Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
27. Apríl , 2024, 20:33:13
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: fermezovanie ci jak sa to pise  (Prečítané 3121 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« kedy: 19. December , 2005, 18:35:14 »

no tak napiste dakto daco o tejto povrchovej uprave na gitaru ze ako sa robi a tak co treba k tomu ...
no a hladal som daco podobne tejto teme ale nenasiel som nic ..
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1 kedy: 19. December , 2005, 20:34:59 »

Keby si zadal do vyhladavania slovo fermez, nasiel by si toto:

rastis napísal:
Citácia
Ivoss - odmasteny povrch, vysmirglovany po najjemnejsi smirgel, co existuje. Nanesie sa stetkou fermeze, co to znese, nech su kludne mlaky a nech to steka. Po 15 minutach sa to vytrie flanelom, ale tak, akoby si to chcel odtial vsetko zase odstranit. Nanesie sa dalsia vrstva fermeze, ale uz opatrnejsie, rovnomerne a bez prilisneho stekania. Po 15 minutach sa vytrie. Podla porovitosti materialu sa moze naniest este 1-2 vrstvy, vzdy sa vytrie. Zaschnuta nevytreta fermez by porobila leskle mapy. Cela procedura trva 1 hodinu aj s cakackami. Po 48 hodinach sa to utrie od zvyskou mastnoty a je to hotove. Fermez z toho bude citit este 2-3 tyzdne, ale je to prijemnejsia vona, ako aceton alebo polyuretan. Podobne sa bezne napustaju aj original tovarenske nastroje. Vonku sa to asi vola nejak inac, ale zlozenim to bude cosi podobne. Z niektorych takto upravenych nastrojov ide od novoty aj podobna vona, ako fermez. Povrch je dokonale chraneny voci mastnote, vlhkosti, akurat oproti tvrdemu laku je nachylnejsi na buchance a skrabance. Ale zase sa lepsie opravuju.
Zaznamenané
brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« Odpoveď #2 kedy: 08. Január , 2006, 14:32:39 »

takze otazka ze ked fermezov upravim telo tak aj krk mam na fermezovat teda?
a aky to ma vplyv na farbu ?
Zaznamenané

Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #3 kedy: 08. Január , 2006, 14:43:52 »

brko napísal:
Citácia
takze otazka ze ked fermezov upravim telo tak aj krk mam na fermezovat teda?
a aky to ma vplyv na farbu ?


Brko, aj ano krk mozes.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« Odpoveď #4 kedy: 08. Január , 2006, 14:44:47 »

okej a farba zmeni to dajako farbu dreva?
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #5 kedy: 08. Január , 2006, 16:14:58 »

Trochu hej - fermez je zltkava tekutina, trochu zltsia ako acetonovy lak. Takze drevo trosku stmavne a hlavne sa mu zvyrazni kresba. Vyzera to podla mna perfektne.
Zaznamenané
brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« Odpoveď #6 kedy: 21. Február , 2006, 16:42:02 »

a ma otazka este ze ked nafermezujem uz drevo tak bude trochu tvrdsi povrch ako keby bolo drevo na surovo ? aspon o trochu ... ci bude taky isty ako drevo bolo len odolny voci vode ... a este mam fermezovat aj miesta spoju tela s krkom ? ci tamm mam  to nechat take surove drevo lebo cez to sa bude lepsie vodit zvuk toho dreva
vdaka
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #7 kedy: 21. Február , 2006, 17:11:58 »

Fermez nerobi tvrdu vrstvu ako lak na dreve. Fermez vsiakne do dreva a chrani ho pred vlhkostou a mastnotou. Nafermezuj kludne vsetko. Ale ak sa bojis o to, aby si drevo neobuchal, pouzi radsej tvrdy lak miesto fermeze.
Zaznamenané
brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« Odpoveď #8 kedy: 21. Február , 2006, 18:26:17 »

a mam nechat nenafermezovane miesto na mieste spoja krku a tela ... na krku aj na tele ? tam pod srobami ... ako byva na lakovanych gitarach?

no mne je to fuk ci sa to dajako nici vela ved nehram s nou bejzbol ... male skrabance to je ok
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #9 kedy: 21. Február , 2006, 18:31:02 »

rastis napísal:
Citácia
Nafermezuj kludne vsetko. .
Zaznamenané
brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« Odpoveď #10 kedy: 21. Február , 2006, 18:36:00 »

a este ze ked uz budem mat nafermezovanu gitarku a potom co ja viem o rok  ju budem kciet nalakovat a nalakujem ju tak nebudem mat ta fermez  dajake vlastnosi ze dalsej vrstvy cize tam bude viac vrastiev a bude to mat  dajaky tupsi zvuk ... ci ju mam dajako z tej gitary vysmirglovat alebonechat taka kludne kydnut lak   ? ...
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #11 kedy: 21. Február , 2006, 18:49:18 »

Ked chces gitaru o rok lakovat, nefermezuj ju. To by si musel poriadne zosmirglovat, vycistit riedidlom, odmastit a co ja viem co. Alebo si nastudovat, akemu typu laku to v podklade nevadi, toto presne ja neviem. Nemozes sa predsa pustat do povrchovky nastroja s tym, ze co ked po roku... ...
Zaznamenané
brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« Odpoveď #12 kedy: 21. Február , 2006, 20:17:20 »

no mne ide o povrchovku aby co najmenej ovplyvnila zvuk gitari  a kde si bolo ze fermez ma take vlastnosti  no ale kcem aj aby mi ta gitarka vydrzala zo 20 rokov Beeee  bez tazkej ujmy na zdravi tak koli tomu zase lak a nevjem sa rozhodnut co ... malo by to byt tak aby bolo vidno kresbu dreva ... to by stacil aj normalny lak dajme tomu na parkety priesvitny abo co??? :sick:
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #13 kedy: 21. Február , 2006, 20:19:49 »

Fermez ci olej a vosk (Aky je tam rozdiel? Je to nieco uplne ine?) skutocne neochrani drevo pred buchnutiami, ale zniest sa to da. Aspon mas skor gitaru s vintage zhladom.
Zaznamenané

brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« Odpoveď #14 kedy: 21. Február , 2006, 20:23:55 »

hej to je pozitivne :lol:
Zaznamenané

Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.255 sekund, 22 otázok.