Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Marec , 2024, 13:35:05
Strán: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 35 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Výmena elektróniek.  (Prečítané 144237 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #405 kedy: 06. December , 2018, 10:57:57 »

pozerám že ten amp je dosť pekne modifikovatelný aj parádne súčiastky sú tam, tuším že to je dáky SOLDANOidný amp, nevidel som schému ale možno by s a to dalo aj prerobiť na  TRUE SOLDANOist amp  Bavím sa skvele Bavím sa skvele

« Posledná zmena: 06. December , 2018, 10:58:55 od tipek » Zaznamenané

epiphonic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 734



« Odpoveď #406 kedy: 06. December , 2018, 12:43:35 »

pozerám že ten amp je dosť pekne modifikovatelný aj parádne súčiastky sú tam, tuším že to je dáky SOLDANOidný amp, nevidel som schému ale možno by s a to dalo aj prerobiť na  TRUE SOLDANOist amp  Bavím sa skvele Bavím sa skvele

Yup. Tie ampy su tym zname. V usa to moduju na zakazku firmy ako Verellen, Friedman... Fakt to plno ludi kupuje ako platformu na buduce mody. Vsade som len chvalu cital na tu konstrukciu, ale za tu cenu určite niekde setrit museli.
Zaznamenané

slow riffs / bong hits
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #407 kedy: 06. December , 2018, 14:55:18 »

Ten zosik je naky jak nedochuteny hotdog, asi trafaky bez horcice ci co Bavím sa skvele , lebo aj po tuningu ten amp nema ton i ked vymena lamp a tie kadejake vylepsenia tomu zasadne pomozu ale soldana su velice podobne spravene a hraju paradne.
Ale kazdopadne, ked som ocumnul tieto ampy, skonstatoval som, ze ziadny podobny amp sa uz neoplati doma vyrabat, uz ani len kuliva tej paradnej kasni.
« Posledná zmena: 06. December , 2018, 14:57:12 od brdo prvy » Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #408 kedy: 06. December , 2018, 15:15:14 »

Jezis toto mam najradsej tie bachorky ze 'SOLDANIOIDNY' amp a 'takmer ako friedman' alebo 'uplna kopia bogneru z Lanskrouna'..  pocul som SLO100 a hral som na tom asi 5x a zatial nic co bolo zlatane u nas domorobo na kolene co niekto nazval ze 'vychadza to zo soldana' alebo 'je to soldano schema' nehralo ani na 100 mil vzdialene pribuzne.

Vsetko to boli take tenke upizukane zvuciky. Asi sa neda ojebat suciastky a sposob ako je rieseny tone stack a vystupne trafa. To su take snilkovske predstavy toto  Bavím sa skvele Sa mi paci jak vsetci vedia vzdy vsade aj na inych forach jak tie friedmany napriklad funguju ale nikto nic take nikdy nepostavil.  Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 06. December , 2018, 15:15:47 od kaolko » Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #409 kedy: 06. December , 2018, 18:27:10 »

no ale vsak jetcity navrhol soldano pre cinakoch, tak co moze byt  viac soldanoidne ako toto?  Bavím sa skvele
Zaznamenané
futox
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 451



« Odpoveď #410 kedy: 06. December , 2018, 20:11:55 »

Mal som 50w verziu prvy kanal bol poprdeli ked ho správne nakrútiš a pre-amp volume vykuris do 3/4 tak to ma paradny hard rockovy crunch, druhy kanal sami az tak nepáčil.
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #411 kedy: 07. December , 2018, 00:17:12 »

no ale vsak jetcity navrhol soldano pre cinakoch, tak co moze byt  viac soldanoidne ako toto?  Bavím sa skvele

Sak prave  Bavím sa skvele nieco asi robio inakio aki maijo Bavím sa skvele ... 25 rockov mi trvalo kym som dosiel na to ze ten zazracny zvuk aparátov nie je zakresleny v scheme  Smútim. Schema je len priblizna mapa pre hladanie poruch a niekto si mysli ze podla nej najde sv.gral.Hovno.


