Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Apríl , 2024, 22:35:59
Strán: [1] 2 3 ... 11 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Ako vysoko mať gitaru  (Prečítané 30047 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Davofka
nováčik
*
Príspevkov: 54



« kedy: 21. December , 2005, 16:11:27 »

mam problem:) neviem ako vysoko mam mat gitaru ked hram....lepsie sa mi hra ked ju mam vyssie, no lenze mi hovoria ze to vyzera na p....a ked ju mam nizko tak sa podla mna ani pentatonika a diatonicke stupnice a bla bla nedaju zahrat tak rychlo a pekne...poradte, podla mna si ju necham tak ako sa mi bude dobre hrat nie ako to bude vyzerat....NIE?:dry:
Zaznamenané
Punisher
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 645



« Odpoveď #1 kedy: 21. December , 2005, 16:18:12 »

ak si frjer a na koncertoch chces aby tvoj jackson-warrior vypadal na tebe frajersky a \"husto\" tak si ju daj nede pri vacija a hraj najlepsie ako v tejto pojohe mozes...

no a ak chces hrat najlepsie ako vies a ak chces sebe,alebo aj ostatnym (jedno komu) ukazat ako vies NAOZAJ hrat,tak si ju daj tak ako sa ti hra najlepsie.....

chapes...hovoria ti ze to vypada blbo ked ju mas vysoko,lebo do mody sa zaviedlo \"cim mas gitu nizsie-tym si vacsi frajer(vid. moj avatar;-) )\" (ale nehras o nic lepsie;-))..nezeby King hral horsie..jedno je vedet tak hrat a druhe je predstierat;-)

chňápeš?

Naposledy upravil punisher, : 21.12.2005 o 16:18

Naposledy upravil punisher, : 21.12.2005 o 16:20
Zaznamenané

As A.S. LaVey said: \"The hunter must hunt. The moment he stops, he becomes the hunted\".
Davofka
nováčik
*
Príspevkov: 54



« Odpoveď #2 kedy: 21. December , 2005, 16:21:00 »

chRapem....hovoril som, budem ju mat tak ako doteraz aby sa mi hralo co najlepsie;) a nech si kazdy pinda kolko len chce:evil:inak preco prave Jackson - Warior?

Naposledy upravil Davofka, : 21.12.2005 o 16:22
Zaznamenané
vylo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 259



« Odpoveď #3 kedy: 21. December , 2005, 16:26:24 »

Kasli na to ako to bude vyzerat daj si ju tak ako sa ti dobre hra. Darmo budes struhar frajera s gitarou pri clenkoch ak na nej dobre nechytis ziaden akord pripadne nezahras ziadnu stupnicu. Pozri napr na Petrucciho. Na moj vkus prilis hore ale ak sa mu dobre hra preco nie. Dobry gitarista nie je posudzovany ci ma gitaru ako podbradnik alebo dole az pri clenkoch ale podla toho ako kvalitne hra. To ako vysoko si ju das je na tebe ale ja vravim daj si ju idealne.
Zaznamenané

Ja nic, ja muzikant!
Hosť
« Odpoveď #4 kedy: 21. December , 2005, 16:28:06 »

No ja som mal tiez gitaru dost vysoko a vraveli mi tiez ze to vypada dost blbo ...
tak som si ju dal nizsie...sice sa mi hra horsie, ale co uz... treba si trocha ruku vykrutit a telo dat nizsie a hlavu vyssie aby to bolo tak sikmo.... vtedy sa to da... a ked sa este pri solach vo vyssich polohach trocha naklonis tak sa to da :blink:
Zaznamenané
Punisher
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 645



« Odpoveď #5 kedy: 21. December , 2005, 17:04:14 »

Davofka napísal:
Citácia
inak preco prave Jackson - Warior?

