Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Apríl , 2024, 21:40:06
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: FOKUS  (Prečítané 3485 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« kedy: 05. Január , 2006, 18:21:13 »

nevedel som kde dat toto tak tu ...
co si myslite o ich gitarach? pozeral som  celkom v pohode gitary na pohlad a cena  akesii lacne su ci nie ....
a co je na nich take zle alebo ako to nazvat ked su take lacne

Naposledy upravil brko, : 05.01.2006 o 18:25
Zaznamenané

Hosť
« Odpoveď #1 kedy: 05. Január , 2006, 18:39:48 »

No nie je na nich nic zle.... len nemozes cakat mahagonove drevo a original Floyd Rose Beeee  xaxa
Zaznamenané
jolan
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 556



« Odpoveď #2 kedy: 06. Január , 2006, 16:24:08 »

pokial viem tak su to gitary vyrabane na slovensku (alebo v cechach? :blink: ). Kazdopadne vyzeraju celkom slusne, neplatis za naklady s dovozom z azie atd. snimace mavaju tiez celkom kvalitne Kent Armstrong... Ja som si chcel Superstrata s floyd-rose kupit asi pred dvoma rokmi Fokus, myslim ze to nie su zle gitary, celkom slusna stredna a nizsia trieda, treba skusit osobne...
http://www.guitars-fokus.com

Naposledy upravil jolan, : 06.01.2006 o 16:26
Zaznamenané

Hudobné fórum > http://zvmusic.xf.cz
skuller
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 249



« Odpoveď #3 kedy: 06. Január , 2006, 17:05:20 »

Fokus je ceska firma, ale gitary sa vyrabaju v azii. A kvalita bude asi primerana cene.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #4 kedy: 06. Január , 2006, 17:28:32 »

... pretoze napriek nakladom na dovoz to ani v SR, ani v CR nikto nieje schpny spravit lacnejsie, ako v Azii.
Zaznamenané
swordy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1888



WWW
« Odpoveď #5 kedy: 08. Január , 2006, 01:34:52 »

ja som nezazil moc, ze by prisla lacna firma s niecim prevratnym (sak sa to asi ani neda), ja nevlastnim ani jednu Fokus gitku, ale co som skusal nieco, tak boli aj take aj take. Urcite lepsie ako behringer, alebo nieco podobne. Proste da sa vybrat...
Zaznamenané

Marshall
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 182



« Odpoveď #6 kedy: 08. Január , 2006, 10:53:13 »

nemam skusenost ale myslim, ze plati to co pri vsetkych nizsich cenovych kategoriach... skusat skusat skusat. urcite sa najdu aj velmi dobre gitary a takisto aj shity.

Naposledy upravil Marshall, : 08.01.2006 o 10:55
Zaznamenané
jolan
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 556



« Odpoveď #7 kedy: 08. Január , 2006, 12:05:30 »

skuller napísal:
Citácia
Fokus je ceska firma, ale gitary sa vyrabaju v azii. A kvalita bude asi primerana cene.
tak teda pred tymi dvoma rokmi to mali aj na stranke pisane (vtedajsie www.gitary.sk bola domena gitar znacky fokus), ze to robia tu, ale vcera som pozeral, maju uz novu domenu (www.guitars-fokus.com), novu stranku a uz aj novy cennik tam je, v ktorom su ceny nizsie ako volakedy, nieco na tom asi bude. Zeby to presunuli z nasich tovarni do azie a tym padom aicky aj znizili ceny :blink: ?? Ktovie... Dedukujem spravne?:silly:
Zaznamenané

Hudobné fórum > http://zvmusic.xf.cz
dulla
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 274


« Odpoveď #8 kedy: 08. Január , 2006, 12:14:14 »

Mal som basgitaru Fokus-H Jazz Bass a hrala velmi fajn na tú cenu(okolo 6000,-Sk).V porovnaní zo Squier Standart Jazz Bass,ktorý stojí 10000,-Sk,mal ten Fokus na sucho subjektivne krajší zvuk.Cez aparát tam vežký rozdiel nebol.Squier mal ale lepšie dielenské spracovanie(lak,začistenie pražcov,ladiacu mechaniku)a aj lepšie snímače.Tiež som skúšal(v obchode) basgitaru Fokus MM,aktívnu kópiu Music Man a to bola tiež fajn basička.

http://www.muzikus.cz/clanky/Jazz-Bass-by-FokusH~17~duben~2003/?id=%ID%

  Gitary si netrúfam hodnotiť,ale kamoš má Fokus H kopiu SG a tvrdí že je lepšia ako Epiphone G400.

Naposledy upravil dulla, : 08.01.2006 o 12:21
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #9 kedy: 09. Január , 2006, 15:43:17 »

Asi pred rokom som bol vyberat gitaru pre svagra. Skusali sme gitary do 10000Sk: Cort, Fokus, IbanezGio, Yamaha. V jedno popoludnie sa mi prehnalo cez ruky asi 15 gitar od spominanych firiem. Musim tu naozaj spomenut, ze to bolo tazsie, ako vyberat gitaru v cene 30000 - 100000, pri ktorych menej natrafis na smejdy a mozes sa venovat charakteru gitary a nie chybam. Vtedy som sa presvedcil o katastrofalnej kvalite nastrojov Fokus. Keby som mal moznost vytvorit rebricok tak od najnizsej: Fokus, Ibanez, Yamaha, Cort. To je moj subjektivny pohlad na vec. Nakoniec sme kupili Yamahu za 8000, ktora hra naozaj dobre. Ked som minuly rok kupil sebe Cortku, tak som bol sokovany, ze v takej cene existuje dobra firma - dobry nastroj.
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.053 sekund, 22 otázok.