Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
27. Apríl , 2024, 13:50:06
Strán: 1 [2] 3 4 ... 10 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Ibanez ValBee  (Prečítané 28379 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
moDeee
nováčik
*
Príspevkov: 59



« Odpoveď #15 kedy: 06. Január , 2006, 15:52:38 »

Marshall napísal:
Citácia
nooo ked idu postavit slusne kopie marshallov, bugin, soldana... ktore na scheme vyzeraju podstatne zlozitejsie, tak preco nie toto ? :) podla mojho nazoru to ma preto taku cenu, ze je to lampove. dnes je taky trend, ze vsetko co je lampove je drahe.. a pritom nic nie je zlozite postavit. samozrejme sa plati aj za znacku a know-how to je jasna vec. a zas jasne, ze ked clovek nema original komponenty tak totozny zvuk tazko dosiahne.
vsetko sa da ale vacsina tychto schem z internetu je neoverenych alebo nemusia byt vzdy spravne navrhnute Žmurk a k tomu kombu podla mna sa to neoplati:)
Zaznamenané

\"Sex, drugz, rock\'n\'roll !\"
Marshall
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 182



« Odpoveď #16 kedy: 06. Január , 2006, 15:58:52 »

jj to je pravda, nie vsetko co je hodene na nete musi byt spravne. staval som nejake boostre a nie vsetky fungovali. heh a pri jednom bol vymeneny vstup s vystupom.. tomu hovorim uroven :) neviem no... neskusal som to takze nemozem hodnotit.. ale s kamosom sme na to pozerali a asi to skusime zbastlit.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #17 kedy: 06. Január , 2006, 16:11:26 »

Podla mna to nie je Ibanez vyrobok, ale iba nejake azijske OEM, ktore urcite este uvidime pod vela roznymi znackami. Nemam preto tvrdenie nic konkretne, ale prax to doakzuje.

Kedysi sa tu spominala hlava Peavey Valve King za nesmierne nizku cenu. Nikto sa tu k tomu nevedel poriadne vyjadrit, tak som sa spytal u \"konkurencie\":

rastis:
Poznate niekto tuto seriu aparatov ? Malo by ist o celolampove komba a hlavu. Zaujima ma, ci niekto na tom hrate a ake mate dojmy zo zvuku, konstrukcneho prevedenia atd. Cena je totiz na elektronkove stroje docela neuveritelna (400-500 euro). Dik za nazory !

eiffel1:
Hrat jsem na to nehral ale videl jsem to na veletrhu ve Frankfurtu a podle detailu bych to typl na stejneho korejskeho vyrobce ktery dela aparaty Fame a Variac (take Mega tone) do Nemecke obchodni site. ...

------

Ani pre chalanove tvrdenie nemam ziadny dokaz, ale vieme, ze to tak funguje u gitar, PC komponentoch, a vlastne aj pri tych lowendovych aparatoch...

Naposledy upravil rastis, : 06.01.2006 o 16:12
Zaznamenané
moDeee
nováčik
*
Príspevkov: 59



« Odpoveď #18 kedy: 06. Január , 2006, 16:20:05 »

Marshall napísal:
Citácia
jj to je pravda, nie vsetko co je hodene na nete musi byt spravne. staval som nejake boostre a nie vsetky fungovali. heh a pri jednom bol vymeneny vstup s vystupom.. tomu hovorim uroven :) neviem no... neskusal som to takze nemozem hodnotit.. ale s kamosom sme na to pozerali a asi to skusime zbastlit.
to hej boostre sa povacsinou noeplati stavat pretoze sa to neda nazvat ani skreslenim, ale iba dakym sustanim , inak prajem nech sa to vydari ak sa uz do toho pustite a potom hod dake info, ze co z toho vyslo Žmurk
Zaznamenané

\"Sex, drugz, rock\'n\'roll !\"
Marshall
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 182



