Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Apríl , 2024, 22:31:34
Strán: [1] 2 3 ... 12 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: efekty BEHRINGER  (Prečítané 38165 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rady_
Hosť
« kedy: 12. Január , 2006, 15:21:48 »

Behringer vypustil minulý rok kopec gitarových šlapiek a myslím si, že si zasluhujú samostatnú tému, pretože podža mňa sa začína ukazovať, že aj keď sú BEHRINGER, tak to neznamená, že musia byť zlé. Všeobecne trpia plastovým vyhotovením, na druhej strane majú naozaj výborné ceny.

Napíšem svoje skúsenosti s efektami, ktoré mám, alebo som na ne hral:

GDI21 - o tomto už bolo tu na fóre napísané veža a myslím, že presvedčil svojimi kvalitami. Tri modely zosilňovačov (Mesa/Marshall/Fender), tri úrovne skreslenia a tri polohy snímania mikrofónom. Zvláda od čistých zvukov po moderné vysoké skreslenia a mňa osobne prekvapili pekné mierne skreslené zvuky, ktorým sa dá spraviť pekná teplá farba tónu, zaváňajúca lampou. Vytýkam mu len dvojpásmový eq, pretože stredy by sa tiež hodili nastaviť. Má direct-recording XLR výstup so simuláciou boxu.

EQ700 - ekvalizér, nič viac, nič menej, 7 pásiem + level. Robí to čo má, nie je zašumený, až keď sa nejaké pásmo vytiahne na maximum. Pri všetkých pásmach na nule trošku farbí zvuk, ale nie tak, že by to prekážalo. Dá sa využiť aj ako zosilnenie signálu, keď sa vytiahne lan level, ale ako hovorím, zvuk je máličko zmenený.

UC100 - ultra chorus. Keď som ho kupoval, bolo mi povedané, že je lepší ako chorus od ibanezu. Neporovnával som, takže neviem... V každom prípade má príjemný zvuk, na ktorom mi nič nevadilo a splnil to, čo som od neho očakával. Ovládače level/tone/rate/depth, čiže klasika. Tone by mohol mať väčší rozsah smerom k výškam. Behringer píše, že efekt je stereo (má dva výstupy), ale NIE JE TO PRAVDA - výstup B dáva vždy iba neefektovaný signál, čiže bypass. Je to zavádzanie zo strany výrobcu jak remeň. Ja však v každom prípade mienim využiť tento výstup pre ladičku.

HB01 - HELLBABE WAH-WAH. Moje prvé kvákadlo. Robí to čo má, ale rozsah filtrovania, či obálky, či na akom princípe funguje kvákadlo, by som posunul ešte o kus viac smerom k vyšším frekvenciám. Takto je to kvákanie viac v stredových polohách a ten klasický zvuk, keď naplno šlapnete na Dunlop 95-ku, sa nekoná... Na druhej strane, pracovná frekvencia sa dá meniť, takže by sa mal dať použiť aj na basu, dá sa meniť nábeh kvákania, má funkciu boost, ktorá zvýši signál do 15dB a aj \"točítko Q\", ktoré je tiež nejakým frekvenčným voličom. Ja mám všetky možnosti (okrem \"boost\" na maxime) a vtedy ide najviac o klasický wah-wah, ladením smerom \"dole\" sa frekvenčne dostáva zvuk nižšie. Pedál má strunu, takže kladie odpor (minimálny) nohe a vypne sa aicky v hornej polohe (dá sa nastaviť časovač, za akú dobu sa má v hornej polohe prepnúť do bypass módu). Mechanika je optická, takže by s ňou nemal byť dlhodobo problém. Čo ma štve je, že vŕzga, snáď sa po čase rozchodí...

Všetky majú takú vlastnosť, že sa im lahkop prebudí vstup, čiže so zapojením do fx-loopu alebo za preamp môže byť problém a treba pri kúpe na to myslieť. To sú moje skúsenosti s efektami Behringer, rád si prečítam vaše...
« Posledná zmena: 11. Jún , 2007, 10:44:26 od Martinlm » Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #1 kedy: 12. Január , 2006, 18:49:44 »

Mal som Digital delay od Ibanez, ktorym mal tiez ten bypass vystup a Ibanez tiez tvrdili, ze je stereo. Cize by som to zavadzanim nenazval, aj ked ina vec je chorus.

Q je sirka filtra.
Zaznamenané

frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #2 kedy: 13. Január , 2006, 08:56:40 »

rady napísal:
Citácia

GDI21 -Má direct-recording XLR výstup so simuláciou boxu.


