Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
10. Jún , 2024, 12:23:21
Strán: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 11 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Ako vysoko mať gitaru  (Prečítané 30174 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
floydak
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 450



« Odpoveď #90 kedy: 16. December , 2007, 00:01:46 »

to dugo sa cudujem ze si nemeral pravitkom ako nizko ju ma Page aby si mal tak isto  Popiskujem si
.
to rastis:
no tak ja neviem, teraz to trosku zjednodusim na ten dohmat, nie je to iste iba o tom. Ked si dam gitaru vyssie nech ho mam 6 prazcov,ked nizsie, tak 5. To tak proste je, tak mi povedz ako to mam zahrat ten rozsah s gitarou pod gulami? Mozno tych ktorych si spomenul maju nato fyzicke dispozicie (ozaj dlhe prsty, Vai napriklad naozaj ma spolu s Gilbertom(hlavne jeho malicek), u nich je to zname, nahoda ze ju maju relativne nizko? )
mozes oponovat ze si mozem zmenit prstkolad a hrat to inak, ale to nepovazujem za riesenie. To su veci ktore s tou gitarou pod gulami ja nikdy nezahram, lebo mi to dlzka mojich prstov nedovoli.
Zaznamenané

jednoducho som ignoroval axiomu
Dugo
Hosť
« Odpoveď #91 kedy: 16. December , 2007, 00:05:06 »

to dugo sa cudujem ze si nemeral pravitkom ako nizko ju ma Page aby si mal tak isto  Popiskujem si

meral som to  No hanbím sa..  a vyslo mi 27,4575kopsafjpafješpjšiočtrjčíéjč cm!!!!!


pozri sa radsej budem hrat a inspirovat sa jednym gitaristom poriadne ako stovkami polovicato a povrchne  Beeee

dobru noc  Zdravíčko
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #92 kedy: 16. December , 2007, 00:07:31 »

...To su veci ktore s tou gitarou pod gulami ja nikdy nezahram, lebo mi to dlzka mojich prstov nedovoli.


ja teda neviem presne co mas na mysli, ale skusal si to niekedy trebars cvicit ? aspon 2 tyzdne ?
Zaznamenané
floydak
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 450



« Odpoveď #93 kedy: 16. December , 2007, 00:17:43 »

dugo:  dobru Zdravíčko
rastis: ok nechajme to tak  Na zdravie!, ja pravdupovediac nemam tolko casu nieco 2 tyzdne skusat s neistym vysledkom, aj tak som o tom presvedceny zeby som neuspel ale ok..
skus si ju ty dat ako teplomer, skusit aky rozsah najviac chytis a potom si ju daj nizko a skus to chytit opat...ved ty si zvyknuty tak..
Zaznamenané

jednoducho som ignoroval axiomu
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #94 kedy: 16. December , 2007, 00:49:20 »

mne je to uplne jedno. ja zahram rovnake hole hovno, ci mam gitaru pod bradou alebo nad patami. tak nech nejsom aspon za teplosa  ha ha ha
Zaznamenané
Kruspe
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 365



« Odpoveď #95 kedy: 16. December , 2007, 00:59:50 »

hm, jaaa by som veru povedal, ze vyska gitky ma dooost zasadny vplyv na dosah prstov hlavne na E, A struny v nizkych polohach... ja by som urcite nezahral tak isto nejake rychle zjazdy v znizenej vyske, gitaru zvyknem mat tak stredne-vyssie... este dodam, ze mam vyse dva metre, takze prsty mam pekelne dlhe  Som metlak
Zaznamenané

... all life is future to past ...
zakky
Hosť
« Odpoveď #96 kedy: 16. December , 2007, 01:08:03 »

roztahujte babam nohy a ne prsty na rukach vy buzny!
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #97 kedy: 16. December , 2007, 01:51:27 »

ja si to nemylsim. ja len poukazujem, ze je X gitaristov, ktori hraju live silene veci, v studiu takisto a niektori z nich maju gitaru tak a ini tak. cize je to cosi ako dokaz, ze o nic nejde a ziadny vplyv teda nebadam. ja verim tomu, ze keby Pitu chcel, tak to iste, co hra teraz, behom par tyzdnov nacvici aj s gitarou pod gulami. nehovorim, ze to ma zacat robit - hovorim, ze som presvedceny, ze by bol schopny to dosiahnut.

Je to nezmysel Rasťo. S gitarou pri kolenách zahrám akurát tak punk, možno na tenkých strunách nejaké sólo, ktorým vytriem punkáčom zrak, ale to je asi tak všetko..

Čím nižšie mám gitaru, tým horšie sa hrajú veci na hrubých strunách. To je akoby si klasickému gitaristovi povedal, daj si nižšie gitaru. Tie veci sa prosto nedajú zahrať s gitarou nižšie, lebo sa neobsiahnu prstami tie hmaty..

Jasné, že sa dá zamachrovať aj s gitarou nízko, ale nemám potrebu machrovať, ale hrať. Žmurk
Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #98 kedy: 16. December , 2007, 01:52:00 »

najlepsi priklad je Dugo, ten ma gitaru extremne nizko ako naky punker a hra jak boh  :)

Kto je Dugo a čo hrá?? :)
Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #99 kedy: 16. December , 2007, 01:56:20 »

roztahujte babam nohy a ne prsty na rukach vy buzny!

Koľkým babám si roztiahol nohy.. ??  Ty si asi iný čávo, ale bavíme sa tu o gitare..  Žmurk
Zaznamenané

Kruspe
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 365



« Odpoveď #100 kedy: 16. December , 2007, 02:07:22 »

roztahujte babam nohy a ne prsty na rukach vy buzny!

Neviem cim to je, ale v poslednej dobe nejako vela bab roztahuje na mna nohy aj samovolne  Popiskujem si , takze sa kludne mozem venovat aj mojim prstom a gitare  Zdravíčko
Zaznamenané

... all life is future to past ...
Dugo
Hosť
« Odpoveď #101 kedy: 16. December , 2007, 09:00:53 »

Kto je Dugo a čo hrá?? :)

napr. vcera som hral old school blues... dosiel kamarat s trubkou do skusobne
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #102 kedy: 16. December , 2007, 09:02:10 »

dosiel kamarat s trubkou do skusobne

vodovodnou? plynovou?
Zaznamenané

Dugo
Hosť
« Odpoveď #103 kedy: 16. December , 2007, 09:08:13 »

vodovodnou? plynovou?

presne s touto.. ma aj dusitko a ide mu to uzasne:

Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #104 kedy: 16. December , 2007, 09:10:47 »

 :) ja tie dusitkove zvuky moc nemusim, celkovo trubky pre ich pilivy zvuk. ale to je len moj pohlad na vec Na zdravie! ale napr saxafon uz hej, ale hentie jazzove trubky, nie :)
Zaznamenané

Strán: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 11 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.054 sekund, 23 otázok.