Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Apríl , 2024, 02:41:46
Strán: 1 2 [3] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: cvicenie s metronomom  (Prečítané 14197 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« Odpoveď #30 kedy: 30. Máj , 2007, 12:20:57 »

ale ne tak...ja ked sa ma niekto pita ze kolko hram na gitare howorim rock ono je to zlozitejsie lebo asi 4 rocki som chodil do lud.skoly umenia...de som sa naucil velky kkt..a rock chodim uz k dobremu ucitelovi...ale akoze gitare sa venujem tak no...lepsie rock..lebo sak vieme co nas ucia v lud .skole umenia...   postaci vysvetlenie???

je to dobra blbost co tvrdis.. ano ludova skola umenia ta nenauci rockovu a metalo gitaru, ale da ti dobre zaklady... stupnice a tak...  ja napr. nechodim a ani som nechodil do hudobnej skoly.... ale nas druhy gitarista v kapele chodi...a zo vsetko najviac ma vie nasrat, ked sa vyhovara na ZUS...praveze mu to len pomohlo a to ci a ako cvici metalovu + rockovu alebo neviem aku gitaru doma je nom  Žmurk

Lacrosse: Vsetko je to o tom, ci si z toho co Ta na tej ZUSke naucia, nieco zoberies a vies to vyuzit tym sposobom, ktory tebe vyhovuje. Neviem kde si chodil a k akemu ucitelovi, ale ak by si cvicil minimalne polhodinu denne, tak za tie styri roky sa na teba (ked uz nic ine) musela nalepit aspon nejaka technicka zrucnost prstov a teoreticke zaklady. Ale ked Ta zjavne klasika nebavi a kaslal si na nu, sa necuduj pocitu, ktory Ti vravi, ze Ta nic v nej nenaucili. Ja chodim na ZUSku stvrty rok a mozem povedat, ze bez nej by som nebol tam kde som teraz, ci uz po technickej resp. muzikantskej stranke.
Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
lacrosse
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2743



« Odpoveď #31 kedy: 30. Máj , 2007, 13:12:53 »

ale ne tak...ja ked sa ma niekto pita ze kolko hram na gitare howorim rock ono je to zlozitejsie lebo asi 4 rocki som chodil do lud.skoly umenia...de som sa naucil velky kkt..a rock chodim uz k dobremu ucitelovi...ale akoze gitare sa venujem tak no...lepsie rock..lebo sak vieme co nas ucia v lud .skole umenia...   postaci vysvetlenie???

je to dobra blbost co tvrdis.. ano ludova skola umenia ta nenauci rockovu a metalo gitaru, ale da ti dobre zaklady... stupnice a tak...  ja napr. nechodim a ani som nechodil do hudobnej skoly.... ale nas druhy gitarista v kapele chodi...a zo vsetko najviac ma vie nasrat, ked sa vyhovara na ZUS...praveze mu to len pomohlo a to ci a ako cvici metalovu + rockovu alebo neviem aku gitaru doma je nom  Žmurk
no poviem ti ze je kokotina to co ti vravis...v lud skole umenia som sa naucil len to..co som musel o mojho terajsieho ucitela odstranovat...a stupnice ktore som sa naucil neboli dobre po stranke prstokladu..cize moja podledna veta je ze v lud skole umenia som sa naucil len zlozviky
Zaznamenané

www.myspace.com/adamnoska

www.mkmb.sk/adamnoska
fender stratocaster,greco les paul standart 77, EVH5150 lll, EVH5150 4x12, ehx small clone, vintage cry baby
lacrosse
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2743



« Odpoveď #32 kedy: 20. Január , 2008, 16:15:13 »

oprava..mozno sa tam este da naucit aj nejaka notacia.. Na zdravie! Na zdravie!
Zaznamenané

www.myspace.com/adamnoska

www.mkmb.sk/adamnoska
fender stratocaster,greco les paul standart 77, EVH5150 lll, EVH5150 4x12, ehx small clone, vintage cry baby
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #33 kedy: 20. Január , 2008, 18:11:38 »

oprava..mozno sa tam este da naucit aj nejaka notacia.. Na zdravie! Na zdravie!


ja som sa v zuske noty nenaucil, ale zato vela ineho a predstav si ze prave tyzh zlozvykov ma uz vacsiny zbavili... skoda ze nie vsetkych este... takze nehadz vsetky zusky do jedneho vreca... ked mas 13 rokov uz by sa malo u teba ciernobiele videnie veci zmenit vo viac komplexne...
Zaznamenané
marrtin
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1784


"There are no facts, only interpretations." F. N.


« Odpoveď #34 kedy: 21. Január , 2008, 00:01:35 »

je to dobra blbost co tvrdis.. ano ludova skola umenia ta nenauci rockovu a metalo gitaru, ale da ti dobre zaklady... stupnice a tak...  ja napr. nechodim a ani som nechodil do hudobnej skoly.... ale nas druhy gitarista v kapele chodi...a zo vsetko najviac ma vie nasrat, ked sa vyhovara na ZUS...praveze mu to len pomohlo a to ci a ako cvici metalovu + rockovu alebo neviem aku gitaru doma je nom  Žmurk
 no poviem ti ze je kokotina to co ti vravis...v lud skole umenia som sa naucil len to..co som musel o mojho terajsieho ucitela odstranovat...a stupnice ktore som sa naucil neboli dobre po stranke prstokladu..cize moja podledna veta je ze v lud skole umenia som sa naucil len zlozviky
ale kdeže, že si sa naučil inak chytiť prstoklady, to je len plus, ani sám nevieš čo ti tá ľudová škola dala, určite nie len zlozvyky...
« Posledná zmena: 21. Január , 2008, 00:04:15 od marrtin » Zaznamenané

