Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Marec , 2024, 16:31:27
Strán: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 35 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Výmena elektróniek.  (Prečítané 144240 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #435 kedy: 24. Február , 2020, 15:19:35 »

na thetubestore uzivatelia pisu uplne basne o tom aky je v tubach rozdiel.
Na iných fórach píšu, ako ich vyliečil Oscilokoitum.  Bavím sa skvele

Verim tomu ze spektralny analyzer by ukazal nejake vysledky ale v celej zvukovej drahe od snimacov az po reprak sa toho zomelie tolko ze tie rozdiely su viditelne asi ako prd v bublinkovej kupeli
Ja dokonca verím, že ani spektrálny analyzér by pri správnom meraní nenašiel rozdielne výsledky. Každá elektrónka aj každý tranzistor majú úplne rovnú frekvenčnú charakteristiku až po bod zlomu, za ktorým klesá 6 dB / oktávu. Ten bod zlomu je nad počuteľným pásmom.
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #436 kedy: 25. Február , 2020, 13:56:18 »

No neviem podla mna to je tak nejak ze rozny zisk lamp asi ovplyvnuje kde v tone stacku podla umiestnenia budu robit rozdiel zvukovy. Cize to ako si to nas mozog vyodnoti ako sa ten zvuk sprava v priestore. mal som preampovky co mali strasne moc gainu a zneli stale zastreto (jj) a take ktore mali strasne moc gainu a zneli ostro (spominane ruby) cize nieco ine okrem zisku asi bude vplyvat na to ako zneje vo vysledku ten zosik.
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #437 kedy: 25. Február , 2020, 15:20:07 »

...mal som preampovky co mali strasne moc gainu a zneli stale zastreto (jj) a take ktore mali strasne moc gainu a zneli ostro (spominane ruby) cize nieco ine okrem zisku asi bude vplyvat na to ako zneje vo vysledku ten zosik.
Opakujem asi 50-ty krát. Stretnime sa, ja budem meniť lampy, ty nebudeš vedieť, ktorú som dal a zistíme, ako to je.
Privítal by som viacerých, hlavne Braňov, ale tí to nepotrebujú, oni vedia.  Bavím sa skvele
Zaznamenané
epiphonic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 734



« Odpoveď #438 kedy: 25. Február , 2020, 16:30:31 »

Choďte do toho uz, šak koho to ma baviť tu čítať  to isté dookola  Popiskujem si
Zaznamenané

slow riffs / bong hits
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #439 kedy: 25. Február , 2020, 16:56:38 »

Privítal by som viacerých, hlavne Braňov, ale tí to nepotrebujú, oni vedia.  Bavím sa skvele

Ty to nedokážeš pochopiť, že som aj takéto blind testy už absolvoval a bez najmenšieho problému som hneď rozoznal viaceré verzie Tesiel a 60s Mullardov na prvý krát?  Nechajte ma vydýchať Svojho času sme často robili rôzne porovnavacky ampov aj lámp pritom. To rozozná ozaj hocikto, tie rozdiely sú výrazne. Tak načo mám trepať kamsi haraburdy, aby som si zas zopakoval to isté? Mne je Tvoje ojedinele presvedčenie ukradnuté.  Cmuk chlapci
« Posledná zmena: 25. Február , 2020, 17:01:30 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #440 kedy: 25. Február , 2020, 19:10:18 »

Andrej, za tvoje teoreticke skusenosti mas u mna cestne miesto, ale prakticke uplne nula. Od zosikov po lampy, prepac. Nehravas na ziadny amp, len behas s merakom.

Ja nepotrebujem hadat, ktora lampa je Tesla a ktora Mullard. Ale vybrat si, ktora sa mi najviac paci, kedze ja rozdiely pocujem, dal som aj nahravku. To iste zosiky. Medzi trandakom a lampou som si na blind vyberal uz velakrat a nie len z pozicie nahravky, ale z pocitu hry, ktora ma opat vyrazny podiel na vyslednom zvuku. Co ty vobec nevies a nechces pochopit. Zial, nie si muzikant.

 Na zdravie! Zdravíčko
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #441 kedy: 25. Február , 2020, 22:08:45 »

Ty to nedokážeš pochopiť, že som aj takéto blind testy už absolvoval a bez najmenšieho problému som hneď rozoznal viaceré verzie Tesiel a 60s Mullardov na prvý krát...Mne je Tvoje ojedinele presvedčenie ukradnuté.  Cmuk chlapci
Ja ti neverím, že ten test si naozaj robil tak, že si nevedel, čo hrá. Presvedčí ma iba to, čo budem vidieť a počuť na vlastné zmysly.

Andrej, za tvoje teoreticke skusenosti mas u mna cestne miesto, ale prakticke uplne nula. Od zosikov po lampy, prepac. Nehravas na ziadny amp, len behas s merakom.
Branko, nemienim sa tu hádať, nie sme kotlebovci na fejzbuku.
Ale problém je v tom, či majú elektrónky rôznych výrobcov v sebe rôzne frekvenčné korekcie. Môžeš byť najlepší muzikant a o tomto nemusíš mať potuchy.
... Co ty vobec nevies a nechces pochopit. Zial, nie si muzikant.
Ty dobre vieš, že som (bývalý) muzikant, hral som so Žbirkom aj so Šebanom, väčšinou na aparátoch vlastnej konštrukcie. Viem, ako majú veci fungovať.
A opakujem: urobme test spolu.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #442 kedy: 25. Február , 2020, 22:36:21 »

Ja ti neverím, že ten test si naozaj robil tak, že si nevedel, čo hrá. Presvedčí ma iba to, čo budem vidieť a počuť na vlastné zmysly.

