Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
24. September , 2024, 00:23:59
Strán: [1] 2 3 ... 6 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: JOLANA STRIKES BACK?  (Prečítané 16216 krát)
0 užívateľov a 17 Hostí prehliada túto tému.
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« kedy: 30. September , 2004, 14:02:11 »

http://www.delicia.cz/dcz_kyt_jol.htm velmi zaujimavy link. je to mozne? nie je to len vyplod sialeneho recesistu? co si o tom myslite? kto to riskne a kupi si nejaky jolana strat a napise nam recenziu?
Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #1 kedy: 30. September , 2004, 22:41:29 »

Myslím, že už nikto nebude riskovať, keď kúpi novú Jolanu. Videl som už dávnejšie články a testy na nové Diamantky, nemal som ich v ruke, ale vyzerajú fakt pekne. Aj cena by mala byť priaznivá, podža recenzií aj pekne hrali (samozrejme treba ich vyskúšať osobne).
Zaznamenané

Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #2 kedy: 30. September , 2004, 22:51:53 »

cena je 20k ceskych za Tornado..
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #3 kedy: 01. Október , 2004, 05:22:15 »

Myslím že keď v dnešnej dobe niekto v česku rozbehne fabriku na gitary je to už o čomsi inom ako v dobách dávno mimulých keď nevedeli ani zohnať perleť. Určite 100x lepšie ako Korea Tradicia ostala aj skúsenosti a možno miestami trošku uletené tvary ale kvalita ide značne hore.A mal som Hořovickú Krameru a bola celkom schopná nie schopnejšia ako moj Handmade ale dalo sa.Tá Delta R je dosť podobná.Uvidíme už to určite nebudú ale také ceny.Síce ako si pamätám Kramer Horovice som vidaval v hudobninach v ZA a bolo to uz dost dávno a vtedy stála 14l. Prezentácia je ale dosť chabá a tie fotky by tiež mohli vyzerať lepšie a byť ich viac.Sú tam začiatočnícke chyby ako v hlavičke IE baskytara a je tam gitara, ale dôležité že pochopili pintu reklamy na nete a sú tu.
Zaznamenané

tatko fóra
METALHAMMER
stály hosť
*****
Príspevkov: 935



« Odpoveď #4 kedy: 10. Október , 2004, 08:55:27 »

mno...akoze aj tie stare jolany podla mna nie su naprd....ja vazne na nej hram doteraz...a ak ste poculi ukazky co su tu...tak pocujete...ze na zvuku nepocut ze je to 22 rocna jolana...a dokonca..teraz ako som na intraku v ZA tak som bol v par hudobninach a zahral som si na neake vecicky....a akoze..fakt ma moja krajsi zvuk a lepsie prazce....a vo vsetkych obchodoch maju na vsetkych gitkach taky nizky dohmat nastaveny ze na tom pomaly ani hrat neviem...mno mono to je iba zvykom....ale to drncanie v tych obchodoch pocut...mna asik uspokoji asik iba ked si zahram na PRS lebo..inak nevim....bolo by super kebu nevyrabali len diamantky..ale daco take ako moju superstar...fest rad by som ju vyskusal...a porovnal s mojou....
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #5 kedy: 11. Október , 2004, 15:10:04 »

ja som naopak presvedceny, ze na nizsom dohmate sa hra lahsie. ja som mal jolanu pozicanu asi rok Iris. tie vraj boli pomaly najhorsie :)
Zaznamenané

Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #6 kedy: 11. Október , 2004, 16:45:27 »

Na nizkom dohmate sa lahko hra, ale zvukovo je to horsie. Attack je uplieskanejsi, menej cisty. A ked sa pri brnknuti struna jemne otre o prazce, tak sa skrati aj sustain. Treba najst kompromis pre lahke hranie + vyska dohmatu. Ja pouzivam vysku pre tenke struny 1,3mm nad hmatnikom a 2mm pre hrube.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #7 kedy: 11. Október , 2004, 22:21:53 »

Neviem, ci debata o vyske dohmatu ma nejaky zmysel. ""Odbornici"" tomu hovoria tusim action... :) Vyska strun je kompromis medzi zvukom, pohodlim hry a nastelovanim krku. Ten na mnohych gitarach ide spravne nastelovat iba jednym sposobom alebo sa da stelovat iba v obmedzenom rozsahu (ma tendenciu robit vrtulu, ""s"" ci iny problem). Vyska strun nad hmatnikom sa potom musi tomu prisposobit tak, aby spravne zneli a pohodlne sa na ne hralo po celom hmatniku, a nie aby mali nad 12-tym prazcom neviem kolko milimetrov. Pripadne ak je krk idealny a da sa stelovat rozne, nastavenim sponovaku sa da ovplyvnit farba zvuku celeho nastroja. Pri povolenejsom krku sa viac prejavi material (drevo) ako pri nasponovanejsom krku, kedy zacne na zvuk vplyvat aj material sponovaku (kov). A tomu sa zase prisposobi vyska strun bezohladu na to, kolko to kde robi milimetrov...
Zaznamenané
guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #8 kedy: 12. Október , 2004, 05:15:46 »

