Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
26. Apríl , 2024, 20:48:35
Strán: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 35 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Výmena elektróniek.  (Prečítané 144833 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #300 kedy: 06. Máj , 2017, 21:43:52 »

Len ako priklad z jedneho fora sice nic moc ukazka vymeny V1 preampovky pri rovnakom nastaveni ampu. Rozdiel zvuku je badatelny aj na takejto ukazke.

https://soundcloud.com/5f6-a/chords
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #301 kedy: 07. Máj , 2017, 07:47:02 »

Rozdiel zvuku je badatelny aj na takejto ukazke.
Ano, je tam rozdiel v skreslení, nie vo farbe zvuku.
Znovu a znovu musím vysvetľovať, že rôzne lampy nemôžu mať rôzne basy, výšky atď.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #302 kedy: 07. Máj , 2017, 16:44:38 »

Ano, je tam rozdiel v skreslení, nie vo farbe zvuku.
Znovu a znovu musím vysvetľovať, že rôzne lampy nemôžu mať rôzne basy, výšky atď.

No mal by si to tymto vsetkym vysvetlit, aj autorovi ukazky. :)

http://www.mylespaul.com/threads/which-sounds-better-to-you.390727/#post-8200138
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #303 kedy: 07. Máj , 2017, 17:19:26 »

No mal by si to tymto vsetkym vysvetlit, aj autorovi ukazky. :)
A načo? Keď niekto verí, že zem ja plochá, nevysvetlíš nič.
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #304 kedy: 07. Máj , 2017, 17:41:39 »

Vsak ale tym, ze sa meni skreslenie, menia sa aj frekvencie, nie?
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #305 kedy: 07. Máj , 2017, 17:51:08 »

poslednu dobu som inak dooost rozmyslal o tejto teme.. a ..myslim ze nieco z toho co pocujeme by mohlo spadat casto aj do takej skatulky ze psychoakusticky efekt..

napriklad.. uz len to ze cim idem hlasnejsie tym viac mam pocit ako keby som pridal vysky... pripadne cim hlasnejsie hram na zosiku tym menej potrebujem tocit niekedy aj tie basy, pri tichsom hrani si ich trochu zas potrebujem pridat, aj ked toto uz skor bude zrejme o reprakoch nez o zosiku...

co sa elektroniek tyka tak - uplne suhlasim s tym ze 100% je to o skresleni, akurat ze v zosiku sa deje skreslenie v jednotlivych skreslovacich stupnoch a to ako to je cele zapojene od zaciatku az po koniec sa prejavi zmenou vo zvuku a nie zmenou v skresleni... teda ked riesim nie cisla ale to ako to ide von potom cez reprak
 :)

uplne s kludom mozem povedat ze ked som mal cinske shuguang 12ax7 tak zneli ostro a mali viac taky pilkovity zvuk, JJ 12ax7 mi hraju zas casto viac zastreto takze ked mam problem ze nieco znie ostro, casto to vyriesia prave tieto preampovky, to ci tocim potom viac alebo menej gainu na hlave uz vobec neviem, ale pamatam si ze vacsinu veci riesim prave z hladiska toho ako to po zmene znie nez z hladiska toho kolko stavy chcem ovplyvnit
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #306 kedy: 07. Máj , 2017, 19:38:23 »

Vsak ale tym, ze sa meni skreslenie, menia sa aj frekvencie, nie?
Nie.
Pridávajú sa alikvoty, ale to neznamená zmenu frekvenčného priebehu.

poslednu dobu som inak dooost rozmyslal o tejto teme.. a ..myslim ze nieco z toho co pocujeme by mohlo spadat casto aj do takej skatulky ze psychoakusticky efekt..

napriklad.. uz len to ze cim idem hlasnejsie tym viac mam pocit ako keby som pridal vysky... pripadne cim hlasnejsie hram na zosiku tym menej potrebujem tocit niekedy aj tie basy

Toto vysvetluje Fletcher Munsonova krivka frekvenčnej závislosti ucha od hlasitosti.

co sa elektroniek tyka tak - uplne suhlasim s tym ze 100% je to o skresleni, akurat ze v zosiku sa deje skreslenie v jednotlivych skreslovacich stupnoch a to ako to je cele zapojene od zaciatku az po koniec sa prejavi zmenou vo zvuku a nie zmenou v skresleni... teda ked riesim nie cisla ale to ako to ide von potom cez reprak

Sám sebe teraz odporuješ.
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #307 kedy: 07. Máj , 2017, 20:36:32 »

hmm skusim to inak.. ked nalozim auto vykonnejsim benzinom, tak pre teba to bude znamenat ze ti to lepsie spaluje a pre mna ze mi to lepsie ide po ceste.. to skreslenie v preampe s tym ako su odfiltrovane konkretne frekvencie bude asi citlive na to kolko skreslenia je v tych lampach v preampe v kazdom bode prechodu do dalsieho stupna ci?cize tam kde sa tvori charakter zvuku sa to bude menit v zavislosti od toho kolko toho prudu tecie v danom mieste ci? A podla architektury zosika to potom bude menit charakter niekedy zasadnejsie a niekedy menej...
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #308 kedy: 07. Máj , 2017, 20:47:53 »

hmm skusim to inak.. ked nalozim auto vykonnejsim benzinom, tak pre teba to bude znamenat ze ti to lepsie spaluje a pre mna ze mi to lepsie ide po ceste.. .

aj toto je na polemiku a nejeden znalec tvrdi, ze je to blbost  Popiskujem si a predsa je kopec neznalcov, ktori prisahaju, ze sa da kupit nafta, s ktorou auto jazdi dobre a s kotorou jazdi zle  Neviem
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #309 kedy: 07. Máj , 2017, 22:00:23 »

.. to skreslenie v preampe s tym ako su odfiltrovane konkretne frekvencie bude asi citlive na to kolko skreslenia je v tych lampach v preampe v kazdom bode prechodu do dalsieho stupna ci?cize tam kde sa tvori charakter zvuku sa to bude menit v zavislosti od toho kolko toho prudu tecie v danom mieste ci? A podla architektury zosika to potom bude menit charakter niekedy zasadnejsie a niekedy menej...
Priznám sa, že tomuto som neporozumel.
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #310 kedy: 08. Máj , 2017, 08:59:03 »

aj toto je na polemiku a nejeden znalec tvrdi, ze je to blbost  Popiskujem si a predsa je kopec neznalcov, ktori prisahaju, ze sa da kupit nafta, s ktorou auto jazdi dobre a s kotorou jazdi zle  Neviem

100 oktan ma ine vlastnosti nez klasika 95  Žmurk
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #311 kedy: 08. Máj , 2017, 09:00:16 »

Priznám sa, že tomuto som neporozumel.


tone stack
Zaznamenané

Juraj_T
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 623


« Odpoveď #312 kedy: 08. Máj , 2017, 09:32:17 »

100 oktan ma ine vlastnosti nez klasika 95  Žmurk

to ma, ale bezne auto ma nastavenu riadiacu jednotku na 95 oktanovy benzin. Tankovanie 98 alebo 100 oktanoveho benzinu do takeho auta je uplne zbytocne
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #313 kedy: 08. Máj , 2017, 10:03:30 »

Priznám sa, že tomuto som neporozumel.

tone stack

Ešte menej  ?§!.
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #314 kedy: 08. Máj , 2017, 16:54:07 »

http://proguitarshop.com/andyscorner/how-does-your-tone-stack-up
Zaznamenané

Strán: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 35 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.115 sekund, 22 otázok.