Ano, sasi vybrate, Roberto dokonca V1 lampu vyberal bez vypnutia ampu (este som mu na to pindal) - jednu za druhou, minimalne 5 roznych, casto som vobec netusil co tam je. Vacsinou tie rozdiely boli zrejme hned a nam obom.

Btw., teraz som skusal na tom sluchadlovom hybride viacere tie 6SN7, rozdiely necakane velke a hned pocutelne, pri tej istej skladbe aj hlasitosti.  :)
« Posledná zmena: 25. Február , 2020, 22:36:38 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #443 kedy: 25. Február , 2020, 22:48:57 »

Ano, sasi vybrate, Roberto dokonca V1 lampu vyberal bez vypnutia ampu (este som mu na to pindal) - jednu za druhou, minimalne 5 roznych, casto som vobec netusil co tam je. Vacsinou tie rozdiely boli zrejme hned a nam obom.
Hlasitosť ste zakaždým vyrovnávali?
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #444 kedy: 25. Február , 2020, 22:55:29 »

Hlasitosť ste zakaždým vyrovnávali?

Neviem, bolo to cca v roku 2005-2007, ale bola plus minus rovnaka, nejake vacsie vykyvy tam pri zmenach neboli. Roznych skusani lamp som zazil kvantum aj doma pri tichej hlasitosti, aj na hifi zosikoch atd. Fakt sa mi nechce sa k tomu stale vracat. Bavím sa skvele

Mozem ale vziat niekedy ten sluchadlovy zosik aj so sluchadlami ked chces a par tych 6SN7 a tam ked nebudes pocut rozdiel, tak uz neviem potom. Sam cumim, ake to je vyrazne Nechajte ma vydýchať (hned po sebe, ta ista pasaz skladby)
« Posledná zmena: 25. Február , 2020, 22:56:12 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #445 kedy: 25. Február , 2020, 23:27:47 »

Hlasitosť ste zakaždým vyrovnávali?
Neviem, bolo to cca v roku 2005-2007, ale bola plus minus rovnaka
Čiže nevyrovnávali a rozdiel bol iba v nej.
Už chápeš, čo tu celý čas hovorím a prečo chcem byť pri teste?
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #446 kedy: 25. Február , 2020, 23:32:31 »

Čiže nevyrovnávali a rozdiel bol iba v nej.
Už chápeš, čo tu celý čas hovorím a prečo chcem byť pri teste?

 Bavím sa skvele Opakujem, ze tam neboli vyrazne pocutelne rozdiely v hlasitosti. Takisto ako ked si prehodim lampy doma... Iste, ze presne na desatinu to znovu netrafim, ale rozdiely su minimalne, ak vobec. Na audiozosiku a sluchadlovom takisto - po vymene za rovnaky typ lamp minimalne rozdiely v hlasitosti, ze vacsinou ani netreba vyraznejsie dostelovat...  
« Posledná zmena: 25. Február , 2020, 23:34:48 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #447 kedy: 25. Február , 2020, 23:57:08 »

Viem, ako majú veci fungovať.
cize okrem toho, ze tvrdis, ze gitaristi su hluchi a sprosti, tak nas chces presvedcit o tom, ze rozny zisk lamp, nema vplyv na vysledny zvuk aparatu, podla toho, v ktorom stupni preampu zmeni dana lampa jednotlive pomery skresleni/harmonickych frekvencii? Co je v podstate to voodo, co gitarista popise ako "henta a henta lampa ma taky a onaky zvuk". Lebo mam dojem, ze sa to zacina uberat tymto smerom. Nerozumiem preco sa 10 rokov potrebujeme dotahovat na slovickach a dohadovat testy, o ktore nikto nema zaujem, miesto toho aby si uviedol veci na pravu mieru - ked uz sa teda bijes do hrude, ze tomu rozumies (o com nepochybujem...vacsinou). Alebo je to o tom , ze neveris, ze progac, po tych rokoch masirovania usi vyknedlenym gejwotom je hluchy ako netopier?
« Posledná zmena: 25. Február , 2020, 23:58:54 od styrioci » Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #448 kedy: 26. Február , 2020, 11:40:26 »

cize okrem toho, ze tvrdis, ze gitaristi su hluchi a sprosti, tak nas chces presvedcit o tom, ze rozny zisk lamp, nema vplyv na vysledny zvuk aparatu, podla toho, v ktorom stupni preampu zmeni dana lampa jednotlive pomery skresleni/harmonickych frekvencii?
Ty teda tvrdíš, že je pravda, že lampy môžu mať viac alebo menej stredov?
Lebo ja tvrdím to isté, čo ty - rôzne lampy môžu rôzne skreslovať ale vyzerá to tak, akoby si mi odporoval.

Nerozumiem preco sa 10 rokov potrebujeme dotahovat na slovickach a dohadovat testy, o ktore nikto nema zaujem, miesto toho aby si uviedol veci na pravu mieru...
Oxymoron: ja chcem uviesť veci na pravú mieru testom (o ktorý nemá záujem nikto, ak si nie je istý výsledkom ).
To, že to trvá 10 rockov ma serie viac, ako teba.
Zaznamenané
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3483



« Odpoveď #449 kedy: 26. Február , 2020, 21:30:22 »

 Na odľahčenie napisem ze som zatial najviac penazi zarobil s akustikou Crafter co mi tuna Branko poradil, a to do mixu Behringer :-))) lampy mi stoja doma aj ked su najvaaaaac  Na zdravie!
Zaznamenané
Strán: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 35 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.049 sekund, 23 otázok.