Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Marec , 2024, 22:17:53
Strán: 1 ... 31 32 [33] 34 35 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Výmena elektróniek.  (Prečítané 144246 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #480 kedy: 15. Apríl , 2020, 02:34:34 »

Tak som si to voľne preložil.

No to si teda ten clanok ozaj volne prelozil a riadne zjednodusil. :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Jerrbert45
okukávač

Príspevkov: 1


« Odpoveď #481 kedy: 31. August , 2020, 12:50:55 »

Zdravím. Hľadám a nenachádzam žiadne info o majstrovi čo vymieňa elektrónky a nastavuje lampovy aparát. Skúste niekoho poradiť kto sa tomu rozumie. Som z PO. Vďaka
Zaznamenané
epiphonic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 734



« Odpoveď #482 kedy: 31. August , 2020, 20:08:35 »

Zdravím. Hľadám a nenachádzam žiadne info o majstrovi čo vymieňa elektrónky a nastavuje lampovy aparát. Skúste niekoho poradiť kto sa tomu rozumie. Som z PO. Vďaka

http://www.cpin.sk/kontakt/
Zaznamenané

slow riffs / bong hits
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #483 kedy: 09. Január , 2021, 21:28:04 »

Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #484 kedy: 09. Január , 2021, 21:35:20 »

Pockaj zas na Andreja  Bavím sa skvele
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #485 kedy: 10. Január , 2021, 08:58:35 »

Pockaj zas na Andreja  Bavím sa skvele
Ten nie je z PO.  :)
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #486 kedy: 15. Január , 2021, 15:45:40 »

Tak pockat.
Toto je o tom ako sa ktora lampa chova v skresleni a ten rozdiel Andrej nespochybnoval.
Ci ?
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #487 kedy: 20. Apríl , 2021, 18:45:02 »

Zaznamenané

dusan uk
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 247



« Odpoveď #488 kedy: 20. Apríl , 2021, 19:34:57 »

Akurat to kukaam...nieco pre Andreja Beeee
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #489 kedy: 21. Apríl , 2021, 20:38:19 »

Akurat to kukaam...nieco pre Andreja Beeee
Teraz keď počujete zvuk (náhodne vybratý) jednej z tých ukážok, koľkí z vás budú vedieť, ktoré lampy hrajú?
Zaznamenané
dusan uk
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 247



« Odpoveď #490 kedy: 22. Apríl , 2021, 14:35:28 »

ved asi nikto...rozdiely su,ale je mi jedno aka lampa hra....Dost tak inak Dave friedman nalozil na JJ,kvalita vyroby..
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #491 kedy: 29. Apríl , 2021, 10:18:40 »

podľa mňa to je zle - nevhodne nahraté ...
nepočujem tam rozdiel dáky za, kt by sa  dalo chytiť :) 

už som si všimol u neho že robi recenzie pedálov ale časť zvuku je furt taká istá, asi to sposobujú použíté impuzy IR,

tak isto ako Johan Segeborn .. ked si skuknete 50 videjí už  všetky aparáty znejú rovnako ........
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #492 kedy: 29. Apríl , 2021, 12:24:17 »

...všetky aparáty znejú rovnako ........
Veď ale to je pravda, všimni si, že gitaristi, ktorí majú svoj charakteristický tón, sú spoznateľní vždy, aj keď časom menia vybavenie.
Brian May, Allan Holdsworth, Steve Lukather, Jeff Beck...
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #493 kedy: 29. Apríl , 2021, 18:49:19 »

podľa mňa to je zle - nevhodne nahraté ...
nepočujem tam rozdiel dáky za, kt by sa  dalo chytiť :) 

už som si všimol u neho že robi recenzie pedálov ale časť zvuku je furt taká istá, asi to sposobujú použíté impuzy IR,

tak isto ako Johan Segeborn .. ked si skuknete 50 videjí už  všetky aparáty znejú rovnako ........
Andrej ma predbehol. Je to uplne bezny jav a neverim, ze si uz nedostal odpoved na svoj zvuk - sak tebe to hra vsetko rovnako.  Bavím sa skvele

