Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Apríl , 2024, 23:04:51
Strán: 1 ... 25 26 [27] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: OverDrive  (Prečítané 95872 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #390 kedy: 11. Máj , 2014, 20:49:32 »

no lebo tym sposobom ako si to popisal,  pouzivas iba drive z krabicky a lampy v hiwatte v podstate "iba svietia"  Popiskujem si

No na domace hranie je to jedina mozna kombinacia, pritom sranda, ze to zneje stale ovela viac "lampovo" ako Laney kombo bez pedala.  :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #391 kedy: 11. Máj , 2014, 21:06:17 »

a nacoze Ti je vlastne dobry hentaky setup, ked ho mas tak ci tak vyhradne na domace hranie ?  Ja som čert..
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #392 kedy: 11. Máj , 2014, 21:55:27 »

No na domace hranie je to jedina mozna kombinacia, pritom sranda, ze to zneje stale ovela viac "lampovo" ako Laney kombo bez pedala.  :)
"lampovo" - to su take tie gitaristicke dojmy a pocity, ktore vedia niekedy suplovat aj veci, od ktorych by si to neocakaval.

a nacoze Ti je vlastne dobry hentaky setup, ked ho mas tak ci tak vyhradne na domace hranie ?  Ja som čert..
lebo pocuva ocami. ale hlavne, ze vstup vyhuleneho hiwattu krmi "nanovoltovym" signalom Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 11. Máj , 2014, 21:56:26 od styrioci » Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #393 kedy: 11. Máj , 2014, 21:59:18 »

Podľa schémy by to mala byť 1:1 kópia Marshall Blues Breakeru, skúšal si ich porovnať?
Osobne neskusal. Viacero uzivatelov, ktory ich vlastnia pisu, ze nehraju rovnako, ale hraju podobne.
Analogman ma viac basov, Marshall menej. Potaky na Marshalle funguju na 12:00 hodine nepouzitelne, Analogman to ma vyriesene inymi hodnotami a asi aj priebehmi potakov (podobne ako JHS).
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #394 kedy: 11. Máj , 2014, 22:05:10 »

ale hlavne, ze vstup vyhuleneho hiwattu krmi "nanovoltovym" signalom Bavím sa skvele

Ved to je uplne bezne, krmit tieto ampy, pokial ich nemozes vyhulit poriadne. Plexiny sa tiez bezne dokrmuju. Nechapem, co sa tvaris ako prispate dieta. Bavím sa skvele

Inak amp tam ma stale velky vplyv na zvuk, nakolko ti vzdy zneje na kazdom vyrazne inak a stale tam citit charakter zosika. To by uz hadam taky "znalec" ako Ty aj mal mat odskusane, ze rozne ampy zneju odlisne aj s tym istym pedalom.  Ja som čert..
« Posledná zmena: 11. Máj , 2014, 22:12:44 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #395 kedy: 11. Máj , 2014, 22:06:40 »

a nacoze Ti je vlastne dobry hentaky setup, ked ho mas tak ci tak vyhradne na domace hranie ?  Ja som čert..

Tak len pre radost. Raz za cas si to osolim aj v skusobni a potom zas doma. :) A hra to navyse aj doma podstatne lepsie ako nejake male komba, co som mal, fakt neporovnatelne.
« Posledná zmena: 11. Máj , 2014, 22:17:20 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #396 kedy: 11. Máj , 2014, 22:18:55 »

Tak len pre radost. Raz za cas si to osolim aj v skusobni a potom zas doma. :) A hra to navyse aj doma podstatne lepsie ako nejake male komba, co som mal, fakt neporovnatelne.

musim Ti niekedy predviest doma preamp cez monitory s konvoluciou v PC. doneses si gitaru a budes cumet  Ja som čert..
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #397 kedy: 11. Máj , 2014, 22:21:36 »

musim Ti niekedy predviest doma preamp cez monitory s konvoluciou v PC. doneses si gitaru a budes cumet  Ja som čert..

