Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Apríl , 2024, 01:30:03
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Ibanez EX 140 C  (Prečítané 5034 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« kedy: 03. Január , 2006, 21:10:24 »

mam doma jednu gitku na zostelovanie, podla vsetkeho, co sa mi podarilo zistit, je to Ibanez EX 140C, seriove cislo je 3062231, Korejska vyroba. Viem, ze sa jedna o vyse 12 rokov stary lacak, ale strasne mu brumia snimace, a to vo vsetkych polohach. Zaujimalo by ma, ci to je priznacne pre tuto gitaru vseobecne, alebo sa jedna o individualnu vadu. Tiez by som rad vedel, co by mohlo byt pricinou. Fotky prikladam...

(prilozene fotky sa stratili)
« Posledná zmena: 05. Január , 2007, 00:49:59 od Martinlm » Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
Duri112
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 217


WWW
« Odpoveď #1 kedy: 03. Január , 2006, 21:26:21 »

skus vystriekat kontakty...vyzera do vazne dsot staro...
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #2 kedy: 03. Január , 2006, 21:26:35 »

Ked to brumi rovnako vo vsetkych polohach tak je v tom nejaka zrada, zrejme to niekto odborne upravoval. Najdi si schemu na nete a prerob to.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #3 kedy: 03. Január , 2006, 21:35:30 »

pardon, nepresne som sa vyjadril - snimace brumia vo vsetkych polohach s VYNIMKOU stvrtej, t.j. stredny+krkovy singel. inak tiez mam podozrenie na \'odbornu upravu\'.
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #4 kedy: 04. Január , 2006, 09:51:58 »

A pamatas si, ci v minulosti snimace brumeli takto isto? Ten humbucker brumi tiez? Keby si bol moj sused, tak ti to kuknem a uvidime, ale neviem, ci sa ti chce cestovat do TN. Daj to niekomu kvalifikovanemu pozriet.
Zaznamenané
Marshall
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 182



« Odpoveď #5 kedy: 04. Január , 2006, 09:58:31 »

no ja by som na tvojom mieste odpojil uplne vsetky kable, zohnal si schemu takeho zapojenia a vsetko prerobil pekne este raz. nie je to robota na dlho a mozno najdes pricinu. ak nie potom by som hladal odbornu pomoc ;-)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #6 kedy: 04. Január , 2006, 10:39:28 »

Zla elektrika. Vsetko vystikat a zapojit znovu, dat pozor na fazu/protifazu. Schemu nemas co poterebovat - predpokladam, ze ked sa do takeho niecoho pustas, rozumies principu... Toto je klasika !
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #7 kedy: 04. Január , 2006, 15:06:55 »

Alebo to dones ku mne a ja ti to spacham. Je to sice otazka pol hodky, ale cas budem mat az v sobotu.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #8 kedy: 05. Január , 2006, 01:20:11 »

mal som presne ten pocit... elektrikar nie som a do nicoho sa nepustam, akurat ma zaujimala pricina. robo, nie si ty ten famozny elektrikar, ktory kabloval Kellerovu N4 a prispel tak k jedinemu negativu na jej hodnoteni od rasta? Beeee rasto, co hovoris, polepsil sa? :D lebo som celkom nachylny risknut to a vziat ho za slovo :pinch: ha ha ha

Naposledy upravil Iggy, : 05.01.2006 o 01:21
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #9 kedy: 05. Január , 2006, 17:08:57 »

iggy - viem ja ? Oprobuj, uvidis, poreferuj, uvidime... Žmurk
Zaznamenané
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #10 kedy: 08. Január , 2006, 13:02:34 »

mno. tak som bol vcera u roba Popiskujem si ...

...a stal som sa svedkom velkeho boja medzi odhodlanym a ochotnym letovacom, a tym najvzdorovitejsim, co firma Ibanez dokazala za poslednych 15 rokov vyprodukovat. Detaily a dojmy radsej nech popise dotycny letovac :silly:
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #11 kedy: 08. Január , 2006, 15:32:21 »

Detaily a dojmy bude fajn čítať od samotného aktéra letovania. Ale mňa by zaujímal aj výsledok. Už nebrumí?? Popiskujem si
Zaznamenané

Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #12 kedy: 08. Január , 2006, 15:42:49 »

nuz.. praca bola asi taka ako snazit sa uputat pozornost rozmaznaneho 12 rocneho dietata v skole. Prve co ma uputalo bolo to, ze mi zostal uchyt na pas v ruke. Pokracovalo to divoko.. Kabliky sa pri pajkovani rozpadali a odmietali prijat cin. Potak na hlasitost to nezvladol a rozpadol sa mi v rukach. Ten som vymenil nejakym inym ale nastastie funkcnym. Moje ocakavanie boli velke ale zhasli rychlo ked som zistil ze samotny 5 polohovy prepinac uz prezil asi aj korejsku vojny v 50tych rokoch. Single ma nijak neprekvapili, ale prekvapil teda humbucker ktory vlastne zrejme ani humbucker nieje, pretoze brumi. Zrejme je tento model tak lacny ze obratit vinutie cievky by bolo tak nakladne na tuto gitaru, ze to radsej nespravili. Takze to sice hra silnejsie, ale brumi to statne za dva single. Nuz popajkoval som to tak, ako sa to len dalo. V prepinaci je mechanicka chyba, pri ktorej vypadava uplne signal, tak som to upevnil na styl \"A JE TO\". Neodporucam to nikomu otvarat, pretoze hrozi ze sa cela gitara rozpadne.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #13 kedy: 08. Január , 2006, 15:58:53 »

Nechcem znevazovat, ale ten humbucker je iba zle zapojeny Si píš!!! Cievky su samozrejme rovnake, akurat sa maju zapojit elektricky do protifazy. Magneticky v protifaze su urcite, kedze je medzi nimi jeden magnet orientovany sever->juh zlava doprava. Este jedna malo pravdepodobna pricina brumu moze byt, ze je jedna z cievok bud roztrhnuta vnutri alebo zle priletovana na vstupe/vystupe. Ale to by malo byt jasne podla zvuku.

Zo sto 5-polohovych prepinacov som videl iba jeden jediny, ktory nebol dvojity (a ten ma Pitu v gitbase), takze ak je aj nejaky problem, malo by sa to dat vyriesit zapojenim do druhej polovicky prepinaca.

Ak kabliky odmuietaju prijat cin, treba vycistit hrot letovacky a pouzivat viacej kalafuny.

Tolko moje \"mudro\" nadialku B) .
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #14 kedy: 08. Január , 2006, 15:59:21 »

:silly:
Zaznamenané

o-yep sro
Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.113 sekund, 22 otázok.