Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
03. Júl , 2024, 11:56:57
Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 27 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Na com momentálne makáte?  (Prečítané 81895 krát)
0 užívateľov a 3 Hostí prehliada túto tému.
Hosť
« Odpoveď #60 kedy: 26. Január , 2006, 21:10:25 »

marrtin:::>> no rad by som ale to bych asi nezvladol....tiez mam podobny problem ze nemam s kym hravat veci pre 2 gitary

Inak momentalne intenzivne hram Alexiho gitarovu skolu... je tam okolo 25 cviceny.... 70 percent doprovody ...velmi rychle a tazke... a pak sola.......arpeggia s tappingom a behy... brutus.. Prisaham MAMA ze tuto skolu prejdem celu na 100 percent ha ha ha  B)
Zaznamenané
marrtin
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1784


"There are no facts, only interpretations." F. N.


« Odpoveď #61 kedy: 27. Január , 2006, 17:16:19 »

astaroth777  ak hrávaš to čo spomínaš, tak to bude pre teba hračka, ak máš chuť, tak poď do toho, sú to zväčša stupnicové behy popretkávané rozkladmi akordov, mňam, mňam...
Zaznamenané

Les Paul + Marshall, čo iné?
Hosť
« Odpoveď #62 kedy: 27. Január , 2006, 23:10:56 »

marrtin napísal:
Citácia
astaroth777  ak hrávaš to čo spomínaš, tak to bude pre teba hračka, ak máš chuť, tak poď do toho, sú to zväčša stupnicové behy popretkávané rozkladmi akordov, mňam, mňam...


No nevim ..sice hravam myslim dost tazke veci > teda pre mna urcite... ale nemam tu gitaristicku istotu a dost sa mylim...
Mas na tie veci taby... aspon to kuknem :sick:
Zaznamenané
marrtin
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1784


"There are no facts, only interpretations." F. N.


« Odpoveď #63 kedy: 28. Január , 2006, 10:49:38 »

mám, čo nečítaš históriu?:
Mám noty, aj dve CD, kde na jednom znie každá gitara osve, a druhé sú už spolu do kopy. Inač hrám to brnkátkom, to sú jednoliate melódie.
Zaznamenané

Les Paul + Marshall, čo iné?
Hosť
« Odpoveď #64 kedy: 28. Január , 2006, 11:58:12 »

jj citam.. ale myslel som ze by si my ich pohol poslat....dufam ze je to v taboch... kukal som to na songbooku tak som to nasiel... aj take verzie co hraju 2 elekt.gitary to sa mi pacilo ...mohol by si to poslat... na mail poslem ti  PMku
Zaznamenané
midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« Odpoveď #65 kedy: 04. Apríl , 2006, 16:41:33 »

Tak co borci. Presli dva mesiace, ako ste pokrocili v makani na sebe?? Žmurk Popiskujem si

Ja na plne gule drtim z Bachovej čelovej suity 1. Preludium a Courante a od Magnorreho Maxixe a La Catedral. Az mi odstavaju prsty od tych legat. :woohoo: :woohoo:
Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #66 kedy: 04. Apríl , 2006, 19:27:11 »

Vtedy si ma navnadil a opätovne po rokoch som si pozrel a ako-tak nacvičil zas Maxixe aj záverečnú časť La Catedral. Nemám čas to domakať úplne, ale fajn mi to pomáha k nevypadnutiu z prstovej techniky na pravej ruke.
Zaznamenané

swordy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1888



WWW
« Odpoveď #67 kedy: 04. Apríl , 2006, 21:28:50 »

to je velmi pekneee, ja si to tiez z casu na cas pripomeniem, je to naozaj velmi pekna vec...
Zaznamenané

Dude
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 101



« Odpoveď #68 kedy: 13. Apríl , 2006, 19:09:36 »

tak momentalne Gilbertova skola a nieakych tych GNR
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #69 kedy: 13. Apríl , 2006, 19:12:54 »

Ja si robim transkripciu Spomal od Pehy na elektriku.. a standartne Morsove vypalovaky
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Hosť
« Odpoveď #70 kedy: 13. Apríl , 2006, 19:17:47 »

teraz skusam solovat s bubnami v efekte digitech- zistil som ze je to dost chabe- ked hram tak iba bez bubnov, vydrzim straaasne dlho improvizovat (iba tak pre seba), ale ked hram s tymi bubnami zasranymi,(az sa to hambim priznat) tak sa to vacsinou zvrhne iba na nejake \'striktne nasledovanie rytmu bicich a je to velmi stereotypne\' - aku rehabilitaciu mi kto poradite na tuto diagnozu
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #71 kedy: 13. Apríl , 2006, 19:30:06 »

No ja momentalne nejake pjekne sola od CHOB... z Sixpounder, wrath within, bed of razors atd... a makam na veciach ktore som doteraz zanedbaval... cize vibrato a akordy :S
Zaznamenané
gm_viktor
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683



« Odpoveď #72 kedy: 13. Apríl , 2006, 20:30:53 »

santanove sola, este cakam na jednu lampovu krabicku, nech ma zvuk este viac stavy...ale aj tak je to o prstoch, cize nic extra nehrozi :woohoo: :silly:
Zaznamenané
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #73 kedy: 13. Apríl , 2006, 21:56:49 »

ja sa teraz orientujem hlavne na Iron Maiden a Judas Priest, ale hlavne sa snazim nasprtat stupnice a tapingy, pripadne zlepsit este bendy:whistle:
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
Hosť
« Odpoveď #74 kedy: 13. Apríl , 2006, 22:12:27 »

plichto napísal:
Citácia
teraz skusam solovat s bubnami v efekte digitech- zistil som ze je to dost chabe- ked hram tak iba bez bubnov, vydrzim straaasne dlho improvizovat (iba tak pre seba), ale ked hram s tymi bubnami zasranymi,(az sa to hambim priznat) tak sa to vacsinou zvrhne iba na nejake \'striktne nasledovanie rytmu bicich a je to velmi stereotypne\' - aku rehabilitaciu mi kto poradite na tuto diagnozu


mozem ti poradit toto. ked si pustis bicie asi sa ti stane to ze hras stale napriklad nejake 8iny alebo 16tiny. Na toto je dobre ze ked si pustis tie bicie, tak lavou rokou proste iba tlmit struny aby ti nezneli tony, a pravou hrat cisto iba udery a skusat rozne dlhe tony. Ide o to aby si sa viacej sustredil na tu rytmiku a nie len na tony ktore hras. potom ako budes vediet zahrat proste nieco co nebude rytmicky stale to iste ale bude to pestre cisto ako rytmus mozes zacat pridavat tony. mozes zahrat aj tak ze napriklad jeden ton a dalsie zase len tlmene nic. Takze viac sa sustredit na to aby to nebolo rytmicky monotonne. hadam ti to pomoze
Zaznamenané
Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 27 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.04 sekund, 22 otázok.