Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Máj , 2024, 07:41:57
Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 11 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Ako vysoko mať gitaru  (Prečítané 30075 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
hangar_18
stály hosť
*****
Príspevkov: 907



« Odpoveď #60 kedy: 15. December , 2007, 12:46:16 »

ako neviem ako im ale mne sa zda ze nizsie to ide pohodlnesie,ale asi mam dlhe ruky..
Zaznamenané
duro
stály hosť
*****
Príspevkov: 1011


Tone is in Fingers!


« Odpoveď #61 kedy: 15. December , 2007, 12:49:02 »

súhlasím s PITU   / to je taká optimálna poloha/
Zaznamenané

TONE IS IN FINGERS Si píš!!!
Fender stratocaster,OLP Luke model  EMG-pickups,Marshall plexi 1987 x,1960 AX, Dunlop cry baby, Ibanez ts-9, Maxon sd-9,Arion stereo chorus,T.C Nova delay
evil
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 367



« Odpoveď #62 kedy: 15. December , 2007, 12:51:55 »

Preco sa vobec s takymi vecami zaoberat?Kazdy hra ako mu vyhovuje.Mne osobne sa hra moc nizko aj uplne pod bradou zle.Mam ju ale dost vysoko oproti inym,tak som asi fakt uchylak...
Zaznamenané

GODIN RULEZ!!!
vlado hudec
Hosť
« Odpoveď #63 kedy: 15. December , 2007, 13:32:37 »

zasa som sa raz pobavil,ked to tu citam :)...vysoko resp. vyssie maju hlavne gitaristi,ktori hraju technicky narocne a rychlo. Vid   Chodelka,Petrucci,Pitu,Malmsteen,Joe Hajso /podla fotky/,Henry Toth a kopa dalsich. Gitaristi,ktori omielaju dookola stale pentatoniku to nepotrebuju,predo maju gitaru pod vajcami. /nejdem menovat,lebo zas sa nahodou dotknem nejakeho idola nejakeho clena tohto fora./ Sice to mozno frajerkejsie vyzera a mozno zbalia viac dievcat,ale napr. mne osobne sa pacia viac ti prvi.

Ano su aj vynimky...pre rastisa opakujem SU AJ VYNIMKY,ako napr. Gilbert,Friedman /niekedy ma gitaru fakt nizko/,alebo aj ten,co hral v Megadeth po Friedmanovi,teraz ma nenapada meno. Asi maju dlhsie prsty ako priemerny clovek,preto dokazu zahrat aj durove rozklady vo velkej rychlosti s gitarou nizko. Ja osobne mam gitaru tiez relativne vyssie,lebo ked som si ju dal nizsie,sice som zahral akukolvek pankovu pesnicku,alebo nejake jednoduchsie sola,ale ked skusam zahrat Satcha alebo Malmsteena,tak sa nechytam,pretoze neroztiahnem tak prsty tak nasiroko,ako ked mam gitaru vyssie.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #64 kedy: 15. December , 2007, 13:37:12 »

blbost delit podla technickej narocnosti... neni problem dat milion prikladov. kto si ako zvykne, to je vsetko. kto chce byt vacsi frajer, zvykne si hrat s nizse polozenou gitarou, neni to nic tazke, ale nie kazdemu sa chce srat prave s tymto...
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #65 kedy: 15. December , 2007, 13:53:16 »

blbost delit podla technickej narocnosti... neni problem dat milion prikladov. kto si ako zvykne, to je vsetko. kto chce byt vacsi frajer, zvykne si hrat s nizse polozenou gitarou, neni to nic tazke, ale nie kazdemu sa chce srat prave s tymto...

