Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
25. Apríl , 2024, 07:01:40
Strán: 1 [2] 3 4 ... 27 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Na com momentálne makáte?  (Prečítané 79756 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #15 kedy: 08. Január , 2006, 21:03:56 »

momentalne The Trooper a Wickerman od Iron Maiden
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #16 kedy: 08. Január , 2006, 21:06:52 »

Legato, tapping, legato + tapping. funky rytmiku, taku hopsavu a do toho solove vybehy..
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
swordy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1888



WWW
« Odpoveď #17 kedy: 08. Január , 2006, 21:11:44 »

astaroth777 napísal:
Citácia
Heheheh ..... to bolo jak o mne... Žmurk  No ale ja hram aj Megadeth, Kabaty a tak... a v poriadku to je :)

no o tebe.... je pravda, ze ani v tom tvojom nebolo nejakej melodie, ale to je vec vkusu, ja mam nenormalne rad rychle sola, ale ked uz mas rad Megadeth, tak si zober ako vie hrat Friedman, a ta jeho hra je nenormalne viactvara... osobne ho mam miloin krat radsej ako Malmsteena, preto radsej hram jeho Žmurk
Zaznamenané

max
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 380



« Odpoveď #18 kedy: 08. Január , 2006, 21:11:46 »

Trapim sa  Smútim   s cviceniami z gitarovej skoly Guitar Gym od Shauna Baxtera.
Zaznamenané

TURN IT UP Si píš!!!
Hosť
« Odpoveď #19 kedy: 08. Január , 2006, 21:13:06 »

pista58 napísal:
Citácia
momentalne na \"deeper underground\" od jamiroquaia.


wow...nie je to sice moj styl ale tato songa je od nich fakt doba B)
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #20 kedy: 08. Január , 2006, 21:17:28 »

swordy napísal:
Citácia
astaroth777 napísal:
Citácia
Heheheh ..... to bolo jak o mne... Žmurk  No ale ja hram aj Megadeth, Kabaty a tak... a v poriadku to je :)

no o tebe.... je pravda, ze ani v tom tvojom nebolo nejakej melodie, ale to je vec vkusu, ja mam nenormalne rad rychle sola, ale ked uz mas rad Megadeth, tak si zober ako vie hrat Friedman, a ta jeho hra je nenormalne viactvara... osobne ho mam miloin krat radsej ako Malmsteena, preto radsej hram jeho Žmurk


No chapes...zober si 2posledne albumy Alexi Laiha z Childrenu a tiez tie jeho sola su len rychle a melodiu to tiez nema, ale nemozes pak vraviet ze to je blbost len koli tomu ze to nema melodiu a tak (nehovorim ze si to povedal) pretoze zmenili styl a hraju thrash/death a v tom style je to fakt spicka. Naozaj je to vec vkusu Žmurk  Proste ja nie som progrocker Popiskujem si
Zaznamenané
ondro
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 253



« Odpoveď #21 kedy: 08. Január , 2006, 22:44:50 »

no ja mam teraz mierne husto..skuskove..tlacim do hlavy od rana do noci,ale za svitu mesiacika vzdy vida daka pol hodka na zabrnkanie..ale to uz vacsinou nedrzim ani poriadne oci otvorene,takze je to bieda..inak rozkyvavam prstiky..spravil som si take cviko z chromatiky,len tam preskakujem struny vzdy inym prstom a tak..teraz ma celkom bavi prave takto skackat medzi strunami s istotou..a kedze je malo casu na cvicenie,aj to tak ide Smútim no tesim sa na dalsi semester :D
Zaznamenané
Maros
nováčik
*
Príspevkov: 16


« Odpoveď #22 kedy: 09. Január , 2006, 19:46:09 »

Astaroth:No chapes...zober si 2posledne albumy Alexi Laiha z Childrenu a tiez tie jeho sola su len rychle a melodiu to tiez nema, ale nemozes pak vraviet ze to je blbost len koli tomu ze to nema melodiu a tak

Tak táto veta je podža mňa fakt trochu blbosť. Veď hra na gitaru a všeobecne hudba nie sú len preteky a pokiaž to sólo nemá nejakú myšlienku, tak nech tam radšej nie je. Dobre to povedal Vivian Campbel z Def Leppard: \"Gitarista by mal hrať tak, aby žudia robili aaah namiesto wow.\"
 V takom prípade nech spraví nejakú školu s cvičeniami na rýchlosť a nie regulérne CD.

