Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
30. Apríl , 2024, 02:57:58
Strán: 1 [2] 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Scorpions  (Prečítané 9918 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
vid
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 141


« Odpoveď #15 kedy: 17. Marec , 2008, 12:58:59 »

Lonesome Crow je mimo mojho zaberu, prilis progresivne (rozumej: vyfetovane). Tie dalsie albumy zo 70tych mam rad, poctivy hard rock.

Co je ale zaujimave, Scorpions je jedna z mala kapiel u ktorych mam rad aj tu popovu stadionovu MTV fazu, 80-90. Napriklad o vselijakych derivatoch Deep Purple sa to neda povedat. Vnimam to akoby Scorpions v 70tych a Scorpions v 80tych boli dve rozne kapely, obidve sa mi velmi pacia a patria medzi moje najoblubenejsie.

Co sa tyka gitary, Matthias Jabs je nieco uplne ine ako Uli Jon Roth, namiesto neoklasickych sol dava len take vyhravky ktore z vecsej casti niesu prilis napadne, ale perfektne nakopavaju atmosferu pesnicky. Podla mna sa tito dvaja nedaju porovnavat.

Potom po 90tom mi ich tvorba uz nic nehovori, s vynimkou Moment of Glory.
Zaznamenané
damned13
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 609



« Odpoveď #16 kedy: 17. Marec , 2008, 14:46:38 »

Scorpions je super. mam ich moc rád.
 Ešte aj dnes keď si pustím fotrov: Love At First Sting na LP, ma to dokáže strhnúť na kolená. Beeee Super vec a iMbUS, jedine čo je trapne je celé S&M od Metallicy.  Bavím sa skvele
 Keď si pustím Rock You Like A Hurricane s orchestrom je to proste bomba.
A dosť sa mi páči, že na poslednom albume Humanity - Hour 1, sa vrátili viac ku koreňom. Konečne zahodili tu popovú tvár. Big City Nights  Bacha na vec kamo!
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #17 kedy: 17. Marec , 2008, 14:56:27 »

Lonesome Crow je mimo mojho zaberu, prilis progresivne (rozumej: vyfetovane).

 ?§!. Ved to nie je progrockovy album, ide o klasicky hardrock dobovy, mozno s obcasnymi nepravidelnymi rytmami a par instrumentalnymi vyhravkami.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
vid
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 141


« Odpoveď #18 kedy: 19. Marec , 2008, 10:21:02 »

?§!. Ved to nie je progrockovy album, ide o klasicky hardrock dobovy, mozno s obcasnymi nepravidelnymi rytmami a par instrumentalnymi vyhravkami.
Proste je to na mna moc psycho. A ako si sam napisal, je tam zopar prvkov co do by ludia v (neskorsom) "masovom" hard rocku asi neuniesli. Trebarz struktura pesniciek je dost prekomplikovana, oproti klasike Intro-sloha-refren-solo, meni sa tam dynamika niekolkokrat za pesnicku, atd.

Inac ja z toho obdobia pocuvam viac glam rock, takze to neviem porovnat.
Zaznamenané
maarek
nováčik
*
Príspevkov: 8



« Odpoveď #19 kedy: 31. Júl , 2008, 16:26:40 »

mne sa celkom pacia posledne dva albumy od Scorpions konecne to uz nieje az take popove...
vsak uvodnu pesnicku z noveho albumu nahrali spolu s gitaristom Roba Zombieho Johnym 5-om  ha ha ha http://uk.youtube.com/watch?v=GAe0bt_A1SQ&feature=related alebo jedna z toho predchadzajuceho http://uk.youtube.com/watch?v=8PTXMsTh0LE ... podla mna nesu zli
Zaznamenané
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #20 kedy: 31. Júl , 2008, 16:51:06 »

Mne sa teda celkom paci album Savage Amusement , inak ich moc nepocuvam .
Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #21 kedy: 31. Júl , 2008, 22:59:29 »

mne sa celkom pacia posledne dva albumy od Scorpions konecne to uz nieje az take popove...
vsak uvodnu pesnicku z noveho albumu nahrali spolu s gitaristom Roba Zombieho Johnym 5-om  ha ha ha http://uk.youtube.com/watch?v=GAe0bt_A1SQ&feature=related alebo jedna z toho predchadzajuceho http://uk.youtube.com/watch?v=8PTXMsTh0LE ... podla mna nesu zli
podla mna prave tieto posledne albumy nejsu moc podarene, a to ze to nahrali s nejakym Johny Päť je dost uriti, vypocuj stare albumy, to je ovela zaujimavejsia muzicka
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
maarek
nováčik
*
Príspevkov: 8



« Odpoveď #22 kedy: 01. August , 2008, 23:23:24 »

...jasne ze tie starsie su v pohode... klasiky :) ...ale no tie novsie sa mne osobne viac pacia
a ja si myslim ze Johnny  je celkom v pohode gitarista...
Zaznamenané
Viktor
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 237



« Odpoveď #23 kedy: 03. August , 2008, 08:35:11 »

mne sa najviac paci ten unplugged. to som si pustil v jeden den dva krat po sebe. take daco sa mi uz dlho nestalo.
ked som si pustal tie prve albumy tak tam bola kopa psychodelickych sraciek, ale to bola taka doba. potom sa z toho vynorili a zacali skladat normalnejsie veci. zapacil sa mi dost aj ten album s orechestrom. na dvd je toho viac, velmi pekny projekt. ja som praveze ten komercnejsi posluchac asi a tak si o scorpions myslim nie ze skomercneli ale ze vyzreli.
Zaznamenané
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #24 kedy: 23. Máj , 2012, 21:52:19 »

..strávil som pár dní v Tel Avive a v Hiltone, na izbe vedľa mňa býval J. Kottak-bubeník zo Scorpions. Pohodový chlapík, poplávali sme v hotelovom bazéne pokecali o rocknrolle a zvečnili sme stretnutie na uvedenej foto... Na zdravie!


* scorp.jpg (78.47 KB, 336x448 - prehliadnuté 422 krát.)
« Posledná zmena: 23. Máj , 2012, 21:52:41 od RobG » Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #25 kedy: 24. Máj , 2012, 07:59:10 »

To je ten, co ma 50 tisic prechodov ?  Bavím sa skvele
Zaznamenané

RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #26 kedy: 24. Máj , 2012, 08:30:36 »

http://www.jameskottak.com/
hej, 7.05 hrali v Tel Avive super koncert
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #27 kedy: 30. November , 2014, 14:12:38 »

Nahodou som nadabil na tuto cool foto Bavím sa skvele. Skoro ako Manowar.



* 8963_652183501561133_6075086149532668864_n.jpg (54.54 KB, 480x688 - prehliadnuté 353 krát.)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #28 kedy: 30. November , 2014, 14:50:04 »

este lepsie  :)
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #29 kedy: 30. November , 2014, 14:58:18 »

tak ja to furt vravim ze ta kapela je ubergay..
Zaznamenané

Strán: 1 [2] 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.077 sekund, 22 otázok.