Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
27. Apríl , 2024, 04:36:40
Strán: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 35 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Výmena elektróniek.  (Prečítané 144849 krát)
0 užívateľov a 2 Hostí prehliada túto tému.
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #450 kedy: 27. Február , 2020, 12:04:06 »

pani, nerad by som prilieval olej do ohna ale dovolim si sem capnut taketo video. Ja rozdiely pocujem velmi dobre, ci je to tym ze som si cibril ucho dlhe roky alebo tym ze mam dobre PC repraky ale pocujem rozdiely, ale len pri priamom porovnavani, trebars v tej druhej casti od 3:15 sa mi paci Philps ECC83 a TungSol:
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #451 kedy: 27. Február , 2020, 13:03:28 »

pani, nerad by som prilieval olej do ohna ale dovolim si sem capnut taketo video. Ja rozdiely pocujem velmi dobre...
A počuješ rozdiely v skreslení, alebo vo farbe?
Čítal si, o čom je toto vlákno?
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #452 kedy: 27. Február , 2020, 14:20:18 »

ja by som napisal toto:

pozname efektove zariadenie s nazvom enhancer. otazka 1: pridava vysky ?

odpoved 1: ano, vysky pocutelne pridava
odpoved 2: nie, vysky nepridava, pretoze princip zariadenia je v tom, ze cast vysiek iba skresli a ucho ich tym padom vnima ako zvyraznene.

prva odpoved je v podstate spravna, aj ked ludia co tomu rozumeju sa nad nou pousmeju, kedze naozaj spravna je odpoved 2.

potialto vcetci znali a pricetni urcite suhlasia.

zaujimava je otazka 2: keby sme urovne signalov, ktore presli a ktore nepresli enhancerom, zrovnali podla meraku na rovnaku hodnotu, zostal by pocitelny rozdiel zvyraznenia vysok ?

odpoved 1: ano
odpoved 2: nie

Andrej, ktora odpoved v druhej otazke je spravna a preco ? alebo som dal priklad od veci ?

Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #453 kedy: 27. Február , 2020, 15:53:44 »

Ty teda tvrdíš, že je pravda, že lampy môžu mať viac alebo menej stredov?
Netvrdim, tvrdim, ze je uplne v poriadku, ak to gitarista, ktory sa vacsinou prd do toho vyzna, takto popise, pretoze je to to, co v konecnom dosledku vnima. Co naopak nepovazujem za v poriadku je, ze sa snazis celu vec formulovat stylom, ze lampy nemaju ziaden vplyv na zvuk aparatu, co samozrejme nie je pravda.
« Posledná zmena: 27. Február , 2020, 15:54:51 od styrioci » Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #454 kedy: 27. Február , 2020, 15:57:24 »

zaujimava je otazka 2: keby sme urovne signalov, ktore presli a ktore nepresli enhancerom, zrovnali podla meraku na rovnaku hodnotu, zostal by pocitelny rozdiel zvyraznenia vysok ?

odpoved 1: ano
odpoved 2: nie

Andrej, ktora odpoved v druhej otazke je spravna a preco ? alebo som dal priklad od veci ?
Nedal si príklad od veci, práve naopak. V týchto debatách väčšina nerozlišuje medzi skreslením a pridanými výškami a to je práve tá zásadná vec, o ktorej sa sporíme. Pre niektorých dokonca viac výšok a menej basov je to isté  ?§!.
Ak niekto vymení lampu s menším ziskom za lampu s väčším a bude tvrdiť, že tá druhá má viac výšok, tak mne sa "nožík vo vrecku otvára".
K otázke 2: samozrejme by bol rozdiel v skreslení, čiže viac alikvotov (tie skreslením vznikajú) znamená viac vysokých frekvencií.
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #455 kedy: 27. Február , 2020, 16:01:30 »

Netvrdim, tvrdim, ze je uplne v poriadku, ak to gitarista, ktory sa vacsinou prd do toho vyzna, takto popise, pretoze je to to, co v konecnom dosledku vnima.
Hlúpe je, keď ten gitarista obviňuje mňa, ža ja sa prd vyznám.

