Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
24. September , 2024, 00:15:58
Strán: 1 2 [3] 4 5 6 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: JOLANA STRIKES BACK?  (Prečítané 16189 krát)
0 užívateľov a 9 Hostí prehliada túto tému.
Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #30 kedy: 26. Február , 2005, 13:22:29 »

rastis: a myslel som si ze to bude tak. takze mam alnico snimace a ebenovy hmatnik. no co uz:) je to basa.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #31 kedy: 26. Február , 2005, 14:21:12 »

Ak si dobre spominam, na jednom snimaci je 8 magnetov (2 na kazdu strunu) a na druhom 4, cize na 2 gitarove single... Alebo k tomu krku. ktory by mal byt pomerne kvalitny (javor+eben) vyrobit (dat vyrobit) normalne telo, kupit poriadnu kobylku, nejake snimace a zostat tak majitelom slusnej basy za par tisic. Ten krk by mal mat kratsiu menzuru (cize mensie rozostupy medzi prazcami) ako klasicke basy, co je pre gitaristu celkom prijemne... To len taka uvaha, co sa na co hodi :). Sam mam taky krk doma, ale tento vskutku vynikajuci ""podnik"" je az na x-tom mieste medzi dalsimi vynikajucimi podnikmi, takze az sa dostane na radu, urcite bude obrazova reportaz (som tym chcel vlastne povedat) :)...
Zaznamenané
Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #32 kedy: 27. Február , 2005, 01:09:10 »

presne. pri krku je 8 magnetov, pri kobylke 4. s tou menzurou neviem. stala ma 1500sk:) zdviha mi to naladu ani neviem preco...
Zaznamenané
Ivoss
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 154



« Odpoveď #33 kedy: 03. Marec , 2005, 14:54:52 »

Rastis:Naozaj super prispevok o snimačoch... A ako sa vlastne ukladaju cievky v HB?To je jeden drôt na dvoch kostrach alebo ako? Možeš poradiť?
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #34 kedy: 03. Marec , 2005, 23:39:22 »

Ivoss - nie, su to akoby 2 jednocievkove snimace pri sebe. Kazda kostricka je samostatna cievka, navzajom sa spajaju do serie (da sa aj paralelne, ma to trochu iny zvuk). Magnet maju jeden spolocny zospodu pozdlz medzi oboma cievkami, dotyka sa pretrcajucich kovovych nastavcov. Magnet je orientovany tak, aby mali polove nastavce navzajom opacnu polaritu.
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #35 kedy: 04. Marec , 2005, 08:40:58 »

Ale viesco ja mam staru jolanu jantar a taky zvuk co ide stej gitary nema ani nova gipsona
Zaznamenané
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1379



WWW
« Odpoveď #36 kedy: 04. Marec , 2005, 11:15:52 »

ZVUKOVU UKAZKU-ZVUKOVU UKAZKU!!!!! :guit
Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #37 kedy: 04. Marec , 2005, 11:18:08 »

Mal som kedysi dávno starú Jantarku a bola vežmi fajn zvukovo.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #38 kedy: 04. Marec , 2005, 12:25:36 »

Citácia
Originally posted by Pity Ale viesco ja mam staru jolanu jantar a taky zvuk co ide stej gitary nema ani nova gipsona
...gipsona asi naozaj nie, ale Gibson asi len bude trosku inde... ci nie Žmurk
Zaznamenané
Ivoss
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 154



« Odpoveď #39 kedy: 04. Marec , 2005, 17:53:18 »

Mam aj Jolanu a je zvukovo super ale porovnavat s Gipsonou?? Neviem či sa to dá ale podla mna vobec...Rastis:dakujem za vysvetlenie toho HB...
Zaznamenané
Ivoss
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 154



« Odpoveď #40 kedy: 11. Marec , 2005, 14:31:03 »

RASTIS:Môžu sa do tych snimačou dat aj mosadzne tyčky?Bo ja mam doma super mosadzne a možno ich na to využijem teda pokial to bude vyhovovat...Pokial nie tak povec aku ocel treba použiť...
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #41 kedy: 01. Apríl , 2005, 19:54:05 »

PS: Jolana zase krachla
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
rady
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 618


« Odpoveď #42 kedy: 16. Jún , 2005, 11:57:02 »

posledné jolany, ktoré sa vyrábali v hořovicích: ak si obrázok stiahnete, bude v plnej kvalite... ževraj ide o dosť dobre vyrobené nástroje... jednu som našiel v nejakom českom obchode za 10tis Czk, ale bol to model elegant, ja som chcel klasiku - mahagón/javor. kvalita by mala byť porovnatežná a lepšia ako epi standart/classic
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #43 kedy: 16. Jún , 2005, 14:37:06 »

Na pohlad to vyzera pekne. Hadam to aj dobre hra. ""Pekne fotky gitar"" vedia spravit aj v Indonezii a pod. Takze asi tak. Nechame sa prekvapit, ked ju niekto testne.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #44 kedy: 13. November , 2005, 12:07:03 »

Citácia
Originally posted by brko ...625 ci co neni to trochu vela...
Keby si miesto zbytocnych otazok pouzil internet, tak na stranke Gibsonu by si sa dozvedel, aku pouzivaju menzuru oni. Potom by si sa nepytal takuto kravinu...
Zaznamenané
Strán: 1 2 [3] 4 5 6 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.101 sekund, 23 otázok.