Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Apríl , 2024, 21:53:56
Strán: 1 [2]  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Ibanez Edge  (Prečítané 4876 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Phill
nováčik
*
Príspevkov: 49


« Odpoveď #15 kedy: 10. Február , 2006, 20:44:27 »

No, Edge Pro je z kvalitnej zliatiny (akurat finnish nemusi byt taky kvalitny ako byval v 80-90-ties). Kamene su zo specialnej ocele, ktora by mala zabranovat trhaniu strun. Ale prve modely (okolo roku 2003) mali zle zabrusene kamene, alebo boli nakrivo osadene (to ale spada pod zaruku).

Midlo ak sa vyznas v stelovani, natahoval si aj pruziny? Ak pises ze su nove a silne, prave to je ten problem, pruziny sa musia dobre \"vyjazdit\" aby sa prisposobili tahu strun. Kukni na ibannezrules (to metallus: moja mudrost nepochadza len z tejto stranky :-) , su to roky browsovania a skusania ;-) ) tam je perfektny postup ako si nastelovat gitaru s floydom

Ak sa ti gitara bude aj nadalej rozladovat (po profesionalnom setupe: tj vytahanie pruzin, checknutie krku, kontrola britov na tremole, dotiahnutie nulaku ) je to najskor sposobene nezamyacimi postmi ako som pisal v predoslych postoch. Zial ani po velkych staznostiach od zakaznikov, Ibanez sa nechysta tieto posty vymenit za zamykacie. Ale na stranke ibanezules is mozes za 6 dolarov objednat zamykacie, najdes tam aj presny poostup ako ich vymenit a setupnut.

Este ma napadlo, ze pozri ako je dotiahnuty krk (k telu), pretoze prve J craft casey nefixovali gitaru v puzdre dostatocne (krk bol fixovany, telo nie) co malo za nasledok vykyvanie krku a teda nezrovnalosti v ladeni, v horsom pripade aj neck joint craks (ale to su len kozmeticke zalezitosti :-) ). Toto nastanie Ibanez vyriesil (od roku 2006).

No snad ti to helpne :-) .
Zaznamenané
midlo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 548



« Odpoveď #16 kedy: 10. Február , 2006, 21:27:33 »

Hej toto vsetko mam cheknute, ibanezrules poznam uz skoro naspamat.. Aj ked vcera som si vsimol ze konecne dokoncil Namm 2005.. Prbolem je ale v tom ze to drzi vsetky struny, pusta len hrube E. Ale ceknem to vsetko este raz az mi dijdu snimace..Dik za rady
Zaznamenané
Phill
nováčik
*
Príspevkov: 49


« Odpoveď #17 kedy: 10. Február , 2006, 22:47:35 »

To Midlo:
Ako mas usporiadane pruziny? V podobnych pripadoch sa odporuca zmenit usporiadanie. Skus vyskusat usporiadanie krajnych pruzin do V (ostry uhol smerom ku krku).
Ale je dost mozne ze to su neustlene pruziny alebo jeden post (hrube ecko ma dost silny tah).
Zaznamenané
Phill
nováčik
*
Príspevkov: 49


« Odpoveď #18 kedy: 10. Február , 2006, 22:48:02 »

BTW NAMM 2006 report tam je uz dost dlho ;-) .
Zaznamenané
midlo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 548



« Odpoveď #19 kedy: 11. Február , 2006, 00:28:39 »

Pruziny mam rovno. Do Vcka ich nechcem davat, tym by som len zvacsil tah a tlak na drevo, co nechcem kym je  gitara nova.. Najskor to bude asi tym postom.. Ibanez rules ponuka na to celu sadu za 59 dolacov.. Hmm.. Asi si objednam len samotne posty..Len som velmi nepochopil ten jeho navod, asi to budem musiet znova precitat rano aleboco B)

Naposledy upravil midlo, : 11.02.2006 o 00:29
Zaznamenané
Strán: 1 [2]  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.101 sekund, 22 otázok.