Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Apríl , 2024, 21:01:25
Strán: 1 2 [Všetko] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Uzamykacie kluce GOTOH  (Prečítané 5914 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
jolan
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 556



« kedy: 07. Január , 2006, 18:40:53 »

Chcel by som sa spytat ci to poznate niekto? kolko to cca stoji, a kde sa to da kupit? Ze vraj je to celkom dobra vec na gitary bez zamkov, nie su to nahodou uzamykatelne ladiace koliky, ako funguju?
Zaznamenané

Hudobné fórum > http://zvmusic.xf.cz
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #1 kedy: 07. Január , 2006, 23:57:54 »

Strunu prevlecies cez ten otvor v mechanike, v tej casti,  ktora sa otaca \"ladiacim klucom\". Teraz ma zamykacej mas este pod \"ladiacim klucom\" samostatne \"tocitko\", ktorym tu strunu uchytis v tom otvore, dierke. Tam sa vlastne vysuva/zasuva taka \"blbost\" vo vnutry toho otvoru/dierky, ze sa ten otvor/dierka zmensuje a tak \"uzamknes\" strunu.

Je to uplne super.
Zaznamenané

iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #2 kedy: 08. Január , 2006, 02:16:26 »

ja to nepoznam sice, ale ja mam na music mane zamykacie mechaniky tiez. Nulty prazec je normalny bez zamkov, pakovat mozem do aleluja a drzi to :)

no ma to hlavne tu vyhodu, ze nemusis strunu 10x ovijat okolo a srat sa s tym. Proste prevlecies, zamknes, pootocis kolikom a uz to je. Nevyhoda je ta, ze ked das tie struny dole, ze ides menit za nove. Tak tie stare nemozes ani odlozit do zalohy, lebo uz ich neprevlecies. Tak som zvolil kompromis :)

Naposledy upravil iMbUS, : 08.01.2006 o 02:18
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #3 kedy: 08. Január , 2006, 02:26:13 »

Tie stare sice su na konci ohnute, ale s trochou snahy sa daju znova pouzit. Mam s tym bohate skusenosti, narovnavanie tych zahnutych koncov atd.
Zaznamenané

kubriel
stály hosť
*****
Príspevkov: 1071


uiiiii


WWW
« Odpoveď #4 kedy: 08. Január , 2006, 10:43:40 »

ja som mal take mechaniky, ze to, na co davas strunu sa normalne volne tocilo okolo zavitu a vlastne tah struny to dotiahol tak, ze taky kolik, co je v tej dierke, kde sa prevlieka struna pritlacil na nu. cim ma teda struna vecsi tah, tym viac kolik tlaci na strunu a drzi ju tam... len ked davas dole struny, treba ti srobovak, alebo niekedy staci aj trsatko... velmi dobra vec.. hrube struny nemusis mat ovinute ani raz okolo kolika, tenke struny tak 2x, 3x... netreba vela... len ked ich cvaknes, je nevyhoda, ze nik, kto nema gotohy to nenatiahne na gitaru... no.. a je problem to prevliect cez termolo... podla toho, ake mas...
Zaznamenané

www.klacno.sk/ipp - INTERACTIVE PIXEL PAINTING
jolan
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 556



« Odpoveď #5 kedy: 08. Január , 2006, 11:54:45 »

neviem isto, je to toto??


kolko to stoji?? a kde sa to da kupit, lebo ani v muzikeri som to nenasiel Fuuha zíram
« Posledná zmena: 05. Január , 2007, 15:33:15 od Martinlm » Zaznamenané

Hudobné fórum > http://zvmusic.xf.cz
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #6 kedy: 08. Január , 2006, 12:03:06 »

http://www.schaller-guitarparts.de/1111.htm A tomto pisem ja.
http://www.schaller-guitarparts.de/1112.htm A o tomto asi Kubriel pisal. Nemam skusenost.
Zaznamenané

dulla
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 274


« Odpoveď #7 kedy: 08. Január , 2006, 12:25:04 »

Dá sa to kúpiť aj u Sollera:
http://www.sollerguitars.com/obchod/index_obchod.php?kategori=7
Zaznamenané
kubriel
stály hosť
*****
Príspevkov: 1071


uiiiii


WWW
« Odpoveď #8 kedy: 08. Január , 2006, 12:28:30 »

na tich obrazkoch aj tak prt vidno Beeee
Zaznamenané

www.klacno.sk/ipp - INTERACTIVE PIXEL PAINTING
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #9 kedy: 09. Január , 2006, 15:49:00 »