Dá sa zahrať veľa vecí s gitarou veľmi nízko posadenou, ale zďaleka nie všetko..  Žmurk
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #66 kedy: 15. December , 2007, 13:55:07 »

ono je to tak, ze uz na gitare ako takej sa neda hrat zdaleka vsetko  Žmurk
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #67 kedy: 15. December , 2007, 14:06:30 »

ono je to tak, ze uz na gitare ako takej sa neda hrat zdaleka vsetko  Žmurk

Ale o hodne viac ako na viacerých iných nástrojoch..  Záleží na každom, čo chce zahrať a čo je schopný nacvičiť.. Žmurk
Zaznamenané

hate_me
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 590



« Odpoveď #68 kedy: 15. December , 2007, 14:29:07 »

kazdemu vyhovuje ina vyska a nemyslim si ze ked niekto ma vysoko gitaru tak je teply Bavím sa skvele akurat ze mne to takto nevyhovuje
ja osobne mam gitaru vo vyske zhruba rovnakej ako rastis na avatare a celkom mi to vyhovuje. sice ked potrebujem zahrat nieco rychlejsie kde potrebujem aj viac roztiahnut prsty no tak si niekde vylozim nohu opriem gitaru a takto zahram pasaz a opat hram normalne...neni o com Na zdravie!
Zaznamenané

... ale potom som mu pretiahol sestru a od vtedy sa na mna hnevá ...
floydak
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 450



« Odpoveď #69 kedy: 15. December , 2007, 14:32:18 »

ale no tak to snad rastis nechces spochybnovat to, ze cim vyssie gitara tym som schopny toho viac zahrat. Ked mam gitaru vysoko viac roztiahnem prsty a mam vacsi dohmat, a ked si ju dam nizsie nezahram to ani keby sa rozkrajam. Dobre dam si ju mozno nizsie budem hrat tak, ale nanajvys si mozno viac roztiahnem prsty tak mozno po case by som to zahral aj s gitarou nizsie ak to uz nebol moj limit! pretoze ak hram na nejakom osobnom fyzicky danom limite s gitarou vyssie tak ked si ju dam nizsie to proste zahrat nedokazem.
Zaznamenané

jednoducho som ignoroval axiomu
vlado hudec
Hosť
« Odpoveď #70 kedy: 15. December , 2007, 19:07:54 »

ale no tak to snad rastis nechces spochybnovat to, ze cim vyssie gitara tym som schopny toho viac zahrat. Ked mam gitaru vysoko viac roztiahnem prsty a mam vacsi dohmat, a ked si ju dam nizsie nezahram to ani keby sa rozkrajam. Dobre dam si ju mozno nizsie budem hrat tak, ale nanajvys si mozno viac roztiahnem prsty tak mozno po case by som to zahral aj s gitarou nizsie ak to uz nebol moj limit! pretoze ak hram na nejakom osobnom fyzicky danom limite s gitarou vyssie tak ked si ju dam nizsie to proste zahrat nedokazem.

on spochybnuje automaticky vsetko,co napisem,zvykni si  ha ha ha
Zaznamenané
vlado hudec
Hosť
« Odpoveď #71 kedy: 15. December , 2007, 19:09:37 »

blbost delit podla technickej narocnosti... neni problem dat milion prikladov. kto si ako zvykne, to je vsetko. kto chce byt vacsi frajer, zvykne si hrat s nizse polozenou gitarou, neni to nic tazke, ale nie kazdemu sa chce srat prave s tymto...

skus si zahrat klasicke arpeggio A dur,ktore zacina na 5tom prazci. Myslim arpeggio cez vsetky struny.  Najrpv si to parkrat zahraj v takej polohe,ako mas gitaru na fotke a potom si ju zdvihni a uvidis rozdiel..mozno.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #72 kedy: 15. December , 2007, 19:26:42 »

HE Huh! nechapem ? co mam spravit ? chystal som sa, ze si idem robit topinky, mam s tym este chvilu pockat ? ci ?
Zaznamenané
vlado hudec
Hosť
« Odpoveď #73 kedy: 15. December , 2007, 19:31:02 »

HE Huh! nechapem ? co mam spravit ? chystal som sa, ze si idem robit topinky, mam s tym este chvilu pockat ? ci ?

sorry,ja poznam iba hrianky,topinky to je nieco ako topanky?
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #74 kedy: 15. December , 2007, 19:49:22 »

hrianky jedia teplosi. chlapi jedia topinky, ako ja prave teraz
Zaznamenané
Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 11 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.045 sekund, 23 otázok.