Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Apríl , 2024, 01:21:54
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Prasklina pri spojeni krku s telom  (Prečítané 2351 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
jolan
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 556



« kedy: 24. December , 2005, 20:05:35 »

takze mam problem, objavil som dneska, ked som si dal na silnejsie svetlo gitku, ze mam na nej prasklinu z boku v mieste kde sa spaja skrutkami krk s telom... je dlha asi 1,5 cm a nie je zas velmi hlboka, bojim sa vsak ze to moze byt casom labilnejsie a ze ked ju napr. niekde nahodou trepnem, moze sa to nastrbit viacej atd. Je moj strach opravneny, resp. mam to ist reklamovat a vymenit za druhy kus? :huh:


* Prasklina_pri_spojeni_krku_s_telom.JPG (40.8 KB, 374x600 - prehliadnuté 186 krát.)
« Posledná zmena: 03. Január , 2007, 20:48:12 od Martinlm » Zaznamenané

Hudobné fórum > http://zvmusic.xf.cz
guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #1 kedy: 24. December , 2005, 20:35:34 »

ťažko to identifikovať môže to byť len puknutý lak.Možno ešte drevo pracuje.V tom mieste nevidím dôvod na prasknutie namáhaním materiálu by tam malo byť dosť.
Zaznamenané

tatko fóra
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #2 kedy: 24. December , 2005, 20:37:32 »

Na 99% je to prasklina v laku. Vyskytuje sa to docela bezne na lacnejsich rychlo lakovanych gitarach.
Zaznamenané
jolan
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 556



« Odpoveď #3 kedy: 24. December , 2005, 21:14:06 »

mno, neviem, skusim to asi dat reklamovat, lebo ta puklina sa tiahne podozrivo od zaciatku toho spoja. Toto vyzera hlbsie ako puklina v laku... Smútim fakt neviem co mam robit, bohatstvo, prave ked su sviatky musim prist na takuto vec, najradsej by som uz isiel do hudobnin, lebo ma to zere, som ja uz taky... :silly:
ak to je \"len prasklina laku\" hrozia z toho dalsie nasledky? Fuuha zíram
Zaznamenané

Hudobné fórum > http://zvmusic.xf.cz
Darthez
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2196



« Odpoveď #4 kedy: 24. December , 2005, 21:22:14 »

ja mam v laku puklinu tiez ako je spoj krku s telom uz asi dva roky,  - odkedy som narazil na bicykli s gitarou na chrbte do garazovych dveri rovno krkkom gitray.
prasklina je stale rovnaka, takze ja s myslim ze pokial to mas v laku, je to ok
:hairy
Zaznamenané

BOOGIESOUND

za rock  Bacha na vec kamo! a za gemer  Na zdravie!
jack_6.3
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 232



« Odpoveď #5 kedy: 26. December , 2005, 19:43:42 »

kedysi som mal elektroakustiku a na tej sa mi zacal asi po mesiaci od kupy odliepat krk od tela...teda nie naraz,ale zacalo to malou prasklinkou...to bolo vtedy strasne zistenie ked som to zbadal...nastastie mi ju vymenili hned za novy kus a ten uz bol all right...ale to bol lepeny krk...myslim ze sa nemas coho bat...pokial je to iba prasklinka laku je to v pohode
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #6 kedy: 26. December , 2005, 20:22:45 »

jack_6.3 - lenze ty si mal na gitare krk prilepeny k telu. Jolan ho ma prisrobovany styrmi srobmi o spodok vyfrezovaneho lozka. Prasklinka na bocnej stene tohto lozka s najvacsou pravdepodobnostou nema ziadny konstrukcny vplyv a ide iba o prasklinu v laku. Aby sa mu ulomil krk, muselo by lozko prasknut inde, ako na bocnej stene.
Zaznamenané
Juraj_T
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 623


« Odpoveď #7 kedy: 26. December , 2005, 20:40:55 »

Ta prasklina je uplne bezna, mal ju skoro kazdy stratocaster/telecaster ktory som mal v ruke.
Zaznamenané
jack_6.3
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 232



« Odpoveď #8 kedy: 27. December , 2005, 16:32:35 »

jasne sak som aj pisal

Citácia
...ale to bol lepeny krk...myslim ze sa nemas coho bat


krk je srovbovany, niet sa coho bat...Žmurk

Naposledy upravil jack_6.3, : 27.12.2005 o 16:35
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #9 kedy: 27. December , 2005, 16:42:57 »

standartne sa tomu hovori unavova prasklina, lak to neudrzi a pukne.. nijak to neovplyvnuje zvukove vlastnosti nastroja. Len jeho kozmeticku hodnotu :)
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
jolan
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 556



« Odpoveď #10 kedy: 27. December , 2005, 18:13:01 »

fuuuh :blink: verim vam.... diky za radu, kebyze nemam net tak by som asi zinfarktoval... Beeee
Zaznamenané

Hudobné fórum > http://zvmusic.xf.cz
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.028 sekund, 22 otázok.