Mam na dvoch gitarach Schaller/Fender uz. mechaniku. Som s nimi velmi spokojny. Poznam aj tie Gotohy, tie sa uzamykaju na opacnej strane. Jedina vyhoda je, ze ked mas struny malo natocene na lad. mechanikach, tak ti ladia, mozes robit aj neuveritelne kusky s pakou. Ale na druhu stranu, ked strunu navinies na kolik napr. 10x, tak ti to splni ucel takisto dobre.
Zaznamenané
kubriel
stály hosť
*****
Príspevkov: 1071


uiiiii


WWW
« Odpoveď #10 kedy: 09. Január , 2006, 16:03:07 »

ked strunu navinies desatkrat na kolik, tak je pravdepodobnevo viacerich vrstvach zavitov. tie zavity ale na seba sadaju a cele sa to casom a tahom povoluje, tak treba dotahovat. ale ked uvlonis tah napr termolom, tak pruznost struny vrati zavity do prvej polohy a zase musi sadnut, aby drzala ladenie.
Zaznamenané

www.klacno.sk/ipp - INTERACTIVE PIXEL PAINTING
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #11 kedy: 09. Január , 2006, 16:15:58 »

kubriel napísal:
Citácia
ked strunu navinies desatkrat na kolik, tak je pravdepodobnevo viacerich vrstvach zavitov. tie zavity ale na seba sadaju a cele sa to casom a tahom povoluje, tak treba dotahovat. ale ked uvlonis tah napr termolom, tak pruznost struny vrati zavity do prvej polohy a zase musi sadnut, aby drzala ladenie.


10x na tenkych strunych je v pohode, nie na hrubych, tam mozno 3-4x staci. Hlavne je, ked to nevyzera ako guca motuzu. Zavit navinutej struny musi byt v jednej linii smerom nadol.
Zaznamenané
Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #12 kedy: 09. Január , 2006, 16:22:51 »

ja to mam tiez zamykacie gotohy a ani pri vymene struny mi netreba srobovak. ono sa to uvolni aj samo. navliekanie strun je ovela rychlejsie aspon u mna. prestrcim strunu cez ten kolicek a tocim klucom a tocim a tocim, struna sa pritom vobec nehybe. tym tocenim sa len zmensuje otvor cez ktory som ju prevliekol, az sa vlastne zamkne a az potom sa zacne navyjat. ani jednu strunu nemam viac ako pol otocky. je to skvele, pakujem hociako a to mam klasicky strat. keby som mal lepsi nulak, tak to zrejme nerozladim vobec.
Zaznamenané
Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #13 kedy: 09. Január , 2006, 16:26:39 »

k tomu pakovaniu este poznamka. treba dat dole z hlavy aj tie zrazace strun/stromceky vdaka nim sa to pri pakovani rozladovalo tiez.
Zaznamenané
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #14 kedy: 12. Január , 2006, 12:44:17 »

bambus, ty truba, ved ty mas na tom musicmanovi presne ten system, co sa tu prebera B)

otazka na vas kamaradi: ten \"aicky\" gotoh je podla vas rovnako dobry ako ten Schaller (al Sperzel to ma), co sa zamyka zospodu? ma podla vas vyznam davat to na gitaru s pevnou kobylkou (moju) ? Pretoze teraz tam mam nejake no-name a celkom sa to rozladuje aj obycajnym vytahovanim strun.

a este nieco. u sollera stoji \"klesajuca\" mechanika 300,- a \"zamykacia\" 262,- - aky je v nich rozdiel? (obe su gotoh)

zamykacia: http://www.sollerguitars.com/obchod/tmp/11122004102546.jpg
klesajuca: http://www.sollerguitars.com/obchod/tmp/11122004103754.jpg

Naposledy upravil Iggy, : 12.01.2006 o 12:48
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #15 kedy: 12. Január , 2006, 13:09:57 »

dr.karpathorky napísal:
Citácia
kubriel napísal:
Citácia
ked strunu navinies desatkrat na kolik, tak je pravdepodobnevo viacerich vrstvach zavitov. tie zavity ale na seba sadaju a cele sa to casom a tahom povoluje, tak treba dotahovat. ale ked uvlonis tah napr termolom, tak pruznost struny vrati zavity do prvej polohy a zase musi sadnut, aby drzala ladenie.


10x na tenkych strunych je v pohode, nie na hrubych, tam mozno 3-4x staci. Hlavne je, ked to nevyzera ako guca motuzu. Zavit navinutej struny musi byt v jednej linii smerom nadol.


Majko, myslis toto?
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
kubriel
stály hosť
*****
Príspevkov: 1071


uiiiii


WWW
« Odpoveď #16 kedy: 12. Január , 2006, 13:25:04 »

kraaaasa..., ale ked mas ibanez so zamkami, ti to moze byt fuk, pokial mas zamknute nie?

pocuj, roberto, dlho som ta nevidel online na iCQ, a neodpovedas mi ani na sukromnu spravu tu na fore... coje s tebou? ozvi sa predsa... potrebujem s tebou prebrat nejake veci :S

Naposledy upravil kubriel, : 12.01.2006 o 13:25
Zaznamenané

www.klacno.sk/ipp - INTERACTIVE PIXEL PAINTING
ondro
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 253



