Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Marec , 2024, 18:23:12
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Bezdrotovy odposluch  (Prečítané 8084 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Mr.Lado
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 452



WWW
« kedy: 12. Január , 2006, 22:50:31 »

Mate niekto skusenost s bezdrotovym odposluchom?Cize male sluchatka do usi pekne na vysielacku :)

Naposledy upravil Mr.Lado, : 12.01.2006 o 22:51
Zaznamenané

Sex, Gitary a Nu-Metal
kubriel
stály hosť
*****
Príspevkov: 1071


uiiiii


WWW
« Odpoveď #1 kedy: 12. Január , 2006, 23:37:04 »

ked to nepotrebovali chlapci z rollich stones, nepotrebujem to ani ja
Zaznamenané

www.klacno.sk/ipp - INTERACTIVE PIXEL PAINTING
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #2 kedy: 13. Január , 2006, 00:05:07 »

no to aj mna zaujima. Napriklad na poslednej G3, maju satch aj vai klasicke odposluchy ale petrucci ma v uchu, este to aj prizvukoval v tom dokumente co je na DVD....no, potom ked boli v plnom prude pri jamovani, tak ho dal dole.
asi tam maju klik alebo co....a chce sa dobre pocut, kdekolvek sa na podiu nachadza.
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
Mr.Lado
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 452



WWW
« Odpoveď #3 kedy: 13. Január , 2006, 14:29:54 »

Imbus  
ked mas odposluch do ucha a mas ho na obydve usi tak vtedy sa moze stat ze ti zaniknu ostatny teda musi to byt riadne osetrene aby si mal namixovanych ludi s kapely.Ja by som pouzival iba jedno ucho a druhe aby bolo real.Mozno staci mat dve 4x12 bedne a je to .. ale niekedy sa mi stane ze proste zmenim miesto a uz sa tak dokonale nepocujem.Je to zatial iba rozmar ale ma to zaujima.Kamos to mal a ze to vynikajuca vec ale na súev to mal.. Napriklad Vela gitaristov hra na sluchatkach ....  normalne koncerty.. viem o firme AKG a este senheizer.. neviem jak sa to pise.. ze ten je jeden s najlepsich.a K.Knechtova a cela kapela je napojena na taketo odposluchy a maju vymalovane.. nepotrebuju odposluchy dole.. cela zalezitost ich vraj vysla okolo 20tis pre celu kapelu to mi vravel manager.

videl som odposluch a s malym mixom asik tak 4 vstupovom kde si si nahadzal clenov kapely a samostatne mixoval hlastisti roznych clenov v odposluchu.Ale takyto system ma vyznam asik iba ked je cela kapela na odposluchoch.Mne by stacil asik kvalitne male bezdrotove sluchatka a ja mam vystup na Marshalle pripadne y som ho trosku zosilnil.
Zaznamenané

Sex, Gitary a Nu-Metal
Mr.Lado
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 452



WWW
« Odpoveď #4 kedy: 16. Január , 2006, 17:24:00 »

Sennheiser má v ponuke zariadenie určené na odposluch nasledovne:
Označenie má EW 300 IEM G2 cena za celý set je 29.900,- Sk vrátane DPH19%

http://www.sennheiser.sk/produkty/produkty.psp?kat=mikroporty&prod=ew_300_IEM_G2&pop=1

a nasiel som dalsie

http://shop.muziker.sk/Default.aspx?content=detail&nid=3&nparams=kod_id:2695

Naposledy upravil Mr.Lado, : 19.01.2006 o 16:40
Zaznamenané

Sex, Gitary a Nu-Metal
Mr.Lado
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 452



WWW
« Odpoveď #5 kedy: 30. August , 2006, 20:05:43 »

