Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
24. September , 2024, 06:23:18
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Kapodaster  (Prečítané 12292 krát)
0 užívateľov a 5 Hostí prehliada túto tému.
Davofka
nováčik
*
Príspevkov: 54



« kedy: 30. December , 2005, 08:54:34 »

ludkovia...tie kapodastre..ak to dobre chapem tak to preto aby mali gitaristi v  inej tonine gitaru akokeby inak naladenu..takze to je to iste ako kebyze mam viac gitar a si ich menim pocas koncertu?dost casto to pouziva Mark Knopfler a ma to zarazilo ze preco nema viac gitar a nemusi mat kapodastre.. :unsure: tak ako?
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #1 kedy: 30. December , 2005, 12:48:15 »

Kapodaster je pomôcka pre gitaristu, aby sa aj v inej tónine mohli hrať otvorené akordy (obsahujúce prázdne struny).
To zn. - dám kapodaster napr. na 3 pražec a budem hrať klasické akordy G, C, D - pri posunutí o 3 pražce to sú vlastne akordy Bb, Eb, F, ktoré inak je možnosť hrať len barre.
Takisto sa potom lepšie sóluje v country alebo bluegrasse, kde sa dosť využíva aj sólovanie v prvej polohe.
Zaznamenané

KoRnAk
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 254


« Odpoveď #2 kedy: 10. Január , 2006, 19:42:48 »

Kapo je vežmi dobrá vec, výborná pomôcka...vežmi veža aj známejších skladieb to obashuje...pekne to vidiíte napr. v guitar pro...Žmurk
Zaznamenané
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #3 kedy: 10. Január , 2006, 19:47:23 »

pitu napísal:
Citácia
Kapodaster je pomôcka pre gitaristu, aby sa aj v inej tónine mohli hrať otvorené akordy (obsahujúce prázdne struny).
To zn. - dám kapodaster napr. na 3 pražec a budem hrať klasické akordy G, C, D - pri posunutí o 3 pražce to sú vlastne akordy Bb, Eb, F, ktoré inak je možnosť hrať len barre.
Takisto sa potom lepšie sóluje v country alebo bluegrasse, kde sa dosť využíva aj sólovanie v prvej polohe.


obcas to vyuzivam, fakt to pomaha, oplati sa do toho investovat
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
kubriel
stály hosť
*****
Príspevkov: 1071


uiiiii


WWW
« Odpoveď #4 kedy: 10. Január , 2006, 20:26:37 »

blbost... ked potom kapodaster nemas, nezaobides sa bez neho... treba vediet lapat akordy a hrat sola aj bez neho... treba vediet transponovat spamati... ja to sice neviem, ale pitu to vie, jeho sa opytajte ha ha ha
Zaznamenané

www.klacno.sk/ipp - INTERACTIVE PIXEL PAINTING
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #5 kedy: 10. Január , 2006, 21:51:47 »

No to, čo tvrdíš Kubriel, je naozaj fajn vedieť.
Ale výhody kapodastru sú práve v tom, že môžeš hrať aj v polohách akordy z 1. polohy s vožnými strunami. Znejú krajšie, ako barré.
Zaznamenané

kubriel
stály hosť
*****
Príspevkov: 1071


uiiiii


WWW
« Odpoveď #6 kedy: 10. Január , 2006, 22:00:16 »

tak je! B)

vo vsetkom, co si tu napisal, je pravda
Zaznamenané

www.klacno.sk/ipp - INTERACTIVE PIXEL PAINTING
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #7 kedy: 11. Január , 2006, 03:17:19 »

ja mam tiez kapodaster (akosi som ho zabudol vratit) Pouzival som ho, ked som mal akustiku podladenu o pol tona. Dal som kapodaster na prvu polohu a mal som E ladenie....heh, len potom som mal choas v bodkach :)
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #8 kedy: 11. Január , 2006, 08:54:50 »

no ja som predpokladal že sa to používa hlavne pri pre mňa \"vežmi\" obžúbenom country alebo, pri akordových odrhovačkách, ktoré tiež zjavne nemusím takže je to pre mňa vec zbytočná keď tak radšej vystrúham ďalšiu gitarku.
Žmurk
Zaznamenané

tatko fóra
katarina
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 725


spanilá deva


« Odpoveď #9 kedy: 12. Január , 2006, 11:48:21 »

Aaaale no, admin, nahodou ten kapodaster je velmi prakticka pomocka...ja som ho napriklad vyuzila vo francuzskom sanzone...Žmurk
Zaznamenané

Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #10 kedy: 09. November , 2008, 12:33:08 »

Kapodaster je pomôcka pre gitaristu, aby sa aj v inej tónine mohli hrať otvorené akordy (obsahujúce prázdne struny).
To zn. - dám kapodaster napr. na 3 pražec a budem hrať klasické akordy G, C, D - pri posunutí o 3 pražce to sú vlastne akordy Bb, Eb, F, ktoré inak je možnosť hrať len barre.
Takisto sa potom lepšie sóluje v country alebo bluegrasse, kde sa dosť využíva aj sólovanie v prvej polohe.

tak presne tento prispevok bol dnes odcitovany moderatorkou martinou v hitmanii na stv. pitu si slavny muz Na zdravie! konkretne hladali odpoved na to co to je kapodaster medzi decakmi na nejakej skole a ako spravna odpoved zaznel tento prispevok aj s menom autora Žmurk
Zaznamenané
Zeck
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1675


« Odpoveď #11 kedy: 09. November , 2008, 12:40:12 »

tak presne tento prispevok bol dnes odcitovany moderatorkou martinou v hitmanii na stv. pitu si slavny muz Na zdravie! konkretne hladali odpoved na to co to je kapodaster medzi decakmi na nejakej skole a ako spravna odpoved zaznel tento prispevok aj s menom autora Žmurk

 :)
Zaznamenané

"We're going to create something that they can't steal  because they can't play it." :-)   - Thelonious Monk
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #12 kedy: 09. November , 2008, 17:37:16 »

Ha.. Díky za info. Žmurk
http://www.stv.sk/videoarchiv/relacia/hitmania/
« Posledná zmena: 09. November , 2008, 17:47:54 od Pitu » Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #13 kedy: 09. November , 2008, 22:06:09 »

Teeda, toto sa tu riesi a ze tam v jednom klipe hra Lubo na gitaru, to nic? Beeee
Zaznamenané

Doldy
Hosť
« Odpoveď #14 kedy: 07. Apríl , 2010, 09:56:19 »

no vela priaznivcov kapodasteru tu asi nie je vzhladom na taku kratku debatu  Bavím sa skvele, nevadi, skusim - zhanam taky kapodaster, ktory sa aplikuje iba na niektore struny (v ang. to je ze "partial capo"), ani za boha ho nemozem nikde zohnat v predajnach, nevie mi tu niekto doporucit kde by sa dal zohnat? (okrem e-bay prosim) 
Zaznamenané
Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.093 sekund, 23 otázok.