Co naopak nepovazujem za v poriadku je, ze sa snazis celu vec formulovat stylom, ze lampy nemaju ziaden vplyv na zvuk aparatu, co samozrejme nie je pravda.
Toto som nikdy nepovedal, môžeš prehľadať celé toto fórum. Jediné, čo tvrdím, je že lampy nemajú vplyv na frekvenčnú charakteristiku.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #456 kedy: 27. Február , 2020, 16:27:56 »

Toto som nikdy nepovedal, môžeš prehľadať celé toto fórum.

Nie? Ved x-krat si tu vselikomu radil, ze je jedno kto kde da aku lampu rovnakeho typu, kedze to nema vplyv na vysledny zvuk..  Popiskujem si
« Posledná zmena: 27. Február , 2020, 16:38:32 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #457 kedy: 27. Február , 2020, 16:58:52 »

Nie? Ved x-krat si tu vselikomu radil, ze je jedno kto kde da aku lampu rovnakeho typu, kedze to nema vplyv na vysledny zvuk..  Popiskujem si
Progi! Vždy to bolo tak, že niekto mu pred tým tvrdil nejakú hovadinu o iných stredoch a podobne.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #458 kedy: 27. Február , 2020, 17:29:54 »

Progi! Vždy to bolo tak, že niekto mu pred tým tvrdil nejakú hovadinu o iných stredoch a podobne.

Takze vysledny zvuk sa meni, ale bez "inych" stredov napr.? Aky je teda vplyv lamp a ako menia vysledny zvuk napr. preampovky?
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #459 kedy: 27. Február , 2020, 19:16:05 »

Takze vysledny zvuk sa meni, ale bez "inych" stredov napr.? Aky je teda vplyv lamp a ako menia vysledny zvuk napr. preampovky?
Koľkokrát už sme to riešili?
No dobre, tak ešte raz.
Rôzne lampy majú rôzny zisk a teda sa mení prah skreslenia.
Iné skreslenie samozrejme ináč znie, ale akonáhle uberieš hlasitosť pod ten prah, znejú všetky lampy rovnako.
Ak skúsiš dve lampy rovnakého zisku od rôznych výrobcov, budú rovnako skreslovať a teda aj znieť a naopak, ak striedaš dve lampy od toho istého výrobcu, ale s rôznym ziskom, nebudú rovnako hrať. Čiže neplatí, že JJ majú viac výšok a Svetlany viac stredov, napríklad.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #460 kedy: 27. Február , 2020, 19:51:52 »

ale akonáhle uberieš hlasitosť pod ten prah, znejú všetky lampy rovnako.

No a to sme zas tam kde sme aj vzdy boli, kedze tie rozdiely su vyrazne aj pri uplne cistom zvuku, takisto su velmi vyrazne aj pri audiozosikoch pri nizkej hlasitosti, napr. aj spominanom mojom sluchadlovom hybride (dnes som inak prehadzoval lampy a rozdiely boli ozaj lahko zrejme od prvej sekundy). Bez ohladu na mieru hlasitosti/skreslenia...

« Posledná zmena: 27. Február , 2020, 19:54:48 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #461 kedy: 27. Február , 2020, 20:44:44 »

No a to sme zas tam kde sme aj vzdy boli, kedze tie rozdiely su vyrazne aj pri uplne cistom zvuku...
A sme zase tam, kde sme boli, uverím ti, keď sa stretneme a vyskúšame, ale ty nechceš, aby som uveril.  Bavím sa skvele
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #462 kedy: 27. Február , 2020, 22:31:58 »

Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #463 kedy: 28. Február , 2020, 00:38:49 »



Stara dobra klasika. Bavím sa skvele
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #464 kedy: 28. Február , 2020, 10:00:32 »

No a to sme zas tam kde sme aj vzdy boli, kedze tie rozdiely su vyrazne aj pri uplne cistom zvuku, takisto su velmi vyrazne aj pri audiozosikoch pri nizkej hlasitosti...

a v tom zosiku, co prave spominas, su take lampy, ktore ked menis, tak zasadne zmenia hlasitost a su zaroven aj take lampy, ktore na tej istej pozicii nezmenia zasadne hlasitost ale farbu ?
Zaznamenané
Strán: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 35 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.118 sekund, 22 otázok.