Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Apríl , 2024, 20:48:37
Strán: 1 ... 24 25 [26] 27 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: OverDrive  (Prečítané 95870 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #375 kedy: 09. Máj , 2014, 13:12:49 »

Cize chces attenuator.  Bavím sa skvele

 ha ha ha presne! :D
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #376 kedy: 09. Máj , 2014, 13:16:44 »

 Bavím sa skvele Tie som uz mal a vb podstate ich nepotrebujem.

Ale inak ano, v podstate chcem dobry transparentny OD pedal, co bude zaroven sluzit aj ako attenuator. Cize ziadne stredove Tubescreamery a pod.  :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Freedom
nováčik
*
Príspevkov: 54



WWW
« Odpoveď #377 kedy: 09. Máj , 2014, 13:23:14 »


B.K Butler Tube Driver
Zaznamenané

Fender Stratocaster 1996 Mexico
http://www.rkm.sk
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #378 kedy: 09. Máj , 2014, 13:47:46 »

cize teorie o vejucich gatiach a poriadnej hlasitosti z temy o Marshall / Boogie su v prdeli  Ja som čert..
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #379 kedy: 09. Máj , 2014, 13:53:05 »

No na domace hranie v klude potrebujes OD pedal aj ked mas 5w aparatik. :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #380 kedy: 09. Máj , 2014, 13:54:39 »

Bavím sa skvele Tie som uz mal a vb podstate ich nepotrebujem.

Ale inak ano, v podstate chcem dobry transparentny OD pedal, co bude zaroven sluzit aj ako attenuator. Cize ziadne stredove Tubescreamery a pod.  :)
ale potrebujes a mas uplne protichodne predstavy...ked do toho ampu budes pustat slabulinky signal, tak je uplne jedno ci na tom ampe vytocis hlasitost naplno aby z tych reprakov aspon nieco liezlo. mas mylnu predstavu o tom ako taky zosik funguje a potom od toho chces nerealne veci.

princip je uplne jednoduchy, pred ampom hlasitostou ovladas skreslenie (jasne ked to priskrtis tak, ze pomaly nic na ten vystup nelezie, tak aj hlasitost - to ide ruka v ruke s tym).. to, ze ty potom na svojom zosiku vytocis master aby to ten slabulinky signal zosililo neznamena, ze si tomu dodal chut vytaveneho aparatu, to mu doda prave ten silny signal, ktory dokaze ten zosik naozaj vybudit, nie hodnota volume potaku

ked chces znizovat hlasitost, tak bud pred koncakom (master volume), alebo v pripade takej starej plesniviny, ktora skresluje pomaly aj reprakovym kablom, tak az za vystupakom a to ti spravi jedine attenuator

nic take co funguje ako OD a zarove attenuator neexistuje
« Posledná zmena: 09. Máj , 2014, 14:00:16 od styrioci » Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #381 kedy: 09. Máj , 2014, 13:58:38 »


princip je uplne jednoduchy, pred ampom hlasitostou ovladas skreslenie (jasne ked to priskrtis tak, ze pomaly nic na ten vystup nelezie, tak aj hlasitost - to ide ruka v ruke s tym).. to, ze ty potom na svojom zosiku vytocis master aby to ten slabulinky signal zosililo neznamena, ze si tomu dodal chut vytaveneho aparatu


Praveze znamena a fakt dost. Asi ma nechapes alebo som to zle napisal. :) Mne nejde o boost, ale o normalny separatny gain na tom pedali (booster nehladam, lebo mi nepomoze). Volume na pedali potom nehra moc rolu, ci je takmer na nule alebo v strede. Podstatne lepsi zvuk to ma, ked mam volume na pedali na minime a amp nakopnuty ako opacne. Je v tom fakt dost velky rozdiel a ver mi, ze vsetky mozne varianty som x krat skusal.  :) To sa tyka Hiwattu.

Co sa tyka Laney Cub12, tak to zneje s OD pedalom skratka lepsie, kedze vlastne skreslenie to ma podla mna nic moc ako vsetky sumitka v tejto cene. Na nom tiez len pouzivam cisty zvuk a ten dokreslujem skreslenim na pedali (znovu nie boost). Tiez to hra lepsie, ked vytocim master, ale premp gayn musi byt dolu.

nic take co funguje ako OD a zarove attenuator neexistuje

Toto som myslel samozrejme obrazne, skratka pedal nech ma separe ovladanie skreslenia a hlasitosti. :)
« Posledná zmena: 09. Máj , 2014, 14:17:18 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #382 kedy: 09. Máj , 2014, 14:36:33 »

Brano, skus napisat dojmy z toho OD3 a kam by si chcel zvuk potiahnut. Ten pedal tu pozna asi vacsina.

Z tych pedalov co si pamatam a stoja za zmienku su: CarlMartin Plexitone (1-tlacitkova verzia ma dost Gainu, 3-tlacitkovu pouzivam ja), Fulltone OCD (na strat tenke ale na LP v pohode nakopavac), OKKO Diablo+ aj klasicke Diablo ma z nich najviac spevavy charakter podobny OD3, Marshall BluesBreaker Mk1 je klasika do Plexi a HiWatt styl preampu.

A toto tiez by stalo za pozornost (klony Marshall BDmk1): Analogman PrinceOfTone a KingOfTone, JHS Morning Glory.

