Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Apríl , 2024, 19:55:41
Strán: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 35 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Výmena elektróniek.  (Prečítané 144937 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #75 kedy: 24. Máj , 2011, 17:39:33 »

no dobre ale 14 rocny marshall resp. lampy v nom nema/nebudu stare tesly alebo mullard nie ?

Pokial boli menene, tak mozu byt.  Beeee
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #76 kedy: 24. Máj , 2011, 17:57:13 »

 Bavím sa skvele ok dobre  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Gimli489
nováčik
*
Príspevkov: 38


« Odpoveď #77 kedy: 25. Január , 2012, 18:40:34 »

Zdravím chlapi. Kedže už mojim elektrónkam skončila takmer životnosť (nemastný neslaný zvuk bez basov a chrapčanie z repra) na mojom Peavey VK50 tak idem prelampovať...Len veľmi dôležitá otázka pre mňa...Aké lampy budú najvýhodnejšie...Chcem dostať z neho čo naj zvuk a chcem sa teda spýtať či vysoká cena značkovej lampy napr. ENGL 6L6GC pár za 55€ znamená aj jej kvalitu a solídny zvuk ?...Alebo odporúčate prelampovať nejakými inými značkami s menšou sumou a lepšou príp. rovnakou kvalitou ? Díky moc za radu. Cením si to.
Zaznamenané
Gimli489
nováčik
*
Príspevkov: 38


« Odpoveď #78 kedy: 25. Január , 2012, 18:42:00 »

Tak isto chcem meniť aj preampové ECC83 taktiež ENGL 35€ za kus čo je dosť ale chcem kvalitu...
Zaznamenané
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« Odpoveď #79 kedy: 25. Január , 2012, 19:18:13 »

Zdravím chlapi. Kedže už mojim elektrónkam skončila takmer životnosť (nemastný neslaný zvuk bez basov a chrapčanie z repra) na mojom Peavey VK50 tak idem prelampovať...Len veľmi dôležitá otázka pre mňa...Aké lampy budú najvýhodnejšie...Chcem dostať z neho čo naj zvuk a chcem sa teda spýtať či vysoká cena značkovej lampy napr. ENGL 6L6GC pár za 55€ znamená aj jej kvalitu a solídny zvuk ?...Alebo odporúčate prelampovať nejakými inými značkami s menšou sumou a lepšou príp. rovnakou kvalitou ? Díky moc za radu. Cením si to.

Ak si mal doteraz vo Valvekingu povodne lampy od vyroby, tak cokolvek tam das, bude ovela lepsie. Do koncaku daj kludne napr. Sovtek 6L6 a do preampu JJ, pricom prvu ale odporucam Tungsol. Inak kazdy ti tu odporuci nieco ine, kazdy ma trochu ine naroky a skusenosti a hlavne iny aparat, co je tiez dost podstatny parameter pri vybere lamp. A k tomu chrapcaniu: skus si pre isotu skontrolovat vykonovy kabel k repraku, aj jacky, to vie narobit pekne zlo.
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #80 kedy: 25. Január , 2012, 20:30:41 »

ono zavisi ze do akeho zosika to ide.. vo valvekingu je niektora z tych pozicii tzv cathode follower takze bacha niektore lampy tam vyslovene nesmu ist, lebo tam vydrzia tak hodku :)
najidealnejsie co mozes je dat do vyhladavaca na googli ze 'best tubes for peavey valveking' a inspirovat sa tam.. inak35e za engl lampu je nekrestanska cena.. hlavne ked to je len nejaka prelepena lampicka co robi niekto uplne iny.. mohol by som jebaaaat za tolko.. naj co mozes spravit je ze si spravis prieskum co tam kto dava a ako bol spoko a objednat si cez tubetown.de presne taku kombinaciu a si zrieseny.
Zaznamenané

Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« Odpoveď #81 kedy: 25. Január , 2012, 20:48:59 »

ono zavisi ze do akeho zosika to ide.. vo valvekingu je niektora z tych pozicii tzv cathode follower takze bacha niektore lampy tam vyslovene nesmu ist, lebo tam vydrzia tak hodku :)
najidealnejsie co mozes je dat do vyhladavaca na googli ze 'best tubes for peavey valveking' a inspirovat sa tam.. inak35e za engl lampu je nekrestanska cena.. hlavne ked to je len nejaka prelepena lampicka co robi niekto uplne iny.. mohol by som jebaaaat za tolko.. naj co mozes spravit je ze si spravis prieskum co tam kto dava a ako bol spoko a objednat si cez tubetown.de presne taku kombinaciu a si zrieseny.

No asi tak. A ked uz spomenul ten katodovy sledovac pre slucku (ak su tam 4 male tak je to ta 3.), tak tam ten Tungsol urcite nedavaj ha ha ha Je to fasa lampa na zaciatok (ta ma byt najlepsia), ale ako katodovy sledovac je to udajne pruser. Inak neexistuju lampy zn. Mesa, Marshall, Engl... Oni si na lampy inych znaciek davaju svoju nalepku, lebo ich parovali, vyberali a akoze toto do nasich aparatov patri, aby si uzivatel nemusel lamat hlavu s technickymi "detailmi" ako bias, zosilnenie, charakter, atd. Ale my, chudobna slovac, musime pozerat aj na cenu. Takze lepsie je ked si clovek trochu urobi prieskum, ako ked kupi drahu chujovinu a pritom nebude o nic lepsia, pripadne to bude aj horsie, ako ked si tam da lampy podla seba.
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
the_zako
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 114


...and the blowjob is perfect last minute gift!