« Odpoveď #19 kedy: 06. Január , 2006, 16:28:40 »

heh no podla mna sa boostre este celkom oplatia ;-) tiez je pravda, ze ktore ako... vyjdu cca 300-400sk oproti 2000+/- v obchodoch. ale zas nemas krabicku a to je dost problem. neviem ci sa da aj guvnor povazovat za booster ale ten mi hral celkom schopne. ale taky Tube Driver s jednou lampou nehral vobec len to praskalo a sycalo :D takze asi fakt ktore veci ako... no ja som myslel toho epifouna, ze budeme stavat. ked sa to podari tak sa jasne ze pochvalim... ked nie tak sa budem tvarit ze ja nic :) :)

Naposledy upravil Marshall, : 06.01.2006 o 16:30
Zaznamenané
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #20 kedy: 06. Január , 2006, 22:18:09 »

rastis napísal:

Ani pre chalanove tvrdenie nemam ziadny dokaz, ale vieme, ze to tak funguje u gitar, PC komponentoch, a vlastne aj pri tych lowendovych aparatoch...

Naposledy upravil rastis, : 06.01.2006 o 16:12[/quote]


S gitarami to tiez uz davno tak funguje. Najvcasi vyrobcovia su v Azii.
Notebooky, elektronika, PC, hudobne nastroje, aparatura....vsetko sa uz robi v Azii. Zaujimave je, ze z jednej fabriky mozu chodit aj lacne shity a aj velmi kvalitne vyrobky za super cenu. Zavisi od objednavky a vlastnej kontrole kvality zadavajucej firmy. Konieckoncov, ked sa usetri na pracovnej sile, mozu ist peniaze do kvaltinejsich komponentov.
Zaznamenané

Marshall
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 182



« Odpoveď #21 kedy: 06. Január , 2006, 22:41:44 »

kua ked si predstavim, ze moju gitku robil dajaky sikmac a dostal za to dve ryzove zrniecka... hmmmm..... no ale na druhu stranu celkom sa podarila :D
Zaznamenané
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #22 kedy: 06. Január , 2006, 22:49:42 »

Marshall: no, vsak keby sa nepodarila, dostal by iba jedno a jeho rodina by tyzden hladovala. Žmurk
Zaznamenané

rady
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 618


« Odpoveď #23 kedy: 17. Január , 2006, 09:34:26 »

rozmýšžam tiež nat týmto ibanezom...

zvukové klipy:

http://www.ntfc.it/valbee.html
Zaznamenané
rady
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 618


« Odpoveď #24 kedy: 17. Január , 2006, 14:38:56 »

a fotečky aj vnútorností:

http://utenti.lycos.it/gzed/Ibanez_Valbee/
Zaznamenané
rady
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 618


« Odpoveď #25 kedy: 18. Január , 2006, 20:53:21 »

no, moje ValBee už je na ceste od nemčúrov... teraz tých pár dní nevydržím (a možno pustím:laugh:)...
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #26 kedy: 18. Január , 2006, 21:03:56 »

V blokovej scheme su nakreslene polovodicove diody ako distortion a vidno ich aj na plosnom spoji, som si skoro isty, ze to skresluje prave tymito diodami, preto to ma aj higain zvuky tiez je tam podla blokovky aktivny EQ, na plosaku vidno nejake IO, asi to teda nie je 100% elektronkove.
Zaznamenané

Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #27 kedy: 19. Január , 2006, 21:54:08 »

zvukove ukazky ma presvedcili ze to chcem:) nevravim ze si to kupim ale viem si predstavit ze by som to vlastnil...Žmurk
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #28 kedy: 19. Január , 2006, 22:08:33 »

Rady - a načo ti to bude. Najprv si kúpiš malý Behringer, potom toto, radšej si kúp poriadne kombo.

Tie zvukové ukážky driveové mi zneli tak obyčajne tranzistorovo, necítil som z toho vôbec lampový zvuk.
Zaznamenané

Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #29 kedy: 19. Január , 2006, 22:56:47 »

Martin LM to odchytil spravne, skresluje to diodami a teda to vobec nieje lampove skreslenie. Asi by som radsej zobral behringera za 1900sk, ten mi na cvicenie prisiel lepsi. IMHO. :unsure:
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Strán: 1 [2] 3 4 ... 10 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.588 sekund, 22 otázok.