Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Apríl , 2024, 00:12:26
Strán: [1] 2 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: cvicenie s metronomom  (Prečítané 14196 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
tailgunner
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 89


« kedy: 29. December , 2005, 13:02:02 »

zaujimalo by ma ako sa ma spravne cvicit...ze nastavim si tempo take pre mna priemerne, alebo cvicim najrychlejsie ako dokazem, alebo stale v jednom tempe len postupne (ako sa zlepsujem  :)   )  to hram v rychlejsich tonoch alebo...??   poradi mi niekto co je najefektivnejsie??
Zaznamenané
skuller
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 249



« Odpoveď #1 kedy: 29. December , 2005, 13:16:48 »

Ja hram v takom tempe aby som to dokazal zahrat technicky cisto, a ked to znie tak ako ma, tak postupne zrychlujem, ale stale treba dbat na spravnu techniku.
Zaznamenané
Marjan
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 71



« Odpoveď #2 kedy: 29. December , 2005, 13:21:58 »

Ja som mal podobne starosti a vyriesil som to tak, ze som si nastavim take tempo aby som to stihal a mal prehlad o tom co robim a aby to po chvilke hrania bolo citit aj v rukach ze maju dost. Este aj ten metronom co mam je taky vybabrany ze kazku minutu zvysuje rychlost o jeden bpm Žmurk .
Zaznamenané

grind rock
sanraal
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 78


« Odpoveď #3 kedy: 29. December , 2005, 13:53:56 »

no najlepsie je zacat pomaly ;-) cim pomalsie tym lepsie, odohrat danu vec dokonalo cisto, hoc aj v polovicnom tempe, a potom postupne pridavat po 10bpm, zakazdym to odohrat dokonalo cisto bezchybne. ak sa nam to uz nepodari, kludne sa vratme o 5 bpm naspat, a potom zase posuvat dalej a dalej ;-). a ak sa uz citime straaasne cool, ale chceli by sme nie 200bpm ale 210bpm, ale uz to fest nejde... tak hodime 220bpm, uz to bude total brutaaal, a VOBEC sa to nebude dat... potom dame 210bpm a bude sa to zdat lahke ;-) to je moje odporucanie, celkom to funguje a je to easy
Zaznamenané

Keep on rockin in the free world! :-D
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #4 kedy: 29. December , 2005, 13:59:06 »

ono sa da na jednom tempe cvicit viac. osmicky, trioly, sestnastky, sextoly...
ja si v poslednej dobe tak cvicim, ze si nastavim bpm 100 a rozohram sa pomaly a ked som rozohraty tak hram sextoly. A ked to ide lepsie, tak dvicim doblba 120 sextoly rozne postupy. Ked nieco nejde, tak idem pomaly v tom istom tempe 16tky a tak dokola.
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
tailgunner
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 89


« Odpoveď #5 kedy: 29. December , 2005, 14:05:39 »

IMBUS: no ved to som myslel..ako to povedat..ze ci je lepsie v jednom tempe napriklad ked uz dokonale zvladam osmicky, cvicit trioly a potom sa snazit sestnastky alebo radsej posuvat tempo hore...ale to tvoje sa mi zda dobre, budem to tak skusat..
Zaznamenané
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #6 kedy: 29. December , 2005, 14:35:55 »

jaaj no to mas jedno. Ako chces....ked posuvas tempo, tak to mas mensi skok ako z osmiciek na trioly trebarz. Tam mas ten rychlostny rozdiel dany, kdezto ked si zmenis metronom iba o 10 viac a robi ti to problemy, tak je jasne ze nebudem cvicit trioly.
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #7 kedy: 29. December , 2005, 14:47:03 »

Jedna vec je postupné zdokonažovanie sa - byť schopný zahrať veci čisto v najrýchlejšom možnom tempe, tu poradili všetci dobre.

Druhá vec je byť schopný hrať v rôznych tempách, preto je dobré cvičiť rôzne veci v rôznych tempách a rytmoch.
Zaznamenané

Marjan
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 71



« Odpoveď #8 kedy: 29. December , 2005, 16:28:33 »

pitu napísal:
Citácia
Jedna vec je postupné zdokonažovanie sa - byť schopný zahrať veci čisto v najrýchlejšom možnom tempe, tu poradili všetci dobre.

Druhá vec je byť schopný hrať v rôznych tempách, preto je dobré cvičiť rôzne veci v rôznych tempách a rytmoch.


Tak to je svata pravda. K tomu sa priklaniam aj ja. Hral som jeden cas s gitaristom, ktory to vedel vypalit v peknej rychlosti, ale nebolo to ciste. Tak som mu povedal nech to zahraje pomalsie a nech si tie ruky odsleduje a usmerni a on jak sa snazil tak sa snazil nevedel to zahrat pomalsie. Stale sa mylil a vychadzal z rytmu.
Tak hovorim POZOR na to Si píš!!!Žmurk

Naposledy upravil marjan, : 29.12.2005 o 16:40
Zaznamenané

grind rock
cre0n
nováčik
*
Príspevkov: 40



« Odpoveď #9 kedy: 29. December , 2005, 17:13:51 »

Ja som s metronom nehral ale terz vyskusam hrat s nasemplovanymi biciami ono su to live nahrate bicie v takych pasazach tak uvidime..nuz ale metronom uz je len z principu dobra vec.
Zaznamenané
misso
nováčik
*
Príspevkov: 9



« Odpoveď #10 kedy: 30. December , 2005, 02:55:38 »

http://www.guitarspeed.com/?a=pad       -  ak vies po anglicky, v deme tejto skoly sa pise ako najefektivnejsie cvicit, ak nevies tak mi napis aj ti to rozpisem
Zaznamenané
Misko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1987



« Odpoveď #11 kedy: 13. Máj , 2007, 11:39:25 »

No ono cvict s metronomom je dobre na vsetko. To ako ked nejsi v studiu a nehra s  bubenikom, co ide podla metronomu, tak je ti jedno, ze ides uplne mimo?
Zaznamenané
lacrosse
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2743



« Odpoveď #12 kedy: 13. Máj , 2007, 11:40:58 »

podla mna je dobre cvicit vsetko co sa hra s metrom...stupnice.arpeggia,pentatoniku...proste secko
Zaznamenané

www.myspace.com/adamnoska

www.mkmb.sk/adamnoska
fender stratocaster,greco les paul standart 77, EVH5150 lll, EVH5150 4x12, ehx small clone, vintage cry baby
asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #13 kedy: 13. Máj , 2007, 12:51:08 »

podla mna je dobre cvicit vsetko co sa hra s metrom...stupnice.arpeggia,pentatoniku...proste secko

A pentatonika nie je stupnica, ze si ju napisal samostatne?  ?§!.
Zaznamenané
lacrosse
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2743



« Odpoveď #14 kedy: 13. Máj , 2007, 12:54:32 »

podla mna je dobre cvicit vsetko co sa hra s metrom...stupnice.arpeggia,pentatoniku...proste secko

A pentatonika nie je stupnica, ze si ju napisal samostatne?  ?§!.
   no ale pentaonika je stupnica o dvoch tonoch na jednej strune..a klasicka ma 3 tony na jednej strune..ci ze som to oddelil
Zaznamenané

www.myspace.com/adamnoska

www.mkmb.sk/adamnoska
fender stratocaster,greco les paul standart 77, EVH5150 lll, EVH5150 4x12, ehx small clone, vintage cry baby
Strán: [1] 2 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.041 sekund, 22 otázok.