...a ten obycajny vystup, ten je bez simulacie boxu?
Zaznamenané

rady
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 618


« Odpoveď #3 kedy: 13. Január , 2006, 09:05:30 »

frakos: tuším som sa sekol, GDI nemá simuláciu boxu... sorry
Zaznamenané
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #4 kedy: 13. Január , 2006, 09:47:31 »

ok . . .  ked si sa k tomu(gdi) dostal 1.-krat, pisal si tu o tom . . .. bola to taka dlhsia tema, kde sa namotal aj pitu a vzapeti si to kupil aj on a potom tam aj on o tom pisal, ze to zatial skusal len na PA a ze je zvedavy ako to bude znie cez kombo . . . . ktora je to tema? nemozem ju na tom svete najst . . .. .
nemyslim tuto http://www.gitaristi.sk/index.php?option=com_simpleboard&Itemid=&func=view&catid=33&id=21757#21757 ani tuto http://www.gitaristi.sk/index.php?option=com_simpleboard&Itemid=&func=view&catid=32&id=16296#16296 ani tuto http://www.gitaristi.sk/index.php?option=com_simpleboard&Itemid=27&func=view&id=20783&catid=33&limit=10&limitstart=0
....ale nejaku uuuplne inu, ale de je?
Zaznamenané

rady
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 618


« Odpoveď #5 kedy: 13. Január , 2006, 13:13:49 »

bol to ten druhý odkaz, ale zostal tam len prvý a posledný príspevok, stred niekam zmizol....:blink:
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #6 kedy: 17. Január , 2006, 10:58:04 »

GDI21 - mam ho uz aj ja, hoci som si povedal, ze si uz krabicku nekupim . .. . . . tato asi ma nieco do seba . . . .

hral som s ibanez S470 do h&k-metroverb, na cistom kanaly a som milo prekvapeny . . . . pocit z hry nebol lahucky ako cez multak(co mam skusenost zoom505II, nejaky korg, pod2, . . . .), ale takmer ako na kombe so skreslenym kanalom. . . . rozdiel tam vsak bol a asi som si ho uvedomil aj vdaka tejto krabicke . . . . hra priamo cez kombo je taka zivsia, neviem to presne popisat . . . asi ako ked lames konar v rukach naproti tomu ked ho pretnes sekorou :) . . . .

prekvapilo ma aj to, ze nastavenia jednotlivych modelov uvedene v manuali, boli funkcne a blizke zvukovym ukazkam na stranke . . . . samozrejme male doladenie je nutne stale . . .. . .podarilo sa mi nastavit pekny zvuk na beglajt a aj solo a ako vravim nie len zvuk, ale aj samotna hra ma svoje \"aparatove\" caro. ..  .

ked budem nahravat, tak urcite mic-om z komba, nakolko je to krajsie ako priamo linkou . . . . trosku ma mrzi, ze som si ho nemohol do sytosti vyskusat pripojeny priamo na koncak mojho komba . . . . ked som davno kupil kombo tak som do efektovej slucky strcil zoom na chorus, delay a pod. a nahodou som zavadil o napajici kablik zooma, ten sa vypol a vzapeti zapol, cim sa na nom nastavil prvy preset s plnou vystupnou urovnou . . . .od vtedy ked nieco zapojim do slucky tak v pohode, ale po odpojeni efektu zo slucky, zacne hlasitost koncaka kolisat az uplne odide . . . . potom to privediem k zivotu tak, ze vytocim na plno preamp aj koncak a nejak sa to spravi . . . . zvacsa to trva 2-3 dni a potom to uz zas funguje :) (ale nevadi mi to lebo efekty vobec nepouzivam). . . . zrejme poskodeny vstupny kondik, ale rozoberat sa mi to nechce . . . . napriek tomu predpokladam, ze GDI21 je asi urobeny tak, aby hral priamo do preampu alebo PA . . . uzitocna vec

Naposledy upravil martinlm, : 17.01.2006 o 11:01
Zaznamenané
Gazda
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #7 kedy: 09. Február , 2006, 21:13:32 »

Testoval som v obchode akurat Acoustic Modeler a nic moc.
Skusal som totiz cez Peavey Classic 50 a po zapnuti sa zvuk efektom iba pokazil.Ten reverb, co som nastavil okamzite zanikol a vsetko to slo dost do basov a dost nezrozumitelne.
Zaznamenané

...If the amp wasn't made to be played cranked to the max, then it wasn't made like a Marshall.
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #8 kedy: 09. Február , 2006, 21:17:16 »

Nie vsetko sa da so vsetkym kombinovat, mozno casom by si nasiel dobry zvuk. Classic 50 ma pekny cisty sound uz samo o sebe, myslim, naco este nejaky Modeler, to je urcene k inym aparatom podla mna. A co to vlastne je? :)
Zaznamenané

Gazda
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #9 kedy: 09. Február , 2006, 21:34:16 »

To by malo byt cosi ako napodobnovanie akustickej gitary, teda zvyraznenie basov, cistejsie vysky a tak.Ale mas pravdu, Classic bol dobry na cisty.
Zaznamenané

...If the amp wasn't made to be played cranked to the max, then it wasn't made like a Marshall.
yesfan
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1564