Les Paul + Marshall, čo iné?
swordy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1888



WWW
« Odpoveď #35 kedy: 21. Január , 2008, 02:08:30 »

citam, ze lacrossovi nechyba sebadovera Žmurk ja hram tiez rok na gitare Žmurk a ked sme boli na jednom workshope tak mozem s istotou povedat, ze som tam bol jednoznacne najlepsi zo vsetkych co hrali rok na gitare  Bavím sa skvele
No nie touto sebachvalou som len chcel vyzdvihnut nepravdu co hovori lacrosse, lebo pri kazdej gitare musis zmenit styl hrania trocha. Tiez keby si zacal hrat jazzovy gitaru a budes pouzivat Zakk Wyldovske vibrata, tak to budes brat ako zlozvyk Huh!
No ale spat k metronomu, moj nazor na rychle cvicenie s metronomom je asi taky akko ked chceme co najrychlesie ist autom a robili by sme to len slapnutim plynu az na zem... tiez som tak cvicil, tak viem Smútim
Uz som to zahral najrychlesie, ale isiel som sa vystat, a zrazu to uz neslo. Potom som zacal cvicit o polu pomalsie a zrychlujem, len ked vsetko je uuplne presne, mam v tom istotu. A co je dolezite tak to je aj ton, lebo kope gitaristov sa pri rychlom hrani straca krasa tonu. Cize jednou vetou, ak mam istotu a prehlad v tom co hram, je to presne, ma to pekny ton, dokazem ovladat dynamiku , tak vtedy je cas pridat par bpm Žmurk
... kuuuurna jaky dlhy prispevok  Bavím sa skvele
Zaznamenané

lacrosse
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2743



« Odpoveď #36 kedy: 21. Január , 2008, 14:14:33 »

citam, ze lacrossovi nechyba sebadovera Žmurk ja hram tiez rok na gitare Žmurk a ked sme boli na jednom workshope tak mozem s istotou povedat, ze som tam bol jednoznacne najlepsi zo vsetkych co hrali rok na gitare  Bavím sa skvele
No nie touto sebachvalou som len chcel vyzdvihnut nepravdu co hovori lacrosse, lebo pri kazdej gitare musis zmenit styl hrania trocha. Tiez keby si zacal hrat jazzovy gitaru a budes pouzivat Zakk Wyldovske vibrata, tak to budes brat ako zlozvyk Huh!
No ale spat k metronomu, moj nazor na rychle cvicenie s metronomom je asi taky akko ked chceme co najrychlesie ist autom a robili by sme to len slapnutim plynu az na zem... tiez som tak cvicil, tak viem Smútim
Uz som to zahral najrychlesie, ale isiel som sa vystat, a zrazu to uz neslo. Potom som zacal cvicit o polu pomalsie a zrychlujem, len ked vsetko je uuplne presne, mam v tom istotu. A co je dolezite tak to je aj ton, lebo kope gitaristov sa pri rychlom hrani straca krasa tonu. Cize jednou vetou, ak mam istotu a prehlad v tom co hram, je to presne, ma to pekny ton, dokazem ovladat dynamiku , tak vtedy je cas pridat par bpm Žmurk
... kuuuurna jaky dlhy prispevok  Bavím sa skvele
preco sebadovera???...to je zle...asi mas pravdu..a co sa tyka jazzu...ked sa ucim hrat na gitare jazz..nebudem predsa pocuvat zakka ne???...a s tym cvicenim mas pravdu..treba to najprv zahrat poradne...co mi pripomina ze o 15 minut musim k vadimovi a moc som....(domysli si)... Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 24. Január , 2008, 13:00:21 od lacrosse » Zaznamenané

www.myspace.com/adamnoska

www.mkmb.sk/adamnoska
fender stratocaster,greco les paul standart 77, EVH5150 lll, EVH5150 4x12, ehx small clone, vintage cry baby
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #37 kedy: 17. Február , 2008, 15:34:19 »

lidi ani za boha neviem nájsť link na metronom co sa daju stiahnut s internetu/niekde tu boli linky, neviem ich nájsť/ je to tu ešte? nálezcovi ďakujem. : Na zdravie!

skus www.earpower.com  Na zdravie!
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #38 kedy: 17. Február , 2008, 15:49:57 »

lidi ani za boha neviem nájsť link na metronom co sa daju stiahnut s internetu/niekde tu boli linky, neviem ich nájsť/ je to tu ešte? nálezcovi ďakujem. : Na zdravie!

Ja tomu nerozumiem. To nevieš použiť VYHĽADÁVANIE??

http://forum.gitaristi.sk/index.php/topic,36140.0.html
Zaznamenané

hate_me
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 590



« Odpoveď #39 kedy: 22. Február , 2008, 16:09:47 »

citam, ze lacrossovi nechyba sebadovera Žmurk
no tiez si myslim  ha ha ha 
 
...Cize jednou vetou, ak mam istotu a prehlad v tom co hram, je to presne, ma to pekny ton, dokazem ovladat dynamiku , tak vtedy je cas pridat par bpm Žmurk
... kuuuurna jaky dlhy prispevok  Bavím sa skvele
cvicenie bez metronomu resp. bez samplingu bicich je NANIČ Si píš!!! vsetky tony(noty) musia byt v pesnicke nasobkami - stvrtove, osminove...sesnatinove pripadne este trioly, bodky a podobne. je totalna hovadina hrat solo dajme tomu v tempe 170bpm do podkladu v 140. nebude to tam nikdy sediet. preto teba cvicit cvicit a cvicit a vsetko s "ujom metronomom"  :)
Zaznamenané

... ale potom som mu pretiahol sestru a od vtedy sa na mna hnevá ...
Strán: 1 2 [3] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.09 sekund, 22 otázok.