« Odpoveď #82 kedy: 25. Január , 2012, 21:21:15 »

Chystam sa menit lampy na mojom Laney GH50L z tovarenskych TAD EL34 na SED =C= 6L6. Cital som kadekde zevraj sa celkom dobre spravaju s tymto zosikom a chcem skusit ako to bude hrat so 6l6. Najblizsi schopny clovek co by mi mohol nastavit bias je pan Slapak bo ja do toho vidim ako hus do piva. Ten "trim pot" na nastavovanie biasu som nasiel na zosiku ale vraj potrebujeme vediet kolko a coho musime nastavit. Ako sa to da zistit???
Zaznamenané

Drevo, káble, kde - tu žiarifka a dajaké tlačítka...
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« Odpoveď #83 kedy: 25. Január , 2012, 21:53:59 »

Chystam sa menit lampy na mojom Laney GH50L z tovarenskych TAD EL34 na SED =C= 6L6. Cital som kadekde zevraj sa celkom dobre spravaju s tymto zosikom a chcem skusit ako to bude hrat so 6l6. Najblizsi schopny clovek co by mi mohol nastavit bias je pan Slapak bo ja do toho vidim ako hus do piva. Ten "trim pot" na nastavovanie biasu som nasiel na zosiku ale vraj potrebujeme vediet kolko a coho musime nastavit. Ako sa to da zistit???

Clovek, co sa do toho obstojne vyzna, vie kolko a coho treba nastavit. Ak to zaujima konkretne teba, tak pozri ine temy, tam je toho popisaneho dost.
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
Gimli489
nováčik
*
Príspevkov: 38


« Odpoveď #84 kedy: 26. Január , 2012, 23:15:35 »

Takže rozhodol som sa trošku zaexperimentovať a do preampu hodím zrejme Tung Sol a do konca Sovtek...E ešte jedna vec. Vedel by mi niekto povedať ako je to s pozíciami tých preampových elektróniek Peavey VK112 ? Trošku som sa surfoval po nete a našiel som veľa vecí o tom len nič konkrétne. Mám tri flašky v preampe čiže ak som to správne pochopil sú to tri pozície elektróniek z ktorých každá hrá inú rolu čiže V1, V2, V3 našiel som Tung sol klasiku ale aj s označením V1 takže môžem spraviť tak, že kúpim jednu V1 a dve klasiky a V1 dám do V1 pozície čo si myslím, že je najbližšie ku koncáku ? Alebo mám kúpiť všetky tri rovnaké ? Ak má s tým niekto skúsenosti a vie ako sú vo VK radené preampové flašky prosím poradte. Díky moc. Ja viem asi už moc experimentujem ale nechcem dávať zbytočné prachy do toho čo nebude hrať. Tak radšej sa 1000krát opýtam a poradím ako by som mal kúpiť blbosti. Ešte raz dík.
Zaznamenané
Gimli489
nováčik
*
Príspevkov: 38


« Odpoveď #85 kedy: 26. Január , 2012, 23:29:33 »

A vedel by mi niekto vysvetliť ešte bias ?? :D Tu som našiel veľmi zaujímavý mód pre VK. Škoda, že nie som elektrikár rád by som si takto pomenil vnútornú elektroniku :D Vyzerá to dobre.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #86 kedy: 26. Január , 2012, 23:51:55 »

najblizsia fyzicky k inputu bude prva. ta co je najblizsie koncovym lampam by mohla byt invertor koncaku, tu ani neviem, ci treba niekedy menit...
Zaznamenané
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« Odpoveď #87 kedy: 31. Január , 2012, 23:25:49 »

Ak je to oznacene ako V1, tak je to vyberova lampa a daj ju do V1, ta ma na zvuk najvacsi vplyv. Z ostatnych si nemusis robit az tak velku hlavu. Do biasu koncovych lamp sa radsej neser. Da sa to vysvetlit, mohol by si si to urobit aj sam, ale musel by si o elektrike aspon nieco vediet. A tiez by si musel mat odvahu, multimeter a cas a chut si tu precitat kopec prispevkov, v ktorych sa to tu riesi. Daj to radsej niekomu urobit a nech ti to vysvetli osobne a nech ti to ukaze. Kludne ale mozes vyskusat strcit tam nove lampy bez nastavenia biasu, nemusis sa bat explozie alebo poziaru. Kazdopadne asi najlepsie urobis, ked skocis k niekomu, on ti to vymeni, nastavi, vysvetli.
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
mikrocepi
nováčik
*
Príspevkov: 20


« Odpoveď #88 kedy: 12. Jún , 2012, 13:42:40 »

Ahojte, potrebujem radu. Mám kombo IMG Stage Line GAT1250 50W s el 34 Electro-harmonix a vymenil som ich za JJ el34 spárované, ale po výmene mi  kombo chvíľu hralo a potom zachrapčalo... a prestalo hrať. Našťastie mi vyrazilo len poistku. Vložil som naspäť pôvodné elektrónky a kombo funguje. Už nemám odvahu to skúšať ešte raz aby som úplne nepoškodil kombo. Viete mi poradiť prečo tie nové elektrónky vyhodili poistku? V čom môže byť problém? Dík za rady
Zaznamenané
PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #89 kedy: 12. Jún , 2012, 14:29:50 »

Treba nastavit BIAS  Zdravíčko
Zaznamenané
Strán: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 35 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.113 sekund, 23 otázok.