Vsetko je to vecou zvyku a povedal by som konstrukciou kazdeho gitaristu.neda sa urcit standart kedze kazdy ma ine prsty inu silu v nich ine moznosti v roztiahnuti sliach.Ja som dlhe roky hrasl len na spaniele a nielen akordy a boli tam 12. a boli sakra vysoko dalo sa.Dobrý gitarista zahra aj na strunach natiahnutych na ""budzogani"" a nebude sa vyhovarat vyhovorky typu na elektrike mi to ide na spaniele nie su odveci.Pohodlie je druha vec ale je to samozrejme na ukor zvuku kazda gitara-krk ma svoju optimalnu polohu a ci uz nizky attack alebo vyzsie struny mozu byt na kazdom krku ine a to je dane drevom,hrubkou a samotnou konstrukciou krku, ale to uz je ta chemia ktorej rozumeju len skusení gitarári, ku ktorým nepatrím tak nechápem preco som sa tak rozpísal :)). A oni sami nevedia ako to niekedy dopadne ale vedia nastelovat gitaru na optimalny zvuk..
Zaznamenané

tatko fóra
guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #9 kedy: 12. Október , 2004, 05:30:46 »

Inak za 600Sk som kupil jolanu Diskant ani neviem z ktoreho roku je to dost otrasne urobena gitara mala by to byt kvazi jazzovka chystam sa ju trochu prerobit,upravit dat tam piezo takze sa uz tesim na dlhe zimne vecery.Inak je celkom cool az na uchytenie krku kobylku a snimace farbu a ostatne veci zachovam aj znacne osuchanu znacku.Zalakujem bude to kus recesie a historie.Inak hra celkom dobre aj nasucho.Akurat ten plastový inlay hmatníku sa mi nepaci to dost odflakli ale necham to tak. Presne tato je to
Zaznamenané

tatko fóra
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #10 kedy: 12. Október , 2004, 09:29:37 »

Gitaru s eSkom/vrtulou na krku, alebo inou vadou krku by som urcite nedaval do kategorie kvalitnych nastrojov. Mal som jednu takuto a bolo to viac trapenie, ako potesenie z hry. Inak bol to vyrobok firmy HYUNDAI. Sranda co... :)) Krk/hmatnik musi byt rovny. Rastis: Tym ""sponovakom"" hadam myslis vystuz krku a ta sluzi na dorovnanie krku (kedze struny posobia na krk silou a ma tendenciu sa ohybat) a nie na zmenu farby zvuku. Este som sa nestretol s tym, ze by niekto potreboval vystuzou krku robyt nieco ine, ako je nastavenie krku/hmatniku do roviny.
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #11 kedy: 12. Október , 2004, 19:05:10 »

no ja v tom vidim jemnu logiku: ""Pri povolenejsom krku sa viac prejavi material (drevo) ako pri nasponovanejsom krku, kedy zacne na zvuk vplyvat aj material sponovaku (kov). "" :) znie to dobre. preco by to nemohol byt tak, ako vravi marian + to ma vplyv aj na zvuk, suc maly?
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #12 kedy: 12. Október , 2004, 22:50:24 »

Citácia
Originally posted by marian1 ... Este som sa nestretol s tym, ze by niekto potreboval vystuzou krku robyt nieco ine, ako je nastavenie krku/hmatniku do roviny.
Netvrdil som, ze sponovak je na nastavovanie farby zvuku. Tvrdil som, ze jeho nastavenie ma na farbu zvuku vplyv - je skratka pocut. Je teda dobre s tym pri stelovani ratat, tot vsjo. Es/vrtula je samozrejme extrem, aj ked sa moze vyskytnut aj na drahom nastroji ! Ovsem gitar, kde sa da krk stelovat len obmedzene je naozaj dost. Napr. situacia, ked je vyztuz uplne povolena, ale krk (inak rovny a kvalitny) by chcel este trolinku dopredu. Jasne - nasadit 11-ky struny, ale to nie je asi uplne ono. Cize nastavit kompromis kobylkou... Situacii sa da vymenovat naozaj dost a naozaj nehovorim iba o lacnych gitarach...
Zaznamenané
kubriel
stály hosť
*****
Príspevkov: 1071


uiiiii


WWW
« Odpoveď #13 kedy: 20. Október , 2004, 18:06:05 »

uz som mal tu cest hrat znovu na jolane po dvoch rokoch, po tom, co som si vyskusal ine gitky... to je humus.. staru jolanu nechcem ani vidiet.. hnet som si spomenul na ten zvuk.. bleee Smútim
Zaznamenané

www.klacno.sk/ipp - INTERACTIVE PIXEL PAINTING
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #14 kedy: 20. Október , 2004, 22:14:37 »

Nebavili sme sa tu o starej Jolane, ale o novej. Žmurk
Zaznamenané

Strán: [1] 2 3 ... 6 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.035 sekund, 23 otázok.