Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Apríl , 2024, 23:41:47
Strán: [1] 2 3 ... 27 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: OverDrive  (Prečítané 95873 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
jack_6.3
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 232



« kedy: 08. Január , 2006, 23:43:19 »

chcel by som kupit daky overdrive...poradte pls
takze mam doma teraz pozicany Boss OD-2...je super,jediny problem je ze jeho majitel sa ho ani nahodou nechce vzdat a ja som si uvedomil ze bez overdrivu uz asi neprezijem...ta OD-2 mi pripada cool az na to ze zere signal a sa mi zda ze zere aj basy,ale je to vobec prvy overdrive ktory sa mi dostal do pazurov takze mozno trepem ptakoviny

Boss OD-2 sa uz asi nevyraba takze som pokukoval po OD-3 a Marshall Blues breaker-ovi
hram na 50W trandaku od Hughesa takze ziadne dokrmovanie lampaca...
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #1 kedy: 09. Január , 2006, 00:06:42 »

DS1, urcite tento :) ma dobry prijemny overdrive a s kettnerom sa celkom dobre chova.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Marshall
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 182



« Odpoveď #2 kedy: 09. Január , 2006, 10:37:17 »

zere signal ale len vo vypnutom stave nie? to by sa dalo zriesit prerabkou na true bypass a malo by byt po probleme. je to uplne jednoducha uprava.

no a podla mna by si mohol skusit aj MXR MicroAmp myslim, ze to je tiez overdrive.

Naposledy upravil Marshall, : 09.01.2006 o 10:38
Zaznamenané
jack_6.3
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 232



« Odpoveď #3 kedy: 09. Január , 2006, 11:55:59 »

ked je vypnuty (zo zdroja) tak cez neho neprelezie ziaden signal,to sposobuje to ze efekt nieje true bypass...to ale vsetky bossy
myslel som to v tom zmysle ze ked ho zapojim lezie za neho o cosi slabsi signal ako ked hram priamo do komba,ale nevidim v tom ziaden problem

diki za tip roberto...nad distortion efektami som neuvazoval...distortion sa mi zda dost agresivny (a aj tak si vystacim zo skreslenym kanalov na kombe)...pozrem ale aspon dake ukazky na nete a uvidim

dnes mi pisal jeden chlapik ze ma na predaj Big Muff za 1800...co vravite na tento pedal...vzali by ste to za tie prachy???
hladam nieco univerzalne...chcel by som si raz zacas zahrat acdc,purplov,zeppakov a tak...daky prijemny nakresleny zvuk za dobre prachy...:side:
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #4 kedy: 09. Január , 2006, 14:10:04 »

Kedysi som mal Big Muff, ale este stary originalny niekedy zo zaciatku 80-tych rokov. Bolo to dost velke skreslenie, ziadny Overdrive, ale stava ako sa patri. Neviem, ako hraju tie dnesne verzie.
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #5 kedy: 09. Január , 2006, 17:02:40 »

Skus Marshall BluesDriver, ten ma aj truebypass.
Zaznamenané
jack_6.3
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 232



« Odpoveď #6 kedy: 09. Január , 2006, 22:48:56 »

hmm...tak ten nepoznam :dry: asi si myslel Blues Breaker II

big muff sa mi moc nelubi z ukazok...asi vezmem toho marshalla...
Zaznamenané
dulla
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 274


« Odpoveď #7 kedy: 10. Január , 2006, 07:20:30 »

dr.karpathorky napísal:
Citácia
Skus Marshall BluesDriver, ten ma aj truebypass.

Blues Driver je BOSS BD-2.

Mal som starý Marshall Drive Master,ten bol tiež truebypass.
A čo tak legenda overdriverov Ibanez TS-808,alebo TS-9?Ten ale nema truebypass.
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #8 kedy: 10. Január , 2006, 15:40:22 »

jack_6.3 napísal:
Citácia
hmm...tak ten nepoznam :dry: asi si myslel Blues Breaker II

big muff sa mi moc nelubi z ukazok...asi vezmem toho marshalla...


