Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
25. Apríl , 2024, 07:31:26
Strán: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 35 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Výmena elektróniek.  (Prečítané 144776 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #315 kedy: 08. Máj , 2017, 17:04:44 »

Ale tam sa nič nepíše o frekvenčnej závislosti elektróniek. Či iné si chcel?
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #316 kedy: 09. Máj , 2017, 07:17:06 »


uplne s kludom mozem povedat ze ked som mal cinske shuguang 12ax7 tak zneli ostro a mali viac taky pilkovity zvuk, JJ 12ax7 mi hraju zas casto viac zastreto takze ked mam problem ze nieco znie ostro, casto to vyriesia prave tieto preampovky, to ci tocim potom viac alebo menej gainu na hlave uz vobec neviem, ale pamatam si ze vacsinu veci riesim prave z hladiska toho ako to po zmene znie nez z hladiska toho kolko stavy chcem ovplyvnit

.. je to tak ,ale JJ dnes uz vyraba aj ECCcky co zneju skoro tak ostro ako tie cinske.


* ECC83MG.jpg (33.39 KB, 600x600 - prehliadnuté 256 krát.)
« Posledná zmena: 09. Máj , 2017, 07:17:34 od brdo prvy » Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #317 kedy: 10. Máj , 2017, 13:56:42 »

Pridávajú sa alikvoty, ale to neznamená zmenu frekvenčného priebehu.
ja som sa na fyzike ucil, ze alikvoty urcuju farbu zvuku...

zacitujem klasika

Sám sebe teraz odporuješ.

 Na zdravie! Bavím sa skvele
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #318 kedy: 10. Máj , 2017, 14:35:51 »

Zas to napisem, aj ked nerad, ale uz len take Mullardy v porovnani s JJckami (preampovky) zneju dost odlisne, to mam odskusane na Vox-e a 1987x.

Prave ani nie skreslenim, ale skor objemom, celkovo frekvencne je ten zvuk kdesi inde. Nie uplne, ale je to pocutelny rozdiel. JJcky viac rezu do vysok, Mullardy su viac ukludnene.
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #319 kedy: 11. Máj , 2017, 07:28:43 »

ja som sa na fyzike ucil, ze alikvoty urcuju farbu zvuku...

Ty píšeš o prirodzených alikvotoch hudobného nástroja.
Ale tu sa bavíme o skreslení, čiže o alikvotoch, ktoré vznikli v zosilňovacom reťazci následkom skreslenia. Ak by si do toho reťazca poslal úroveň o niekoľko decibelov nižšiu, tak už alikvoty navzniknú.
Čiže povedať, že JJ majú viac výšok, ako Mullardy platí iba vtedy, ak tie JJ prbudíš a Mullardy nie. Ak za minútu prebudíš Mullardy a JJ nie, budú zase tie Mullardy "výškovejšie".
Nie je to inherentná vlastnosť nejakej elektrónky a už vôbec nie všetkých od jedného výrobcu.
To je odpoveď aj pre Branka.
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #320 kedy: 11. Máj , 2017, 08:11:40 »

Ty píšeš o prirodzených alikvotoch hudobného nástroja.
Ale tu sa bavíme o skreslení, čiže o alikvotoch, ktoré vznikli v zosilňovacom reťazci následkom skreslenia. Ak by si do toho reťazca poslal úroveň o niekoľko decibelov nižšiu, tak už alikvoty navzniknú.

vsak sa bavime o skreslovani v zosiku, ktore vznika prave prebudzovanim jednotlivych stupnov v zosiku, cize nechapem argument podmieneny tou podmienkou nizsie

Čiže povedať, že JJ majú viac výšok, ako Mullardy platí iba vtedy, ak tie JJ prbudíš a Mullardy nie. Ak za minútu prebudíš Mullardy a JJ nie, budú zase tie Mullardy "výškovejšie"
Nie je to inherentná vlastnosť nejakej elektrónky a už vôbec nie všetkých od jedného výrobcu.
To je odpoveď aj pre Branka.

bavime sa o jednom a tom istom zapojeni a o tom ako sa zmeni zvuk aparatu po vymene lamp. cize povedat, ze s tymi lampami hra zosik vyskovejsie, s tamtymi zase cistejsie je uplne v poriadku.  a vzhladom na selekciu lamp, podla urcitych parametrov sa da s nadhladom povedat, ze dana charakteristika je priznacna aj pre dany typ lampy od nejakeho vyrobcu

pozeras na to iba zo svojho parametroveho hladiska a neberies do uvahy dalsie faktory, ktore su v konecnom dosledku pre gitaristu podstatnejsie. podobne ako budes tvrdit, ze koaxial je najlepsi gitarovy kabel.. aj ked v realnom svete nepouzitelny.
« Posledná zmena: 11. Máj , 2017, 08:18:14 od styrioci » Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #321 kedy: 11. Máj , 2017, 08:52:57 »

