Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Apríl , 2024, 00:44:22
Strán: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 35 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Výmena elektróniek.  (Prečítané 144999 krát)
0 užívateľov a 2 Hostí prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #285 kedy: 16. Október , 2016, 18:08:24 »

to je nejaka divna stranka ten Branov link, moc odborne neposobi. co som to preletel, tak sa tam spominal listening test. ci o jakych meraniach je rec ? ako sa zmeraju vysky z lampy ? kuknes spektralny analyzer ? skreslene harmonicke budu na ucho posobit ako viacej vysok, ale na analyzeri to tak vobec nemusi vyzerat ...

Len som to skratka dal ako priklad, kedze takychto porovnavaciek su ozaj neskutocne kvanta...

Aj na stranke JJ maju popis zvukovych charakteristik ich vlastnych lamp, tak snad oni by uz tiez daco o tom mohli vediet. Bavím sa skvele

http://www.jj-electronic.com/en/preamplifying-tubes
« Posledná zmena: 16. Október , 2016, 18:13:08 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #286 kedy: 16. Október , 2016, 20:58:53 »

Lol, cize klamu aj konstrukteri lamp, vsetci vlastne a my vsetci nestastnici sme obetou dlhorocneho sprisahania a musime si nahovorit, ze ziadne rozdiely vlastne nepocujeme ani necitime pri hre. Bavím sa skvele

Aj tito trebars klamu? Takychto merani a testov najdes na nete milion, aj ovela podrobnejsie.

https://www.tubesandmore.com/tech-corner/12ax7-comparison-current-made-tubes
Odpoveď:
to je nejaka divna stranka ten Branov link, moc odborne neposobi. co som to preletel, tak sa tam spominal listening test. ci o jakych meraniach je rec ? ako sa zmeraju vysky z lampy ? kuknes spektralny analyzer ? skreslene harmonicke budu na ucho posobit ako viacej vysok, ale na analyzeri to tak vobec nemusi vyzerat ...

Dodatok k odpovedi:
Merali lampy s kapacitnou záťažou. Tá funguje ako kábel, ktorý zaťažuje kapacitne snímač a "žerie" výšky. Keby si porovnával dva snímače, z toho jeden aktívny z nižšou impedanciou, tak ten bude mať viac výšok, ale nie preto, lebo snímač, ale preto, lebo buffer.
Ak by si nemenil lampy, ale anódové, alebo katódové odpory, bude sa tiež zvuk meniť. Čiže celé toto meranie je na hovno!
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #287 kedy: 17. Október , 2016, 10:18:27 »

Nahovno... podla toho z akého uhlu sa na to divas.
Ak by si meral lampy na lineárnej zatazi ,tak samozrejme ze ziadnu zmenu na frekvencke nenameras, ale
podmienky zapojenie tiez niesu idealne ,cize kazda lampa sa v danom zapojeni prejavi inak a o tom to je.
Zaznamenané
Filko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 271



« Odpoveď #288 kedy: 10. November , 2016, 22:54:54 »

Čaute fóristi, mám problém so svojou "replikou" plexiny 1959 100W, fungovala bezchybne akurát predvčerom sme na skúške točili s poťákmi viac lebo sme skúšali basu na nej . Deň na to začala sťahovať hlasitosť tak nepredvídateľne, občas uplne vyplo zvuk. Máme silné podozrenie na zajebané poťáky ale predsa sa chcem spýtať nepôjde o lampy? Lampy som nemenil ja rovnako ako ani Jimi čo ju mal predtým, on sám nevedel kedy boli menené. Amp nevytáčam do bezvedomia lebo nemám kde a načo. Resp. viete mi dať na niekoho kontakt z Košíc a okolia čo by sa mi na hlavu pozrel a poradil? (hlavu na svojom tele mám v poriaku, dokonca som si prečítal celú tému, tak veeľmi zhruba som v obraze čo a jak) Vopred ďakujem za odpovede  Na zdravie!
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #289 kedy: 11. November , 2016, 13:42:04 »

