Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Marec , 2024, 12:43:57
Strán: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 35 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Výmena elektróniek.  (Prečítané 144236 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #330 kedy: 11. Máj , 2017, 15:36:59 »

cize ak vymenis lampu na zaciatku, ktora ovplyvni dalsie 3-4 stupne za nou, tak podla teba tuto zmenu vies dokorigovat hlasitou za 5-6. stupnom na konci celeho zapojenia?  Popiskujem si pripadne gainom na zaciatku zapojenia za prvym stupnom? trochu blud, nie?
Nie je to blud, ak sa nedostane žiadny stupeň do limitácie.
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #331 kedy: 11. Máj , 2017, 18:00:42 »

Nie je to blud, ak sa nedostane žiadny stupeň do limitácie.

 facepalm stale sa bavime o gitarovom zosiku, ktory skresluje??  Neviem
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #332 kedy: 11. Máj , 2017, 18:08:28 »

facepalm stale sa bavime o gitarovom zosiku, ktory skresluje??  Neviem
Bavíme sa o tom, či rôzne elektrónky môžu mať rôznu frekvenčnú charakteristiku.
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #333 kedy: 11. Máj , 2017, 20:14:11 »

Bavíme sa o tom, či rôzne elektrónky môžu mať rôznu frekvenčnú charakteristiku.
lenze to, na co sa odvolavas plati iba za istych podmienok...gitarovy zosik ich akosi nesplna..  Popiskujem si
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #334 kedy: 11. Máj , 2017, 22:52:51 »

lenze to, na co sa odvolavas plati iba za istych podmienok...gitarovy zosik ich akosi nesplna..  Popiskujem si
Platí to a elektrónky to spĺňajú vždy. Aj v gitarovom zosíku. Prečo sa domnievaš, že v gitarovom je niečo ináč?
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #335 kedy: 12. Máj , 2017, 00:04:08 »

Mal som pocit ze debata je o tom, ci vymena elektroniek v git.zosilovaci sposobi rozdiel vo zvuku ampu.

Vacsi zisk lampy = viac vyssich harmonickych = iny zvuk  Huh!
Co vlastne robi skreslenie v lamp.git.zosilovacoch, limitacia/skreslovanie elektroniek  Huh!

Uz som z toho jelen, tolko odbornikov na jednom mieste, vsak by Vas uz konecne mal zamestnat nejaky svetovy gigant s tolkymi znalostami v obore.
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #336 kedy: 12. Máj , 2017, 07:30:51 »

Mal som pocit ze debata je o tom, ci vymena elektroniek v git.zosilovaci sposobi rozdiel vo zvuku ampu.

Vacsi zisk lampy = viac vyssich harmonickych = iny zvuk  Huh!
Máš pravdu, ale tu sú machri, ktorí tvrdia, že niektoré lampy majú viac výšok a nie viac gainu.
A niektorí dokonca hovoria o iných basoch, čo už je úplná hovadina.
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #337 kedy: 12. Máj , 2017, 07:40:40 »

Platí to a elektrónky to spĺňajú vždy. Aj v gitarovom zosíku. Prečo sa domnievaš, že v gitarovom je niečo ináč?
pretoze ty predpokladas, ze v gitarovom zosilovaci ziaden stupen nedosiahne limitacie..a cuduj sa svete ako sa tvori v gitarovom zosilovaci skreslenie?  Popiskujem si
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #338 kedy: 12. Máj , 2017, 08:22:45 »

Uz som z toho jelen, tolko odbornikov na jednom mieste, vsak by Vas uz konecne mal zamestnat nejaky svetovy gigant s tolkymi znalostami v obore.

