Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Apríl , 2024, 21:53:41
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: obojzvratné tremolo  (Prečítané 3612 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
kubriel
stály hosť
*****
Príspevkov: 1071


uiiiii


WWW
« kedy: 03. Január , 2006, 23:12:55 »

chcelby som vediet, ako ladíte obojzvratné tremolo. ci mate na to nejaky patent..akyje najjednoduchsi spuosob? ako vyvazit tah strun oproti tahu pruzin? asi to bude niekdenafore, tak mi mozte napisat sukromnu spravu, ze kde to najdem a toto vymazat.... dikes :woohoo:

Naposledy upravil kubriel, : 03.01.2006 o 23:13
Zaznamenané

www.klacno.sk/ipp - INTERACTIVE PIXEL PAINTING
Mr.Lado
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 452



WWW
« Odpoveď #1 kedy: 04. Január , 2006, 00:55:43 »

no moj system aj asik taky ze ked uz mas raz naladenu gitaru tak pri vymene strun vymenis postupne a a hned ladis cize jednu das dole a hned das novu a hned naladis zhruba

Ak ladis na novo za predpokladu ze mas vyvazenu mechaniku strunami a pouzivas jeden typ strun    proste vzdy sa snaz najpr zhuba naladit  cize zacinaj od hrubsej struny dole  najpr  tie najhrubsie a stale ked naladis dalsiu strunu vrat sa spat a nalad zhruba alebo o nieco vyssie hrubsie struny a rob to minlion krat kym to nenaladis.. stale ja ososbne postupujem od najhrubsej struny dole.Ked mas naladene zamknes..  potom pred koncertom len doladis na mechanike no su len detailne rozdiely ak mas dobre tremolo a gitru..  to je moj taky strucne povedany system..
Zaznamenané

Sex, Gitary a Nu-Metal
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #2 kedy: 04. Január , 2006, 01:15:19 »

ja som sa prvy krat na novej gitare tiez dost natrapil. Na gitare boli nejake struny, ktore boli ocividne stare. Potom somt tam dal dadaria deviny, tak som musel stelovat pruziny vzadu. Som sa s tym jebal asi 3 hodiny. Som skusal, ze 2, 3, 5 pruzin a tak. Raz bolo moc, potom zas bolo malo. Potom som zobral srobovak a zacal som povolovat to uchytenie a zistil som, ze tak sa vlastne steluje to, aby bola kobylka zarovno tela gitary.

neskor som blatove deviny dal aj tak do prdele a kupil desiny ako vzdy a zasa som to musel prestelovavat. Dalsiu sadu som odvtedy nemenil, ale ked budem, tak to budem vymienat po jednom ako hovori Mr. Lado a snad pojde vsetko po masle.
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
Mr.Lado
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 452



WWW
« Odpoveď #3 kedy: 04. Január , 2006, 02:02:27 »

ibmbus

Nieco mi hovor kua ja som prvy krat chcel dat desiny a co som si prezil tiez menil pruziny vsetko mozne akurat som si roztrhol prst na sadnej pruzine a potom som to dorobil az na druhy den a pouzil ten isti typ teda deviny ale ernie ball :silly:
Zaznamenané

Sex, Gitary a Nu-Metal
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #4 kedy: 04. Január , 2006, 10:12:51 »

No, pri vymene strun doporucujem postupovat ako uz spomenuli chalani (t.j. menit po jednej strune a vzdy doladit). Chce to trochu viac casu, ako napr. naladit LesPaul s pevnou kobylkou. V niektorych pripadoch, pri psychickom nezvladnuti naladenia FloydRose tremola doporucujem kupit gitaru z pevnou kobylkou.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #5 kedy: 04. Január , 2006, 11:33:58 »

Pokial je system uz nastelovany a meni sa ten isty typ strun, nie je az tak nutne menit a doladovat po jednej strune, pretoze tremolo sa aj po vymene vsetkych strun vrati do +/- rovnakej polohy a vymienanie po jednej strune zabere akurat viacej casu - taka je moja skusenost.