Nehadam sa, ked budem velky si mozno zadovazim aj takuto domacu alternativu, uz len kvoli vsestrannosti. Len som na to najm prilis lenivy :).
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #398 kedy: 11. Máj , 2014, 23:04:17 »

Ved to je uplne bezne, krmit tieto ampy, pokial ich nemozes vyhulit poriadne. Plexiny sa tiez bezne dokrmuju. Nechapem, co sa tvaris ako prispate dieta. Bavím sa skvele
cela pointa mojho rypania je v tom, ze ked ako tvrdis, mas level/volume na minime, tak k ziadnemu krmeniu nedochadza. dokopavanie sa deje tym, ze zosilnis signal na vstupe a tym ho prebudis. nie tym, ze ho priskrtis na minimum  Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 11. Máj , 2014, 23:04:43 od styrioci » Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #399 kedy: 11. Máj , 2014, 23:07:47 »

cela pointa mojho rypania je v tom, ze ked ako tvrdis, mas level/volume na minime, tak k ziadnemu krmeniu nedochadza. dokopavanie sa deje tym, ze zosilnis signal na vstupe a tym ho prebudis. nie tym, ze ho priskrtis na minimum  Bavím sa skvele

Ale ono to ma aj koliecko gain ten pedal a potom je to jedno kolko mam na nom volume. :) A ako som uz pisal, lepsie to hra, ked mam volume na pedali na minime a zosik viac vytoceny ako opacne, cize ten amp tam stale ma dost vplyv na vysledny zvuk aj ked si mozes teoretizovat ze nie.  :)
« Posledná zmena: 11. Máj , 2014, 23:08:12 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #400 kedy: 11. Máj , 2014, 23:21:07 »

no lebo tym volume na pedale by si skorej prevaloval vstup aparatu, kdezto gainom vyrabas v pedale skreslenie a vstup aparatu takmer nevie, ze ma signal. cize Andrej ma pravdu, ty si doma robis dobre tranzistorovym skreslenim  Bavím sa skvele
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #401 kedy: 11. Máj , 2014, 23:27:38 »

no lebo tym volume na pedale by si skorej prevaloval vstup aparatu, kdezto gainom vyrabas v pedale skreslenie a vstup aparatu takmer nevie, ze ma signal. cize Andrej ma pravdu, ty si doma robis dobre tranzistorovym skreslenim  Bavím sa skvele

Ano, samozrejme, tak ako vsetci, co pouzivaju ovedrdrive alebo distortion pedale mimo boostrov. :) Na druhej strane ako som spominal, vplyv ampu tam stale je vyrazny, kedze na kazdom to hra citelne inac (samozrejme na cistom zvuku a rovnako nastavenom pedali).

Smutne je skor, ze lacne male lampove ampy skresluju same o sebe tak, ze to lepsie hra s pedalom ako bez (najma sa to menej blati, lepsia dynamika a attack konkretnejsi). To bol pripad aj Blackstaru aj Laney, jedina vynimka bol Blackheart 5w zatial co som mal. Ten mal prijemne voxovske pomerne dynamicke skreslenie.
« Posledná zmena: 11. Máj , 2014, 23:30:18 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #402 kedy: 12. Máj , 2014, 07:50:16 »

btw nebude ten gejwot zniet lepsie kvoli 4x12 boxu, ostatne boli male komba s pofidernymi reprakmi? velka bedna ti spravi vacsi wow efekt ako priskrteny zosik
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #403 kedy: 12. Máj , 2014, 08:46:23 »

btw nebude ten gejwot zniet lepsie kvoli 4x12 boxu, ostatne boli male komba s pofidernymi reprakmi? velka bedna ti spravi vacsi wow efekt ako priskrteny zosik

Iste, robi to nieco aj pri malej hlasitosti, ale skusal aom aj na reprakoch na kombach niektorych (tie co mali 12 palcove) a stale velky rozdiel. Proste amp ma stale velky vplyv aj pri OD/dist. pedaloch.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
matus
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 323



« Odpoveď #404 kedy: 30. Január , 2016, 15:28:41 »



Nasiel som pekne videjka ohladne ovedrives/boostrov a tejto problematiky  Na zdravie!
Zaznamenané
Strán: 1 ... 25 26 [27] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.084 sekund, 22 otázok.