali..aj to sa rata nie ? :)
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
Mr.Lado
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 452



WWW
« Odpoveď #25 kedy: 17. December , 2005, 02:04:55 »

ja som intenzivne cvicil dva mesiace ked som mal ucitela ten mi povedal tak zaklady mas chod si svojov cestou tu mas system aby si nestracal cas a ostatne je na tebe!!    potom soim cvil tak hociako..ale kedze som poslednu dobu pocul fakt dobre zahratu gitaru s fora a je ten clovek ososbnost pre mna zacal som cvicit hodinu denne kedze robim 12 hod kady den....Nehram sa tu na neviem co toto je ralita.Myslim ze casom to bude lepsie a mam novy system na cvicenie..  Nech kazdy hra kolko uzna za vhodne A KOLKO MA CASU  Ja cvicim hodinu denne + skusky kapela.. Kazdy by mal vediet na com je a aka je kvalitna jeho hra  Teraz sa sustredujem na cistotu hrania a rychlost aspon taku aku som mal .. Tera som zmenil gitaru styl drzania  takze velky skok ale viem ze tato cesta je pevnejsia a do leta musim mat presvedcivu hru  o to mi ide teraz.aby som bol isty vo veciach ktore som zahral davnejsie po castiech na PC ukazky mam tu taktiez .Takze tak nic menej nic viac..

Naposledy upravil Mr.Lado, : 17.12.2005 o 02:11
Zaznamenané

Sex, Gitary a Nu-Metal
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #26 kedy: 17. December , 2005, 02:15:33 »

Najdolezitejsie je podla mna byt v rytme (niektori ludia to maju v krvi viac, niektori menej...) a tonine, naco nejake preteky. Keby som toto zvladol, tak by som sa uz povazoval za celkom dobreho gitaristu :)
Zaznamenané

iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #27 kedy: 17. December , 2005, 02:18:04 »

ja si ani nepamatam kedy som naposledy cvicil bez metronomu
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
Mr.Lado
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 452



WWW
« Odpoveď #28 kedy: 17. December , 2005, 02:24:26 »

ja rytmus uz chapem niekedy som mal problem rozoznat dobre bubenika od bezneho bubenika..  Ked som pocuval Colaluitu ked hral u Ramazottiho  tak vtedy som pochopil ze ahaaaa  tak tu je ten rozdiel ..  vazna pravda rytmus je dolezity preteky su zbitocne ale teraz je pre mna dolezite fakt presnost a ziadne blbe struny na vyse znejuce... pravacka ma co robit aby tlmila co sa patri.a lavacka ta musi byt konkretna jak hovado...  zatial najpresnejsi clovek co som pocul na zivo je Henry T. a Jimi.  vazne vsetky tony su zretelne a tda da da da da proste slape to jak svina ..    myslim ze je dost dolezite aj co clovek pocuva.. a chce to aj kopec casu...  suhlas Martin
Zaznamenané

Sex, Gitary a Nu-Metal
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #29 kedy: 17. December , 2005, 02:27:06 »

ja som si vcera pustil henryho, a ten co stvaral na nylonovej akustike...to bola strasna zverina...strasne rychlo, a strasne cisto..do pici..normalne hotovy som bol
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
Strán: 1 [2] 3 4 ... 12 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.11 sekund, 22 otázok.