Ja sa dost bavim v tejto teme, ale zial, moje ucho je zatial v poriadku a presviedcat svoj mozog, ze "nie, nepocut rozdiel"... sa mi nechce.
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #322 kedy: 11. Máj , 2017, 10:47:12 »

bavime sa o jednom a tom istom zapojeni a o tom ako sa zmeni zvuk aparatu po vymene lamp. cize povedat, ze s tymi lampami hra zosik vyskovejsie, s tamtymi zase cistejsie je uplne v poriadku.
Ty tvrdíš to isté, čo ja, ale stále mám z toho pocit, akože ja nemám pravdu, lebo ty máš.
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #323 kedy: 11. Máj , 2017, 10:52:02 »

Ja sa dost bavim v tejto teme, ale zial, moje ucho je zatial v poriadku a presviedcat svoj mozog, ze "nie, nepocut rozdiel"... sa mi nechce.
Som rád, že sa bavíš, ale garantujem ti, že ani ty ten tozdiel nepočuješ a ľahko by som ti to dokázal testom. Prepokladám, že taký test odmietneš so slovami, že vieš, že počuješ a vieš, že ja som ten, kto nepočuje.
Zaznamenané
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #324 kedy: 11. Máj , 2017, 11:15:08 »

vymenou lamp sa jednoznacne meni zvuk Ampu. hral som sa teraz s JCM900 a menil v preampe Shuguang, JJ, Mullard, TAD.
Janlepise tam hrali tie cinske, JJ boli zvukovo inde...ked dam na poziciu V1, stary MULLARD z konca 60 rokov, zas je to inde. Fyzikalne veliciny neskumam...mam vzdy tie iste korekcie, kable a tu istu gitaru. pri niektorych lampach som musel uplne inak nastavit korekcie, aby som dosiahol svoj zvuk.. Na zdravie!
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #325 kedy: 11. Máj , 2017, 12:54:07 »

Ty tvrdíš to isté, čo ja, ale stále mám z toho pocit, akože ja nemám pravdu, lebo ty máš.
to bude mozno tym, ze to prezentujes tak, akoby tam ziaden rozdiel nemal byt...  Bavím sa skvele Na zdravie!
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #326 kedy: 11. Máj , 2017, 14:17:48 »

to bude mozno tym, ze to prezentujes tak, akoby tam ziaden rozdiel nemal byt...  Bavím sa skvele Na zdravie!
To som nikdy nepovedal, veľakrát som sem napísal, že lampy sa líšia v zisku a tým pádom aj v skreslení.
Ale:
... pri niektorych lampach som musel uplne inak nastavit korekcie, aby som dosiahol svoj zvuk...
tu som presvedčený, že stačilo pohnúť hlasitosťou.
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #327 kedy: 11. Máj , 2017, 14:32:21 »

Ale:tu som presvedčený, že stačilo pohnúť hlasitosťou.
V tomto sa podla mna Andrej mylis, takto gitarove ampy nefunguju.
Vacsina NonMasterVolume ma len Gain, ktory ma BrightCap. Tam pridavanie/uberanie hlasitosti (Gainu) tvori aj farbu zvuku.
Elektronky s mensim ziskom + pridat hlasitost nie je to iste ako elektronky s vycsin ziskom a ubrat hlasitost.
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #328 kedy: 11. Máj , 2017, 15:10:20 »

To som nikdy nepovedal, veľakrát som sem napísal, že lampy sa líšia v zisku a tým pádom aj v skreslení.
ano a odvodil si z toho, ze lampa nema vplyv na farbu zvuku..

Ale:tu som presvedčený, že stačilo pohnúť hlasitosťou.
cize ak vymenis lampu na zaciatku, ktora ovplyvni dalsie 3-4 stupne za nou, tak podla teba tuto zmenu vies dokorigovat hlasitou za 5-6. stupnom na konci celeho zapojenia?  Popiskujem si pripadne gainom na zaciatku zapojenia za prvym stupnom? trochu blud, nie?
« Posledná zmena: 11. Máj , 2017, 15:16:13 od styrioci » Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #329 kedy: 11. Máj , 2017, 15:27:47 »

V tomto sa podla mna Andrej mylis, takto gitarove ampy nefunguju.
Vacsina NonMasterVolume ma len Gain, ktory ma BrightCap. Tam pridavanie/uberanie hlasitosti (Gainu) tvori aj farbu zvuku.
Dostal si ma!  Bavím sa skvele
V tomto prípade zmena elektrónky "spôsobí" zmenu farby zvuku. Ale aj pridanie boostra. Aj pridanie mastru pri ubraní Gainu.
Ale nič z toho nemá na svedomí samotná lampa - pred ňou a za ňou je zhodný frekvenčný priebeh.
Zaznamenané
Strán: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 35 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.04 sekund, 23 otázok.