Chcem oprasit temu. Ma s tymto niekto skusenost??
Zaznamenané

Sex, Gitary a Nu-Metal
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #6 kedy: 09. Marec , 2011, 10:16:33 »

tak oprašuje hlboko starú tému Si píš!!! :D :D  ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha

má  s tým niekto skusenosti? čo sa predáva v akej cene ako sa to vlastne volá čo mam kde hladat.....atd


chcem si sám riešit odposluch do jedneho ucha .... a vymyslel som len taku HOVADINU že by som si zohnal vysielač FM čo s apouživa do auta ,cez usb by som napojil mikrofon ... a potom napr cez mp3jku alebo mp3prehravač by som si naladil frekvenciu a šlapal an tom..... len to enmam odskušane zatial...
 nehcem  nič kupovat drahe ako nejake mega vysielačky  na gitaru to je zbytočne

čo si o tom myslite?
« Posledná zmena: 09. Marec , 2011, 10:20:25 od tipek » Zaznamenané

tomasmaiden
nováčik
*
Príspevkov: 19



« Odpoveď #7 kedy: 27. Marec , 2017, 11:05:38 »

Zdravím Vás,
nechcel som zakladať novú tému, táto je k tej mojej asi najbližšie.

Nehľadám týmto príspevkom radu alebo pomoc. Pridávam sem na fórum vlastné skúsenosti s bezdrôtovými slúchadlami – možno to niekomu pomôže pri výbere. Takisto môžete aj vy prispieť s vašimi vlastnými skúsenosťami s inými bezdrôtovými slúchadlami, ktoré používate, alebo ste ich skúšali.

Prosím, nepíšte sem názory ako: „bezdrôtové sú na hovno, kúp si klasické káblové“ – Je to pravda, ale téma je o bezdrôtových..

Takže:

Hrám na basovú gitaru.
Doma som si zvykol hrávať cez slúchadlá (nikoho neobťažujem zvukom - hlukom) a aj pre mňa je zvuk zo slúchadiel príjemnejší.
Mal som klasické "štupľové" slúchadlá napojené 5m káblom do zvuk. karty Lexicon Alpha. Basa Išla tiež cez kábel. Ja som taký, že sa do káblov strašne ľahko zamotám. Mám dlhšiu izbu (8m) a keďže nevydržím stáť na jednom mieste, najradšej by som špacíroval po izbe a hral.

Ako prvé som si kúpil Bezdrôtový systém od Shure radu PGX4. Wifi v izbe - žiadne rušenie,.. Basa hrala  a ja som bol niekde na humne - Super.

Ešte mi chýbajú slúchadlá. Chcel som klasické veľké mušle.. Keďže slúchadlá som si nemal možnosť vyskúšať (aspoň čo som ja obchody pochodil) – pozeral som nejaké recenzie na internete.

Povedal som si, že keď majú byť bezdrôtové (čistota zvuku, signál,..), tak radšej zainvestujem a kúpim si nejaké lepšie. Aj tak bolo. Kúpil som SENNHEISER RS175 – 200eur

Moje hodnotenie SENNHEISER RS175:

Výhody:
- Čistý zvuk
- Ľahké
- Pohodlné, dobre sedia na ušiach
- Nerušenie v blízkosti Wifi signálu
- Odstup šumu
- Dobrý dosah aj cez viac stien - cca3 steny.
- Netlačia ani po dlhšom nosení

Nevýhody:
- Veľa basov (tie sa dajú dokonca ešte aj zosilniť)
- Vyzerajú robustné ale v skutočnosti sú celkom také "rozheklané".
- Veľká odozva
- Cena

Najväčší problém mi robila práve tá odozva –  jednoducho Keď som zahral tón, v slúchadlách ho bolo  počuť neskôr. Keď som začal hrať nejakú pesničku, úplne ma to miatlo,...
Pri pozeraní filmov to žiadny problém nebol, i keď sa to patrne dalo všimnúť aj tam.

Skúšal som rôzne kombinácie s gitarou, káblami a pod... a jednoducho z toho vyšlo, že chyba je v slúchadlách.

Slúchadlá sú určené na pozeranie filmov ale na tom absolútne nesejde.
Skúšal som ich reklamovať, ale nič.. Vyjadrenie z reklamácie: Slúchadlá sú v poriadku – pravdepodobne posielate do vysielača nekvalitný signál,.. 

Bez komentára. Končím s týmito slúchadlami.