To moze byt cokolvek.
Repro kable atd ste neskusili vymenit ?
Nedavno som si zapol zosik a stale prichadzala a odchazdala hlasitost a nakoniec bol naprd vystupny jack.
Nechapem jak je to mozne lebo ten zosik nepouzivam a jacky su nove, ale tam bol problem.
Zaznamenané
Filko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 271



« Odpoveď #290 kedy: 15. November , 2016, 06:10:56 »

To moze byt cokolvek.
Repro kable atd ste neskusili vymenit ?
Nedavno som si zapol zosik a stale prichadzala a odchazdala hlasitost a nakoniec bol naprd vystupny jack.
Nechapem jak je to mozne lebo ten zosik nepouzivam a jacky su nove, ale tam bol problem.


Vďaka za odpoveď, boli to poťáky nakoniec ale vramci servisu určite prelampujem lebo su tam 300 ročne koncové
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #291 kedy: 15. November , 2016, 08:30:33 »

Teslacke EL34ky aj 300 rocne  môzu byt niekedy aj lepsie jak nejake nove XY , alebo cinske  Bavím sa skvele
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #292 kedy: 15. November , 2016, 09:33:19 »

Teslacke EL34ky aj 300 rocne  môzu byt niekedy aj lepsie jak nejake nove XY , alebo cinske  Bavím sa skvele

Presne. Na zdravie!
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #293 kedy: 15. November , 2016, 10:03:12 »

Vďaka za odpoveď, boli to poťáky nakoniec ale vramci servisu určite prelampujem lebo su tam 300 ročne koncové
Ja som mal staré elektronky a keď som dal nové,tak mi pribudlo toľko gainu ako keby som zapojil ďalší distortion  Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 15. November , 2016, 10:04:05 od icotech852 » Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #294 kedy: 15. November , 2016, 11:34:13 »

Ja som mal staré elektronky a keď som dal nové,tak mi pribudlo toľko gainu ako keby som zapojil ďalší distortion  Bavím sa skvele
Veď ale o tom písal Brďo, ak to hrá dobre s 300 ročnými lampami, tak nemeň. Samozrejme, ak sa stratil výkon, alebo zisk, tak treba zmenu.
Zaznamenané
PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #295 kedy: 15. November , 2016, 12:30:23 »

Chalani, ktore el84 odporucate? Mam soldano astroverb, 20 watt, je to jednokanal, v koncaku dve lampy.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #296 kedy: 15. November , 2016, 12:43:35 »

Chalani, ktore el84 odporucate? Mam soldano astroverb, 20 watt, je to jednokanal, v koncaku dve lampy.

Mam velmi dobre skusenosti s tymi ruskymi, co tu predaval svojho casu Stevino. :)

Plus stare Tesly su samozrejme idealne. Z novych netusim...
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Filko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 271



« Odpoveď #297 kedy: 15. November , 2016, 21:29:40 »

Teslacke EL34ky aj 300 rocne  môzu byt niekedy aj lepsie jak nejake nove XY , alebo cinske  Bavím sa skvele
doplním, amp po prečistení poťákom chytil nový život oveľa lepší zvuk veľmi som prekvapený, o prelampovaní zatiaľ uvažujem keďže je v pláne kúpiť ešte jeden amp  Na zdravie!
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #298 kedy: 15. November , 2016, 22:22:20 »

Chalani, ktore el84 odporucate? Mam soldano astroverb, 20 watt, je to jednokanal, v koncaku dve lampy.
Mam aj ruske aj dva typy teslackych.
Mozes si vyskusat ktore sa ti budu pacit a tie ti tam necham.
Zaznamenané
PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #299 kedy: 16. November , 2016, 00:02:54 »

Super, tak sa ozvem bud.tyzden a dohodneme. Teraz su tam nejake JJ, ale ani neviem ako dlho a ci su vobec este ok. Bachneme tam nejake poradne.
« Posledná zmena: 16. November , 2016, 00:03:44 od PanTau » Zaznamenané
Strán: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 35 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.073 sekund, 23 otázok.