Naposledy upravil Davofka, : 21.12.2005 o 16:22


sak aby to vypadalo frajersky predsa;-)..to si nepochrapal.:)
Zaznamenané

As A.S. LaVey said: \"The hunter must hunt. The moment he stops, he becomes the hunted\".
Hosť
« Odpoveď #6 kedy: 21. December , 2005, 17:06:45 »

to su ti progrockeri :woohoo:  :lol:  
Nechapu nas ..... heavy a thrash metalistov.... a inu haved... ze nam ide iba o frajerinu ha ha ha   B)
Zaznamenané
Punisher
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 645



« Odpoveď #7 kedy: 21. December , 2005, 17:51:17 »

skor thrash a death;)
ide o frajerinu a dobra hudba je SAMOZREJMOSTOU;)
Zaznamenané

As A.S. LaVey said: \"The hunter must hunt. The moment he stops, he becomes the hunted\".
Dorian
stály hosť
*****
Príspevkov: 853



« Odpoveď #8 kedy: 21. December , 2005, 19:15:37 »

Maj ju tak, ako sa ti dobre hra a ser na tych co ti hovoria, ze to zle vyzera.Pozri na gitaristu z AUDIOSLAVE. Ma gitaru vysoko, je plesaty, hra na nej uplne jednoducho.. a je slavny, uspesny a nikto mu nehovori, aby ju dal nizsie..
Zaznamenané

RnR & HD & tatarak & Jack Daniels
www.doriangrayband.com
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #9 kedy: 21. December , 2005, 19:17:35 »

Mozes si ju nechat nizko a ked budes potrebovat hrat na koncerte nejaku narocnejsiu pasaz, tak si vylozis nohy na odposluch a tak ju podopries.
Zaznamenané

iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #10 kedy: 21. December , 2005, 19:20:40 »

ano, aj to je riesenie.
Ja som skusal mat gitaru najnizsie ako pas dovoluje no hralo sa mi zle. Kebyze som begjladovy gitarista v pohode, ale ked chcem zahrat cokolvek ine ako akord tak je pruser. Preto ju mam vyssie...nie az tak ako ujo petrucci, ale asi ako Vai :)
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #11 kedy: 21. December , 2005, 19:41:23 »

Ide o pohodlnosť hry a nie o frajerinu takých čo sedia v aute a halva im trčí v zadných verách by som rád videl pri šmyku ako to utočia!A gitara pod pásom no na výklbenie ruky dobré alebo ak je niekto masochyista a baví ho že zbytočne naťahuje šžachy.Aj za hlavou sa dá hrať ale koho by to bavilo?
Zaznamenané

tatko fóra
brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« Odpoveď #12 kedy: 21. December , 2005, 19:48:25 »

ja ked som zacinal na gitare hrat tak som ju mal na kozach a hralo sa mi v podode a teraz hram 4 roky a gitaru mam neco vyssie vajec a hra sa mi tiez peckovo nevjem a zase dakedy dostanem obdobie ked si dam gitaru na kozy a hram napr. ked si pozriem ac/dc koncert  tak gitara je urcite vyssie ale ked pozriem  dajaky iny tak to ide zase nizsie .. zavisi to od situacie ked zacinas tak ruky su este zkrehnute a nie su take ohybne ... ale bo no proste ako sa tebe hra dobre tak je najlepsie ...
Zaznamenané

Sipko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 582


Matej Šipkovský


WWW
« Odpoveď #13 kedy: 21. December , 2005, 21:00:09 »

dorian napísal:
Citácia
Maj ju tak, ako sa ti dobre hra a ser na tych co ti hovoria, ze to zle vyzera.Pozri na gitaristu z AUDIOSLAVE. Ma gitaru vysoko, je plesaty, hra na nej uplne jednoducho.. a je slavny, uspesny a nikto mu nehovori, aby ju dal nizsie..

Povedal by som, ze slava Audioslave-u skor spociva v kvalitach spevaka. Ich gitarista ma velmi neuchvatil...
Zaznamenané

www.facebook.com/BreakItDownOfficial
www.bandzone.cz/breakitdown         
www.youtube.com/user/BreakItDownOfficial
Ibanez SZ320   ->   Mesa Boogie Studio preamp   ->   Mesa Boogie 50/50 poweramp   ->   Marshall 1936
brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« Odpoveď #14 kedy: 21. December , 2005, 21:02:58 »

no tak to je somarina sice vacsi masaker robil v rage against the machine ale je to spickovy gitarista ...

Naposledy upravil brko, : 21.12.2005 o 21:14
Zaznamenané

Strán: [1] 2 3 ... 11 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.086 sekund, 22 otázok.