Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Marec , 2024, 18:01:59
Strán: 1 ... 30 31 [32] 33 34 35 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Výmena elektróniek.  (Prečítané 144241 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #465 kedy: 28. Február , 2020, 11:39:33 »

a v tom zosiku, co prave spominas, su take lampy, ktore ked menis, tak zasadne zmenia hlasitost a su zaroven aj take lampy, ktore na tej istej pozicii nezmenia zasadne hlasitost ale farbu ?

No ja tam menim napr. preampovky ECC83 a 82 trebars Brimar za Mullard alebo Tesly E83CC, vsetky minimalne pouzivane. Zmeny hlasitosti su po vymenach ozaj ze prakticky nepostrehnutelne, to skor pri koncovych. Pritom farba, detail a dynamika sa meni velmi vyrazne.

Teraz mam hybrid sluchadlovy zosik a povodnu preampovku JJ 6S7N som vymenil za staru NOS Sylvaniu z roku 1954 - zmena hlasitosti ziadna, inak obrovsky rozdiel v zvuku, az akoby som vymenil zosik. Toto mam inak fakt chut Andrejovi pustit.  :)
« Posledná zmena: 28. Február , 2020, 11:44:00 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #466 kedy: 28. Február , 2020, 11:52:19 »

Pritom farba, detail a dynamika sa meni velmi vyrazne.
Mám rád slová dynamika a detail. Nikomu nič nehovoria, teda dynamika mne hovorí: "Odstup šumového napätia meraný cez psofometricý filter", ale ty si určite nemal na mysli toto.

...zmena hlasitosti ziadna, inak obrovsky rozdiel v zvuku, az akoby som vymenil zosik. Toto mam inak fakt chut Andrejovi pustit.
Andrej sa veľmi teší. Kedy a kde?
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #467 kedy: 28. Február , 2020, 12:30:00 »

No ja tam menim napr. preampovky ECC83 a 82 trebars Brimar za Mullard alebo Tesly E83CC, vsetky minimalne pouzivane. Zmeny hlasitosti su po vymenach ozaj ze prakticky nepostrehnutelne, to skor pri koncovych. Pritom farba, detail a dynamika sa meni velmi vyrazne..

to dava ale Andrejovi za pravdu  Žmurk skratka v pozicii kde tie lampy menis ich rozdielny zisk neovplyvni pocutelnu hlasitost, ale skreslenie, ktore sa vo vysledku javi pocutelnou zmenou farby (spominyny princip enhanceru).

keby totiz v tej istej pozicii zmena lamp menila hlasitost, ale zaroven zmena inych lamp v tej pozicii nezmenila hlasitost, ale vnimanie vyslednej farby, tak by mal Andrej ozaj co vysvetlovat  Popiskujem si
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #468 kedy: 28. Február , 2020, 12:33:27 »

Mám rád slová dynamika a detail. Nikomu nič nehovoria, teda dynamika mne hovorí: "Odstup šumového napätia meraný cez psofometricý filter", ale ty si určite nemal na mysli toto.

mal na mysli, ze tie, co velmi menia farbu pravdepodobne aj pocutelne komprimuju = zhorsene podanie rozdielu medzi tichsimi a hlasnejsimu pasazmi. naopak, tie cistucke a detailne budu tie, co tam nevnasaju skreslenie (cize defacto limitaciu).
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #469 kedy: 28. Február , 2020, 14:11:53 »

to dava ale Andrejovi za pravdu  Žmurk skratka v pozicii kde tie lampy menis ich rozdielny zisk neovplyvni pocutelnu hlasitost, ale skreslenie, ktore sa vo vysledku javi pocutelnou zmenou farby (spominyny princip enhanceru).

"Pocutelnou zmenou farby" - ved to ale Andrej popiera, nie?  :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #470 kedy: 28. Február , 2020, 14:22:38 »

mal na mysli, ze tie, co velmi menia farbu pravdepodobne aj pocutelne komprimuju = zhorsene podanie rozdielu medzi tichsimi a hlasnejsimu pasazmi. naopak, tie cistucke a detailne budu tie, co tam nevnasaju skreslenie (cize defacto limitaciu).

