Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Apríl , 2024, 23:02:38
Strán: 1 2 [Všetko] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Ibanez Edge  (Prečítané 4877 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
skuller
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 249



« kedy: 04. Január , 2006, 23:06:29 »

Mate niekto nejake skusenosti s tymto tremolom? Co na neho hovorite? Pocul som, ze niektore Ibanezacke tremola su na hovno, tak chcem vediet ako je na tom Edge.
Zaznamenané
Mr.Lado
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 452



WWW
« Odpoveď #1 kedy: 04. Január , 2006, 23:15:51 »

Ja mam EDGE -PRO tremolo a ja som s nim nadmieru spokojny tam nemas co riesit ak to mas na novej ibaneze no problem ak si ju ides davat na nejku inu gitaru tremolo same o sebe je skvele zalezi ako ho osadis ak teda menis.
Zaznamenané

Sex, Gitary a Nu-Metal
skuller
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 249



« Odpoveď #2 kedy: 04. Január , 2006, 23:30:56 »

Dik, a nevies nahodou aky je rozdiel medzi EDGE a EDGE-PRO?
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #3 kedy: 05. Január , 2006, 00:05:01 »

Edge je (resp byvala) lacna varianta Licencovaneho Floyd Rosu Low profile.
zvacsa ide o dost shit, ja som mal prave taketo tremolo na Cortke za (vtedy) za 18 litrov,
a to tremolo som do dvoch rokov znicil. Odporucam testovat tremola s magnetom.
Ak je to kvalitny material, tak sa na to magnet chyti. Ak je to ksunt, tak nie.
Edge pro maju vyssie japonske rady Ibanezov.

Edge


Edge Pro


Naposledy upravil Roberto, : 05.01.2006 o 00:07
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
skuller
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 249



« Odpoveď #4 kedy: 05. Január , 2006, 00:21:13 »

roberto: Diki moc, to som chcel vediet.
Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #5 kedy: 05. Január , 2006, 09:10:49 »

Edge tremolo sa odlišovalo od LO-PRO EDGE kameňmi na uchytenie stún,zamykaním strún a vyšším profilom tremola.To LO-PRO znamená low profile.Materiál,z ktorého bolo tremolo vyrobené,bol ten istý,ako LO-PRO verzia.Čže kvalitatívne sú rovnaké.Takto vyzerá tremolo EDGE.To,čo Roberto označil ako EDGE je TRS tremolo.Viď napis na tremole.


* Tremolo_EDGE.jpg (130.05 KB, 686x514 - prehliadnuté 315 krát.)
« Posledná zmena: 05. Január , 2007, 14:53:54 od Martinlm » Zaznamenané
Phill
nováčik
*
Príspevkov: 49


« Odpoveď #6 kedy: 06. Február , 2006, 17:08:25 »

No mate v tom chaos. :-)
Na obrazku od Roberta je Lo Pro edge a to co poslal ffamp je Edge. Obe su uplne rovnocenne tremola co sa tyka kvality (vyraba ich japonsky Gotoh), Edge je skorsi dizajn, Lo Pro je neskorsi, tzv nizkoprofilovy a trochu inak ma vyrieseny system jemneho ladenia. Obe sa nachadzaju len na japonskych modeloch. Edge Pro je posledna inovacia na temu Edge/Lo Pro Edge, ma to este nizsi profil ako Lo Pro a ma inak vyriesene kamene a zamykanie, zo strun uz netreba odstrihavat konce. Inak je rovnako kvalitne ako Edge a Lo Pro Edge a tiez sa nachadza len na modeloch z japonska.  Jedine nevyhoda gitar s Edge Pro je ze dva srouby (pots) na ktorych je cele tremolo su uz  nezamykacie (narozdiel od tych pri Edge a Lo Pro Edge) a obcas sa stava ze sa mozu mierne hybat v tele co sposobuje mensie nezrovnalosti v ladeni (hlavne na prvych modeloch gitar s tremolami Edge Pro okolo roku 2003).
Potom tu mate stare tremola typu TRS101, TRS, Low TRS a Low TRS II co su vsetko lacne korejske tremola pouzivane na korejskych a cinskych a indonezskych modeloch od iBANEZU (jedina vynimka su starsie japonske modely Steve Vai JEM555 a Paul Gilbert PGM30, co Ibanez vyriesil a nove modely post 2003 uz maju kvalitnejsie Edge Pro).
A aby to bolo este zamotanejsie spolu s novym Edge Pro bolo predstavene aj tremolo Edge Pro II, co je analog Low TRS, je to korejske tremolo pouzivane na korejskych modeloch.
A k tomu bolo o rok neskor predstavene tremolo Edge III co je lacny analog tremola Edge. To znamena ze nie je nizkoprofilove, a kamene aj dizajn ma podobny ako original Edge, zial je robene v korei a je nekvalitne. Udajne, je to vkoli usetreniu nakladov, pretoze licenia na Floyd Rose original uz vyprsala, ale na Low Profile FR este stale plati. Tazke predstavenim tremola Ede III na lacnych modeloch, Ibanez nemusi platit licencne pooplatky FR (ale za Edge Pro a Edge Pro II platit musi).
Okrem toho ze korejske tremola su z menej kvalitnej ocele maju aj zle rieseny uchyt paky.