« Odpoveď #17 kedy: 12. Január , 2006, 13:46:42 »

kubriel:si borec,zachvilu budes mat \"vacsiu\" karmu ako ja prispevkov..ako to robis?
Ja som vzdy daval tak na cca 3 zavity,aj pri pevnej kobyle,a zeby sa mi dako extra rozladovalo nemozem povedat..na druhej strane,tych par stovak nie je az taka investicia pri dnesnych pomeroch..a inak,ked som zacinal hrat na gitare,vsetci zdatnejsi mi vraveli,ze natahovat struny tak,aby sa ti na mechanikach \"vrstvili\" je proste ZLE,ze na to pozor..podla vas existuje pripad,kedy to nie je na skodu veci?
Zaznamenané
kubriel
stály hosť
*****
Príspevkov: 1071


uiiiii


WWW
« Odpoveď #18 kedy: 12. Január , 2006, 14:02:40 »

ondro: ja som proste taky super :woohoo: a navyse som dohodnuty s administratormi, ze ked budem mat -100, tak to minus zmizne Popiskujem si
Zaznamenané

www.klacno.sk/ipp - INTERACTIVE PIXEL PAINTING
rady
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 618


« Odpoveď #19 kedy: 12. Január , 2006, 14:09:34 »

iggy - mne na sz-kovej ibaneze pri rozlaďovaní pomohla výmena za uzamykacie gotoh + grafitový nulák aj pri pevnej kobyle. na druhej strane na axs-kovej ibaneze mám tie noname, ktoré boli aj na sz a plastový nulák a tá sa nijak extra nerozlaďuje... to som síce dodnes nepochopil:laugh:, ale vyriešilo sa to...
Zaznamenané
Vlado
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 198



WWW
« Odpoveď #20 kedy: 12. Január , 2006, 22:27:01 »

ak sa nemylim tak take nieco ma aj PRS, vyzera to dobre, no neviem posudit, neskusal som
Zaznamenané

Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #21 kedy: 12. Január , 2006, 23:27:44 »

kokos, tento pristup ma dost stve. to, ze som bambusovi povedal, ze je truba za prispevok s nulovou informacnou hodnotou, si ocividne vsimli dvaja ludia. TO, ze som sa pytal na nieco, co aj trochu SUVISI s ucelom fora, si vsimol az jeden clovek a nejaku zmysluplnu a uzitocnu odpoved nepodal nikto. mam dojem, ze uroven tu dost prudko klesa...

aha. a aby som nezabudol. karma je p*čovina. mozem si to dat do podpisu?

Naposledy upravil Iggy, : 12.01.2006 o 23:28
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #22 kedy: 12. Január , 2006, 23:50:48 »

Nerozumiem ti iggy. Pozrel som si spätne príspevky a Rady ti odpovedal. Nevidel som, že by niekto reagoval na tvoju poznámku k Imbusovi. Popiskujem si
Zaznamenané

iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #23 kedy: 13. Január , 2006, 00:11:41 »

to som si ani ja nevsimol....a kludne si to daj do podpisu, bude sranda :)
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #24 kedy: 13. Január , 2006, 10:27:06 »

vlado napísal:
Citácia
ak sa nemylim tak take nieco ma aj PRS, vyzera to dobre, no neviem posudit, neskusal som


Ano, PRS pouziva dva druhy uz. mechanik. Jedna vyzera ako Gotoh a ta druha ma take cierne packy.
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #25 kedy: 13. Január , 2006, 10:27:50 »

roberto napísal:
Citácia
dr.karpathorky napísal:
Citácia
kubriel napísal:
Citácia
ked strunu navinies desatkrat na kolik, tak je pravdepodobnevo viacerich vrstvach zavitov. tie zavity ale na seba sadaju a cele sa to casom a tahom povoluje, tak treba dotahovat. ale ked uvlonis tah napr termolom, tak pruznost struny vrati zavity do prvej polohy a zase musi sadnut, aby drzala ladenie.


10x na tenkych strunych je v pohode, nie na hrubych, tam mozno 3-4x staci. Hlavne je, ked to nevyzera ako guca motuzu. Zavit navinutej struny musi byt v jednej linii smerom nadol.


Majko, myslis toto?


Ano Robko, presne si to trafil. B)
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #26 kedy: 13. Január , 2006, 10:27:58 »

iggy napísal:
Citácia
bambus, ty truba, ved ty mas na tom musicmanovi presne ten system, co sa tu prebera B)

otazka na vas kamaradi: ten \"aicky\" gotoh je podla vas rovnako dobry ako ten Schaller (al Sperzel to ma), co sa zamyka zospodu? ma podla vas vyznam davat to na gitaru s pevnou kobylkou (moju) ? Pretoze teraz tam mam nejake no-name a celkom sa to rozladuje aj obycajnym vytahovanim strun.

a este nieco. u sollera stoji \"klesajuca\" mechanika 300,- a \"zamykacia\" 262,- - aky je v nich rozdiel? (obe su gotoh)

zamykacia: http://www.sollerguitars.com/obchod/tmp/11122004102546.jpg
klesajuca: http://www.sollerguitars.com/obchod/tmp/11122004103754.jpg

Naposledy upravil Iggy, : 12.01.2006 o 12:48


Skus napisat Sollerovi.

Naposledy upravil dr.karpathorky, : 13.01.2006 o 10:29
Zaznamenané
Strán: 1 2 [Všetko] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.041 sekund, 22 otázok.