Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Apríl , 2024, 10:20:57
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: ZOOM G2.1U  (Prečítané 6913 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
atticus
nováčik
*
Príspevkov: 26


« kedy: 26. December , 2005, 15:34:20 »

ZDRAVIM

chcel by som pocut vase nazory na spominany efekt....zda sa byt fajn ale do ruk sa mi este nedostal takze by som rad privital nejake prakticke skusenosti..najlepsie zvukove ukazky...dakujem :)
Zaznamenané
misofg_
Hosť
« Odpoveď #1 kedy: 27. December , 2005, 10:23:07 »

Mám nejaké praktické skúsenosti. Mal som ho pár dní doma. V prvom rade musím povedať že páni inžinieri zo ZOOMu museli trochu zamakať, lebo od starej série je o dosť lepší. O simuláciach ampov ťažko hovoriť keďže som nemal možnosť to porovnať, ale čo som hral na nejakých lepších aprátoch tak myslím, že (s ohžadom na to že sú to digitálne simulácie) sú akceptovatežné. V celku je to príjemný efekt ktorý sa dobre počúva. Nenašiel som tam nič také čo by ma zamrazilo. Kvalita zvuka je rovnaká ako u podobných efektov od iných značiek. Povedal by som že Hally, reverbi a rôzne iné ozveny sú tam na vežmi vysokej úrovni. Tak isto oceňujem vežmi dobre zvládnutého auto. bubeníka a metronom, skvelí na cvičenie. Expresion pedál sa mi s úspechom darilo použiť len ako volume pedál a pridávač skreslenia. Ostatné modulácie ktoré sa dali s expresionom robiť by som skvôr nepoužil ako použil, ale keď nemáš WAH tak lepšie ako s drótom do oka.
Čo ma najviac upútalo na tejto mašinke (a pre toto si ju budem požičiavať určite častešie) je to že má USB výstup a v balení je nahravací program CUBASE LE už si nepametám ktorá verzia. Ale s tímto som sa doma tak vybláznil. Opisovať možnosti tohto programu asi nemusím. tiež ho ešte neviem dobre ovládať, lebo je v angličtine a tá nie je mojou silnou stránkou.
Dalo by sa o tom to efekte ešte veža písať. Ale najlepšie keď ho pôjdeš vyskúšať niekam do predajne.
Keby som momentálne uvažoval o kúpe efektu v tejto cenovej relácii tak by som vzal tento. Už len kvôli tomu USB výstupu, kvalitatívne je porovnatelní s ostatnímy. Myslím že nič neprehráš ak ho vezmeš. Ak by ťa zaujímalo niečo konkrétne tak napíš.

Takže hor sa do predajne vyskúšať. A láska zvíťazi.
« Posledná zmena: 05. Január , 2007, 15:21:10 od Martinlm » Zaznamenané
Vlado
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 198



WWW
« Odpoveď #2 kedy: 31. December , 2005, 17:34:56 »

nepoznate dajaku stranku na patche G2 alebo G2u. Vsade na nete hladam, neviem najst. Ohladom zoomu, mam ho doma:)  a som s nim spokojny, hraje to super. Compresor sice sumi ale sumovou redukciou ho hned zahltite. A chorus alebo simulacia akustiky zneje nádherne. Cubase LE je tiez v pohode program, len mam vysoku latenciu a neviem ju znizit. Skusal som aj ASIO4ALL ale dajak neviem co s nim.No hanbím sa.. No hanbím sa..
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #3 kedy: 14. Marec , 2006, 17:21:28 »

try this http://launch.groups.yahoo.com/group/zoomg2/ Žmurk
Zaznamenané
Vlado
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 198



WWW
« Odpoveď #4 kedy: 14. Marec , 2006, 21:14:14 »

2 styrioci: tu poznam, ale diki. A to nik to na celom svete nema g2u ci co? Sak 23 patche su dost malo:dry: Smútim Smútim
Zaznamenané

pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #5 kedy: 16. Apríl , 2008, 17:27:16 »

S multiefektami nemám prakticky žiadne skúsenosti, preto sa chcem spýtať párr otázok ohľadom tohto multiefektu pretože som počul nanho samé chvály a asi si ho kúpim.

1) Dajú sa vytvoriť vlastné presety, teda meniť poradia efektov? Toto je premňa dosť podstatná vec
2) To napojenie cez USB do PC má aj nejaké reálne využitie (myslím tým či je kvalita nahrávania obstojná) alebo je to len vecička ktorá nadhodí cenu?
3) čo všetko dokáže expresion pedál?