Sorry, ano. Pomylil som sa, lebo som mal oba. Ten Marshall je lepsi v nastaveni a aj ma truebypass.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #9 kedy: 10. Január , 2006, 16:08:45 »

Zhodou okolnosti poznam oba. Mal som Marshall Bluesbreaker II a teraz mam Boss OD3. Oba su dobre, hoci maju iny zvuk oba. Ten Marshall produkuje pomerne hutny a makky overdrive, humbuckerove gitary s nim mozu dost stratit dynamiku a stavu. Od lampoveho skreslenia to ma ale riadne daleko. Skor som ho pouzival na nakopavanie hlavy lampovej.

Ten Boss ma zvuk cistejsi a hlavne dynamickejsi, vyhovuje mi ovela viac a zda sa mi, ze aj zachovava povodny zvuk gitary a aparatu viacej ako ten Marshall. Zalezi na Tebe, aky zvuk uprednostnis, ale pre cistejsi overdive radsej zober ten Boss OD3. Ak hras trebars na Stratocastri a chces ho zhutnit, tak ten Bluebreaker nemusi byt tiez zly.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #10 kedy: 10. Január , 2006, 16:19:50 »

progrocker napísal:
Citácia
Zhodou okolnosti poznam oba. Mal som Marshall Bluesbreaker II a teraz mam Boss OD3. Oba su dobre, hoci maju iny zvuk oba. Ten Marshall produkuje pomerne hutny a makky overdrive, humbuckerove gitary s nim mozu dost stratit dynamiku a stavu. Od lampoveho skreslenia to ma ale riadne daleko. Skor som ho pouzival na nakopavanie hlavy lampovej.

Ten Boss ma zvuk cistejsi a hlavne dynamickejsi, vyhovuje mi ovela viac a zda sa mi, ze aj zachovava povodny zvuk gitary a aparatu viacej ako ten Marshall. Zalezi na Tebe, aky zvuk uprednostnis, ale pre cistejsi overdive radsej zober ten Boss OD3. Ak hras trebars na Stratocastri a chces ho zhutnit, tak ten Bluebreaker nemusi byt tiez zly.


Moze byt. Ja som BluesBraker pouzival na statoch. Vsimol som si, ze Boss bol makksi, ale nemal korekcie. Pokial som si nastavil dobry cisty kanal, tak po zapnuti Bosa bol drive kanal hrozny. Naopak, nastavil som na EQ drive kanal a cisty bol pruser.
Zaznamenané
jack_6.3
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 232



« Odpoveď #11 kedy: 10. Január , 2006, 19:01:12 »

no mam SG s dvoma humbuckerami...zvuk mam hutny dost
chcelo by to asi poskusat,len k tomu bohuzial moznost nemam...

myslite,ze by mohla byt OD-3 zvukovo velmi podobna OD-2 Huh!
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #12 kedy: 10. Január , 2006, 21:33:36 »

Co som pocul, tak ano, ale ozaj iba z for na nete. Skus si zobrat gitaru a zajdi do Muzikeru trebars vyskusat, snad tam budu mat oba naraz. (myslim Bluesbreaker a OD3)

Naposledy upravil Progrocker, : 10.01.2006 o 21:34
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
hellion_eye
nováčik
*
Príspevkov: 10


« Odpoveď #13 kedy: 11. Január , 2006, 00:43:28 »

a mate niekto skusenosti s BOSS SD-1 (Super OverDrive)...ci je lepsi ako OD-3 alebo nie..?
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #14 kedy: 11. Január , 2006, 00:54:48 »

Pokial sa nemylim, je to Super Distortion, je to aj overdrive aj distortion. Je sice vsestrannejsi ako OD3, ale co som ho skusal, tak overdrive nema taky hutny zvuk a je akesi pisklavejsie. Mne sa SD1 moc nepozdaval. Ak chces ale mix toho aj toho, tak je to vyhodne a je aj lacnejsi ako OD3. Jednym koleckom si tam nastavujes, aky mas podiel overdive/distortion.

Naposledy upravil Progrocker, : 11.01.2006 o 00:56
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: [1] 2 3 ... 27 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.11 sekund, 22 otázok.