Ako kazdy gitarista, tiez som na roznych zosikoch natocil vzdy ten svoj sound, ale posledne mesiace ma prave bavi tocit tie ampy uplne inak, nez som "zvyknuty" a ma to svoje caro.
Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #494 kedy: 05. Máj , 2021, 08:03:31 »

Branko  nastavovať aparát inak je niečo ako, ked si vymeníš LP za tele alebo strat Huh! alebo vymeníš si škatuľky  a  hráš si ten svoj repertoár, kt máš zmáknutý a bavíš sa na tých zvukoch  Na zdravie! Som metlak Som za vodou kámo Je to frajer
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
identita zvukov : .... súhlasím s tým, že ten svoj zvuk si vie každý gitarista natočiť skoro na každom aparáte ale !
 myslím si, že je to aj o riffom,   prioritne gitaristou skill, kt zahrá na skoro hocičom,
 trepnem sprostý príklad  napr Guns N' Roses - Sweet Child O' Mine  intro  alebo solo,
 je jedno na čom to originál gitarista alebo hocikto iný  zahrá, ak to má zmáknuté znie to dobre skoro na hocičom,
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ďalší príklad  kapela Chiki liki tu-a hrajú tie isté pesničky-playlisty už desiatky rokov, menia gear a dokonca gitarista už bojkotuje drahé veci a hrá to na low kostoch a dá sa to počúvať, .....
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
zo svojej skúsenosti, keď sme chodili hrávať s kapelou, do auta sa nevmestili aparáty max 1 hlava, tak som sa rozhodol, že  budem hrávať na hocičom čo mi požičajú + môj pedalbord,   a o hot rode alebo JCMke som mohol len snívať,
 minimálne 8 rokov hrania :) tohto štýlu, kde sme robili aj video záznamy pre vnúčatá,   prišli sme na to, že je jedno na čom to hráme, naše songy-riffy  a ako to hráme sú podstatnejšie než tie  drahé aparáty, zo začiatku som trpel z toho zvuku ale potom som sa na to vysral lebo hrám pre ľudí než pre seba , v  skúšobni a doma si užívam môj gear a na koncertoch to sú kompromisy,
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ale pri tvorbe tých pesničiek už veľmi pomáha inšpiratívny gear-aparát a nie moc ten low kostový :)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
absolvoval som viacej porovnávačiek elektronok, typov , značiek a poviem k tomu len toľko že  :
- večši rozdiel vo zvuku je ked sa riešia typy lámp,  ako značky,
  netreba porovnávať napr typ el34 od 10tich výrobcov , bude to furt to isté, každá lampa má od  výroby tolerancie a to robí  často rozdiel vo zvuku,  preto sa  kupujú selektované koncové lampy ,..... atd ...
- najviacej záleží na prvej lampe čo sa  týka tónu zvuku, ALE! záleží to od ampu,
 treba naberať skúsenosti z internetu a poznať si svoj amp, 
- koncové lampy sa 2-3x viacej opotrebúvajú ako preampové, ale aj ked  sú opotrebené stále hrajú "dobre"

prelampovávam aparáty a 2/3  gitaristov mi donesie aparát na prelampovanie až keď mu vyrazí pojistku v zosilovači  Bavím sa skvele Bavím sa skvele
a to hral už kludne celý rok na zodratých lampách a užival si hranie v kapele  Bavím sa skvele Bavím sa skvele
a keď tam dám nové lampy jasné, že  cíti 2x lepší zvuk :) ale pokiaľ vymením lampy v 50% životnosti ten rozdiel tam neni až taký,
nové lampy sú vždy nové (sviežejšie) a už len málo obohraté sú žial obohratejšie zvukovo a  tá sviežosť klesá,

 - kvalitný výrobcovia robia spoľahlivejšie lampy, kt vydržia dlhšie hrať,  hrajú konštatne dlhšie,
- večší rozdiel vo zvuku je ked si dáte kvalitnejší kábel, alebo buffer alebo kúpite snímače overené alebo si zabezpečíte konštatný tón napr daním strún s  coatingom alebo si menite struny každé 2 týždne/ mesiac ......
Zaznamenané

Strán: 1 ... 31 32 [33] 34 35 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.039 sekund, 23 otázok.