Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
25. Jún , 2017, 15:03:13
Strán: 1 ... 22 23 [24] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Výmena elektróniek.  (Prečítané 33519 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
brdo prvy
miestny štamgast
Príspevkov: 2760

« Odpoveď #345 kedy: 14. Máj , 2017, 12:44:13 »

A na co je taky test dobry ?
Aby potvrdi ,alebo vyvratil ,ze lampy od rôznych vyrobcov maju dopad na vyslednu farbu zvuku ? sak to je snat kazdemu po precitani tohto vlakna jasne ze maju na to vplyv, tak naco test ? Bavím sa skvele
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
Príspevkov: 16231

Saturday Night Bieber

« Odpoveď #346 kedy: 14. Máj , 2017, 13:10:30 »

len niektori tu tvrdia, ze nemaju,  tak preto  Bavím sa skvele
Zaznamenané

futox
pravidelný návštevník
Príspevkov: 241

« Odpoveď #347 kedy: 14. Máj , 2017, 20:52:05 »

Ja som vzdy aparat skorej vymenil jak trebalo vymenu elektroniek :D A ziadne laborovanie nad zmenou zvuku pomocou elektroniek ma nenapadlo :D chcel som iny zvuk predal som zosik a kupil iny ...
Zaznamenané
mirostrat
stály hosť
Príspevkov: 1153

zlomená Jolana Iris

« Odpoveď #348 kedy: 15. Máj , 2017, 05:47:15 »

múdro kámo, netreba zas moc špekulovat, treba vediet hrať :)
Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
Drater
okukávač

Príspevkov: 3

« Odpoveď #349 kedy: 20. Máj , 2017, 06:57:56 »

Čaute ,vlastním Engl Powerball a prebehol som veľa článkov ale stále neviem to čo chcem. Ak jemne poťukám na preampove lampy tak to ťukanie počuť aj v reproduktore a jeden článok tvrdí že ich treba vymeniť a ďalší zas že je to OK pokiaľ nezačnú aj pískať. A ako to je pri koncových lampách tam keď ťuknem tak počujem z repra hrkanie. Pýtam sa ,lebo mám pocit že hlava stratila agresiu ,šťavu ,ako keby stratila gain. A či to môžu spôsobiť tieto mikrofonne elektronky. Inak preampove lampy som vymenil za nové a tukanie počuť na lampách v tých istých päticiach ako pred výmenou. Ale zvuková zmena žiadna . Ďakujem vopred za všetky odpovede.

A keď už som pri tom tak počuť šum z repra a čím viac volume tým hlasnejšie to šumí.
« Posledná zmena: 20. Máj , 2017, 07:16:04 od Drater » Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast

« Odpoveď #350 kedy: 20. Máj , 2017, 08:35:41 »

Mikrofonnost lamp je normalny jav a ako si sa docital ,pokial sa to neprejavuje neziaducim javom ako piskanim aparatu a podobne, tak to neni az take dramaticke a netreba sa tym zaoberat.
Samozrejme, cim mensia mikrofonnost, tym lepsia lampa, ale aj drahsia a tak isto to je aj s tym sumom.
Sum a mikrofonnost je jeden z hlavných kriterii podla ktorých sa vyberaju lampy a kladie sa na to dôraz tam, kde dochadza k vysokému zosielniu signalu, cize hlavne v prvých poziciach preampu a pri vysokých ziskoch Gainu.

Ak si vymenil preampovky a ziadna zmena nenastala ,tak vysvetleni moze byt niekolko.
Bud si mal tie pôvodne este dobre, alebo tie nove su rovnake, ako tie co si tam mal, alebo je chyba prave v tych vyhrkanych koncových lampach, lebo sak aj tak, ked ti tie koncove lampy uz po potukani hrkocu ,bolo by dobre ich vymenit lebo mechanicky su vymlatene a to je uz len maly krok k tomu aby sa to prejavilo v nejakej poruche.
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast

« Odpoveď #351 kedy: 20. Máj , 2017, 08:38:20 »

Ja som vzdy aparat skorej vymenil jak trebalo vymenu elektroniek :D A ziadne laborovanie nad zmenou zvuku pomocou elektroniek ma nenapadlo :D chcel som iny zvuk predal som zosik a kupil iny ...

Tak predam dobry spolahlivy aparat ,lebo uz tak netaha a pritom stacilo by len vymenit lampy ?
Zaznamenané
Drater
okukávač

« Odpoveď #352 kedy: 20. Máj , 2017, 10:28:19 »

Ďakujem za ozrejmenie situácie ,a ešte jedna otázka : prave som si všimol že okolo inputu pre gitaru počujem taktiež to klepkanie o kov a aj keď zapojim kábel.
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast

« Odpoveď #353 kedy: 20. Máj , 2017, 12:18:17 »

Ďakujem za ozrejmenie situácie ,a ešte jedna otázka : prave som si všimol že okolo inputu pre gitaru počujem taktiež to klepkanie o kov a aj keď zapojim kábel.
Predpokladam ,ze to klepanie pocujes z repraku, ci ?
Zaznamenané
Drater
okukávač

« Odpoveď #354 kedy: 20. Máj , 2017, 13:08:08 »

Predpokladam ,ze to klepanie pocujes z repraku, ci ?

Áno ,počujem to z repráku
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast

« Odpoveď #355 kedy: 21. Máj , 2017, 11:55:56 »

... no tak mas mikrofonicku nejaku lampu, comu sa cudujes ?
Zaznamenané
Strán: 1 ... 22 23 [24] |   Hore
  Tlačiť  

Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.112 sekund, 22 otázok.