Nic na styl tubescreamer nepozeraj, to sa ti nebude pacit farbou.

Tiez by som mozno mrkol aj nejake Xotic pedale (daju sa v nasich koncinach dobre kupit): AC Booster (rovnaky ako RC, ale vacsi drive), RC Booster (na velmi jemny drive, skor k stratu), SL Drive (novinka, ale celkom slusne ukazky). Pozor urcite BB preamp nie, to je TS typ drivu.
« Posledná zmena: 09. Máj , 2014, 14:45:52 od Majo Fero » Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #383 kedy: 09. Máj , 2014, 14:54:50 »

No konecne niekto aj k veci, dik Majo. :) Na zdravie!

OD3 je fajn, paradoxne som skusal kopec inych pedalov (najma lacnejsich) a sedel mi z nich najviac, najma kvoli vcelku konkretnemu zvuku a dynamike. Mozno trosku menej stredov by som uvital akurat a este konkretnejsi, menej sfarbeny zvuk. OCD sa mi popravde moc nelubilo, take nejake fakt ako pises tensie to bolo, nesedelo mi to moc.

Z tych co spominas ma zaujal aj ten King of tone. Ten Carl Martin Plexitone predpokladam dost meni zvuk ze?

Okko Diabolo neviem, pouziva ho Gregor Hilden a jeho zvuk sa mi moc nelubi (moc vyskovy).

Ten JHS co pozeram sa mi pozdava. Bluesbreaker I nepoznam, mal som dvojku, ale ta bola prilis stredova ala TS9.

Tu je inak celkom slusna vzorka:
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #384 kedy: 09. Máj , 2014, 15:21:03 »

OD3 je fajn, paradoxne som skusal kopec inych pedalov (najma lacnejsich) a sedel mi z nich najviac, najma kvoli vcelku konkretnemu zvuku a dynamike. Mozno trosku menej stredov by som uvital akurat a este konkretnejsi, menej sfarbeny zvuk.
Nahodou Boss BD2 si neskusal? Ten je rovnejsi frekvencne oproti OD3.

Z tych co spominas ma zaujal aj ten King of tone. Ten Carl Martin Plexitone predpokladam dost meni zvuk ze?
Tak KOT v4 je poprdeli pedal, uz dlhsiu dobu sa ho snazim vydrazit, ale bez sance. Ceny celosvetovo skoncia viac ako cena noveho pedalu. Na novy sa u Analogmanu caka priblizne 9 mesiacov.
Plexitone je uz viacmenej spraveny do V (viac basov, menej stredov, ostrejsie vysky).

Okko Diabolo neviem, pouziva ho Gregor Hilden a jeho zvuk sa mi moc nelubi (moc vyskovy).
Vysok ma pomerne menej oproti Plexitone, podobne ako OD3 bych povedal.

Ten JHS co pozeram sa mi pozdava. Bluesbreaker I nepoznam, mal som dvojku, ale ta bola prilis stredova ala TS9.
JHS zhanam tiez, paci sa mi velmi. BBmk1 a BDmk2 je dost velky rozdiel. Aj napriek tomu, ze JHS je jeho klon, paci sa mi najviac, vcetne Analogmanu.
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #385 kedy: 09. Máj , 2014, 15:23:02 »

Progi, Attenuator doma pouzivas na kolko nastaveny?
Ja mam na Twine -10dB a este to vyrazne zvuk nekurvi, ale hlasitost je veru podstatne tichsia.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #386 kedy: 10. Máj , 2014, 07:56:03 »

Progi, Attenuator doma pouzivas na kolko nastaveny?
Ja mam na Twine -10dB a este to vyrazne zvuk nekurvi, ale hlasitost je veru podstatne tichsia.

Nie, nepotrebujem ho. Bez pedala mi to totiz aj tak az tak hlasitost neznizi (bez vyrazneho kurvenia zvuku) a a s pedalom uz ho potom netreba.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #387 kedy: 11. Máj , 2014, 18:48:21 »

Tak KOT v4 je poprdeli pedal, uz dlhsiu dobu sa ho snazim vydrazit, ale bez sance...
Podľa schémy by to mala byť 1:1 kópia Marshall Blues Breakeru, skúšal si ich porovnať?

Nie, nepotrebujem ho. Bez pedala mi to totiz aj tak az tak hlasitost neznizi (bez vyrazneho kurvenia zvuku) a a s pedalom uz ho potom netreba.
No to si ma potešil: Tranzistorový zvuk sa ti páči viac, ako lampový!  Na zdravie!
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #388 kedy: 11. Máj , 2014, 20:31:49 »

No to si ma potešil: Tranzistorový zvuk sa ti páči viac, ako lampový!  Na zdravie!

A to som kde povedal?  Bavím sa skvele
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #389 kedy: 11. Máj , 2014, 20:39:52 »

A to som kde povedal?  Bavím sa skvele
no lebo tym sposobom ako si to popisal,  pouzivas iba drive z krabicky a lampy v hiwatte v podstate "iba svietia"  Popiskujem si
« Posledná zmena: 11. Máj , 2014, 20:40:13 od styrioci » Zaznamenané
Strán: 1 ... 24 25 [26] 27 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.104 sekund, 22 otázok.