Skratfštrku, Parom, Klokotor, Ambient Shrine


WWW
« Odpoveď #10 kedy: 15. Máj , 2006, 15:08:38 »

z novej serie krabiciek vlastnim Flanger, Tremolo, Octaver a Phase Shifter. Plastove prevedenie mi neprekaza, pretoze som zvyknuty o svoje vybavenie sa starat, neskacem po tom a tak... myslim, ze by to malo vydrzat. Vkladanie baterie je malicko nepohodlne (oproti ibanezom napr.). ale ku zvuku. celkovo: za tych 900 korun, v mojom pripade z nemecka za cca 720, su tieto krabicky prijemnym doplnenim. efekty su akosi menej intenzivnejsie ako pri bossoch napr. avsak maju svoje caro. povedal by som ze \"dofarbuju\" skor ako \"menia\" zvuk. z flageru dostanem od jemeho tocenia az extremne krutnavy a hvizdania, octaver sem tam vynechava (tracking, na vyssich strunach, alebo pri vytahovani-ale to aj ine octavery, tremolo robi to co ma, a phase shifter robi nieco ako auto-wah az flangero-rotary efekt. nesumia. rozhodol som sa pre ne, lebo vacsiu investiciu do efektov spravim az za nejaky cas a napriek tomu chcem mat nieco, co mozem flexibilne pouzit v kombinacii s multiefektom (kde nemam osobitny pristup sekciam modulaciam, delayom atd... . a tiez som si povedal (nie ze by som mal vela penazi) ze to proste vyskusam za tuto cenu. pozrel som si stranku www.behringer.com kde su aj zvukove ukazky tychto krabiciek a precital zopar uzivatelskych recenzii a isiel som do toho. som veru spokojny. trohu sa obavam o poruchovost (octaver hned po vybaleni nesiel, ale bol mi okamzite vymeneny) ale zatial ok..cca mesiac :-).  takisto ine vyrobky behringer co mam alebo som mal boli ok a nemal som s nimi problem.

nebojim sa hrat na lacne veci, vsetko moze podla mna zniet zaujimavo ak tomu sami date zmysel. takze moje odporucanie je - minimalne vyskusajte, oplati sa.
Zaznamenané

“There is only one corner of the universe you can be certain of improving, and that's your own self.” Aldous Huxley


http://martinhuba.bandcamp.com/
yesfan
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1564


Skratfštrku, Parom, Klokotor, Ambient Shrine


WWW
« Odpoveď #11 kedy: 15. Máj , 2006, 15:12:18 »

tu vraj vyrazne pomahaju hrubsie struny, tak 11 -stky. a okrem toho aj v inych znackach (digitech...) je acoustic modeler len...viac, ci menej dobrou napodobeninou)
Zaznamenané

“There is only one corner of the universe you can be certain of improving, and that's your own self.” Aldous Huxley


http://martinhuba.bandcamp.com/
hangar_18
stály hosť
*****
Príspevkov: 907



« Odpoveď #12 kedy: 15. Máj , 2006, 15:17:27 »

ja rozmyslam nad tym flangerom-chem dosiahnut foo fighters sound B)

mimochodom ak sa nemylim tak behringer vykradol boss, porovnaj si tie krabice :)

Naposledy upravil hangar_18, : 15.05.2006 o 16:19
Zaznamenané
yesfan
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1564


Skratfštrku, Parom, Klokotor, Ambient Shrine


WWW
« Odpoveď #13 kedy: 16. Máj , 2006, 06:57:30 »

ano, a videl som obrazok tychto behringerov ked bolo ohlasene ich uvedenie na trh... vyzerali uplne presne ako boss, az neskor ich tvar zaoblili a zmenili niekolko detailov :-) - nasiel som to niekde na nete...aha jasne, tu je to : http://filters.muziq.be/model/behringer/dd100?PHPSESSID=3e187d2cf9b85569ae789760

announced look :-).

no ale este jednu vec som xcel napisat: za tie styri efekty som dal cca 3000 Sk, spocitajte si kolko by stali Flanger, Tremolo, Octaver a Phase Shifter od Bossa. JE TO cca 18 000 Sk !
Zaznamenané

“There is only one corner of the universe you can be certain of improving, and that's your own self.” Aldous Huxley


http://martinhuba.bandcamp.com/
hangar_18
stály hosť
*****
Príspevkov: 907



« Odpoveď #14 kedy: 16. Máj , 2006, 22:08:38 »

hej sranda, dnes som bol v muzikery ze vyskusam si/popripade kupim jeden flanger alebo chorus, ako naschval nemali prave flanger a chorusB) taketo odjebi ma vzdy vedia potesit,ale celkom fajne som pokecal s predavacom o nich aj toto som mu spomnenul a povedal zevraj boss ich zazaloval, tak museli zmenit design
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 ... 12 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.133 sekund, 22 otázok.