Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
23. Apríl , 2024, 15:38:56
Strán: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 35 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Výmena elektróniek.  (Prečítané 144728 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #360 kedy: 13. Február , 2018, 14:34:02 »

K téme nákupu lámp na Slovensku a na Západe:
Dostal som asi 15 elektróniek na prelampovanie dvoch aparátov, z nich 2 boli pokazené. Keby boli kupované tu, všetci by ste hovorili:
"Na Slovensku kúpiš iba šmejdy, kupuj v Nemecku."
Lenže tieto boli kúpené od Tubeampdoctor, takže to vyzerá, že si človek asi nevyberie... Smútim

Ake konkretne? Inak ja osobne tiez reciam, ze v JJ triedia lampy a najhorsie skoncia prave v Auparku v Muzikeri moc neverim.  :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
McStinger
nováčik
*
Príspevkov: 55



« Odpoveď #361 kedy: 13. Február , 2018, 14:54:44 »

Človek narazí na všeličo. Minule som v jednom Engli E530 narazil na vstupnú TAD lampu, ktoré šumela tak, že šum tvoril cca polovicu úrovne signálu z gitary. Sa mi veriť nechcelo. Majiteľ na to spokojne hrával, že však má za tým noise gate. Inak objednávam skoro výhradne JJ z Tube Townu a zatiaľ bez problémov.
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #362 kedy: 13. Február , 2018, 14:56:11 »

K téme nákupu lámp na Slovensku a na Západe:
Dostal som asi 15 elektróniek na prelampovanie dvoch aparátov, z nich 2 boli pokazené. Keby boli kupované tu, všetci by ste hovorili:
"Na Slovensku kúpiš iba šmejdy, kupuj v Nemecku."
Lenže tieto boli kúpené od Tubeampdoctor, takže to vyzerá, že si človek asi nevyberie... Smútim

a aká bola vada ??
ja som sa tiež stretol s  tým, že sa pretrhlo žeraviace vlákno u nových lampách,
myslím si že to je vplyvom otrasov, pádu... ale tak je to asi v  štatistike  chybného materiálu,
klasický žiarovkový prípad, u nových či starých lámp,


čo sa týka lámp JJ sú kvalitne vyrobené,  len tie zvukové parametrekt gitaristi čo chcú nedostanú na slovensku ,
každý druhý človek čo si kúpil JJčka dostal napr mikrofonické lampy čo sa  v  gitarových ampoch prejaví,
ale ako si všimnete na  stránke JJ ,že výlučne nerobia lampy do gitarových zosikov ale asi všeobecne do hifi zosíkov,

neviem ako to majú vymyslené a  dohodnuté so zahraničnými firmami,  že sa predávajú v  zahraničí JJčka pekne vyselektované pre gitaristov, niekde aj lacnejšie ako  u nás na slovensku,
a v amerike sa predávajú sety JJčiek kt hrajú TOP do zosíkov marshall napr....
 slovenský výrobca BLEY už roky roky do zadu si nechával dovážať z USA takéto sety,

zrejme JJ electronix sa  nechce babrať so selektivizáciou lámp pre  hudobníkov  Beeee



neviem či som náhodou nevydeľ pod týmto mesa boogie logom JJ alebo harmonix - sovtek lampu ,
 aj mesa  to len vyselektováva,
« Posledná zmena: 13. Február , 2018, 15:00:50 od tipek » Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #363 kedy: 13. Február , 2018, 15:03:45 »

Ake konkretne?

a aká bola vada ??

Jedna pentóda KT88 nemala vnútorný spoj, bola úplne vadná, jedna trióda ECC83 bola veľmi mikrofonická - asi tiež blbý spoj - dávala veľké šupy v repráku pri klopkaní.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #364 kedy: 13. Február , 2018, 15:08:48 »

Znacku som myslel. :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #365 kedy: 13. Február , 2018, 15:19:16 »

Znacku som myslel. :)
Už to tu nemám... pentóda bola tuším JJ a preampovka bola TAD - ale to asi nie je výrobca.
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #366 kedy: 13. Február , 2018, 16:06:10 »

a aká bola vada ??
ja som sa tiež stretol s  tým, že sa pretrhlo žeraviace vlákno u nových lampách,
myslím si že to je vplyvom otrasov, pádu... ale tak je to asi v  štatistike  chybného materiálu,
klasický žiarovkový prípad, u nových či starých lámp,


čo sa týka lámp JJ sú kvalitne vyrobené,  len tie zvukové parametrekt gitaristi čo chcú nedostanú na slovensku ,
každý druhý človek čo si kúpil JJčka dostal napr mikrofonické lampy čo sa  v  gitarových ampoch prejaví,
ale ako si všimnete na  stránke JJ ,že výlučne nerobia lampy do gitarových zosikov ale asi všeobecne do hifi zosíkov,

neviem ako to majú vymyslené a  dohodnuté so zahraničnými firmami,  že sa predávajú v  zahraničí JJčka pekne vyselektované pre gitaristov, niekde aj lacnejšie ako  u nás na slovensku,
a v amerike sa predávajú sety JJčiek kt hrajú TOP do zosíkov marshall napr....
 slovenský výrobca BLEY už roky roky do zadu si nechával dovážať z USA takéto sety,

zrejme JJ electronix sa  nechce babrať so selektivizáciou lámp pre  hudobníkov  Beeee



neviem či som náhodou nevydeľ pod týmto mesa boogie logom JJ alebo harmonix - sovtek lampu ,
 aj mesa  to len vyselektováva,


dohodnute to maju tak ze vynosy z rozsahu to cele pokryju. Cize jasne ze ja dostanem lepsi deal nez ty ked od JJ vezmem 15 000 lamp rocne.
Peter Diezel co robi zosiky napriklad casto spomina ze JJ EL34 ked kupoval z Cadce, tak ze kazda tretia nehrala, preto presiel na KT77 od JJ co je sranda ze je podobna lampa od toho isteho vyrobcu a ze zrazu problem neni. :)