Takze pre vsetkych Ibanez chtivych gitaristov ktory chcu pouzivat floating bridge, kupujte len japonske modely. V pripade RG je to od RG520 a vyssie bez ohladu na rok vyroby. V pripade RG470, len modely pred 1993 a po 1997, ostatne su korejsie (teda nizsie cisla). Pri inych modeloch alebo ked si nie ste isty, na krku je seriove cislo, musi zacinat J (ako Japan) alebo F (ako Fugijen, co je nazov tovarne, ktora vyraba pre Ibanez). Vsetky dalse pismenka ako W (World factory v korei), C (Cort factory) alebo S (Samick factory) znacia korejse modely.

Rekapitulacia nakoniec :-D: kvalitne japonske tremola Edge, Lo Pro Edge, Edge Pro
vsetko ostatne su nevkalitne korejke tremola, gitary sice su kvalitne za tie peniaze, ale ak chcete robit s pakou zveriny ala Vai ci Satriani, kupte radsej model s niektorym z vyssie spomenutych tremol.


Tak snad v tom uz bude jasno. :-)

Naposledy upravil martinlm, : 06.02.2006 o 17:56
Zaznamenané
skuller
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 249



« Odpoveď #7 kedy: 07. Február , 2006, 15:17:33 »

Phill: Dik, teraz uz to je jasne.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #8 kedy: 08. Február , 2006, 10:16:59 »

Phill - bomba :)
Zaznamenané
midlo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 548



« Odpoveď #9 kedy: 09. Február , 2006, 22:22:37 »

No, nie je to tak celkom jednoduche. Ja mam japonca Rg1570 (J.Craft) je tam Edge pro.. je z nekvalitnej zliatiny, jedine co je z ocele su kamene na zachytenie strun a ked pustim struny na blato, tak sa nevrati celkom presne-resp pusta mi basove E co je pre mna NEPOCHOPITELNE.. Ale vraj nove tremola potrebuju cas, kym sa usadia. Tak uvidime..
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #10 kedy: 09. Február , 2006, 22:28:54 »

To potrebuju tie pruziny ktore vyrovnavaju tah, tie potrebuju poriadne ponatahovat. Ak mas lacaky, tak sa to bude srat mozno aj mesiac. Hlavne to vydrz, je to strasna otrava. Smútim
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
midlo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 548



« Odpoveď #11 kedy: 09. Február , 2006, 22:38:42 »

:) mam tu gitaru uz polroka :))))
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #12 kedy: 09. Február , 2006, 22:45:48 »

Sa mi nechce verit, ze hentaka RGcka ma od nova nedrziace tremolo. Tiez by som sa priklanal k verzii o zlom zostelovani, priopadne rozgajdanych pruzin. Ale neviem...
Zaznamenané
midlo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 548



« Odpoveď #13 kedy: 09. Február , 2006, 22:51:02 »

Nastelovane je urcite dobre, lebo stelujem uz profesionalne, takze do toho troska vidim..Noze su ostre, pruziny nove a silne. Je to pre mna nepochopitelne. Mozno je toto E-cko nejak nepodarene, mozno coskoro praskne, preto sa roztahuje. Ale to su len dohady..
Zaznamenané
metallus
nováčik
*
Príspevkov: 56



