Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
27. Apríl , 2024, 09:14:09
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: MARSHALL - 20W lampove mini hlavy  (Prečítané 391 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« kedy: 23. Február , 2024, 12:26:50 »

Marshall ma na trhu uz dlhsie 20W lampove minihlavy.

maju tam "plexinu" , JCM800, DSL-ko, aj nejake dalsie este.

mate to niekto ? nieco malo som si uz precital, mam pocit, ze to vsetci chvalia.

kamarat chce na stare kolena do skusobne, v ktorej aj tak nikdy s kapelou hrat nebude, ale chce mat. tak mu radim, ze nech si kupi klasicky Marshall podla vkusu, nech mu neutrhne hlavu tak nech si kupi este attenuator a nejaky pedalboard a ma splneny detsky sen.

ale pozeram sa na tieto mini hlavy a ta koncepcia mi je v zasade celkom sympaticka.

pisu, ze je to osadene 2x EL34 - to ako potom robia 20W ? maju to v najakom triodovom zapojeni alebo ?

sprava sa to potom vlastne tak, akoby sme od 2x EL34 v klasickom Marshalle ocakavali ?

je to v podstatne naozaj to, ako sa to vola ( 1959, JCM800, DSL ... ), len s  nejako uplne inac urobenym koncakom alebo je to nieco uplne ine, len sa to na tie "dospele" trochu podoba a marketingovo to nazyvaju podla slavnych predchodcov ?

tych 20W je stale hlasitost, ze tece krv a je utopia, aby ta kvazy Plexina hrala relativne ticho aj bez attenuatora ?
« Posledná zmena: 23. Február , 2024, 12:32:04 od rastis » Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #1 kedy: 26. Február , 2024, 21:22:30 »

Skusal som, hral som, porovnaval som.

Neviem, ci ma zmysel pisat, ale hraje to jak o rok mladsie dvojca dospeleho ampu, t. j. velmi seriozny sound, konecne aj pouzitelne pri kapelovej hlasitosti, stale zachovany Marshall smrad, kompaktne, sikovne, super.

Odporucam.

Mne sa aj tak najviac paci od Marshallu 2525 kombo. :)
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #2 kedy: 27. Február , 2024, 10:37:16 »

doteraz som videl len videa, ale pozrel som si snad vsetky, co k tomu na YT su :)

musim povedat, ze som nadseny, aj ked v minulosti som Marshall nikdy moc nemusel.

keby som este aktivne hraval a hladal by som amp, normalne by som zvazoval niektory z nich.

stale mi nie je uplne jasne, ako robia 20W (respektive 5) a maju to osadene dvojicou velkych lamp, co v beznych zosikoch robia 50W a hra a sprava sa to podla vsetkeho ozaj porovnatelne s tymi "dospelymi" modelmi ...
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.072 sekund, 23 otázok.