Pokial je debata o komplexnom vystelovani, tak to su skusenosti. Jednoducho treba sa do toho pustit a naucit sa to. Ked pri spravnom naladeni pada tremolo prilis dozadu, treba povolit pruziny, ked je prilis vyklopene dohora, treba pruziny vzadu pritiahnut. Ak uz nieje kam povolit alebo pritiahnut, treba jednu pruzinu vybrat/pridat. Treba priebezne kontrolovat vysku tremola a tym aj strun nad hmatnikom, pretoze zmenou tahu pruzin sa meni aj vyska strun a naopak - zmenou vysky strun sa meni tah. Zmenou tahu pruzin a tym aj vyklopenia/sadnutia tremola sa meni trochu aj ladenie oktav, takze treba mysliet aj na to.
Zaznamenané
ondro
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 253



« Odpoveď #6 kedy: 04. Január , 2006, 15:56:49 »

dr.karpathorky napísal:
Citácia
V niektorych pripadoch, pri psychickom nezvladnuti naladenia FloydRose tremola doporucujem kupit gitaru z pevnou kobylkou.
Žmurk vazne sa mi paci humor niektorych ludi na tomto fore,klobuk dole...
Rastis:
myslim,ze vyladovanie oktav na gitke s floydrose-om bude este vacsi problem ako to naladit tak by bolo tremolo tak ako ma byt a nie zdvihnute ani padnute..
kazdopadne,prajem vela zabavy..urcite to chce cas a pevne nervy..
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #7 kedy: 04. Január , 2006, 16:36:48 »

Odporúčam meniť po jednej strune. Ostatné sú doštelované, takže keď sa vymení jedna a naladí, gitara ostane naladená. Stačí teda ladiť len 6 krát - po nahodení každej struny. Prípadne na konci len jemne doladiť všetko.

Rasťo - keď sa zhodia všetky, musíš ich ladiť postupne. Vždy keď nejakú naladíš a ladíš ďalšiu, tá predtým sa ti rozladí, lebo sa zmení ťah, takže musíš ladiť stále dookola. Ladíš mnohonásobne viackrát a dlhšie každú strunu, kým sa celý ťah vyrovná na presnom ladení. Párkrát som to absolvoval a neodporúčam, je to strašná otrava.
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #8 kedy: 04. Január , 2006, 16:54:09 »

Ja s mojim Wilkinson/Gotohom zvyknem zhodit vsetky struny a potom po jednej pridavam, pricom ladim len priblizne, skor aby to malo ten spravny tah ako ton. Zda sa mi, ze to ide pomerne rychlo a ani to nemusim moc vela krat ladit.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #9 kedy: 04. Január , 2006, 18:15:32 »

Pitu - tak je to potom otazka, komu co viacej vyhovuje. Ja osobne ladim fakt rychlo, takze mi je jednoduchsie nasupu naladit celu gitaru, ako vymenit/doladit/vymenit/doladit... ... a naladit.  V kazdom pripade otazka smerovala na vystelovanie systemu, nie na to, ako je lepsie vymienat struny...
Zaznamenané
kubriel
stály hosť
*****
Príspevkov: 1071


uiiiii


WWW
« Odpoveď #10 kedy: 06. Január , 2006, 13:00:02 »

zly floyd je ten, ktory sa po naladeni a kvakani nevrati do tej istej polohy?nie vsetky floydy su robene tak, ze su oprete vlastne len hranou o sroby? lebo jed je floyd oprety hranou o srobu, zda sa mi, ze by sa mal vzdy vratit do rovnakej polohy...
Zaznamenané

www.klacno.sk/ipp - INTERACTIVE PIXEL PAINTING
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #11 kedy: 06. Január , 2006, 13:17:20 »

Problem je, ze ak je vyrobene z menej kvalitneho materialu, tak ta hrana, ktorou sa opiera o tie sroby, sa zatupi a potom to uz tak pekne nefunguje. Niekedy sa to da znova \"zaostrit\" pilnikom.
Zaznamenané

kubriel
stály hosť
*****
Príspevkov: 1071


uiiiii


WWW
« Odpoveď #12 kedy: 06. Január , 2006, 13:18:52 »

aha, fajn... a co vravite na oldskull stare schaller obojzvratne termola?
Zaznamenané

www.klacno.sk/ipp - INTERACTIVE PIXEL PAINTING
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #13 kedy: 06. Január , 2006, 16:00:14 »

Schaller je dobra firma a ich zeleza funguju.
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #14 kedy: 06. Január , 2006, 16:16:47 »

ono je nevracanie do polohy skor casty problem pruzin ktore vytvaraju protitah. Ked niesu este vytahane, tak sa chovaju vseliako. treba tomu dat cas, nech sa to spravi samo :)
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.082 sekund, 22 otázok.