« Odpoveď #14 kedy: 10. Február , 2006, 00:06:20 »

Vsetka Phillova mudrost tusim pochadza zo stranok ibanezrules.com - odporucam vsetkym, ktorych zaujimaju technicke zalezitosti okolo tychto gitar, je tam prakticky vsetko co by ste mohli chciet vediet..
Zaznamenané
Phill
nováčik
*
Príspevkov: 49


« Odpoveď #15 kedy: 10. Február , 2006, 20:44:27 »

No, Edge Pro je z kvalitnej zliatiny (akurat finnish nemusi byt taky kvalitny ako byval v 80-90-ties). Kamene su zo specialnej ocele, ktora by mala zabranovat trhaniu strun. Ale prve modely (okolo roku 2003) mali zle zabrusene kamene, alebo boli nakrivo osadene (to ale spada pod zaruku).

Midlo ak sa vyznas v stelovani, natahoval si aj pruziny? Ak pises ze su nove a silne, prave to je ten problem, pruziny sa musia dobre \"vyjazdit\" aby sa prisposobili tahu strun. Kukni na ibannezrules (to metallus: moja mudrost nepochadza len z tejto stranky :-) , su to roky browsovania a skusania ;-) ) tam je perfektny postup ako si nastelovat gitaru s floydom

Ak sa ti gitara bude aj nadalej rozladovat (po profesionalnom setupe: tj vytahanie pruzin, checknutie krku, kontrola britov na tremole, dotiahnutie nulaku ) je to najskor sposobene nezamyacimi postmi ako som pisal v predoslych postoch. Zial ani po velkych staznostiach od zakaznikov, Ibanez sa nechysta tieto posty vymenit za zamykacie. Ale na stranke ibanezules is mozes za 6 dolarov objednat zamykacie, najdes tam aj presny poostup ako ich vymenit a setupnut.

Este ma napadlo, ze pozri ako je dotiahnuty krk (k telu), pretoze prve J craft casey nefixovali gitaru v puzdre dostatocne (krk bol fixovany, telo nie) co malo za nasledok vykyvanie krku a teda nezrovnalosti v ladeni, v horsom pripade aj neck joint craks (ale to su len kozmeticke zalezitosti :-) ). Toto nastanie Ibanez vyriesil (od roku 2006).

No snad ti to helpne :-) .
Zaznamenané
midlo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 548



« Odpoveď #16 kedy: 10. Február , 2006, 21:27:33 »

Hej toto vsetko mam cheknute, ibanezrules poznam uz skoro naspamat.. Aj ked vcera som si vsimol ze konecne dokoncil Namm 2005.. Prbolem je ale v tom ze to drzi vsetky struny, pusta len hrube E. Ale ceknem to vsetko este raz az mi dijdu snimace..Dik za rady
Zaznamenané
Phill
nováčik
*
Príspevkov: 49


« Odpoveď #17 kedy: 10. Február , 2006, 22:47:35 »

To Midlo:
Ako mas usporiadane pruziny? V podobnych pripadoch sa odporuca zmenit usporiadanie. Skus vyskusat usporiadanie krajnych pruzin do V (ostry uhol smerom ku krku).
Ale je dost mozne ze to su neustlene pruziny alebo jeden post (hrube ecko ma dost silny tah).
Zaznamenané
Phill
nováčik
*
Príspevkov: 49


« Odpoveď #18 kedy: 10. Február , 2006, 22:48:02 »

BTW NAMM 2006 report tam je uz dost dlho ;-) .
Zaznamenané
midlo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 548



« Odpoveď #19 kedy: 11. Február , 2006, 00:28:39 »

Pruziny mam rovno. Do Vcka ich nechcem davat, tym by som len zvacsil tah a tlak na drevo, co nechcem kym je  gitara nova.. Najskor to bude asi tym postom.. Ibanez rules ponuka na to celu sadu za 59 dolacov.. Hmm.. Asi si objednam len samotne posty..Len som velmi nepochopil ten jeho navod, asi to budem musiet znova precitat rano aleboco B)

Naposledy upravil midlo, : 11.02.2006 o 00:29
Zaznamenané
Strán: 1 2 [Všetko] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.085 sekund, 22 otázok.