Ved to, ze aj ti svetovi giganti, vyrobcovia zosikov vsetci tvrdia, ze lampy maju vyrazny vplyv na zvuk a casto s nimi aj preto laboruju a tu sa potom clovek dozvie ine. ☺️

Inak velka zabava je este vymena lamp v audio zosikoch, tam je ta zmena minimalne tak pocutelna ako v gitarovych a tam az tak k limitaciam nedochadza, nie? ☺️
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #339 kedy: 12. Máj , 2017, 09:37:26 »

pockat to akoze takto skonci 5 rocna tema? zrazu vybavene? Andrej nedaj sa
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #340 kedy: 12. Máj , 2017, 09:59:50 »

ja len nechapem, ze preco vsetci tak tvrdohlavo baziruju na svojich slovickach. kazdy sudny clovek za tie roky davno pochopil, o com Andrej pise a v tomto s nim (na rozdiel od protikorupcneho pochodu a zoznamu webov  Ja som čert.. ) vcelku suhlasim.

bol by velmi zaujimavy test nahrat gitarovy aparat a s tymi istymi nachlp konstantnymi podmienkami pokracovat v nahravani po vymene lamp. pre uplnu objektivitu by to chcel spravit trojmo:

- do aparatu by isiel konstantny signal, napr. uz vopred nahrata stopa suchej gitary, urovne by sa po zmene lamp nechali nezmenene

- do aparatu by isiel konstantny signal, napr. uz vopred nahrata stopa suchej gitary, urovne by sa po zmene lamp dorovnali na "rovnaku" uroven skreslenia (aspon podla ucha)

- do aparatu by hral zivy gitarista, urovne ani korekcie na aparate by sa NEzmenili, snazil by sa hrat cely cas to iste, do porovnavacej nahravky by sa pouzil vzdy az neskorsi usek nahrateho - az po zvyknuti si na "novy" zvuk Popiskujem si

myslim, ze slepe testy by dopadli zaujimavo..

cosi podobne v druhom variante uz davnejsie predviedol aj Andrej, akurat pouzil ako signal kus nahravky, nebola to gitara cez reprak, takze to neznelo uchu lahodne a z tohto "dovodu" bol tento test vseobecne odsudeny ako nedoveryhodny a nepresvedcivy  Bavím sa skvele
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #341 kedy: 12. Máj , 2017, 10:08:52 »

bol by velmi zaujimavy test nahrat gitarovy aparat a s tymi istymi nachlp konstantnymi podmienkami pokracovat v nahravani po vymene lamp. pre uplnu objektivitu by to chcel spravit trojmo:

Ved na to som tu dal linku hore. Hoci nic moc ukazka, uznavam. :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #342 kedy: 12. Máj , 2017, 10:19:47 »

myslis toto ?

https://soundcloud.com/5f6-a/chords

no to su prave take porovnavacky, ktore by som na podporu tvrdeni o zasadnych rozdieloch vo zvuku ani moc nedaval. rozdiel na urovni toho, ze budem brnkat par centimetrov na inom mieste gitary s inou silou, cize ak by som chcel dokazat cojaviem, ze rovnake lampy pri rovnakom nastaveni aparatu mi menia zvuk podla toho, ci zaznem luster, presne tuto istu ukazku by som mohol pouzit  Ja som čert.. Bavím sa skvele

zato som pisal, ze " do aparatu by hral zivy gitarista, urovne ani korekcie na aparate by sa NEzmenili, snazil by sa hrat cely cas to iste, do porovnavacej nahravky by sa pouzil vzdy az neskorsi usek nahrateho - az po zvyknuti si na "novy" zvuk "  ... ... a samozrejme, ak sa chceme bavit v rovine "ako je to naozaj", mal by to byt "naozajstny" gitarista, co aj "naozaj" hra, nie nejaky rozladeny brnkal, ktoreho jedina legitimita je v tom, ze ma Les Paul a pouziva Mullardy Ja som čert..
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #343 kedy: 12. Máj , 2017, 11:50:48 »

Sak sa to da reampnut tym istym signalom ake brnkanie? normalne sa daju spravit konstantne podmienky s tym ze sa budu menit len lampy..
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #344 kedy: 12. Máj , 2017, 11:52:29 »

naschval som pisal o troch verziach. aj brnkanie tam bolo z toho dovodu, ze ked sa jeden a ten isty gitarista rozbrnka na jednych alebo diametralne inych lampach, ci bude vo vysledku pocut rozdiel, aj ked sa po vymene nic na aparate neprestavi...
Zaznamenané
Strán: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 35 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.045 sekund, 23 otázok.