Ciastocne ano. Teraz dam priklad z toho sluchadloveho hybridu s lampovym preampom - JJ lampa - zvuk oproti NOS Sylvanii zastretejsi s citelne osekanymi vyskami (napr. cinely celkovo tichsie, akoby schovane a podstatne menej cinkaju). Sylvania ma pritom aj cistejsie a udernejsie basy - bicie aj kopaky viac citit a zaroven sirsi priestor (akoby si bol vo vacsej miestnosti). Cize lepsi detail (pocujes vsetko jasnejsie), lepsi priestor (akoby vacsia miestnost a lepsie umiestnenie nastrojov v nej) a zivsi prejav (tiche vs hlasne a udernost a presnost basov). Hlasitost po vymene rovnaka.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #471 kedy: 09. Marec , 2020, 22:04:27 »

Dnes som si v gramcovom preampe vyskusal vymenu takmer totoznych typov ruskych lamp 6n2p za 6n2p-ev a to iba v jednej sekci... rozdiel bol evidentny. Zisk u tych lamp je totozny.Jediny rozdiel v odlisnosti, okrem parametrovej zivotnosti je ze jedny maju anodu z tmaveho matneho plechu a tie druhe zo svetleho matneho  Bavím sa skvele
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #472 kedy: 10. Marec , 2020, 13:45:26 »

aaaa mozme ist odznova  Ja som čert..
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #473 kedy: 10. Marec , 2020, 14:43:51 »

yeeeeeeeeeeeeeeeeeees  Na zdravie!
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #474 kedy: 10. Marec , 2020, 15:55:58 »

aaaa mozme ist odznova  Ja som čert..
Ešte nie. Téma pospí tak pár mesiacov, potom sa nejaký naskúsený mlaďas opýta starých psov, čo robiť pri "nesprávnom" zvuku aparátu. Starí psi odpíšu, že meniť lampy, ale jeden starý pes napíše, že ani náhodou.
A potom bude to "odznova".  Bavím sa skvele
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #475 kedy: 10. Marec , 2020, 16:06:43 »

Doteraz to malo tak rocnu periodicitu, tak teraz to natiahnime do 2022. Bavím sa skvele
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Gwynnbleid
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 158


« Odpoveď #476 kedy: 11. Marec , 2020, 10:46:39 »

Oka, tak co tak spravit takyto experiment.
--- Do Helixu pichnut lampovy preamp.
--- Nahram cez Helix DI linku a spravim reamp pre rovnaky setting na roznych elektronkach
--- Vytiahnem z tych trackov EQ analyzky a cokolvek dalsie co budete chciet :)

Od vas by som potreboval pozicat preamp, kde si myslite ze to bude robit rozdiel a co najviac roznych preamp elektroniek
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #477 kedy: 11. Marec , 2020, 14:19:39 »

Oka, tak co tak spravit takyto experiment.
--- Do Helixu pichnut lampovy preamp.
--- Nahram cez Helix DI linku a spravim reamp pre rovnaky setting na roznych elektronkach
--- Vytiahnem z tych trackov EQ analyzky a cokolvek dalsie co budete chciet :)
Pri tomto by som ti rád asistoval, ale počkajme, kým tá Koruna prehrmí. Smútim
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #478 kedy: 14. Apríl , 2020, 18:02:50 »

Niečo pre Andreja  Ja som čert..

https://www.audio-philia.co.uk/blog/ready-to-roll-what-you-would-like-to-ask-about-swapping-valves-in-your-system
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #479 kedy: 14. Apríl , 2020, 18:48:06 »

Niečo pre Andreja  Ja som čert..
Páči sa mi: "Sú mierne rozdiely, ako vnímame rôzne elektrónky. A sú tie rozdiely predpovedateľné? Odpoveď je: nie."
Tak som si to voľne preložil.
Rozdiely v skutočnosti nie sú, iba ich nejako vnímame, a to každý z nás ináč.
Zaznamenané
Strán: 1 ... 30 31 [32] 33 34 35 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.039 sekund, 23 otázok.