Po týždni si kamarát kúpil bezdrôtové slúchadlá Sony MDR RF-811R za 50eur. Tak mi ich požičal a skúšal som:

Výhody:
-  Ľahké
-  Nerušenie v blízkosti Wifi signálu
-  Tiež dobrý dosah, dokonca o štipku väčší ako u Sennheiser
-  Žiadna odozva
-  Omnoho lacnejšie

Nevýhody:
- Horšia kvalita zvuku oproti Sennheiser
- Nie až také pohodlné – horšie sedia na ušiach a padajú z hlavy – aspoň mne.
- Odstup šumu je o stráášne horší ako u Sennheiser – dosť šumia pri vyššej hlasitosti.
- Po dlhšom nosení tlačia
- Batérie sú tam 2x AAA - 550mAh - sony - Na to koľko hrám (cca 2hodiny) vždy vydržali. Vždy cez noc nabíjam.

Žiadna odozva – bol som rád že sa potvrdilo, že ten posun zvuku bola chyba v slúchadlách Sennheiser.
Určite tam nejaké malé meškanie je, ale uchom to nepočuť – Skúšal som to tak, že do jedného ucha som si dal štupľové slúchadlo cez kábel a na druhé Wireless sony.. Fakt som tam nezistil uchom rozdiel. A to išlo vzduchom z gitary do zvuk. Karty a potom vzduchom do slúchadiel.

Odstup šumu som minimalizoval tak, že do vysielača púšťam silný signál a volume na slúchadlách mám potom skoro na minime – takže to nešumí, je to v pohode zvuk. Oproti káblu je to samozrejme horšie.  Stále toto zapojenie doma používam, takže mi to asi až tak nevadí a tie kvality nejako strpím. – hlavne že môžem byť voľný a hrať aj na dvore ha ha ha

Pri hraní s týmito slúchadlami je počuť slabý nežiadúci tón, ktorý je asi spôsobený rušením medzi gitarovým a slúchadlovým bezdrôtovým systémom.
Slúchadlá vysielajú na frekvencii 863Mhz a Shure systém na frekvencii 800 až 820Mhz.
Tie hodnoty sú si celkom blízke, tak asi preto to rušenie – ak nie opravte ma – moc sa do toho nerozumiem.
Ale teraz sa vysielačky robia na 2,4Ghz ak sa nemýlim, takže tam by už problém nemal byť.
Ten nežiadúci tón ale nie je hlasnejší ako samotný tón gitary a pri hraní, navyše pri nejakom hudobnom podklade sa stratí.

Pardon za takýto dlhý sloh, nevedel som to ináč napísať.
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #8 kedy: 28. Marec , 2017, 12:53:21 »

ja som tiež riešil v skúšobni sluchátka ale ako odposluch, 
najviacej mi vyšli ako spodok drahšej varianty pre človeka boli SHURE se215,
určite pojdem v budúcnosti do vyššej rady tejto varianty sluchátok ,

- majú menej basov v porovnaní s  lacnými mp3 štuplami , určite to je aj schválne ,
- majú mnoho nástavcov do ucha a pri tých mäkkých nástavcoch som ich mal 6 hodín v  ušiach a neboleli ma uši ,
- 101% ergonomia , držia v  uchu aj za uchom , na krku ,
   majú na to perfektný ohybný káblik ,kt. si zapamätá tvar podla toho ako ho ohneš ,
- zvuk je v porovnaní s klasickými štupľami nie moc na počúvanie hudbu , nemáš y nich waw zážitok ale celý zvuk je taký ako keby vyrovnanejší , vieš čitatelne prečítať všetko čo chceš , 4 spevy nebol problem rozlíšiť napr...
- samozrejme sú lahké   človek ked skáče po pódiu , ani nevie že ich má na sebe ,

- nevyhoda je asi tá že je silný útlm voči prostrediu :) ale v  skúšobniu kde tlče bubeník a aparáty sú nahlas to je balzam na dušu ked človek výjde zo skúšky a neni ohučaný  a polohluchý  Bavím sa skvele


* s-l300.jpg (20.38 KB, 300x300 - prehliadnuté 819 krát.)
Zaznamenané

Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.048 sekund, 22 otázok.