Naposledy upravil maros, : 09.01.2006 o 19:47
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #23 kedy: 09. Január , 2006, 22:54:13 »

Mne sa najviac páči myšlienka aaah aj wow dokopy. Samozrejme nemusí to byť v jednej skladbe. B)
Niektoré žánre (klasika, flamenco, bluegrass ......)  si vynikajúcu techniku vyžadujú, nevidím žiaden problém, keď je to aj v heavy, hardrocku a rocku. Jedine v ortodoxnom bluese ide asi len o aaah, v inej muzike s prvkami bluesu v tomto tiež problém nevidím.
Zaznamenané

swordy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1888



WWW
« Odpoveď #24 kedy: 10. Január , 2006, 00:31:54 »

ja neviem, podla mna mat namakane nejake \"etudy\" ktore pekne vyzeraju, ale s citom a srdcom to nema nic spolocne moc nemusim. Na takeho gitaristu sa da len povedat, ze : Noooo vidno, ze cvicil. Ale s tym aah a wow naraz sa mi to lubilo ha ha ha
Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #25 kedy: 10. Január , 2006, 01:33:20 »

Keď niekto chce byť dobrý muzikant, musí mať namakané aj etudy. Aj prednesové skladby. B)
Zaznamenané

midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« Odpoveď #26 kedy: 10. Január , 2006, 20:47:35 »

To s tymi etudami je svata pravda. Do mna hucal ucitel Carcassiho tak, ze ho viem pomaly odzadu, a div sa svete ono to pomaha:woohoo:

Momentalne makam na ZUS koncert Autumn Leaves upravene pre klasicku gitaru,
Zacinam drtit Villa-Lobos - Brazilsky Tanec, Magniorre - Maxixe, Ruska samba Tiko-Tiko (Toto budem hrat v blizkej buducnosti tiez na koncerte)
Na elektriku nemam teraz mnoho casu, takze iba stahujem, naposledy nejaky Kabat, momentalne Rush-Working Man.
Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
Hosť
« Odpoveď #27 kedy: 10. Január , 2006, 20:57:50 »

Maros napísal:
Citácia
Astaroth:No chapes...zober si 2posledne albumy Alexi Laiha z Childrenu a tiez tie jeho sola su len rychle a melodiu to tiez nema, ale nemozes pak vraviet ze to je blbost len koli tomu ze to nema melodiu a tak

Tak táto veta je podža mňa fakt trochu blbosť. Veď hra na gitaru a všeobecne hudba nie sú len preteky a pokiaž to sólo nemá nejakú myšlienku, tak nech tam radšej nie je. Dobre to povedal Vivian Campbel z Def Leppard: \"Gitarista by mal hrať tak, aby žudia robili aaah namiesto wow.\"
 V takom prípade nech spraví nejakú školu s cvičeniami na rýchlosť a nie regulérne CD.

Naposledy upravil maros, : 09.01.2006 o 19:47


jj.......to co pisem za blbosti...asi mi fakt chyba ten spanok... 4 hod nie je nic moc...
No chcel som povedat ze sice tie jeho sola z novych veci nie su moc melodicke ale v tom style to nie je ani ocakavane.
Ak ma chapes co xcem povedat :blink:
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #28 kedy: 10. Január , 2006, 22:13:22 »

midnightstranger napísal:
Citácia

Momentalne makam na ZUS koncert Autumn Leaves upravene pre klasicku gitaru,
Zacinam drtit Villa-Lobos - Brazilsky Tanec, Magniorre - Maxixe, Ruska samba Tiko-Tiko


To je fajn, pamätám. :) Tie posledné tri veci som hral pred vyše 10 rokmi a na Autumn Leaves som si spravil vlastný \"klasický\" prepis. Len tak ďalej. Žmurk
Zaznamenané

stagemaster
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 444



« Odpoveď #29 kedy: 13. Január , 2006, 00:13:58 »

nuz, ja momentalne pracujem na jednom standarde od Coltrane(a), takisto od Charlieho Parkera skladba Ornithology... nejake Latiny - Summer Samba, Blue bossa a este od Wesa Montgomeryho - Fried Pies...
Zaznamenané

Strán: 1 [2] 3 4 ... 27 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.103 sekund, 22 otázok.