Druhý a tretí bod ma ani moc netrápia, dôležitý je premna prvý.  Popiskujem si
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #6 kedy: 16. Apríl , 2008, 18:05:56 »

S multiefektami nemám prakticky žiadne skúsenosti, preto sa chcem spýtať párr otázok ohľadom tohto multiefektu pretože som počul nanho samé chvály a asi si ho kúpim.

1) Dajú sa vytvoriť vlastné presety, teda meniť poradia efektov? Toto je premňa dosť podstatná vec
2) To napojenie cez USB do PC má aj nejaké reálne využitie (myslím tým či je kvalita nahrávania obstojná) alebo je to len vecička ktorá nadhodí cenu?
3) čo všetko dokáže expresion pedál?

Druhý a tretí bod ma ani moc netrápia, dôležitý je premna prvý.  Popiskujem si

1. Ano, preto sa ta polozka nazyva user presets
2. ano, da sa nahravat..kvalita zavysi od toho co si tam nastavis a ako hras..ak obe podmienky zvladnes obstojne, tak aj kvalita toho, co nahras, bude celkom obstojna
3. to co mu priradis, je to v manuale...od ovladania gainu, volume, wahu by to malo zvladat ovladat aj niektore parametre modulacnych a dozvukovych efektov
« Posledná zmena: 16. Apríl , 2008, 18:06:22 od styrioci » Zaznamenané
pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #7 kedy: 16. Apríl , 2008, 18:20:46 »

Z tohto čo si mi napísal mi vyplýva že je to efekt ktorý je podarený s ktorým by som si mohol rozumieť... dík   Na zdravie!
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #8 kedy: 16. Apríl , 2008, 18:35:06 »

Z tohto čo si mi napísal mi vyplýva že je to efekt ktorý je podarený s ktorým by som si mohol rozumieť... dík   Na zdravie!

pokial si precitas manual, tak si s nim isto budes rozumiet  Zdravíčko
Zaznamenané
Blade34
nováčik
*
Príspevkov: 9


« Odpoveď #9 kedy: 19. Máj , 2008, 19:36:54 »

caw...   co radsej?  ZooM G2 alebo ZooM G2.U1?    oplatí sa mi dolozit 1800 SK len za USB vstup a pedal?   
Zaznamenané
MiracleMan
stály hosť
*****
Príspevkov: 1292



« Odpoveď #10 kedy: 20. Máj , 2008, 18:31:51 »

yahoo je gut ale toto je lepsie http://manualsite.haax.se/index.php?unit=G2  Na zdravie!
Zaznamenané

lacrosse
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2743



« Odpoveď #11 kedy: 24. Máj , 2009, 17:44:19 »

caw...   co radsej?  ZooM G2 alebo ZooM G2.U1?    oplatí sa mi dolozit 1800 SK len za USB vstup a pedal?   
relativne oplati..samozrejme zaletzi ako si natom..ked mas zvukovku a taketo veci..tak kup obycajny...pokial vsak nemas zvukovku tak je to super to usb...ianc vsetky moje nahravky som nahraval na g2jke..tak ked chces cekni
Zaznamenané

www.myspace.com/adamnoska

www.mkmb.sk/adamnoska
fender stratocaster,greco les paul standart 77, EVH5150 lll, EVH5150 4x12, ehx small clone, vintage cry baby
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #12 kedy: 24. Máj , 2009, 18:07:10 »

je to rok stary prispevok  Žmurk
Zaznamenané

MMM
Hosť
« Odpoveď #13 kedy: 06. August , 2009, 17:24:42 »

Nechcem tu zakladat pre blbost temu, no potrebujem nieco vediet. Ide na zoomoch, G1, G2 iba nastavit nejaky clean v preampovej casti, alebo je tam aj moznost uplne vypnut tuto simulaciu aby som to mohol pouzit len ako FX bez sim. aparatov? Dik za skore odpovede  Na zdravie!
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #14 kedy: 06. August , 2009, 17:26:54 »

myslim, ze tam ide vypnut hociktory z tych efektovych modulov, cize aj simulacie. manual je stiahnutelny na stranke vyrobcu napr, tam by malo by tusim aj popisane ako vypnut efektovy modul
Zaznamenané
Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.09 sekund, 22 otázok.