.. aj J. Marshall dal vyrobit kopiu fendra a hralo to inak  Žmurk pici ale nastastie pre niekoho lepsie  Bavím sa skvele
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #412 kedy: 07. December , 2018, 16:46:01 »

jo pravda  Zdravíčko
Zaznamenané

epiphonic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 734



« Odpoveď #413 kedy: 07. December , 2018, 20:36:45 »

Mne je uplne putna, ci to je soldanoidne, alebo marshalloidne. Kupil som to bo to bolo lacne a na tu cenu pekne spravene Neviem ked tomu uberem presence a vysky, hra to uuuplne v pohode. Skoda tych zdielanych korekcii, lebo overdrive kanal hra viac do vysok ako crunch, ale da sa to prezit.

Inak jasne, ze to nehra jak soldano... Kto by to cakal? Overdrive kanal je v podstate preamp SLO, takze nejaka podobnost by tam byt mala.
« Posledná zmena: 07. December , 2018, 20:43:19 od epiphonic » Zaznamenané

slow riffs / bong hits
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #414 kedy: 07. December , 2018, 22:17:41 »

no ale vsak jetcity navrhol soldano pre cinakoch, tak co moze byt  viac soldanoidne ako toto?  Bavím sa skvele

:D tak veru


* image_121056.jpg (129.62 KB, 800x529 - prehliadnuté 329 krát.)
Zaznamenané

pidri
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 251



« Odpoveď #415 kedy: 17. December , 2018, 19:52:05 »

chcel by som vymeniť v malickom champione 600 (single ended 6V6) koncovu lampu za 6L6. je mi jasné že tá 6L6 tam pôjde "studená", ale ide mi len o čistý zvuk. už som ju tam na chvíľu dal a zvuk sa mi páčil. je tam potrebné niečo riešiť alebo ju tam môžem nechať bez akýchkoľvek modifikacii?
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #416 kedy: 17. December , 2018, 22:12:15 »

Nebude tam daco skor s ohmami a zatazou v suvislosti s vystupakom?
Zaznamenané

pidri
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 251



« Odpoveď #417 kedy: 18. December , 2018, 12:07:33 »

keď som svojím tupym okom pozrel na specky tak 6L6 ma polovičný odpor (a teda aj impedanciu?) ako 6v6. ak tam mám 4ohmove repro tak by som mal byť ok. či nie? vie mi to niekto vysvetliť?
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #418 kedy: 18. December , 2018, 20:19:48 »

keď som svojím tupym okom pozrel na specky tak 6L6 ma polovičný odpor (a teda aj impedanciu?) ako 6v6. ak tam mám 4ohmove repro tak by som mal byť ok. či nie? vie mi to niekto vysvetliť?
treba si aj skontrolovat bias ci neni moc,aby si si nespalil trafaciky.
Zaznamenané
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #419 kedy: 03. Február , 2020, 13:18:56 »

Pred par dnami som dotrepal domov Mesa Stiletto Ace head no a zacalo to robit take veci ze po 20 minutach hrania odisla poistka. Tak som ju vymenil, zapol main a ked som prepol zo stand by tak chrrrr a jemne prd a poistka zase v riti. Takto to urobilo znovu a tak fantozziho nahle prepadlo podozrenie ze to moze byt jedna alebo obe EL34. V manuale sa pise fixed bias ale neviem ci je nestavitelny trimerom alebo staci len matched pair s parametrami vzhodnymi pre Stiletto. Takze objednam dve trebars JJ (tie maju dobru povest) a otazka je ci mam platit technikovi za biasovanie alebo biasovat nebude treba a jednoducho ich tam osadim. Skoda by to bolo predavat, je to skvely zosik.
Zaznamenané
Strán: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 35 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.042 sekund, 23 otázok.