Takze niektore problemy budu mozno pomaly na individualnej urovni u typu lamp a nie az tak u vyrobcu.
A tiez si myslim, ze JJ nema cas na to aby robili daku specificku selekciu pre gitaristov ked od nich odobera lampy cely svet a potom tie obchody si daju za to priplatit, ze tu selekciu a nasledne aj triedeny odpad vyriesia za nich.
Zaznamenané

FakyGrobian
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 478



« Odpoveď #367 kedy: 13. Február , 2018, 16:08:47 »

KT88 je Ruby Tubes a ECC83 je TAD
Zaznamenané

Fender Custom Shop ´55 Precision Bass Relic / Sivčák TB4 Jazz Custom / Sivčák NDHS5 -> kvantum efektov -> Aguilar Tone Hammer 500 -> GK 410 RBH / Ampeg SVT810
epiphonic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 734



« Odpoveď #368 kedy: 13. Február , 2018, 17:11:08 »

Už keď je tato tema otvorená, tak sa spýtam. Nedávno som si pořídil nový pár lamp konkrétne tieto na obrázku (6p3s-e). Ako vidno, nemajú tú bakelitovú bázu (či čo to je) ako bežné 6L6... a teda tie uchycovacie svorky pri päticiach budú tlačiť priamo na žeravé sklo. Nehrozí tam poškodenie lámp? Ako by ste to riešili?

Zaznamenané

slow riffs / bong hits
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #369 kedy: 13. Február , 2018, 18:25:02 »

KT88 je Ruby Tubes a ECC83 je TAD

A kto ti poradil ake lampy si mas kupit ?
Ruby su klumpatne lampy, poväcinou vyroba cinska.
Tie by som si do zosika nedal ani na chvilu  Bavím sa skvele
A preampovku odfot.
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #370 kedy: 13. Február , 2018, 18:35:48 »

Peter Diezel co robi zosiky napriklad casto spomina ze JJ EL34 ked kupoval z Cadce, tak ze kazda tretia nehrala, preto presiel na KT77 od JJ co je sranda ze je podobna lampa od toho isteho vyrobcu a ze zrazu problem neni. :)

Takze niektore problemy budu mozno pomaly na individualnej urovni u typu lamp a nie az tak u vyrobcu.
A tiez si myslim, ze JJ nema cas na to aby robili daku specificku selekciu pre gitaristov ked od nich odobera lampy cely svet a potom tie obchody si daju za to priplatit, ze tu selekciu a nasledne aj triedeny odpad vyriesia za nich.

KT77 je slabsia sestra lampy KT88 cize zväzkova tetroda, ktora znesie daleko vyzsie napätie na G2jke ako EL34ka, ktora je tak popularna ,ze ju pomali nestihaju vyrabat a kazda lampa sa po vyrobe musi cca 3dni zahoriet,co sa deje pri urcite nizsich napätiach ako je v zosikoch a kedze dalej ich nikto nekontroluje, moze sa stat to co sa stava velkoodberatelom.
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #371 kedy: 13. Február , 2018, 18:39:48 »

Už keď je tato tema otvorená, tak sa spýtam. Nedávno som si pořídil nový pár lamp konkrétne tieto na obrázku (6p3s-e). Ako vidno, nemajú tú bakelitovú bázu (či čo to je) ako bežné 6L6... a teda tie uchycovacie svorky pri päticiach budú tlačiť priamo na žeravé sklo. Nehrozí tam poškodenie lámp? Ako by ste to riešili?



... treba tie pliesky dat prec.Budu ti vytlacat tie lampy z pätic alebo drat to sklo az ti lampa pusi vakum a streli.
PS: a su tie lampy vhodne do tvojho ampu ?
Zaznamenané
epiphonic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 734



« Odpoveď #372 kedy: 13. Február , 2018, 19:28:50 »

Ok skúsim to nejak odmontovat. K tej otazke... no amp mam laney gh50l. Teraz su tam EL34 a je tam switch ktorym sa da bias prepnut na 6L6. Tieto ruske su vraj nieco ako 6L6GT tak tipujem ze su vhodne, ale nemam s lampami moc skusenosti, tak sa rad necham poucit  Neviem
« Posledná zmena: 13. Február , 2018, 20:45:17 od epiphonic » Zaznamenané

slow riffs / bong hits
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #373 kedy: 14. Február , 2018, 09:15:39 »

Ale ten prepinac je tam pre lampy selektovane od ENGLU a nie hocijake !
Ja by som to tam len tak nepchal lebo si mozes nieco odpalit.Ono tie lampy niesu moc na vysoke napätie,ale najdu sa aj take co to vyzsie napätie znesu, cize ak ich nemas oterstovane, nerob to.
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #374 kedy: 14. Február , 2018, 10:03:24 »

Ono tie lampy niesu moc na vysoke napätie...
Presne tak. Tie lampy sú na 250 Voltov, v tvojom zosíku je 460!
Je rozdiel medzi 6L6GT a 6l6GC
Zaznamenané
Strán: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 35 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.104 sekund, 23 otázok.